Držet si rodinné porodnice nebude třeba, pokud stát umožní porodním asistentkám zajišťovat plný servis o nízkorizikovou rodičku.
Ono je totiž dost drahé i to, že gynekolog jako odborník na patologie má v péči každou těhotnou, přičemž 3/4 jeho činnosti v této záležitosti stejně obstarává sestra a na odbornější vyšetření zas těhotnou odesílá pryč. Takže reálně vlastně jen inkasuje platby za trimestry.
Pokud by porodní asistentky zastaly toto, může ubýt předražených ambulancí a mohou k rodinnému typu porodu doprovázet v kterékoli porodnici a doma.
Ale to ČGPS nikdy nepřipustí.
Nějak nechápu, proč bychom měli jako sekulární stát uzavírat jakékoli dohody s církvemi, tím spíš když se po staletí chovají spíš jako mezinárodní zločinecké organizace. To když státu napíše nějaká jiná mafie, že udělala sbírku na chudé a teď za to chtějí už předem imunitu pro budoucí zločiny, tak jim to taky odsouhlasíme?
Jaký smysl má komentář, že by někdo byl rád, protože nemá rád ořechy? Není v takovém případě lepší prostě si koupit čokoládu úplně bez ořechů než doufat, že v oříškové nebudou?
Kdyby třeba ve flašce vodky byla voda, tak mě to jako celoživotního abstinenta samozřejmě potěší, ale proč si prokrista kupovat v prvé řadě tu vodku a doufat, že v ní náhodou alkohol nebude?
Proč prostě nedáme do toho zákona, že obchodníci mají povinnost přijímat veškeré platební prostředky, které jsou legální? Je skutečně třeba stavět lidi proti sobě tímto způsobem? Pokud bude muset obchodník přijímat kartu i hotovost, tak člověka, co platí hotově, nijak neomezuje, že bere i karty, a naopak.
Ale to by asi nerozhádalo davy, což je hádám primární účel této zbytečné debaty.
Pokud měly vysoké příjmy, mohou rodičák vyčerpat už před druhým rokem, pak je nic neomezuje. Stejně tak může být doma na rodičáku otec (my jsme se třeba střídali už před deseti a víc lety, takže možné to bezesporu je, navíc jsme u toho oba pracovali z domu).
A nakonec - problém je hlavně snaha vybrat všechno od státu do poslední koruny: ti rodiče mohou pracovat neomezeně, jen přijdou o zbytek rodičáku. Ale tak jakou tedy mají motivaci k práci? Pracovat jedině se sociální dávkou k tomu, jinak ne? Nám třeba "propadly" desetitisíce rodičáku, protože jsme měli děti rychle po sobě, totéž se stalo víc našim přátelům - zakládáme snad hnutí za to, že stát tímto brání rodičům mít rozestupy mezi dětmi pod dva roky? Podmínky jsme znali předem a akceptovali je.
Rodičovský příspěvek má přece sloužit jako kompenzace rodině za to, že ten pečující rodič nemá příjem, protože pečuje o dítě - pokud nepečuje o dítě a má příjem, proč by mu měl stát dál vyplácet rodičovský příspěvek?
Co přijde dál? Budou nezaměstnaní pištět, že když si najdou práci, přijdou tím ale o podporu v nezaměstnanosti, což je vyloženě nespravedlivé, protože lidé, co nepracují, ji mají, a ať se teda zařídí, aby ji mohli mít, i když mají práci? WTF
Problém s náhradní péčí o dítě zde je, ale opět nějak nevidím důvod, proč by to měl řešit stát. Stát (resp. kraje) pro děti v nejsilnějších ročnících nezajistil místa od školek po SŠ, možná by bylo dobré na něj v tomto nespoléhat a založit si nějakou komunitní výpomoc, to legálně možné je.
To je nějaký aprílový rozhovor, nebo si myslí, že takhle si získá důvěru a někdo se na ně teda obrátí?
O tom nevěděly jen oběti, o tom věděli i jeho kolegové (tj. členové ČLK!) a nikdo z nich taky nic neudělal. Mají vůbec nějaký etický kodex?
A o tom, jak stížnosti na chování lékařů ČLK řeší, myslím lidé mají celkem představu. Pokud se stěžovateli vůbec ozvou zpět, je to zhruba stylem, jakým odpovídá zde Kubek v rozhovoru. Postih lékaře nulový.
Ještě tam z původního článku schází ta část, kdy prozřela, když slyšela kázání, kde kněz říkal, že bůh lidem dává různé dary, a ne každý je ochotný je přijmout, protože to není takové, jak si svůj život představovali.
Docela by mě zajímalo, kde je těch šest dalších jejích dětí, paní je 46 (ne 42 jak píšou v článku tady), jedinému zmíněnému synovi 21, nějak se mi nechce věřit, že by byl nejmladší.
No a pak je tu opačný extrém, nízkopříjmové OSVČ, které třeba tímto způsobem řeší nedostatek částečných úvazků (protože např. pečují o někoho dalšího - rodiče, postižené dítě apod.), ale pro účely soc. dávek jim počítají jako příjem polovinu průměrné mzdy, přestože před sebou mají jejich daňové přiznání a vidí, že to neodpovídá.
