Bohužel stále je ve značné části veřejnosti zakořeněno, že jak se oni a jejich rodiny budou mít závisí hlavně na vládě. Vláda (ať je jakákoli) nemůže dělat zázraky a rozhodovat o blahobytu každého jedince. Jak se kdo má, závisí především na něho samém.
To je ovšem nepopulární a tak se nadává vládám.
Nemají to vládní politikové vůbec lehké a to není ironie !
Žádná válka, nýbrž mír, ale jak to udělat ?
Musím se trpně usmívat, když se volá po nezbrojení. Rusko zbrojí pravděpodobně více a rychleji než EU. Když přestaneme zbrojit, tak Rusko také okamžitě přestane ? Věříte tomu vy, kteří dostáváte nálepku chcimírové ?
Když ti, kteří mají nálepku chciválkové říkají, že se musí zbrojit, aby byl mír, tak je to správné nebo nesprávné ?
Krátká exkurze do nedávné minulosti: Horečné zbrojení na obou stranách bylo za studené války. A nebyla válka horká a prohrál východ na čele se SSSR.
A co nás teď čeká a jak to nakonec dopadne ?
Každá válka přináší nějaký vědecko-technický skok.
Po 2. světové je to možnost jaderné války a ta z důvodů možného sebezničení lidstva snad nebude.
Ta současná ukazuje možnost neválčit z důvodů ekonomických. Dokonalá obrana za pomoci AI, robotů a dronů způsobí, že nebude možné dobýt a ničit cizí území. Nevyplatí se tedy používat ani konvenční zbraně.
Dle očekávání je ten příjezd prezidenta Ukrajiny do ČR příležitostí na ostré vzájemné výpady diskutujících z obou stran našeho rozděleného národa.
Proč tomu tak je ?
Dlouhodobě bylo zvykem mezi slušnými lidmi být v případě násilí ze strany silnějšího vůči slabšímu na straně napadeného a ne agresora. Nyní se bohužel stává, že významné množství našinců se tak nechová.
Můj osobní názor proč, je tento :
a) Díky novým technologiím a jejich dostupnosti je velice účinná lživá propaganda ruského agresora
b) Nečisté svědomí našeho národa, jak se on choval a především jeho politická reprezentace v případě historických krizí. Beneš a Svoboda nesahají v jejich odvaze a postavení se agresorům Zelenskému ani po kotníky
c) Přesto všechno se máme relativně výborně, ale jsme trochu sobci a dobře si uvědomujeme, že pomoc a solidarita s napadeným nemůže být zadarmo a přinese nějaké to uskrovnění. A to my přece nepřipustíme a tak nenávidíme naši současnou vládu a věříme, kdejakým politickým populistům, že zařídí, aby nás to nic nestálo.
Je potřeba se poučit z historie :
* Evropa ve 30. letech (mimo Německa) nebyla připravena na válku. A proto ji měla a rychle prohrávala
* Evropa, USA i SSSR po 2. světové válce byly připraveni na válku. Horká válka nebyla, jen studená a tu Západ vyhrál
Když nebude Evropa nyní připravena na válku, tak ji bude mít.
Otázkou je, zda to Rusko ekonomicky a sociálně vydrží.
V případě, že je země napadena, tak síla lidí může být tak významná, mohou cítit, že mají jen volbu zemřít nebo bojovat a navzdory běžným ekonomickým mechanismům se dějí "zázraky" a oni nakonec vyhrají.
Pokud je země agresorem a lidé umírají v cizině, tak je ekonomika může dohnat a díky jí nakonec prohrají.
V minulém století jsme zažili válku studenou ve které vyhrál silnější z možnostmi vyššího lidského, technické i vědeckého potenciálu.
Myslím, že tento potenciál je v souhrnu členů NATO vyšší než Ruska.
Může se opakovat nová studená válka.
Dokud bude Slovensko a Maďarsko v EU, tak to bude jen folklór.
Kdyby EU zanikla, jak si přejí i někteří naši vlastenci, tak můžeme čekat ledacos.
Opět nějaký ten vnitroevropský vojenský incident, celní války, spory o hranice, výčitky, co kdy který národ v minulosti provedl tomu druhému, volání po návratu konfiskovaného majetku vysídleným občanům atd.
32
Sledujících
2
Sleduje
32
Sledujících
2
Sleduje
Prostě na USA a Švédsko nestačíme, ale Maďarsko jsme s přehledem porazili.
4 odpovědi