Nesouhlasím, že válka či utrpení lidí na Ukrajině již nevyvolávají emoce. Vyvolávají, ale již nejsou tak silné, protože lidský život je tak postaven. Přitom zpytovat si své svědomí za tuto skutečnost by měli politici a maistreamová média, která válku na Ukrajině do nás hustila neustále. Přeitom přehršle zpráv se vždy omrzí a je nutné je dávat po kapkách a v čase. Ukrajinský prezident začíná pomalu, ale jistě zjišťovat, že USA a také Západ s tou vojenskou podporou brzy skončí či ji výrazně omezí. Prostě proto, že USA válka na Ukrajině nevyhovuje, protože svůj zahraničně politický zájem směřuje jinam. A také je nutno šetřit zbrojní výdaje, protože kasa není nezedná a občané by se mohli začít ptát, proč nejsou peníze na veřejné služby.
To, co se ukazuje na českém fortbale je špičkou ledovce celé česklé společnosti. Nejde totiž o sázení, ale o korupci a zlodějiny, které se dějí všude tam, kde se rozdělují peníze. Podle mne je také chybou, že v případě etické komise ve fotbale nejsou její členové honorováni FAČR. Protože stále platí: Kuře ani zadarmo nehrabe. Taková je realita a to, že jsem členem nbějakého spolku přece ještě neznamená, že na něj nedosáhnou (pokud chtějí) orgány činné v trestním řízení.
Souhlasím, ekonom zapomenul na sektorové zdanění neinvestičního kapitálu a nadnárodních korporací. SOCDEM tohle jako jediná politická strana navrhuje veřejně, ale s 3,5% podpory občanů spravedlivou daňovou a penzijní reformu neprosadí. Ano, zásadní otázkou je, kdože bude dluhy platit? Zda zaměstnanci a senioři nebo ti nejbohatší a zahraniční firmy, jejichž zisky jsou záměrně kráceny a pak odtékají ke svým matkám do zahraničí.
Obecně lze souhlasit, ale problémy bych nesváděl pouze na zaměstnance a odbory, kteří hájí zaměstnanecká práva. Je to i o populistech a pravicovém vládnutí, které se stalo otrokem globálního kapitálu a Green dealu. Pokud veškeré rozhodování bude děláno s repektem k volnému trhu a k ziskům nadnárodních společností, pak se ocitneme v začarovaném kruhu. Ano, výrazné omezení byrokracie je nutností, ale musí se začít nahoře. To jest v Bruselu a v Praze. A to se rádoby politikům nebude chtít, protože by mohli ztratit popularitu a dobře placené funkce. Je otázkou, kdo přijde s odvahou tohle řešit či budeme muset čekat, až se to všechno podělá...
Je to výsledek vlád české pravice, která žila a stále žije s vědomím, že naše ekonomika potřebuje nízké mzdy. Otázka produktivity práce je spíše záležitostí managementu a majitelů firem. Ať již motivací či modernizací. Pokud naši podnikatelé žili a stále chtějí žít z nízké ceny práce a z nízkých cen energií a materiálu, pak zapláčí. Protože brzy neseženou zaměstnance. A ti se uplatní buď v zahraničí nebo ve firmách, které již pochopily, že se český model ekonomiky přežil.
Souhlasím se slovenským premiérem. Zodpovědnost za současnou situaci mají, kromě RF také západní politici, kteří lhali Ukrajincům a pramálo kontrolovali připravenost Ukrajiny ke vstupu do EU a do NATO. Obrovská míra korupce, zlodějin, ale i nedostatečná vymahatelnost práva byly charakteristické pro režim v této zemi. Ukrajina se stala obětí boje Západu, zejména USA, vůči Ruské federaci. Odmítání požadavků RF vůči Ukrajině a NATO, odmítání mírových jednání a protiruská zahraniční politika přivedli Rusko a Ukrajinu k nevratným krokům, které nakonec způsobily obrovskou tragédii na Ukrajině. Ale stále to vypadá, že se západní politici nepoučili a stále nás tlačí k válce proti RF.
