nar. 1947
Co melu já? Já naopak píšu, že těžko mohl vběhnout v těch letech!
Takže, 2x čtěte, jenou pište!
Čtl sem dobře, pane. Píšete, jako kdyby senioři byli apriori dementi, kteří zbrkle vchází do vozovky, což není tento příklad! Nepište, co se stalo kolix! Jsou příklady i z opačné strany, viz tento. Občas i řidiči předvádějí zvěrstva. Stává se to bohužel ve všech věkových kategoriích. Chodec se musí rozhlídnout, než vstoupí na přechod (stejně jak jinde, než vstoupí do vozovky), ujistit se, že bezpečně může přejít, ev dát najevo řidiči svůj úmysl. Řidič nesmí ohrozit chodce , kterej už je na přechodu, musí předvídat.
Tož tak asi, pravidla všichni známe. Dál nereaguju.
Tak chodci nikdy absolutní přednost na přechodu něměli a stále nemají. Tak zní i název článku na Seznamu. A do vozovky vbíhají nejen senioři, ale všichni bez rozdílu věku.
Co to melete paní Slabá a p. Budo? V článku stojí, dokonce 2x: Chodec přecházel (nikoliv vběhl bez rozmšlení) , řidič kamionu ho přehlédl!
2x čtěte, jednou pište!
Někdo mlaská, mně se chce blejt, velebnosti. Barva koprovky podle módy? Tož tentox ste si u mně moc nešplhla Koko! Jak jinde Australan,kterej požaduje ke všemu hranolky a kečup.Nic proti houbám, ty bych v koprovce snesl. Jaká bude módní barva příští sezónu, třeba bleděmodrá? Zelená je tráva, fotbal to je hra..., nádhernej je brčálovej špenát, když bez všelijakejch příkras skřípe mezi zubama.
Nic proti gustu, osobně nesnáším ke každýmu jídlu s.. ehm ervírovat ty bramboráčky místo poctivé knedle, nebo do toho balit šnicjl, jak prej údajně Ondráš. Jinak bramboráky mám rád bez ničeho, žádná uzenina, tak jaxe prodávali kdysi i v tehdejších bistrech, automatech, nebo jaxe to menovalo.
Několik věcí bylo špatně. Neměly čumět živé dráty ze zdi. Mělo být namontováno fíčko.
Co mě ale zaráží nejvíc je, že při zásahu elektřinou dojde nejčastěji k defibrilaci srdce, tak proč doháje nikdo neposkytl neodkladnou první pomoc? Postačí masáž srdce a nemusí dojít k žádné tragédii. To lidi neumí ze základní školy ani takovéto základy. Pak i v každém zaměstnání je školení bezpečnosti práce a stále se nic nenaučí.
OK, akorát ste si popletl pojmy, asi překlep. Při zásahu proudem dochází k fibrilaci, resp.aritmii, defibrilátor slouží k jejímu odstranění.
Ale jděte. Troch vám uniká, že i když si sáhnete na oba vodič (v pořadí N a pak L – protože naráz to nedáte), stále stojíte obvykle na zemi a nepředpokládal bych, že 2leté dítě mělo na sobě dielektrické botičky. Pravděpodobnost, že chránič nevybaví hraničí s nulou.
Předpokládáte, že se jedná o síť TN-S s odděleným středním N a ochranným PE vodičem. Ve starší síti TN -C Fíčko použit nelze.
Ale i tak předpokládám, že pokud se někdo dotkne Nuláku a stojí v bytě na suché izolované podlaze,potřebnej proud 30 mA pro vybavení Fíčka neproteře? Ledaže by se druhou rukou držel např radiátoru? Nějakej kapacitní proud??
Jinak jednopólovejch dotyků fáze sem zažil v žití bezpočet
Já myslel podle názvu, že to auto rozjelo ( rozmašírovalo nějaký batole na silnici ) a ono batole řídilo.....🙈
No já to chápu tak, souvětí souřadné:
1.věta: Batole rozjelo auto. OK I když by se to dalo pochopit i opačně.
Čeština je kouzelná, často se dá chápat dvousmyslně, zamenit podmět s předmětem.
I Polák může mít licenci jako horský vůdce v Tatrách nebo Rakousku, Itálii atd. Ale tento zřejmě asi licenci neměl, protože by si nevzal s sebou turisty bez potřebného vybavení. Spíše bych to viděl na partu kamarádů.
Tak, tak může, proč né. Musí mět nejen odbornou způsobilost ale i licenci pro činnost v cizině.Stejně jako třeba průvodci zájezdů do ČR při ptohlídce Staromáku.
"Řetízkové mačky" a "horolezecké sedačky" jsou taky super...
No, zdá se, že kromě Tatarkovy próby ani základní pojmy z tur. a horolezeckých potřeb nejsou zrovna autorovou silnou stránkou. Sedák, či sedačka? Leč pravdou je, že sxistuje, řada turist. nesmeků " maček" s různema cvokama, hřebama, mj řetízkový s řetízkama pod chodidlem.
Běžte někam se správnými názvy. To je úplně vedlejší,co Vy řesite. Tady se bavíme o smrti Vy CHYTRÁCI!!!🤕
CHYTRÁK ste vy, pane Tvarůžku. Běžnej turista si nastuduje terén, kudy poleze a zjistí, že Tatarkova próba je horolezeckej terén, nikoliv chodecká cesta na vrchol. V této době se dá předpokládat, že tam bude sníh a je potřeba mít náležitou výbavu.
Ono je to jen otázka - kdo to je. Horolezec, turista, nebo hlupák ??? Rozhodčím jsou HORY. Tatry, Krkonoše, Alpy, nebo Himaláje - za chyby se platí - a většinou se potom končí v "nebi".
No, ono nemusíme chodit ani tak vysoko, Beskydy, Jeseníky...Vysočinu se nevyplácí podceňovat.Jak řekl Radek Jaroš, horu nelze pokořit, ta vás buď přijme, nebo ne!
Tož to je otázka? Záleží, zda měli pojištění pro pobyt v horách, neporušili nějakou pojistnou podmínku (třeba alkohol), v každým případě porušili zdá je jako běžní turisti zákaz vstupu bez horskýho vůdce a navíc začala v Tatrách zimní uzávěra! Stačí? Fakt vás to pane Kozáku tak dalece zajímá? Však ony to správní orgány pořeší. Zdá se, že vy budete asi obyčejnej gaučák, že hory ani jiný aktivity moc nemusíte?
8
Sledujících
6
Sleduje
8
Sledujících
6
Sleduje
Dělá se stouchanými brambora, k tomu jdou omáčky lépe
1 odpověď
nar. 1947
0
Sledujících
0
Sleduje
nar. 1947
0
Sledujících
0
Sleduje
Každá si to dělá s čím jí to šmakuje. Brambory vařený, šťouchaný, brkaša, knedle obyč s koloniálu, rýža, není špatná ani těstovinová, kolínka... Osobně nemám rád hranolky, ani bramboráčky k omáčce, jakási móda. Proti gustu, chuti...
1 odpověď