Ten článek má jen jediné pozitivum - a bohužel jen pro autora. Jinak je zcela zbytečný. Autor nejdříve "přiláká" bombastickým titulkem zvědavého čtenáře k přečtení, pak mu sáhodlouze vysvětlí podstatu sdělení a nakonec sám celou složitou právní konstrukci zpochybní. Tak houšť a více takových mudrlantů.
Přemýšlím o tom, proč je to "španělský" buřtguláš. To kvůli té klobáse? Proč se jednotlivé ingredience nevkládají podle toho, kolik času potřebují pro tepelnou úpravu? Už předchozí upozornili, proč se guláš má vařit 30-40 min, když brambory to stihnou za čtvrt hodiny. Jako obvykle zase nějaká "super dobrota, po které už rodina nebude chtít jíst nic jiného!". Hlavně chytlavý název, jinak nic nového pod sluncem. Každý průměrný člověk, který umí vařit, si náš český buřtguláš nějak vylepší, ale nemusí s tím hned utíkat na internet.
Zas jen něco, abych chytal co nejvíce lajků.
Síkela může chtít třeba i modré z nebe. Ale k tomu mu nepomohou ani "duchaplné" diskuse v českých médiích. Kritéria rozhodování jsou jiná - co znám, co umím, co jsem dokázal, v čem jsem opravdu silný a jak můžu EK pomoci. A hlavně jaké mám v EK kontakty, které se dělají v zákulisí. A pokud všude chodím s překladatelem, tak si takové vazby nevytvořím.
Je jednoznačné, že řidička vozidla, přijíždějícího zleva, nedala přednost vozidlu z pohledu kamery. Neznám adhezní podmínky na silnici, ale zřejmě bylo sucho. Už zdálky bylo vidět, že se řidič zleva rozjel a chce odbočit do směru jízdy vozidla z pohledu. Ze záběru kamery není vidět, že řidič z pohledu kamery by brzdil a současně se nepokusil o manévr objet vozidlo "zezadu" (tedy zleva). Někdy je lepší přemýšlet tak, že sice mám přednost, ale raději uhnu.
Nerozumím tomu, proč se vojenská šikana spojuje pouze s bývalými armádami sovětského bloku. Stačí se podívat na vynikající film "Vlasy" od Miloše Formana, jak funguje buzerace u americké armády, nebo film "Pahorek" o poměrech v britské armádě. Šikana je apolitická.
A během své služby u motostřeleckého prvosledového pluku jsem zažil "buzerované" nováčky, kteří si to ve druhém roku své služby zase vychutnali tím, že jako mazáci buzerovali ty nově příchozí. Určitě nešli domů z vojny jako duševní trosky.
Znovu ukázka toho, jak lze beztrestně vydělávat na naprostém amatérismu, který nám "minutový manžel" Pepa předvádí ve všech oblastech ručních řemesel. On je opravdu "odborník na všechno".. Snad ho jednou někdo zažaluje za to, že utrpěl újmu na zdraví nebo majetku za to, že se řídil jeho radami. Už jsem také pochopil, proč v úvodu zdraví všechny paní, slečny a chlapy z paneláku. Ti všichni jsou zřejmě bez jakýchkoliv zkušeností s odbornou údržbou a tak ho můžou jen sledovat s otevřenou pusou.
Jinak se připojuji ke všem předchozím komentářům. Jsem laik, ale vím, co je to klenutý překlad a určitě bych ho nevyspravoval "dolepeným" polystyrenem. Bože můj, chraň mne takovýchto debilů.
Nevnucujte svůj stres a kýble blbé nálady ostatním. Nemusíte tomu věřit, ale jsou lidé, kteří mají Vánoce krásné, nemají stres, ani okoralé cukroví. To že si nevíte rady sami ze sebou a se svým okolím nemusí být nutně problém i ostatních a už vůbec ne většiny lidí.
