Paní to nemá lehké. Podobných je bohužel hodně. Taky jsem měl dřív málo. Těžko radit, když v té situaci nejsem, ale zkusím to. V první řadě dát příteli místo cigarety do pusy mrkev, vyjde levněji. On, při příjmu 22000 platí na 2 děti 3000 Kč, a ona dostává jen 2000 Kč. Zkusil bych požádat o zvýšení. Zašel bych se zeptat, jestli nedosáhnou na nějaký příspěvek od státu, např. na bydlení. Je divné, že skladnice bere míň než ostraha. Ať si řekne o víc, nebo hledá jinou práci. To samé přítel. A probrat s rodinou, jestli musí mít všichni neomezené tarify a data. Případně se přestěhovat do levnějšího bydlení, nebo blíž práci, aby se omezilo dojíždění. A hlavu vzhůru: exekuce se jednou doplatí a bude líp!
pred cca 14 lety jsem v lete jako student pracoval na vystavisti v Holeskach v Praze, hokejova Sparta pronajimala asi na dva nebo tri tydny stadion jehovistum. meli tam seminare a vymejvacku. tisice lidi. byla videt ta hierarchie, chudy a casto i postizeni lide, pro nas smutny pohled na totalne vypnute lidi a do toho ty jejich "manazeri a spicky sekty" co tam prijizdeli v mercedesech... cele rodiny totalne poblazneny. hodiny do nich huceli...chcteli jsme se tam ze zvedavosti podivat...ani napad. neslo.jejich security nas odpalkovala. ty lidi zijou jak v jinem svete, uplne mimo. celkem zazitek.
A že po celé republice rozdávaly pozvánky na ten sjezd, o tom nevíte? Že uklízečky po jejich setkání neměly co dělat, protože to uklidili líp jak ty uklízečky to jste si nevšiml? Že nekouří, nemluví sprostě a že jsou poctiví, to jste asi taky nezaregistroval. Asi vás tam nepustili, protože jste měl cígo v puse.
Než nadávat a hanět, navrhněte nějaké konstruktivní řešení, které funguje. Kolik % bezdomovců přijme pomoc a chce se vrátit k normálnímu životu? Pomoc ano: jednou, dvakrát. Probrat s ním jeho situaci, navrhnout řešení a pomoc. Odmítne, nechce? Co s takovými lidmi? Zařídit jim bezplatný hotel a stravu, když mají na alkohol a cigarety? Proč dřív bezdomovectví nebylo?
A kde jste na to přišel pane Mlynku?
Pracuji ve Vámi zmíněné společnosti už 22 let (Eurest, Compass Group, Scholarest, Primirest, Delirest), tak mne zajímá, kde jste na takové věci přišel? Zákazníci si velké a stabilní společnosti vybírají sami od sebe, a do většiny výběrových řízení jsme sami od sebe přizváni abychom se jich zůčastnili, a když obchodní zastoupení naší společnosti vyhodnotí zájem "do toho jít", tak do toho společnost jde. Takto funguje trh už od ledna 1990.
Bereme suroviny a zboží od společností dodržující nejpřísnější hygienické a certifikační normy, školíme naše kuchaře a šéfkuchaře v desítkách školení napříč republikou, pořádáme vlastní audity které jsou opravdu do hloubky stan výrobních a rovozních procesů, dodržování předpisů norem a výrobních receptur sestavených od executive a brand cheffů, a ... možná by bylo dobré si něco o novém směru společnosti Delirest/Primorest přečíst.
Každá firma chybuje ač se snaží držet své know-how, ale zase na druhou stranu každá firma, se může učit potřebám klientů a jít "s dobou", a to naše společnost už rok dělá, a učí se vyhovět pořebám zákazníků.
Víte, školy chtějí vysokou kvalitu školního stravování, ale nechtějí, aby se vařilo draze, nicméně ruku na srdce pane Mlynku ... dokážete vy sám udržet vysokou kvalitu služeb, a přitom vařit lidově řečeno "za hubičku"?
Pokud ano, měl byste do nějaké takové společnosti jít jako člen TOP managementu, a ukázat ostatním firmám, jak to dělat.
