Síkela může chtít třeba i modré z nebe. Ale k tomu mu nepomohou ani "duchaplné" diskuse v českých médiích. Kritéria rozhodování jsou jiná - co znám, co umím, co jsem dokázal, v čem jsem opravdu silný a jak můžu EK pomoci. A hlavně jaké mám v EK kontakty, které se dělají v zákulisí. A pokud všude chodím s překladatelem, tak si takové vazby nevytvořím.
Je jednoznačné, že řidička vozidla, přijíždějícího zleva, nedala přednost vozidlu z pohledu kamery. Neznám adhezní podmínky na silnici, ale zřejmě bylo sucho. Už zdálky bylo vidět, že se řidič zleva rozjel a chce odbočit do směru jízdy vozidla z pohledu. Ze záběru kamery není vidět, že řidič z pohledu kamery by brzdil a současně se nepokusil o manévr objet vozidlo "zezadu" (tedy zleva). Někdy je lepší přemýšlet tak, že sice mám přednost, ale raději uhnu.
Nerozumím tomu, proč se vojenská šikana spojuje pouze s bývalými armádami sovětského bloku. Stačí se podívat na vynikající film "Vlasy" od Miloše Formana, jak funguje buzerace u americké armády, nebo film "Pahorek" o poměrech v britské armádě. Šikana je apolitická.
A během své služby u motostřeleckého prvosledového pluku jsem zažil "buzerované" nováčky, kteří si to ve druhém roku své služby zase vychutnali tím, že jako mazáci buzerovali ty nově příchozí. Určitě nešli domů z vojny jako duševní trosky.
Znovu ukázka toho, jak lze beztrestně vydělávat na naprostém amatérismu, který nám "minutový manžel" Pepa předvádí ve všech oblastech ručních řemesel. On je opravdu "odborník na všechno".. Snad ho jednou někdo zažaluje za to, že utrpěl újmu na zdraví nebo majetku za to, že se řídil jeho radami. Už jsem také pochopil, proč v úvodu zdraví všechny paní, slečny a chlapy z paneláku. Ti všichni jsou zřejmě bez jakýchkoliv zkušeností s odbornou údržbou a tak ho můžou jen sledovat s otevřenou pusou.
Jinak se připojuji ke všem předchozím komentářům. Jsem laik, ale vím, co je to klenutý překlad a určitě bych ho nevyspravoval "dolepeným" polystyrenem. Bože můj, chraň mne takovýchto debilů.
Článek není pravdivý. V roce 1967 se daly značkové džíny (Levis, Strauss) koupit v každém Tuzexu (například v Palackého ulici - viz film Bony a klid) za 40 tuzexových bonů. Oficiální hodnota jednoho TB ke koruně v té době byla 3,20 Kčs, ale od veksláků se daly bony sehnat za 5,00 Kčs, u příbuzných a známých někdy i za 4,50 Kčs. Takže džíny se daly pořídit za 200 Kčs.
Už to v předchozích příspěvcích zaznělo, ale musím to ještě jednou zopakovat. Ukazovat, jak se "holí" kabely nebo jak se točí šroubovákem asi není tak důležité, jako fakt, že kabely mají své barvy a že jejich připojení na kterou svorku má své zásady, dokonce při chybném zapojení hrozí i nebezpečí úrazu elektrickým proudem! Já v takových případech bych navíc ukázal, jak lze pracovat třeba s jednoduchou "fázovkou". Kdyby mi takový minutový manžel vlezl do dveří, ženu ho svinským krokem.