Pokud si reálně po odvodech vydělají třeba 12 čistého a s příspěvkem na péči apod. jim to k přežití nějak stačí, stát jim stále počítá fiktivní příjem o nějakých 7000 víc. Ale kdyby si totožnou částku v čistém vydělali jako zaměstnanci na část. úvazek, stát by neměl problém zohledňovat reálné příjmy.
Stejně tak kdyby trčeli doma úplně bez příjmu, tak to stát nejspíš bude nějak sanovat hm. nouzí, takhle se snaží postarat v rámci limitů, které mají ve své situaci (a čímž také státu šetří další výdaje - třeba za umístění člověka, o kterého pečují, v ústavu), ale jsou na tom bití pro změnu takto.
Je otázka, jestli si stranou vlastního povolání zákazníci uvědomují, že i prodavači mají různé kompetence, a něco ne že nechtějí, ale ani nemohou řešit.
Běžně třeba v řadě před sebou vídám lidi, co nutně musí svůj problém (a často je to opravdu jejich vlastní problém, třeba špatně vybrané zboží, nefunkční aplikace/telefon apod.) řešit s pokladní, která je slušně pošle na informace, kde je někdo kompetentní to vyřešit a nebudou zdržovat ostatní. Ale takový zlostný člověk trvá na tom, že to musí vyřešit právě ONA a právě tady. Takže se u pokladny hromadí zaměstnanci řešící problém a na druhé straně čím dál naštvanější čekající zákazníci. A na kom si to takový naštvaný zákazník vybije jako první? Na té pokladní, která ale podle všeho dle firemních pokynů snažila předat řešení situace správně.
Takže kdo teda jí normálně a nenechává zbytky? A proč důchodci smí a nikdo se jim nevysmívá, ale děti nesmí a vysmívají se jim všichni?
Napište něco o tom, jak jsou důchodci z domu rozmazlení a neznají slušné jídlo, luštěniny, ryby, zeleninu apod., šup.
Navíc nemálo šk. jídelen se ohání tím, že vaří krom dětí i pro důchodce, kteří by ty případné změny nenesli dobře, ale teď vidíme, že ani oni vlastně nejedí, co dostávají už teď.
Co takhle třeba všem zrušit povinné polívky, a kdo o ně stojí, objednával by si je extra?
Nějak v textu postrádám, co teda snídají ti poradci.
Zmíněny jsou dvě poradkyně, ani jedna neuvádí, co sama jí.
Dvořáková je zmíněna ve dvou odstavcích, v prvním nám říká, že při snídani až v práci se k ní člověk nedostane (ach, překvapení), ve druhém, že by člověk měl ráno doplnit tekutiny (což je mimochodem v textu už jednou předtím uvedeno) např. vodou nebo čajem.
Druhá poradkyně, jakási Vanderková, také ani slovem nenaznačuje, co sama snídá, ale univerzálně doporučuje do všeho přidat tvaroh.
A stranou toho, že tedy nevíme, co snídají tyto dvě expertky, nějak úplně schází jakékoli zohlednění toho, že zdaleka ne všichni lidé (dokonce ani ne všechny ženy!) pracují v profesích, které spočívají v krákorání s kolegy u stolu, psaní e-mailů a telefonování. Pokud někdo celou směnu stojí na nohách a tahá věci nebo třeba pacienty, skutečně ho nějak vytrhne kydnout si ráno na vánočku půl vaničky tvarohu?
Češi jsou hrozně pasivní (vídám to ve svých skupinách často) a zvykli si na koncept, že dítě se učí jen ve škole, ne že se učí prostě pořád. Odpovědi typu "to ti řeknou ve škole" jsou naprosto běžné. Že by rodič přiznal, že něco neví, chtěl to sám vědět a spolu to hledali, no to už je úplně mimo. Hlavněže jsou všichni pořád online, ale nejsou schopní ani používat google. A téhle pasivitě učí i svoje děti. Ono stačilo pozorovat na třídní schůzce rodiče totálně zmatené a znechucené badatelskou výukou dějepisu, aby člověk nebyl daleko od nutkání skočit z okna.
15
Sledujících
0
Sleduje
15
Sledujících
0
Sleduje
Paní si snad může dát čip do obalu na hodinky (to se normálně dá sehnat) a nemusí si namáhat prsty.
A jak dlouho je tam ročně sníh, že je to tak traumatizuje? Přes zimu můžou chodit vnitřkem, zbytek roku venkem, dostanou se z 2000 třeba na 500.
Kdyby ti druzí ten průchod stavebně zahradili, tak se bude dít co? Nebo kdyby od začátku byla na jeho místě jen zeď?
Mají jako rukojmí seniory a lidi s postižením jiné obce, kde je třeba nejbližší lékárna dva kilometry do kopečka nebo třeba pár zastávek autobusem?
Že se starosta obce jmenuje Chromý, už je asi jen třešnička na dortu 😄
2 odpovědi