Souhlasím se závěry NKÚ. Nejen scházející strategie, obrovské množství programových priorit, ale i zlodějiny, korupce a nedostatečná kontrola vedly k tomu, že ČR velkou část dotací z EU prošustrovala. Na vině jsou zejména ministerští a krajští úředníci a politici, kteří rozhodnutí přijímali. Kdeže je však jejich osobní či alespoň politická zodpovědnost?
Pražanům zřejmě nevadí, jakým způsobem pravicové strany vládnou Praze. TI označila ODS jako nejzkorumpovanější politickou stranu, ale korupce se těžko dokazuje. Nicméně i úředníci na magistrátu se chovají velmi podivně, ale stále platí, že ryba smrdí od hlavy. Takže příště si občané hlavního města opět zvolte ty, kteří se na zlodějinách podílejí. Pouze nechápu, jakto, že orgány činné v trestním řízení nekonají a aktivně neřeší majetky těchto politiků a úředníků.
Je ostudou Krajského soudu v Liberci, že musel zasáhnout až Ústavní soud ČR. Přepočítání hlasů v pěti volebních obvodech již mohlo být provedeno a nemuselo se zmatkovat. Pokud opravdu k zisku dvou mandátů pro STAČILO! postačí 9 hlasů, pak jsem přesvědčen, že se najdou. Politika, jak je vidno, zasahuje negativně nejen do života občanů, ale zasahuje i do nezávislosti soudů a obávám se, že i do nezávislosti orgánů činných v trestním řízení. A to by mělo být obrovským varováním pro každého demokraticky smýšlejícího občana a politika.
Politika je během na dlouhé trati a přesto, že sociální demokracie postupně roste, stále je to málo pro vstup do poslanecké sněmovny. Ale zejména je to málo proto, aby tato levicová strana mohla prosadit svůj politický program, který chrání zaměstnance, seniory a rodiny s dětmi. A která podporuje kvalitu a dostupnost veřejných služeb.
Ve vyhlášení mimořádné situace ve zdravotní péči nevidím problém. Lékaři a zdravotní personál, kterého si velmi vážím, musí žít v realitě dané společnosti, ve které žije a pracuje. Jsopu obory, mezi nimi i zdravotnictví, kde lze velmi silně přitlačit na vládu či zaměstnavatele o zvyšování svých mezd. To, že je to v rozporu s lékažskou etikou a že si berou za rukojmí nemocné, je věcí morálky lékařů a jejich odborových předáků. Nemyslím si, že by na tom byli platově lékaři a zdravotní sestry špatně v porovnání s průměřnými platy na Slovensku. Spíše se obávám, že tento problém je pozůstatek minulé vlády, která dlouhodobě neřešila problémy ve zdravotním systému SR. Neznám zaměstnance, který by byl na 100% spokojen ve svém zaměstnání. Ale chce to i jistou míru solidarity s těmi, kteří berou za svoji práci velmi nízké mzdy. A vadí mi, jak se naši politici a česká média "starají" o naše sousedy. Nevšiml jsem si, že tolik pozornosti věnovali například Rakousku.
Pokud bych byl poslanec, tak bych novelu insolvenčního zákona v tomto znění nepodpořil. je to totiž výsměch všem poctivým zaměstnancům, kteří řádně platí daně a své dluhy. To, že česká pravice umožňuje schwarc systém a práciu na černo je jedna stránka problému. Že současná vláda zrušila EET, je další stránka téhož. Že se nepreferuje "odpracování" svého dluhu a umožňuje se bezbolestné oddlužení, je třetí stránka téhož. Ale hlavně, jsou a byly postihováni exekutoři a jejich úřady, které řadu dlužníků okradli o jejich majetek a domovy? A to je zásadní problém s vymahatelností práva v ČR. Pokud se vymahatelnost práva nezrychlý, pak se spravedlnosti nedomůžeme. je to ostuda všech předchozích i dnešního ministra spravedlnosti.