Diskutovat o tom, zda má větší "právo na život" svátek, zvaný "Dušičky" nebo "Helloween" považuji za zbytečné. Je to stejné, jako diskuse o tom, zda máme vzývat na Vánoce spíše "Ježíška" nebo "Santa Klause". Ač ateista, vnímám to, že jsem se narodil a celý život vyrůstal v křesťanském prostředí Střední Evropy a tudíž jsem vnímal i určité svátky jako součást mého života. Ano, vždy se najdou v komunitě osoby, které mají potřebu se nějak "vyčleňovat" a poukazovat na to, že je potřeba se zbavovat všeho "zastaralého", protože objevily něco nového. Takže se nám podsouvají různé nové rituály z cizího prostředí jen proto, abychom byli "světoví". A je jedno, zda jde o Santa Klause, svátek sv. Patrika nebo Helloween,
Celé toto video považuji za nesmyslné. Mluvím oběma jazyky již déle jak 50 let, ale nikdy by mne nenapadlo, že bych v němčině použil analogii z angličtiny (a naopak). Např. pokud jde o předložky. Proč u příkladu "Ich warte auf dich" mluvíme o podobnosti s češtinou, která nám má být nápomocná, tomu nerozumím. Je mnohem více konkrétních případů, kdy předložka v češtině a v němčině je odlišná.
A na závěr se připojuji k ostatním diskutujícím, že lektorka cizích jazyků by měla mít užívat spisovnou češtinu.
Při všem respektu k jeho umění i všem respektu k tomu, že zemřel lidský jedinec. Ale nemohu se zbavit dojmu, že už bychom mohli s tou hysterií kolem jeho smrti skončit. Před třemi týdny byl ve vší tichosti pochován pro mne velký umělec Luboš Málek, primáš cimbálové muziky Olšava z Uherského Brodu. Je smutné, že to zaznamenala jen regionální (a to ještě jen moravská) média. A jsem přesvědčen, že pro tuto českou společnost udělal daleko více (nikomu to nevnucuji, je to můj osobní názor), než slovensky mluvící umělec, který si udělal osobní renomé z toho, že nám v poslední době neustále ve svém programu na Dvojce předhazoval písničky svého syna a nemluvil o ničem jiném, než o Beatles (ostatně, ty zbožňuji dodnes bez toho, aby mne na to pan Žbirka neustále upozorňoval).
Vážení páni doktoři,
především se v rámci lékařské komory dohodněte na tom, co vlastně chcete. Na jedné straně jsou tu lékaři, co svolávají do Prahy protestní akce proti opatřením, na druhé straně jsou lékaři, co si stěžují na nedostatečná opatření. Nechci dělat v tomto těžkém sporu soudce. Ale kde je zalezlý pan Kubek? Umí sice vykřikovat, když je třeba, ale já osobně bych jej vidět právě tady jako opravdovou autoritu.
S novou vládou bych očekával informace o tom, jak si poradí s globálními problémy, které se na tuto společnost řítí (Koronavirus, nedostatek pracovníků v materiální výrobě, energetická situace, šílené nápady New Dealu, atd. atd.) Místo toho slyším, že zase budeme řešit Babiše jako prioritní úkol vlády. Pane Jurečko, zřejmě jste si nevšiml, že už nejste v opozici, ale chystáte se vládnout a řešit věci metodou hlavního článku. Každý manažer, který se při své práci hnípal v detailech a podstata jeho práce mu unikala, nikdy se ve své funkci dlouho neudržel.
Tady se začíná ukazovat ta prázdnota programu, se kterým bývalá opozice šla do voleb. Jediným bodem programu bylo odstranění Babiše. Při interpelacích ve sněmovně padaly obdivuhodné (a v mnoha případech nerealizovatelné) argumenty. A teď všichni jejich autoři utíkají od toho, aby je začali prosazovat. Není nic lepšího, než sedět ve Sněmovně za své jisté, než se nechat jako ministr grilovat za to, co jsem prosazoval dříve. První to pochopily Pekarová a Richterová, další postupně následují. To bude vláda!!!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Přemýšlím o tom, proč je to "španělský" buřtguláš. To kvůli té klobáse? Proč se jednotlivé ingredience nevkládají podle toho, kolik času potřebují pro tepelnou úpravu? Už předchozí upozornili, proč se guláš má vařit 30-40 min, když brambory to stihnou za čtvrt hodiny. Jako obvykle zase nějaká "super dobrota, po které už rodina nebude chtít jíst nic jiného!". Hlavně chytlavý název, jinak nic nového pod sluncem. Každý průměrný člověk, který umí vařit, si náš český buřtguláš nějak vylepší, ale nemusí s tím hned utíkat na internet.
Zas jen něco, abych chytal co nejvíce lajků.