Kancléřka již tehdy věděla, že jít do střetu s RF bude znamenat "likvidaci" ekonomiky. To za prvé. Za druhé, západní politici Ukrajincům lhali o rychlém vstupu do NATO a do EU. Přitom Ukrajjina na vstup do těchto mezinárodních organizací nebyla připravena a hlavně nesplňovala podmínky přijetí. Za třetí, Majdan zorganizovaný zahraničními zpravodajskými službami měl sloužit k zahraničním zájmům. Proto se změna orientace ukrajinského vedení ve prospěch Západu přestala líbit Ruské federaci. Proto ta vyprovokovaná agrese RF vůči Ukrajině, včetně obsazení Krymu a východních gubernií Urajiny. Západ by si již měl nalét čistého vína a ne pít stále ideologicky a politicky namíchanou směsku.Vždyť jde v první řadě o životy občanů, a to na obou stranách ozbrojeného konfliktu.
Paní ministryně obrany "utrácí" kde se dá, ale stále je to málo. Prozatím namísto 2%HDO "utratila" i spředplatbou za F-35 něco málo přes 1% HDP. Vždy jsem tvrdil, že MO neumí efektivně hospodařit. Protože obranyschopnost je od slova mít schopnosti obrany a nikoliv od toho, jakou techniku si koupím. Protivzdušná obrana je zajištěna letouny Gripen a byla by zajištěna i po roce 2030. Přitom by se ušetřily miliardy korun, za které by bylo možno pořídit protiraketovou obranu - Mistral či Patriot či protiraketový izraelský deštník, pokud bychom ještě něco připlatili. Pravdou je, že nefektivita hospodaření a nákupů na MO je dlouhodobá. Přesto bych očekával od "zodpovědné" vlády, že nebude šetřit na seniorech a státních zaměstnancích, ale že ušetří tím, že se zbaví nehospodárnoati a neefektivity.
Rakety dlouhého doletu, ať již jsou to americké ATACMS či evropské Storm Sahdow nemohou změnit situaci na bojišti na východě Ukrajiny. Nicméně každá akce vyvolá reakci a opět budou trpět nevinní lidé, zejména na Ukrajině. Chybá politické rozhodnutí současného amerického prezidenta, francouzského a britského premiéra přinesou avé ovoce ve formě zkázy a prodloužení utrpení lidí. Zřejmě jde o to "vystřílet" co nejvíce zbraní, aby se nakoupilyzbraně nové. Je to v zájmu zbrojařských koncernů a politiků, kteří skáčou, jak koncerny pískají. Opravdu kvalitně vedená poliitka za peníze daňových poplatníků.
Přesto, že RF připravovala dlouhodobě změnu jaderné doktríny, její podpis v den použití amerických raket dlouhého doletu ATACMS má symbolický význam. Prostě jakékoliv bezprostřední ohrožení RF bude mít ze strany Ruska reakci. Zároveň tato doktrína odhalila některé podmínky k ukončení války a nastolení míru na Ukrajině. Znovu se zopakoval důraz na neutralitu Ukrajiny a zároveň na "odmítnutí" jakékoliv bezpečnostní garance Ukrajiny v budoucnu. Což považuji za hrubé vměšování se do vnitřních záležitostí Ukrajiny ze strany ruského agresora. Zároveń však platí, že pokud budou zahájeny diplomatická jednání k nastolení příměří, pak je třeba se na podmínky Ruska zaměřit a být na ně připraven reagovat. Pokračování války ze strany Ukrajiny znamená další hospodářskou, sociální a politickou devastaci této země.
Ten růst HDP bych přál české ekonomice. Nicméně platí, že ruskou ekonomiku táhne zejména zbrojní výroba a nerostné suroviny, především ropa a plyn. Nízká nezaměstnanost je i u nás, schází pracovní síla, ale roste inflace. Je otázkou, pokud se kritizuje ruská ekonomika, zda ta naše je v pořádku. Obávám se, že nikoliv.
Dohoda s Mercosur je pro Českou republiku výhodná, protože jsme proexportní země. Co se týče požadavků na ochranu zdraví, tam bych se nebál, protože pro dovoz jakýchkoliv produktů platí zákony EU a české republiky. Jediným problémem, který vidím, je podpora brasilské vlády a jiných vlád, k rozšiřování zemědělské půdy a k ničení brasilských pralesů. To mi vadí a tohle by mělo být nějak vyřešeno. Například omezením ploch pro tento obchod se zemědělskými plodinami. Ale to je spíše přání otce myšlenky, protože si uvědomuji, že pro EU bude velmi těžké kontrolovat odkud zboží konkrétně pochází.
Ony ty předvolební slepence stejně dlouho nevydrží a začnou politicky "vydírat". Jak na Slovensku, tak v České republice je to stejné. Vždy ta nejsilnější politická strana musí s tím počítat. Ještě je otázkou, zda za vystoupením z poslaneckého kruhu nestojí i finance či nějaká nabídka od opozičních stran. Ale to jsou pouze spekulace. Nicméně čas ukáže, kdeže je pravda. I tohle jsem několikrát zažil v české poslanecké sněmovně. Jinak by třeba nevznikla pravicová vláda M.Topolánka.
