No a podle mě by to mělo být tak, že si každý na svůj důchod vydělá sám, tzn., stát nebude brát ode mě a zaměstnavatele sociální pojištění a zajistí fondy, kde si budu ukládat love na svůj důchod. Takže by se nemuselo řešit, že se rodí méně dětí, protože by si každý na to vydělal sám. Nemakačenka mají sociálku, což bylo, je a bude vždy, takže to je jiná kapitola. No a nyní by se muselo vyřešit přechodné období, kdy část lidí včetně mě půl života odvádí do systému, tak bych měl méně času si naspořit, ale to by stát částečně dorovnal, byl bych na tom asi bit, ale systém by za dvacet let fungoval a to navždy. No a jako třešničku na dortu, pokud bych umřel hned první rok v důchodu, či dokonce před ním, tak by moje naspořené peníze dostala moje rodina a ne, že platím 40 let do systému a nedostanu nic. Což je značně nefér.
Možná si myslíte, že Vás v důchodu uživí peníze. Ale to se mýlíte. Uživí Vás právě ty děti, kterým těmi penězi zaplatíte. A když nebudou děti, penězi si můžete vytapetovat. Takže je zapotřebí upravit důchodový systém tak, aby podporoval rodiny s dětmi. Kapitálový pilíř má nevýhodu, že kvůli inflaci, jakou jsme tu nedávno zažili, peníze ztratí hodnotu. Tady to bylo za dva roky asi 30%. To se u průběžného pilíře stát nemůže...
Taky nechápu tu posedlost zrovna máslem. Doma nám jedna kostka v mrazáku výdrží klidně půl roku/rok. Já osobně máslo skoro na nic nepoužívám. Na chleba si ho nemažu (občas jen tavenej sýr) a vše smažíme jen na oleji. Žádný cukroví a sladkosti taky moc nepečeme, a když už, tak na to se snad hodí spíš Hera. Občas si jím omastím třeba jen brambory k filé, a to je vše..
To už spíš smetanu - na segedín nebo svíčkovou.
Zkuste si udělat stejné cukroví s Herou a s máslem. A porovnejte chuť...
No s těmi nezdaněnými penězi pro rodiče to bylo hlavně tak, že si bohatí zase chtějí udělat daňové úlevy 😄, takže za mě rozhodně touto cestou ne.
No tak nebudou děti na práci ani peníze na důchody. Každý může zvolit svou cestu, ale všichni dohromady budeme mít jen jednu, protože důchodový systém bude jen jeden...
Pokud by to bylo nepovinné, není to řešení, řada mladých na své rodiče nic víc dávat nebude. Pokud by to bylo povinné, další zátěž pro pracující.
Nebyla by třeba žádná další zátěž. Stávající odvody by poklesly a ty nové by je jen vyrovnaly. Změnilo by se jen jejich nasměrování ze společného pilíře do individuálního pilíře rodičů. Bezdětní by měli třeba trochu jiné podmínky, ale důležitý je princip. Podrobnosti implementace by se musely doladit na základě údajů, které já ani nemám. Důležité je, že ti, kdo mají děti, by měli vyšší důchody než bezdětní.
Jsem zvědav, kdy někdo z našich "renomovaných" ekonomů přijde na to, že s tím, jak ubývají plátci sociálního pojištění ubývají i výrobci zboží a poskytovatelé služeb, které bude generace důchodců potřebovat. Zatím říkají, že stačí, když si budou lidé na důchod spořit. Odhlédneme-li od toho, že mnozí nemají z čeho, nebude za tyto tezaurované peníze k dispozici dostatek zboží a služeb a jejich cena tak bude stoupat. Navíc správci kapitačních plateb mohou mít nepoctivé úmysly a tyto fondy tedy mohou, na rozdíl od průběžného systému zkrachovat. Doporučuji tedy zavést další průběžný pilíř spočívající v tom, že pracující děti odvádějí část svých výdělků na důchod svých rodičů. Při nastavení správného poměru odvodu do společného pilíře, který již existuje, a do nového soukromého pilíře pro rodiče plátců, bude vznikat tlak na to, aby těchto plátců bylo víc. Spravedlivé je taky to, že více vydělávající děti budou více dávat svým rodičům penězi, které nebudou zdaněny. Takže děti, které žijí ze sociálních dávek, se jako plátci neuplatní. Jakýsi nepatrný pokus s převedením nepatrného zlomku platu či mzdy tímto způsobem tu byl, ale předpokládám, že by tyto platby musely být mnohem masivnější, aby vyvolaly potřebný tlak na to mít a dobře vychovávat své děti. Stávající platby by bylo možno i snížit. Ale to už jsou jen parametrické změny, které zvládne možná i tato vláda.
