„ZA BABIŠE BYLO LÍP!
Lidé padali jako mouchy.“
Karel, spalovač mrtvol v náhodné nadnárodní skupině společností
No Tondo na hodného a pomáhajícího moc nevypadáš. Zvlášť když druhým upíráš aby sami sobě diktovali co si mají myslet. Nebo že by z rozčílení překlep?
Doufám že sis divokým bušením do klávesnice nevybil touhu Sašu zmydlit bejsbolkou. To se pomáhajícím slušňákům často stává.
Neomarx-progres multikulti LGBT třeštění, pane Malečku. Zapomněl jste na neomarx-progres multikulti LGBT třeštění. A taky na slušné vychování.
ja z vas opravdu nemohu a nechci nic udelat 😄. Opravdove plus tzv. "zapadnich" zemi je prave v tom, ze kazdy je sam "sveho stesti strujcem". A lide tam jsou skutecne zvykli najit si kazdy to svoje stesti a byt s takovym vpohode. Nekomu staci k bydleni malinka drevena bouda a kousek zahradky- a je vazne spokojen a zije se mu fajn, nekdo chce mit pet kar v garazi, musi se o to starat nebo se snazit najit lidi, kteri to budou delat za nej, tak jak chce- a je zrejme taky v klidku. Mimochodem mi to pripomina situaci, kdy jsem byla s malym ditetem v hrackarne a ono chtelo tohle a tohle a tohle... koupit. Vysvetlila jsem mu, ze neni nutne mit vsechny ty veci doma, ze na to ostatne ani nemame penize, ze bychom nemeli na jidlo (ono: to nevadi, nebudem jist!) a ze se sem tedy obcas pujdem zas podivat, potesit se, vzit si hracku na chvilku do ruky... Spousta nasincu mi dnes pripomina to male decko... Nekde sem cetla, ze jsme jeden z nejvic brblajicich a stezujicich si narodu a porovnanim s jinymi, ktere jsem mela moznost poznat, bych rekla ANO, jsme. Doufam, ze co nejvic mladych vyjede "do sveta", aby si sami srovnali/ porovnali priority. A pak treba pochopi, ze "spravedlivejsi usporadani spolecnosti" muze realne nastat pouze tehdy, pokud si o nem jen nebudou nechavat zdat krasne sny ala "pohadka", ale sami se pokusi zlepsit zivot sobe, svym blizkym, lidem ve sve obci... A voli podle toho, kdo jim da pro jejich aktivity pouzitelny zakonny ramec.
Člověk může být těžko sám svého štěstí strůjcem, pokud nemá zajištěnu bezpečnost, přístup ke vzdělání, zdravotní péči a dalším službám, které má poskytovat stát. Pokud je zaměstnanec, tak je v pozici slabšího a opět potřebuje pomoc státu (nebo odborů, ale ty jsou u nás takové, jaké jsou). Ke spokojenému životu nepřispěje, když se například kvůli marginálnímu dluhu, třeba z dětství, dostanete do takového finančního průšvihu, ze kterého se už v životě nemůžete vyhrabat. Nebo když vám kousek za barákem mizí krajina před očima kvůli uhelnému lomu. Nebo když si ze dvou mizerných výplat nemůžete dovolit zaplatit nájem a energie. Nebo když nemáte šanci sehnat si zubaře, zajít si za kulturou, čas věnovat se rodině, koníčkům, přátelům...
Lidí s nataženou rukou je u nás ve skutečnosti velice málo; podívejte se, jakou máme nezaměstnanost.
Ale máte pravdu, že změna musí přijít zdola a že u nás k tomu nejsou zrovna nejlepší podmínky.
jsou lide, kteri nemaji grund pochopit, ze ani tak nejde o to, jake jmeno ma premier, ale z ceho bude platit vsechny ty pohadky a luxus pro vsechny, zejmena pro lenochy a budizknicemu. A jestli se takova osoba domniva, ze statni zrizeni podobne tomu v Rusku jim dopreje bezstarostny zivot (nebo minimalne je zbavi zavisti a zasti vuci pracovitym spoluobcanum, kteri budou ozebracovani vic nez ten, co si nikdy na nic kloudneho nevydelal), tak tem vrele doporucuji zajet si ten raj nejprve osahat primo k Uralu. A nejlepe na hooodne dlouho, abyste si tu ocekavanou zivotni slast uzili vsemi smysly, aby se vam dojmy dostaly nejen pod kuzi, ale treba az do mozku (???)
Já tedy nejsem žádný stachanovec, to rozhodně ne. Ale dělat ze mě lenocha, budižkničemu a fanouška Ruska jenom proto, že si dokážu představit spravedlivější uspořádání společnosti, to je snad přece jenom poněkud přehnané.
