Bohužel brání. Green Deal, politika, byrokracie státu, EU. Proč krachují, utíkají firmy? Nedávno jsem poslouchal, že už ani v USA neplatí ten mnohokrát omílaný americký sen pro každého.
Pořád poslouchám jak krachují firmy, lidi nemají na jídlo. Ale nezaměstnaných máme nejméně v Evropě, lidi tlačí plné košíky z obchoďáků. Elektrika zlevňuje, plyn ještě více. A furt mají všichni málo.
Nemáte pravdu. Je tu průběžný systém. Topolánkova vláda se snažila zahájit přechod k systému spoření do fondů (tj. stát by skutečně do určité míry garantoval každému jeho naspořené peníze), ale lidé to odmítli a v dalších volbách volili pro změnu nazpět. Tedy, vědomě.
.
Stát nikdy nesliboval, že důchody budou stále vyšší. Naopak by měl nastavit výplatu důchodů adekvátně příjmům. Je svým způsobem i tak trochu chyba těch seniorů, že nebyl dostatek dětí. Nejen jejich, ale i toho, jak vychovali své děti. Mohu uznat, že stát málo zdůrazňuje odpovědnost jednotlivce, ale o tom, že je důchodový systém neudržitelný, se hovoří zcela jasnými slovy už patnáct let. Nikdo nemůže tvrdit, že je to pro něj nyní překvapení.
.
Česká republika má jeden z nejštědřejších systémů podpory rodičů v Evropě. Nelze říct, že nedělá nic. Jenže lidé už neberou děti jako nutnost, ale jako otázku volby. Je to dáno právě tím, že už desetiletí lidé žijí v iluzi, že dostanou důchod i bez dětí, navíc si víc užijí a víc vydělají. To je nedomyšlenost důchodového systému od prvopočátku, že se masivně neopíral o počet vychovaných dětí. Bohužel, následky přišly až po desetiletích, a týká se to všech zemí, kde sociální systémy fungují. Naopak děti jsou tam, kde je podpora státu skoro nulová. Už jen to, že házíte na stát, aby řešil, kolik mají lidé dětí ukazuje, že jste z generace, která už má přemýšlení naruby.
.
Ano, šve mě, že generace, které tuto zemi přivedly do roku 1989 ke krachu, jdou do důchodu brzy a s vyššími penězi, než ti, kteří na jejich důchody vydělávají. To by se mělo narovnat, bez ohledu na vinu.
Naprosto souhlasím. Krásně napsáno.
Policejních odstřelovačů se zastávám. Myslím, že udělali co měli. Ovšem šéf veterinární správy by měl okamžitě rezignovat pro nekompetentnost. Četl jsem jeho hodnocení akce. Takovou hloupost může napsat jen totální diletant v problematice. Vážený neváženy řediteli veterinární správy. Pokud máte alespoň trochu cti v těle, okamžitě odstoupíte. Abychom si nemuseli myslet, že veterinární správu vede ušatý lichokopytník.
Autorka bude asi machr na dopravu. Ale psát, že je dálnice zadarmo??? To je přece nesmysl. Zadarmo není nic. Chtělo by to trochu jinou formulaci. Je potřeba si uvědomit, že tam kde neplatí dálniční známku, vezmou to z daní všem. I těm co na dálnicích nejezdí. Takže až zase paní autorka bude psát nějaký blábol, v rámci objektivity by mohla zmínit i druhou stranu mince. Pokud chce samozřejmě dělat novinařinu a ne propagandistické články.
Ne Brno, v Plzni byla aféra již před téměř třiceti lety. Naučte se něco moudřejšího. Hezký den
To je přece úplně jedno. Myslím, že ta Plzeň se řešila někdy kolem 2012, kdy akreditační komise odebrala akreditaci. Ale nebojte, něco moudřejšího se určitě učit budu. Už Lenin prý říkal: Učit se, učit se!!! Ale nezákonné šmírování v mém programu
není.
Vydržte. Letos u nás byl rekordní počet svateb. Ne jenom přímo u nás, ale i v okolí. Tož se těch mimin dočkáte. 😂
Ale jinak myslím, že to s politikou přímo nesouvisí. Jde většinou o demografickou záležitost. Údajně u nás žilo nejvíce lidí 1939-1944. Podle demagogie ANOchcimírů to byly nejkrásnější roky v Česku. Teď už jim chybí jenom vyvěsit hakenkreuz.