Ani vláda, ani parlamentní opozice se z tohoto vývoje již nevylže a bude chybou volit parlamentní strany. Řešením je volit osvědčenou levicovou sociální demokracii, která ví, jak vyřešit současné problémy České republiky, ví jak řešit zadlužení, jak ochránit kvalitu a dostupnost veřejných služeb a jak modernizovat naši ekonomiku.Ttao vláda nerozumí průmyslu, ani ekonomice o asociálním chování vládních představitelů toho bylo již napsáno snad hodně.A já se obávám, že i návrhy opozičních ANO2011 a SPD jsou z ranku: Vlk se nažral a koza zůstala celá...
POkud tento vývoj politici nepředpokládali, pak nemají v politice co dělat. Ttao asociální a proti národní vláda dělá vše pro snížení konkurenceschopnosti a namísto jasného řešení, které by pomohlo domácnostem a průmyslu, tak pomáhá velkokapitálu a nadnárodním společnostem. A nejde jenom o vládu, ale i o parlamentní opozici, která nenavrhla změny, které by pomohly snížit vysoké ceny energií a pohonných hmot a také materiálových vstupů. Nepomohla ani s diverzifikací, inovacemi či digitalizací. Právě naopak se zvyšuje administrativa, byrokracie a zvyšuje se závislost na drahých energetických a materiálkových vstupech.
Na jednu stranu je to pozitivní v tom, že padl autoritářský režil a po 14 letech občanské války je vidět světlo na konci tunelu. Na straně druhé je nutno připomenout rozdílnou situaci na západě Sýrie, kde RF a Irán podporoval bývalého prezidenta, na východě kde proti sobě stojí ozbrojenci z řad Islámského státu, často podporované Tureckem a na straně druhé kurdské jednotky podporované USA. Podobně je na tom střed Sýrie, kde je situace ještě komplikovanější. Zároveň zde jsou ozbrojenci, kteří mají blízko k teroristickým hnutím a chtějí "vystavět" chalífát. Takže zásadní otázkou je, kdo vlastně v budoucnu bude vládnout a s jakou silou, zda se podaří Syřany sjednotit pod jednou vládou. Oosbně jsem dost skeptický a spíše očekávám pokračování "občanské války" v podobě lokálních konfliktů.
Beru to opět jako strašení veřejnosti a zejména evropských partnerů. Proto je i tento výrok určen vůči Evropě. USA jsou základním stavebním kamenem Aliance a pokud by k tomu mělo dojít, pak ani Kongres, ani Senát by vystoupení USA z NATO neodsouhlasil a to by se mohl prezident postavit na hlavu. Nehledě na americké zbrojařské firmy, které mají obrovský vlív na americkou zahraniční politiku.
Pravice vždy šla a jde na ruku developerům a vůbec jim nezáleží na občanech, kteří si nemohou dovolit vlastní bydlení či investice do bytového fondu. Příkladem je i město Uherské Hradiště, kde developeři neplní nejen slíbené investice do veřejných staveb, ale kde radnici nezajímá, že ceny bydlení přesahují ceny bydlení v krajském městě a přitom mzdy jsou na nižší úrovni. Ale hlavně to nezajímá ani občany, kteří pravici neustále volí. Ano, ke komunálním volbám chodí pouze ti, kterým je současný stav lhostejný nebo jim dokonce vyhovuje. A k volbám nechodí ti naštvaní občané. Tento stav vyhovuje české pravici a jak je vidět na dnešním složení radniční koalice, ODS, ANO 2011, TOP09 a LIdovců, pozitivní .posun v oblasti nedostupného bydlení a přetížené dopravy se konat nebude abi v budoucnosti. Pokud se "spící" většina" konečně neprobudí a nepřijde k volbám.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Pevně věřím, že období vánočních svátků napomůže politikům zpytovat svá svědomí a že půjdou s tou politickou kulturou do sebe. Ale je možné, že se naopak ještě přitvrdí...