Možná to bude tím, že i když jsem volička koalice SPOLU (se zaťatými zuby, to kvůli ODS), nejsem zaslepená a fanatická obdivovatelka vlády Petra Fialy, kritizuju hodně z toho co udělala a naopak měla udělat, ale neudělala.
I tomu článku na který jste dal odkaz dávám za pravdu. Mnoho voličů vládních stran je přesvědčeno, že vláda dělá maximum, co se týče podpory Ukrajině, já si to bohužel nemyslím. Šlo by dělat ještě víc.
I když zaplaťpánbůh i za tu dosavadní podporu, kterou naše vláda Ukrajině poskytuje. Pokud by vládl Babiš, nebylo by ani to.
Nejsem spokojený volič, to v žádném případě, obzvlášť co se týče domácí politiky, ale jak jsem psala - vybírat lze jen z toho co se nabízí.
A já zatím nevidím žádnou lepší alternativu, než volit některou z demokratických stran - buď koalice SPOLU, STAN nebo Piráti.
Doposud jsem byla volička TOP 09, teď se ale kloním spíš k volbě STAN, nejsem ještě rozhodnutá. Zbývá rok času. A ani ten STAN bych nevolila s velkým nadšením...
Každopádně tím základním kritériem pro mě je, aby strana, které dám svůj hlas byla demokratická, jasně proevropská, nezpochybňující naše členství v EU a NATO.
Někomu se to může zdát málo, ale vzhledem k tomu, v jak nebezpečné době žijeme je přesně tohle ta hlavní dělící linie mezi voliči - buď chcete být součástí euroatlantického společenství nebo chcete podkopat jeho základy a zničit ho.
To není vůbec málo, naopak je to to jediné, co se dá v současnosti v té naší politické žumpě ještě zachránit.
Kéž by to tak měli i ostatní pravicoví voliči. Chápu, že ty normální vytáčí spousta věcí a osob, když si navíc nikdo nemůže být jistý, že pokud dá v dobré víře hlas Topce, neskončí kvůli ODS ve chřtánu Babiše. Ale pořád přece můžou volit Stan nebo Piráty.
Je to tak.
Vybírat lze jen z toho co se nabízí a úroveň politiků odpovídá úrovni voličů.
Na zbožná přání - jaký by měl vysněný politik či strana být - se ve volbách nehraje.
Zase budeme vybírat “menší zlo”, radost z toho nemám, ale voleb se zúčastním.
Nebudu svou neúčastí usnadňovat návrat k moci populistickému autoritáři a estébákovi, který si myslí, že uzavřením smíru s vládou proruského mafiána Fica obhájil svou čest.
Tak určitě! 😏
Občas mě samotného překvapí, jak často se my dva shodneme. Ale že by se mi to hlasování někdo snažil usnadnit, to tedy říct nemohu:
Kdysi jsem se bavil na zámku Riegersburg s hraběnkou Khevenuller-Metsch, jelikož tam provází turisty. Rakouské vidění reality je kolikrát podivné, ale takové extrémy, na které člověk občas narazí u nás, bych jinde hledal marně. Pokud je jedinec příčetný - a není náhodou potomkem feudála z 18. století, pak nevěřím ani minutu, že se chce vrátit o 250 let nazpět.
Konzervativní až extrémní nálady v různých společnostech jsou nechtěným výsledkem toho, že se to “přepálilo” na opačnou stranu. A je to trošku rychlovka, takže lidé to nestráví tak snadno. Ještě jsem neslyšel nikoho, kdo by si přiznal: “Trošku jsme to holt přehnali a bohužel nám hrozí důsledky.”
Ruská propaganda se cíleně zaměřuje na každou zemi zvlášť podle toho, jaké jsou kde problémy a napětí. Stačí to “přihnojovat” a docela to funguje. Některé státy jsou soudržnější a víc imunní. My k nim zrovna nepatříme, co si budeme povídat. Cílem je nás rozdrbat co to půjde.
Termín psychopat jsem použít nechtěl, napsal jste to za mě. Ve chvíli, kdy jsem se bál udělat si kávu, že na mě vyskočí Andrej, jsem začal měnit svůj pohled ve snaze zmírnit utrpení. Vidět člověka.
S tou ruskou propagandou je to výborný postřeh. Ale s tím, že se to přepálilo a mělo by se tím něco omlouvat, nesouhlasím. Svět se mění, a dost rychle, někteří lidé nezvládají se adaptovat, ale odpovědí nemůže být vytváření zástupných problémů a tmářství.