Výhody? Souhlasím. ale pro koho? Stroj, který má šířku třeba deset a více metrů, podiskuje rychleji a pro zemědělce ekonomičtěji plochu, než těžký pluh na hlubokou orbu. Také není třeba do půdy zapravovat hnůj, tak jak se to dělalo v minulosti. Kde bychom ho také vzali, že? To je hlavní výhoda. O krajinu a strukturu půdy nejde. Důležité je orat hektary. Poorané cesty, rozorané břehy řek, takže při deštích je ornice splavená do koryta, ořezané stromy z jedné strany kolem silnic, větrolamů, aby si na traktoru neurazili zpětné zrcátko. To je jen část toho, s čím se potýkáme. Také jsem hospodařil a dobře vím, jak vypadá pole neorané. Stát a EU dává miliardy na protipovodňová opatření a miliardy na dotace zemědělcům. Ale neumí si pohlídat, jak je s penězi nakládáno. Oni ti staří sedláci, které živila půda a ne dotace, nebyli až tak úplně blbí. Tím ale nechci, v žádném případě, znevažovat dřinu, kterou musí zemědělci podstoupit. A je logické, že když je možnost si práci ulehčit, třeba i za cenu zničené krajiny, proč to neudělat. Ještě s požehnáním EU.
Jenomže už naši předci, když je zmiňujete , používali trojpolný systém. Nejde o nic jiného, než že nechali pole odpočinout. Důvod je ten, že hospodařením se pole které je orané vyčerpá. Orba totiž poli většinou škodí. V minulých desetiletích spočívala bezorebnost v tom, že odvezli pluh do šrotu a jezdili diskama tam a zpátky. Výsledek byl samozřejmě katastrofa. Myslím, že je důležité vrátit se k částečně přírodnímu způsobu hospodaření. A to je regenerativní hospodaření. Kořeny rostlin spolu s půdními živočichy a houbami dokážou půdu zpracovat tak, že je použitelná pro setí kulturních plodin. Po sklizni ihned zasít zelené hnojení. To by se mělo skládat z více druhů tak, aby se vzájemně doplňovaly. Zelené hnojení by se následně před setím hlavní plodiny mělo zmulčovat, postříkat, nebo jen uválet. případně vymrzne. A do takové země se seje bezorebným secím strojem. Principiálně je to úplně ideální způsob. I u nás již tuto metodu používají čím dál více velké farmy. Zkuste si o tom něco zjistit. Vypadá to dobře a dává to smysl. Tahat čím dál větší traktory a do mrtvé půdy sypat nesmyslné množství miner. hnojiv není řešení.
Pane a vy jste urcite odbornik jak ti v tom Bruselu. Jestli jste to cetl,tak i o sam tam psal,ze tam kde je sprasova puda,tak se orba provadi minimalne a to v zavislisti na pocasi. Ta orba opravdu pomHa vsakovani vofy do pudy. Mel by jste vedet odborniku ze dnesni traktory a stroje jdou svou vahou od 10tun vys. Dnesni traktory i s privesy nalizenymi urodou fosahuji vahy ke 40 tunam. Takze pri bezorebnem zpusobu je puda cim dal vic utazenejsi. Pak je jak sklo po kterem voda styka pryc i postupne se zeminou..
To co píšete je častý argument oráčů. Bezorebný systém má ovšem mnohem víc výhod. Přikláním se spíše k regenerativnímu zemědělství. Jsem přesvědčen, že to je cesta.
Lovit vodící bachy, jak doporučuje pan veterinář je podle mně to nejhorší co můžete udělat. Rozbijete sociální strukturu rudlů. To samé se dělo právě i v 70. letech. Pokud vím následkem toho došlo ke zvětšení populace divokých prasat. Takže si myslím, že pan doktor se snaží maximálně zvednout populaci prasat v Čechách.
Kdyby si myslivci nenechali prasata přerůst přes hlavu, nemuselo k současné situaci vůbec dojít.
V roce 2000 jste odstřelili 70 000 kusů a v roce 2010 už 140 000 kusů.
Proč jste nechali prasata tak rozmnožit?
Obávám se, že velký podíl na množení prasat má stát, nenažraní myslivci a lhostejní zemědělci. Pokud trochu rozumím problematice, nejhorší co můžete udělat je lovit vodící bachy. Tyto udržují vrozený chod celého rudlu. Hlídají, aby se kdejaký kaneček nedostal k mladým baškám a nemnožili se nekontrolovaně. Teprve až sama přijde do chrutí, dovolí největšímu kanci, který se v daném období pohybuje kolem rudlu, aby ji pokryl. Pak teprve dovolí ostatním baškám. Vše je pod kontrolou vodící bachy. Nejvěší kanec zase odhání od rudlu slabší kance. V okamžiku, kdy dojde k odstřelu těchto velkých bach a kanců a je narušena sociální struktura rudlu, dochází k tomu, že kde se mladí potkají, tam na to vletí. Výsledkem je, že selata mají selata. Přesně tohle stát povolil v 70. letech. Následkem čehož vzrostla prudce populace černé zvěře. A nyní se děje to samé. Popsal jsme to jen stručně, snad jste to z toho pochopila.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Slováci byli vždy vyčůraní fašisti. Poprvé jsem rád, že jsme se jich zbavili.