Věřte, že byste byl vizionářský milionář, pokud by to nezůstalo jen na papíře ve fári teorie 🙂
Přeji Vám hezký den.
Pane Maršál, nevím v jaké kanceláři v CG sedíte, že za 22 let nevíte, že žádný Scholarest neexistoval, ale že byl to Scolarest. Jedna věc je si něco přečíst a druhá to zažít. Nemusím být vedoucí ani kuchař, abych si spočítal, že tady něco nehraje. Každá porce má svoje normy na suroviny a její množství. Jestli si 100 dětí objedná rajskou s knedlíky, tak se musí porce navařit podle norem. Neříkejte mi, že si každé dítě vezme přesně váhově odpovídající porci a např. 3 knedlíky. Kdo ohlídá, že si vezme jenom jeden plátek masa? Když si vezmou jen tolik, kolik chtějí (většinou méně), tak co se potom dělá se zbytky? A předpokládám, že salátový bar se platí, že není součástí menu. A to je na tom Tanvald dost dobře, když má objednávkový systém. Co teprve Primirest jídelny, které objednávkový systém nemají, ale jsou tzv. školními restauracemi? Jak se tam odhadne počet porcí, které se mají uvařit? A co se v takových jídelnách dělá se zbytky? Dává se to jiným organizacím, které to dají potřebným? Ale jděte. Jak zachováte teplotu pokrmu po celou dobu? A jestli to jde v Tanvaldu, tak proč to tak dávno nefunguje v dalších jídelnách....a že jich je kolem 9000!!!! A ruku na srdce: každý člen TOP managmentu dělá všechno proto, aby měl sám co nejvíc. A to nepíšu o tučných dotacích od státu ....
Chtělo by to také porovnání nájemného, topení, vody, plynu, elektřiny, jízdného....Díky předem za zveřejnění porovnání těchto komodit.
Rezavé vodovodní rozvody ze šedesátých let, šedé fasády v každém městě, nevyhovující hliníkové elektrorozvody v bytech, nezateplené domy, topení uhlím, ...do těchto věcí státní peníze opravdu nešly. 2 TV programy, domácí pevná tel. linka čekací doba přes půl roku ... Po tom se vám stýská? Mně určitě ne. A nemá cenu srovnávat. Důležité je, jak se mám a jak se cítím. A já se mám a cítím skvěle. A už se nemračte na svět, lidičky 🥰!!!
Tak vlastní označení na vězeňském oděvu v koncetračních táborech mělo daleko více skupin než jen Židé, političtí vězni a jehovisté.
" Političtí vězňové byli označeni červeně, sabotéři zeleně, emigranti tmavě modře, svědci Jehovovi světle modře, homosexuálové růžově, práce se štítící (v Říši) hnědě a práce se štítící (ostatní území) černě. Tento základní systém byl kombinován nejen o další – tentokrát žlutý trojúhelník – pro osoby podléhající rasovým, tzv. Norimberským zákonům, ale i o doplňující pruhy a kruhy, jež vedly k ještě podrobnějšímu rozlišení. U politických vězňů bylo do červeného trojúhelníku navíc všíváno či vpisováno počáteční písmeno jejich národnosti. V případě českých vězňů koncentračních táborů tak šlo o písmeno „T“ (Tscheche)."
Oprava - tak ve Vojenském historickém ústavu to mají špatně - zelení byli obecní kriminálnící. A obrázek má totálně vybledlou purpurovou, takže z fialové je světle modrá, z červené je žlutá a růžová není vidět vůbec.
Správnější popis označování vězňů v koncentračních táborech je na německé Wkipedii, viz odkaz ve vláknu níže.
Děkuji za odkaz. Máte pravdu. Cikáni, homosexuálové, Židi atd. prostě takoví byli a šli do plynu. Neměli jinou možnost. SJ ale měli na výběr, jak píše autor článku. Stačilo, aby podepsali, že se vzdávají své víry a mohli jít domů. Tuhle volbu ostatní neměli. Přesto tuto volbu drtivá většina nevyužila, raději si zvolili smrt, ale svého přesvědčení a víry se nevzdali.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
2000 jsou alimenty od bývalého manžela, přídavky na děti tam nikde uvedeny nejsou....
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A jó, máte pravdu.