Ten článek jsem si přečetl, děkuji. Mám na to radikálně jiný názor, než autor, ale chápu to. Jako obvykle vidíme jen symbol, nikoli reálného člověka v pozadí. Volné nakládání s historií je národní koníček. Marie Terezie neměla českou šlechtu v lásce - a bylo to osobní. Nikdy jsem si nedělal iluze. V 19. století vznikl takový účelový zvyk, vyzdvihovat nekriticky Marii Terezii a naopak kritizovat jejího syna. A “skáčeme” na to dodnes. Přitom ten životní konflikt mezi matkou a synem by byl lidsky zajímavý i dnes - kdyby se to učilo.
AB je osobnost zcela závislá na veřejné pozornosti, chuti jít do konfliktu a bojovat, vítězit a vládnout. To je vnitřní motivace, kterou každý nemá. Rád buzeruje kohokoliv. Neuklidňoval bych se tím, že jde o zisk. Být denně vidět a slyšet je závislost. Nebezpečné je zejména to, že se toho nejde zbavit. Berlusconi měl slabost na dospívající slečny, tady ten pán už jiného koníčka mimo politiku nemá. A po každé, když někoho naštve, tak má stejnou radost, jako když ho obejme důchodkyně na náměstí. Funguje to oboje.
Podle mě ten důvod vztyčení pomníku, jak jej popsal pan Patočka - alespoň v obecné rovině - sedí. Ultrakonzervativní kulturní kontrarevoluce skutečně probíhá, stačí se podívat, co se děje v USA kolem Trumpa, ale i jinde. A socioekonomické hledisko tam podle mě taky hraje roli.
Babiše považuji za psychopata a pokusům vžít se do něj se snažím vyhýbat, takže obdivuji, že na to máte žaludek. 🙂
To je milé, že o tom takto uvažujete. Rakouské soustátí mělo své nepopiratelné výhody a přednosti až na tu jedinou vadu - samo sebe zničilo světovou válkou. Do té doby to byl právní stát, jehož parlamentní zákony jsme v roce 1918 z větší části převzali. To se moc neuvádí, nicméně systém byl funkční. Malér byl, že to předělali na vojenskou diktaturu, a to bylo neůnosné.
Zárodky fašismu tam vidím dnes taky - to je trefné. Jenomže tady je po tomhle poptávka, takže on prodá voličům přesně to, co zrovna chtějí. Otočí kormidlo tam, kde uloví nejvíc rybiček. Orbán původně začínal úplně někde jinde - potom zjistil, že s tím neuspěje. Tak se rozhodl přizpůsobit situaci a udržet si moc. Mimochodem - většina autoritářů jsou manipulativní lidé, kteří nemají problém měnit své postoje. Zásadový člověk je proti tomu rigidní bytost, není toho schopen a zvedá se mu žaludek. To jsou problémy, které “technologové moci” obvykle neřeší.
Zásadní otázka vždy bude, proč tohle lidé chtějí, co jim to reálně přinese, a co je obyčejný podvod.
Jasně, kdyby o to lidi nestáli, tak by neměl šanci. Ale v opačném směru to funguje taky - lidi ovlivňují politiky a politici ovlivňují lidi. Babiš sám si možná úplně neuvědomuje, s čím si zahrává, vzhledem k tomu, že poslední knížka, kterou držel v ruce, byla stranická. Třeba jenom jedná instinktivně, jako primitivní živočich s pudovým nutkáním domoct se moci a peněz. To ale jeho vinu nijak nezmenšuje.
Poslední otázka je dost složitá, ale nemyslím si, že je to podvod (byť jsem si to dřív myslel). Spíš z velké části nepsaná dohoda mezi ním a jeho voliči, částečně právem znechucenými polistopadovým vývojem, že on si nakrade a jim z toho taky něco kápne.
Nejsem si jistý, jestli to je celé tak jednoduché. Když vezmu jen naši kulturu a tradici, tak liberální myšlení stálo za vybudováním obchodu a průmyslu. Konzervativismus bez tradičního venkova, zemědělství a církve je nějaký klausovský sen z 90. let - co tady chcete konzervovat? Snad rakouskou monarchii - jinak je to mimo mísu. Fašismus měl mnoho podob. Například Italům se to celkem líbilo - režim slavil měřitelné úspěchy a západní velmoci neměly námitky až do chvíle, kdy chtěl dobývat. V našich podmínkách mají pojmy dost specifický obsah. Označit někoho za fašistu neřeší problém - to stejné slovo používá jeden pán z východu, který si buduje 20 let diktaturu, ale všichni tvrdí, že si toho nevšimli a všude ho zvali a vítali.
