Jak už tu před několika hodinami napsal přispěvovatel M Utant (sic!):
🙂
Nicméně: není to jediné řešení (cesta). Jednak tuto možnost "normální" člověk neví, jednak je pozůstalostní řízení ovládáno zásadou tzv. oficiality, takže (a je pravda, že z článku to neplyne), pokud skutečně zanechal jen dluhy, nikoliv majetek ve smyslu jím vlastněných věcí a penězi ocenitelných práv (§ 495 věty první občanského zákoníku č. 89/2012 Sb., měl notář SÁM Z ÚŘEDNÍ POVINNOSTI podle § 153, případně 154 zák. č. 292/2013 Sb. rozhodnout o ZASTAVENÍ řízení pro nedostatek majetku či majetku nepatrné hodnoty (např. staré nádobí, oblečení a pod.). Notář se choval jako h....do.
Zřejmě tam nějaký majetek byl, jinak by notář nikoho nevolal a řízení zastavil, jak píšete. V článku je jen uvedeno, že dědictví bylo předluženo.
Pokud je předlužené dědictví, byl by dědic blázen aby ho "přijal"...
V tom případě "dědí" stát a náklady (odměna notáře) se účtuje státu...
Že vy jste vůbec nepochopila to, co jsem popsal...., vše co kritizujete tam bohužel je ..., škoda.
Na to, že pracujete na soudu (pochopil jsem z vašeho příspěvku na úplně jiném vlákně ), tak tedy za mne nic moc...
Přečtěte si ještě jednou článek, na který jsem reagoval .....
Za mne k tématu vše
Hezký večer
PS
Někdy méně, je více ...
Pane Černý, nic jsem nekritizovala, samozřejmě, že pokud je dědictví předlužené, byl by člověk blázen, aby ho přijal, stejně tak jeho děti a jejich děti a strejdové a tety a rodiče a prarodiče. Vše se děje v rámci jednoho řízení, po daném zemřelém a ano, trvá to dlouho, než všichni odmítnou a nastoupí stát jako jediný dědic. Není výjimkou, že toto řízení trvá i rok. Odměna se platí za jedno vyřízené dědictví jako celek a ne na počet jednání, která tam proběhnou. Takže, když je hodnota třeba sto tisíc, počítá se dle vyhlášky, ze sta tisíc a může tam být jednáni třeba deset a pořád se odměna počítá ze sta tisíc. Tím jsem reagovala na to, že notář záměrně prodlužuje řízení, aby měl víc peněz. Hezký večer
Z textu lze dovozovat, že sice postup notáře byl tzv. po právu.
Nicméně, pokud jde o jeho nárok na odměnu, neměl by mu stát proplatit více jak jedno "probíhající" dědické řízení. Domnívám se, že v tomto případě tzv. parazitoval příslušný notář na tom, že všechna tato jím realizovaná dědická řízení si od státu vyúčtoval. Rád bych se mýlil.
Hezký den všem
PS
pokud měl seznam všech potencionálních dědiců, měl je tedy oslovit, popřípadě obeslat a sezvat najednou (kde by se mu k tomuto dědictví vyjádřili - přijali nebo ho odmítli), jak prosté, že ...
Notář má sazebník, podle kterého se počítá jeho odměna a nezáleží, jak dlouho řízení trvá. V případě, že dědictví někdo odmítne, přichází na jeho podíl jeho zákonní dědici. Kolikrát je s předluženým dědictvím tolik práce a nákladů, které dalece převyšují notářovu odměnu za projednanou pozůstalost. V případě, že dědí stát, odměnu notáři hradí stát.
