Protože (zejména v Německu a dalších zemích ovládaných Zelenými magory - naštěstí už jen dočasně 🙂) - se o ryze technických problémech rozhoduje nařízeným násilím politiků. Ti jsou schopni při své hlouposti přehlasovat i fyzikální zákony v elektrotechnice. 😄
V tomto s vámi souhlasím, ale zjistěte si prosím to, jak funguje třífázový transformátor. Teď je opravdu skoro jedno, jaké měření se používá. Až na to, že měnič pro ČR se musí upravit a tím je dražší a také méně vydrží.
To není pračlověk ale kokokoko.... t. A řidičák snad nemùže mít ani na koloběžku. Je to asi reklama na všechny ty sra ..y co dneska do aut montují aby byly co nejdražší. Že jsou ty rychlokvašky za volantem levý jak šavle nikoho netrápí.
Sice s vámi souhlasím, ale couvaci kamera je báječná věc. U dodávky nevidíte za sebe a to i u osobní. A věřím tomu, že i u osobáku za sebou neuvidíte malé dítě.
Elektřina se vyrábí a rozvádí systémem třífázově a zatížení se musí udržovat vyvážené stejně na všechny tři fáze, tedy pokud možno i spotřeba. A vy tu rovnováhu HRUBÝM ZPŮSOBEM narušujete přesně tak, jak píšete. Tak se nedivte, že ti, kteří mají povinnost udržet stabilitu v síti, se podobnému parazitování a zavádění nestability brání. 😛
Třífázový transformátor vyrovnává v určitých mezích nerovnoměrnost zatížení jednotlivých fází. A navíc každý odběratel i dodavatel zatěžuje jednotlivé fáze rozdílně. A tak se v průměru většinou zatíženost jednotlivých fází srovná. Ano, může se stát, že všichni odběratelé za trafem budou mít bojler na stejné fází, nebo všichni s FVE budou dodávat do jedné fáze. Ale jaká je to pravděpodobnost? Jinde v Evropě to funguje, jen v Česku ne, proč?
S těmi střídači máte samozřejmě pravdu, jsou kvůli nám komplikovanější.
Na druhou stranu pokud už takový střídač máte, tak se vám v podstatě nemá jak stát, aby jste na jedné fázi dodával a na jiné odebíral.
Takže jediný přínos by to zrušení počítání měření po fázích mělo ve zjednodušení použité techniky a to by se projevilo až za pár let.
Neříkám, že bych byl proti, přijde mi to jako zbytečná komplikace zvyšující cenu všeho vybavení. Ale na druhou stranu mi to nepřijde jako nijak velký problém🤷♂️
A také by se zvýšila životnost střídače.
Toto se prece da resit zavedenim rozdilne doby zacatku a konce pracovni doby pro kazdou zemi individualne. Neni treba znasilnovat cas hromadne vsem zemim Evropy.
Ano, já s vámi souhlasím. Jen jsem chtěl vysvětlit, že lidé v EU mají rozdílné názory na to, jaký čas zavést. I když je to jedno. Stačí se přizpůsobit východu a západu slunce.
Je nejvyšší čas s touto kombinací skončit. Jen nechápu proč by měl být zaveden čas letní vždyť je to proti přírodě a astronomii.
Ono to není tak jednoduché. Ve škole nás sice učili, že v poledne (v tzv. zimním čase) stín ukazuje na sever, ale i v české republice je mezi východem a západem rozdíl cca 18 minut. Takže na kterém místě je v poledne, podle hodinek, astronomické poledne? A teď si představte, rozdíl mezi východem a západem EU. Ve Španělsku když jdou v zimě v 9 do práce (úředníci) je ještě šero a u nás již svítí slunce. A večer naopak, u nás když jdou slepice spát, ve Španělsku ještě kohout slepičky prohání po dvoře. 😄
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Dobrý den, říkám tomuto článku, jako starému známému. Já to znám o Americkém profesorovi. Ale tak nějak to fungovalo.