Konzervativců je u nás dost a rakouskou monarchii by někteří skutečně chtěli konzervovat. 🙂
Souhlasím, že fašismus má mnoho podob. Pro mě dělící linie mezi konzervatismem a fašismem, kromě uctívání boje, války, násilí, spočívá ve vůdcovství, vypjatém elitářství a odporu k demokracii (zejména tedy liberální demokracii), nerespektování pravidel a domnělé nadřazenosti rasy nebo národa. Zatímco konzervatismus má svoji organickou společnost, kterou považuje za přirozenou, fašismus usiluje o přísnou hierarchii: vůdce - kruh jeho pomocníků - masy loajálních poddaných. Co z toho Babiš nesplňuje?
Neříkám, že to řeší nějaký problém, ale kvůli tomu, co plácá Putin, přece nepřestaneme pojmenovávat věci pravými jmény.
Babiš sám ten svůj politicko-podnikatelský vehikl označuje za konzervativní. Ale podívejte se, s kým šel do party v EP, k tomu připočtěte výše uvedené a netvrďte mi, že v tom nevidíte - naprosto bez emocí - minimálně zárodky fašismu.
Máme tady takový citelný defekt: nikdo zatím nevymyslel vhodný moderní termín. Nálepky jako komunismus, fašismus nebo bolševismus se úplně nehodí, termíny jsou historické. Populismus je pěkné slovo, pojmenovává metodu, ne obsah. Bude to něco mezi normalizací a Salazarem v Portugalsku. To byl totiž velice ideologicky “pružný” vůdce, který sice dostal čestný doktorát v Oxfordu, ale dělal si co chtěl. Jenom ještě nevíme, jak se to bude jmenovat. Možná “politika více azimutů” - posloužíme tomu, kdo dá víc.
Nejde o nálepky, ale o nejvýznamnější západní ideologie - liberalismus, konzervatismus a socialismu, ke kterým přísluší jejich extrémní odnože, tedy anarchismus, fašismus a komunismus. Mohou mít některé styčné body a někdy nemusí být na první pohled patrné, koho kam zařadit. Ale principy jsou celkem jasné a není podle mě důvod znovu vynalézat kolo. Babiš má podle všeho nejblíž k fašismu.
Cituji: Kdo dříve volil demokraty, ale zůstane doma, páč byl uražen jeho/její jemnocit, té sedlině poslouží. Pak bude muset žrát smradlavé ryby.
==================================
Jsme bezpečná a bohatá země, svobodná a demokratická.
O svobodu i demokracii bychom mohli snadno přijít.
O tom píše p. Mitrofanov a dnes, na stejné téma, hovořil premiér Fiala při podpisu memoranda o společné kandidatuře SPOLU - viz Odkaz
AntiBabiš není žvást, je to stále důležitý bod. Naléhavě si lidé musí uvědomit, co nám může za rok hrozit.
Již samotná kauza „Babiš v Maroku“ měla být před lety klíčovým argumentem pro to, aby se anonistický vůdce Andrej Babiš ani nedotýkal významných vládních funkcí. Od vstupu Babiše do parlamentu (2013) a vlády (2014) uteklo ve Vltavě pod Strakovkou hodně vody, přičemž dalších pochybností a důkazů (!) o Babišově občanské a politické nezpůsobilosti se mezitím objevily stovky a každý den přibývají. I proto je program „Antibabiš“, pro Babiše velmi nebezpečný a jím samotným tudíž vysmívaný, základní podmínkou pro obnovu rozvrácené (depolitizované) české „politiky“ a frustrované občanské společnosti. Píše Petr Hlaváček zde: Odkaz 1
Babiš tady hodlá zavést jakýsi zvrácený kapitalistický kvazikonzervativní autoritářský režim. Nevím, co by v našich podmínkách mohlo mít blíž k fašismu. Jestli se tedy někdo vysmívá antibabišismu, ať si místo něj klidně dosadí antifašismus - tomu se ale může vysmívat jedině fašista.
Saša opět jede, nezklamal. Tedy že například Trump nebo Babiš jsou tak okatě tupí, že je nikdo rozumný nemůže volit. Rozumný ne. Tak v tomto případě budu rád ten blbý, hloupý a nerozumný, milý Sašo. Ještě že tě máme. A koho kdo bude volit nech laskavě na něm.
Ale víte, že Trumpa volit nemůžete, že jo?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nemusí z vás vyzařovat respekt k Ficovi, ale tohle je přes čáru. Respekt k rodičům a prarodičům byste mít měl, pokud nejste z dětského domova.
2 odpovědi
„ZA BABIŠE BYLO LÍP!
Lidé padali jako mouchy.“
Karel, spalovač mrtvol v náhodné nadnárodní skupině společností
12
Sledujících
11
Sleduje
„ZA BABIŠE BYLO LÍP!
Lidé padali jako mouchy.“
Karel, spalovač mrtvol v náhodné nadnárodní skupině společností
12
Sledujících
11
Sleduje
Vždyť říkám, že si dovolila moc. A náš ministr vnitra? Mlčí!