Mám pro všechny chytrolíny, a že Vás tady je, takový návrh. Pojďte si to vyzkoušet. Pojďte si sednout na naše místa, plat neplat. Pojďte si vyzkoušet naši práci, připravit spis, vypravit poštu, nahrát jednání, přepsat nahrávku do protokolu, aniž byste měli ponětí, co máte dělat, pač když přijde nová zapisovatelka, kouká jak tele, co se po ní chce. Je nepopsaný list papíru. Když zadáte truhláři s výučním listem, že má vyrobit skříň, vyrobí skříň, automechanik opraví auto, prodavačka prodává, ale když přijde holka po matuře na soud, sedne k počítači a může tak maximálně koukat z okna, protože o té práci nic neví. Na počítači sice psát umí, ale to je jen zlomek toho, co je náplní naší práce. Musí se všechno naučit a nejlépe z minuty na minutu. Soudce nezajímá, že je nová, ten kouká jen na to, aby měl vše připravené. Takže, kdo máte odvahu, přijďte na jakýkoliv soud a můžete to nám, nepotřebným a podřadným zapisovatelkám ukázat, jak to umíte a určitě lip. A pak se můžem bavit o výši našeho platu. Přijďte, čekáme na Vás.
Asi se jim tam líbí, Stejně nevím, proč ještě tato funkce zapisovatelka existuje, vše se digitalizuje, vesměs se zprávy nahrávají, pro jejich jedinečnost a právě u soudu je nutné zaručit jejich čistotu. V době před revolucí se jim říkalo písařky, písařka znamená pouze zapisování děje který ji někdo diktuje, aniž by sama musela něco tvořit, vymýšlet či řešit. Dříve písařky měly plat 600 až 700 kčs hrubého, měsíčně,
Přála bych Vám vidět, jak program "přepíše" co je nahráváno. Google překladač je proti tomu mistr překladu a přála bych Vám slyšet nahrávku z jednání, to je taky paráda. Aby se s tím dalo pracovat, musel by být každý účastník u soudu mistrem v jevištní řeči, řádně artikulovat, nehuhlat, nemít absolutně žádnou vadu řeči. Pak by nás zapisovatelek nebylo třeba a mohly bychom se věnovat třeba štěpení atomu nebo jiné lidstvu prospěšné činnosti
Primární je dohoda rodičů, až pak nastupuje určení výše výživného soudem, soud vychází z ministerských tabulek, kde je určeno kolik % z platu výživou povinného rodiče má být minimálně stanoveno. Počítá se to průměrem za určité období. Takže je rozdíl, když má rodič průměrnou mzdu 20 tisíc, nebo 50 tisíc. Jen tak na okraj, vyživovací povinnost mají oba rodiče, ne jen ten, co hradí alimenty.
Když se mi před 13ti léty narodil syn, bylo upravováno porodné, kdyby se narodil do 31.12.2010 nárok bych bývala měla, ale protože se narodil o pár dní později, měla jsem co? Smolíka, ale v životě by mě nenapadlo, abych kvůli tomu podávala nějaký stížnosti. Navíc advokát, byť zřejmě mladý, ale advokát, kdy jejich příjmy jsou někde jinde. A čekat s podáním žádosti po zvýšení dávky, v naději, že dostanu tu vyšší částku, to je přinejmenším vyčůranost.
Přál bych to Subaru i Mercedesu. Sice se mi zrovna tyhle dva el. vozy které tam jsou taky vzhledově líbí ale za mě stále není nad klasiku.
Zrovna tohle Subo kolem elektriky jen zlehka projelo, sice je tam elektromotor, ale s výkonem tak na vyjetí z garáže, jak se říká, vlk se nažral a koza zůstala celá. Pokud Vás to zajímá, můžete si o tomto modelu přečíst víc v odkazu pod článkem o anketě 😉
3 miliony hejblatek, udělátek, obrazovek, asistentů a tak stejně zapadne na 10 cm sněhu. Zbytečné. Kolik lidí tato vozidla má? Proč nehodnotí veřejnost ze svých zkušeností, ale rádoby odborníci? Zase jen podmáznutá show.
Za sebe můžu říct, že Subaru XV, nej auto jaký jsme měli. Ani velký, ani malý. Žádný koncern, vše vyrobeno v Japonsku. Neměnila bych za žádný na světě. Navíc Subaru velmi dbá na bezpečnost.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
V ojedinělých případech může mít smysl převzít předlužené dědictví.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Samozřejmě, je to každého věc a každopádně, uplatnit výhradu soupisu