Navrátil a to nejen podle jména. Pochopit tehdejší dobu, kdy mnoho lidí odcházelo za lepším životem do Ameriky, za prací, za zlatem a za svobodou . . Lidé stále migrují, ale rozdíl je, že dnes máme skoro 9 mld. obyvatel a navíc rozdílné kultury, které se nechtějí přizpůsobit. Proto by měli všichni na sobě pracovat a zvelebit si domov, aby nemuseli migrovat.
Göring měl hlavně Carinhall, kde se věnoval lovu a shromažďoval zabavené umění. Ke konci byl v Berchtesgadenu a nakonec uprchl na rodný hrad Mauendorf, kde se vydal Američanům. Skončil v Norimberku a vyhnul se oběšení sebevražednou otravou. Zoufalec, ale s nebezpečnou mocí. Zajímavý byl jeho bratr, naprostý opak, pracoval i ve Škodovce a zachránil hodně lidí před koncentrákem.
Úlohu by měl převzít hlavně stát a začít projekt organizovat vlastními silami ( i když začátek bude složitý ), založit vlastní subjekt pro přípravu výstavby a dotáhnout smlouvy a projektové práce ke stavebnímu povolení. Teprve potom se rozhodnout, až bude vše jasné "na papíře".
Nyní je stejně nereálné všechny detaily výstavby jaderky podchytit ve smlouvě, to se ještě nikomu nepodařilo !
Byl to naprosto špatně cílený útok. Byla zničena historická část středu města, která vždy propojovala i naše dějiny.
Asi chtěli cílit na nacistické symboly, ale to se nepovedlo. Navíc konec války byl již zcela zřejmý a význam proto nulový. Spojenci přišly o materiální vybavení, ale hlavně o životy vojáků. Kdo nesmyslně plánoval takové strategie ?
Spousta lidí netuší co výstavba jaderky znamená. Stále mluví o podílu z ceny kontraktu. A při tom nejdůležitější je práce. Ekonomové a politici jsou přesvědčeni, že prostřednictvím „financování“ lze dosáhnout čehokoliv a když to selže, tak řešení je další balík peněz. Proto se dnes jaderky prodražují a prodlužují - všeobecné trvání na názoru, že jsou peníze a nikoliv práce na čem záleží.
Málokdo to uměl konstruovat a postavit, vyřešit pásovou dopravu a k tomu spoustu řešení statiky, obrovské ložisko, hydrauliku . . . co dál, když není třeba těžit velké objemy ?
Jediným řešením a udržením inženýrských znalostí je soustředit se na výstavbu jaderných elektrárem, ale není nikdo, kdo by uměl to zařídit. Téměř 25 let se nic nezahájilo a dnešní stav je, vše si kupovat ze zahraničí.
Vývoj projektu tímto směrem se nechal očekávat, to musí vědět i ředitelé aliancí, vzhledem k tomu, že se poptával kontrakt "na klíč".
Jak zachránit situaci ? Jedná se o totální převzetí odpovědnosti za výstavbu a organizaci projektu českou stranou. Takový subjekt tu dnes ale není, který by se toho ujal. Vzhledem k objemu financí je ale potenciální možnost jej založit.
Podporující fakt je, že dnes kupujeme jaderné bloky od země, která začala stavět elektrárny, kdy u nás již fungovaly Dukovany.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Uvidíme jak to nakonec dopadne . . . Lze si vůbec představit prosperující Ukrajinu a vedle zaostalé Rusko ? Jak ohlídat 2000 km hranice, aby všichi mladí z Ruska neutíkali ? . . . podobně jako tomu bylo dříve mezi ČSSR a SRN . . .
1 odpověď