Premiér Fico má pravdu a jako levicově smýšlející politik není žádný jestřáb, jako naše vláda. Pokud někdo nálepkuje, pak jsou to ti, kteří žádné argumenty na obranu války na Ukrajině nemají. Zřejmě jsou v žoldu jiných než českých národních zájmů. Předpokládám, že ještě dva měsíce a sizuace se s nastupujícím novým prezidentem USA změní. Otázkou je, zda se změní i názory našich pravicových politiků a politiků Evropské unie. Nebo se bude čekat na další problémy, které nás v budoucnu v souvislosti s Ukrajinou čekají...
Vždy jde o pozice. Skutečností je, že kdyby kandidovali Lidovci a TOP09 samostatně, tak by skončili v propadlišti politických dějin. Teď jde o to, kolik která politická strana získá poslaneckých mandátů. Přece jenom jde i o finance pro danou politickou stranu. Takže o co jde? O program nebo o pozice? Každý občan ať si odpoví sám...
Dalo by se říci, tak to začalo. Nevímkolik raket ATACMS vlatní Ukrajina, ale rozhodně to nebude počet, který by otočil kormidlo dějin v její prospěch. To za prvé. Za druhé, všem musí být jasné, že tímto vstupuje NATO do války s Ruskem, protože navigování raket dlouhého doletu se děje za pomocí satelitů a ty Ukrajina nevlastní. A za třetí, lze očekávat v brzké době protirah Ruské federace. To znamená další přilití pomyslného oleje do ohně. Že na to doplatí obě strany Slovanů je jasné. Směje se ten třetí v řadě...
Základním problémem jsou negativní sociální dopady pro většinovou populaci. Je to dáno obrovskými rozdíly v životní úrovni, rozdílnou dostupností kvalitních veřejných služeb, zejména mezi městy a venkovem, ale hlavně v tom, že jsou lidé přesvědčeni, že současný systém respektive současné politické strany, nehájí oprávněné zájmy občanů a neřeší jejich problémy, které vnímají za zásadní.
Pan premiér se buď zbláznil nebo je opravdu přesvědčen ve své nadutosti o své nenahraditelnosti a mesiášství. Pamatuji si na revoluční bonmot Valtra Komárka: Za Komárka bude koruna jako marka. Dnes dodávám, ta východoněmecká. A přesto, že se zvedla od roku 1990 životní úroveň našich občanů, tak po třech letetch vlády současné koalice opět drtvivé většině občanů poklesla. Naše mzdy jsou třetinové vůči našim rakouským a německým sousedům. Předpokládám, že populismus před volbami nebude mít hranic. A to ani ze strany vlády, tak ze strany parlamentní opozice. Škoda jen, že občané nepodporují ty, kteří v minulosti již ukázali, že umí řešit problémy občanů a za jejichž vlády se životní úroveň zvyšovala.
Arogance pana premiéra a jeho kolaiční vlády zřejmě nezná mezí. Namísto sebereflexe pokračuje nesmyslná politika, která jde proti zájmům občanů České republiky. Jediné, v čem má premiér pravdu, je "chvále" ze zahraničí. Ale tato "chvále" je draze vykoupena snižováním životní úrovně většiny občanů naší země. Taková politika je však politikou zaprodanou a nelze ji nadále ustupovat.
Lidé by měli hodnotit výsledky politiků a vlády podle toho, zda jim roste či klesá životní úroveň obyvatel. A tato pravicová koaliční vláda je příkladem nejhorší vlády v novodobé historii České republiky. Jwe až zarážející, že to lidem vadí velmi málo, protože podprora levicových stran, ketré jediné mohou zvrátit špatnou situaci v zemi. A také nelze se vylhat z toho, že vláda musela řešit bezpečnostní a ekonomické problémy, včetně energetické krize, ketré vláda vlastně způsobila svojí zahraniční i energetickou politikou. Pokud se podíváme na sliby a jejich plnění, pokud vidíme schodky státního rozpočtu, pokud je stále vysoká inflace a vysoké ceny energií a pohonných hmot, pokud jsou vysoké ceny energií a ořezává se dostupnost veřejných služeb, pak to nelze ospravedlnot válkou na Ukrajině. Stačí se podívat na skutečnost, že nejen vládní koalice, ale i opoziční pravicové hnutí ANO2011 schválilo výdaje na obranu na 2% HDP. Přitom scházejí peníze na penze, podporu bydlení a na kavlitní a dostuné zdravotnictví. To je chyba i současné opozice, která společně s ODS populisticky zatla 130 miliardový schodek státnímu rozpočtu každý rok.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Varoval jsem před tímto scénářem, jenomže západní jestřábi si pokoj nedají a musejí neustále provokovat. To opravdu chtějí evropští politici 3.světovou válku? Stále jsem přesvědčenm, že nechtějí, nicméně se podle toho nechovají. Pokud někdo naviguje rakety středního doletu na Rusko, pak se zapojil do války. A to Američané , Francouzi a Britové udělali.
6 odpovědí