Souhlasím s vámi, ty dámy se vyjadřují k něčemu, o čem nemají ponětí. Nevím například, podle čeho se pozná "okoralé cukroví". To se vždy peklo aspoň tři týdny před vánoci právě proto, aby bylo vláčnější. A když se toho pečení zúčastnila celá rodina, byla to právě doba, kdy si její členové byli trochu blíž. Jestli u nich v rodině se na vánoce hádají (zřejmě se hádají pořád), proč si myslí, že to tak probíhá všude? A že se rodiče finančně tak zruinují, že si pak dávají vánoční dárky až v lednu nebo únoru? Za našich let se nikdy neřešil problém "finanční gramotnosti", a přesto se dávaly dárky tak, aby rodina nespadla do finančního nedostatku. Víte, z jakého dárku mám největší radost? Když dostanu od vnoučat takový dárek, který oni sami vyrobili. Dárek z lásky má pro mne větší hodnotu než nějaká cenové přemrštěná cetka.
Článek není pravdivý. V roce 1967 se daly značkové džíny (Levis, Strauss) koupit v každém Tuzexu (například v Palackého ulici - viz film Bony a klid) za 40 tuzexových bonů. Oficiální hodnota jednoho TB ke koruně v té době byla 3,20 Kčs, ale od veksláků se daly bony sehnat za 5,00 Kčs, u příbuzných a známých někdy i za 4,50 Kčs. Takže džíny se daly pořídit za 200 Kčs.
Už to v předchozích příspěvcích zaznělo, ale musím to ještě jednou zopakovat. Ukazovat, jak se "holí" kabely nebo jak se točí šroubovákem asi není tak důležité, jako fakt, že kabely mají své barvy a že jejich připojení na kterou svorku má své zásady, dokonce při chybném zapojení hrozí i nebezpečí úrazu elektrickým proudem! Já v takových případech bych navíc ukázal, jak lze pracovat třeba s jednoduchou "fázovkou". Kdyby mi takový minutový manžel vlezl do dveří, ženu ho svinským krokem.
Já jsem věřící a je mi to jedno. Ať si každý slaví, co chce. Ale jelikož vy jste ateista, tak mi vaše vyjádření přijde vyloženě jako drzost. Nejvíc se na křesťanskou kulturu odvolávají lidé, kteří nikdy ani nečetli Bibli😂.
Vážený pane, jen jsem vyjádřil svůj názor. Nerozumím tomu, v čem je ta moje drzost. To jako ateista nemám právo se vyjadřovat k některým křesťanským záležitostem? Jinak vás mohu ujistit, že jsem Bibli četl, včetně všech evangelií a přečetl jsem mnoho literatury, která se týká historie křesťanství.
Diskutovat o tom, zda má větší "právo na život" svátek, zvaný "Dušičky" nebo "Helloween" považuji za zbytečné. Je to stejné, jako diskuse o tom, zda máme vzývat na Vánoce spíše "Ježíška" nebo "Santa Klause". Ač ateista, vnímám to, že jsem se narodil a celý život vyrůstal v křesťanském prostředí Střední Evropy a tudíž jsem vnímal i určité svátky jako součást mého života. Ano, vždy se najdou v komunitě osoby, které mají potřebu se nějak "vyčleňovat" a poukazovat na to, že je potřeba se zbavovat všeho "zastaralého", protože objevily něco nového. Takže se nám podsouvají různé nové rituály z cizího prostředí jen proto, abychom byli "světoví". A je jedno, zda jde o Santa Klause, svátek sv. Patrika nebo Helloween,
Celé toto video považuji za nesmyslné. Mluvím oběma jazyky již déle jak 50 let, ale nikdy by mne nenapadlo, že bych v němčině použil analogii z angličtiny (a naopak). Např. pokud jde o předložky. Proč u příkladu "Ich warte auf dich" mluvíme o podobnosti s češtinou, která nám má být nápomocná, tomu nerozumím. Je mnohem více konkrétních případů, kdy předložka v češtině a v němčině je odlišná.
A na závěr se připojuji k ostatním diskutujícím, že lektorka cizích jazyků by měla mít užívat spisovnou češtinu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zkusil ten kutil se svým "zázrakem" zametat také něco jiného, než listí? A zkusil to listí zametat také z jiného povrchu, než je hladký asfalt? Z celého předvádění mám pocit, že to listí spíše odvál průvanem, který dělal.
Opět jedna zbytečná věc, ale hlavně že to sype, že Vláďo!!!