Jj, mám pocit, že Francouzi jsou právě ti, kteří klidně tu čistonosoplenu do svého slovníku dají, jen aby měli vlastní výraz. Je to tak správně, či nikoli? To asi rozhodne jen historie. A ano, je více cest, kterými se lze ubírat. Každá schytá kritiku i chválu. A za dvě, tři generace se budou naši potomci, již zcela zvyklí na nějaká pro nás v současnosti nová slova, divit, o co jsme se tu přeli -) Díky za fajn názory a kultivovanou diskusi.
Díky za kultivovanou diskusi i Vám. Při diskusi nejde o to druhého překřičet, ale snažit se uvést argumenty, které člověka vedly k uvedenému názoru. Jinak s tím, že naši potomci a jejich děti už budou považovat to, s čím přijdou do styku, jako normální, souhlasím. Když jsem se nad tím zamýšlel, přijal jsem i slova vysloveně špatně utvořená jako "šlehačka" namísto "šlehaná" . Ale já jsem přišel, a to slovo tu již bylo, tak jsem je akceptoval. A myslím, že jsem nebyl sám...
Vlny s navracením původních, ryze českých slov, případně s nahrazováním cizích slov ryze českými, už v historii byly. Stačí vzpomenout někdejší snahy obrozenců. S tím, jak jde svět kupředu, stále vznikají nová slova, pojmy, pojmenování. A čeština buď musí vymyslet vlastní, svébytný výraz, nebo to cizí slovo prostě "vcucne", přijme ho, jen ho přepíše českými znaky. Chybou není ani jedno, stejným způsobem si musí poradit každý jazyk, každý se tak rozvíjí. I čeština dala světu pár slov - robot, houfnice, pistole... No a jiná zase vzala za své. Normální evoluce. Spíše bych napsal, že světový není ten, kdo zbytečně používá cizí slova. Třeba jen proto, že si právě myslí, že tím je světový. Pak s vámi souhlasím.
Měl jsem na mysli slova skutečně původní, ne nějaká nově vymyšlená jako "čistonosoplena" apod. Neztrácet to, co už máme a nenahrazovat to něčím, co má někdo jiný. U nových pojmů jsou možné dvě cesty. Jednou se vydali Francouzi, kteří nemají "byte", ale mají "octet", nemají "videorecorder" ale "magnétoscope" apod., nebo jen přijmout cizí slovo, případně s počeštěným pravopisem. Možná by šlo i použít nějaké již existující slovo a dát mu další význam. To je spíš na diskusi jazykovědců, k nimž se nepočítám, byť mám český jazyk rád.
Je opravdu pech, že o krásách češtiny píše člověk, který ji znatelně neovládá. A zdaleka nejde jen o interpunkci. Zaujala mě také vaše věta "Nechápu, jaký význam má vývoj světa na náš krásný jazyk". Inu, odpověď je jednoduchá - vývoj světa náš krásný jazyk obohacuje. Pokud s tím nesouhlasíte, vygumujte ze svého slovníku všechny "nečeské" výrazy, zapomeňte "nečeská" slova. Jen upozorňuji, že z vašeho příspěvku tím poměrně dost pojmů zmizí.
Možná se objeví ty původní, opravdu české. A to nebude chyba. Světový totiž není ten, kdo používá cizí slova...
Nejlepší by bylo kdyby někam zalezli a neukazovali se na veřejnosti.Co taková strana předvedla?Kolik by jako samostatná strana získala %hlasů?Je to vše podvod a pan Rychetský se za to hodně přičinil.Jak říkám,koalice by měla vznikat po volbách a ne před.To je ten špatný volební zákon.
Koalice předvolební bych připustil, ale označil bych je za volební subjekt, stejně jako samostatně kandidující strany. Každý subjekt by mohl vytvořit jeden klub se všemi nároky. Možná by pak takovýchto koalic ubylo...
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nic jiného nebude platit, než Bruselskou komisi včetně Leyen zavřít do Bastily.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Bastila byla bohužel zbořena...
2 odpovědi