Čína velký špatný. S angličtinou člověk moc neuspěje. Nebo jsem měl smůlu na lidi. Bez překladače by to bylo rukama nohama. To samý v Japonsku. Ale v EU problém není to je pravda.
Jak píšu, mám zkušenosti pouze s Evropou. Kamarád, který teď projel východní Asii, byl s angličtinou v pohodě, ale on je to zase kluk, který se domluví s každým a to je úplně jiná liga. Na druhou stranu si nedokážu představit, že se naučím pár základních slovíček, jak píše paní a vyrazím třeba do toho Japonska.
... a ty jídelní lístky tam měli ve své řeči nebo v řeči , které nerozuměli ani sami?
... a vo tom to je , vašnosti!
Obvykle, pokud jsme vypadali dost jako turisti, jsme dostali anglický jídelní lístek, možná s jinými cenami:D . Jindy zas dvojjazyčný. Jednou, už si nepamatuju, kde to bylo, nás nechali vybrat z asi tří nebo čtyř meníček, podle toho, jaký jazyk nám vyhovuje. A minulý rok v Rumunsku nám paní na telefonu překládala jejich lístek. Neměla jsem to srdce ji naznačit, že tohle umím taky, asi jsme vypadali hodně bezradně.
A pokud narážíte na gaspaco a demi glace, je to něco, co nemá úplně českou obdobu, ve chvíli kdy musíte produkt popisovat, už to není název, ale popis.
Ano a jsme u toho, mluvili jste anglicky nebo německy. Ale když přijede Němec nebo Anglican do Česka tak mluví taky jenom německy nebo anglicky a předpokládá, že mu každý rozumí.
A jak by podle vás měl mluvit Angličan, když angličtina je nejrozšířenější jazyk na zemi, česky? Ale no tak, Češi, mluvme česky, ale nečekejme, že to bude dělat i někdo cizí a na dovolené se domlouvejte jak chcete, ale zatím jsem nezažila jediný moment, kdy po mě žádali, abych se domluvila jazykem dané země. I tom Německu jsme se snadno domluvili anglicky, uměli to lépe než my.
Můj názor je ,že kdykoliv ,kamkoli přijede Čech ,tak musí mluvit danou řeči ,místa kde je ,nebo anglicky .Tak proč ,když k nám přijedou cizinci ,tak nemluví český,ale my se jim zas musíme přizpůsobit ,hotely, restaurace,obchody.Proste ,když někam chci jet ,měl bych znát pár základních slov te dané země.
Máme procestovanou půlku Evropy a nikde jsme neřekli ani slovo jejich jazykem, normálně jsme mluvili anglicky nebo přinejhorším německy. Tak by mě zajímalo, které země máte na mysli vy? Napadá mě možná Francie, o té se hodně mluví, že ignoruje cizí jazyky, ale nemám zkušenosti, takže mi pomozte doplnit informace.
toto označení se obvykle používá když se jedná o osoby do 18 let což má svoje opodstatnění bez negativního podtextu.
Je to legrační, něco způsobí senior, v článku ho označí jako seniora a je to problém, protože je to očerňování senioři. Jindy způsobí něco mladistvý, v článku ho tak označí, ale to je v pořádku, protože ti mladí pořád dělají problémy. Chápu, jste důchodce, očekáváte že si v tomhle věku zasloužíte respekt a tyhle články to podkopávají. No ne každý senior si zaslouží respekt. Spousta samozřejmě ano, ale ne všichni.
A k vaší druhé odpovědi, ať to máme pěkně pohromadě, stále ještě je na světě o dost méně seniorů než lidí mladších důchodového věku. Pokud se do těch 28% počítají i chodci, počítají se i do těch 72%. Dle věkových statistik tvoří lidé důchodového věku 20% populace, tedy pětinu, podílí se ale na 28% nehod, to je víc než čtvrtina. Zatím to vypadá, že je pravděpodobnější, že nehodu způsobí senior, než člověk neseniorního věku.
Proč tam opět zdůrazňujete "Senior" jako by to byla nějaká ostuda dožít se Seniorského věku. Dle statistky se senioři podílejí na nehodách celkově 28%, takže 72% to je junior :? 😄 Ale to se z nějakého důvodu na Seznamu nikdy neuvádí. Možná by jste mohli "lidi-oprava seniory" 😄, kteří nezemřou před věkem seniora nějakým způsobem izolovat od zbytku lidstva aby mladí nemuseli být těmito "otravnými = starými" lidmi nějak omezováni že ? Protože asi předpokládáte že vás se tento věk netýká ? 😄
PS - neomlouvám tím řidiče
Pokud něco způsobí mladý člověk, v nadpisu bývá obvykle označení mladík. To vám taky vadí?
A vzhledem k relativně nízkým počtům, v jakých se pohybují na silnicích lidé seniorního věku, je 28% dost.
Už mne ta věčná nespokojenost s českou poštou dost štve,jsem u čp 23 let a nebyla na mne jediná stiznost - tak nechápu proč haníte poštu když je to vše o lidech.Navic dnes je v módě nemít označeny zvonek,schránku a kontakt na adresata též nic ale hlavně že je pak každý chytrý. Nebo že odesílatel napíše chybně údaje a pak bohužel nelze doručit tak to je asi též chyba pošty?yNechapu já v tom vidím jen pár rýpalú kteří si budou stěžovat i když to bude vše ok.Važení stěžovatelé -vy jste 100% ní a neděláte chyby?No děláte ale nepíšete o nich!
Pokud pošta dokáže doručit lísteček že adresát nebyl zastižen, zcela jistě schránka označena byla. Tam kde bydlím dnes si na poštu taky už nemůžu stěžovat, ale v mých předchozích dvou bydlistich byla pošta za trest. Nebo mi vysvětlete, jak to, že zvonek, který ráno zvoní a večer zvoní, najednou s příchodem pošťáka přestane fungovat? Jak se muže stát, že dostanu lísteček, že si mám vyzvednout dopis ve městě A a na poště mi sdělí, že dopis je ve 30 kilometru vzdáleném městě B. A kdyby tohle byly ojedinělé situace. Ano je to o lidech, často jsou to ale pošťáci.
Ne, já se nepovažuji za sobě rovné s dnešními teenagery. Ale nejde o to, jestli jsem lepší nebo vzdělanější. Jde spíš o to, že se nechovám jako nevychovaný člověk. Vám dnešní teenageři nepřipadají zaostalí? Co jiného umí, kromě čumění do mobilů a PC? Pomáhají rodičům? Chodí za kulturou? Umí pravopis? Umí být zdvořilí a taktní? Umí pomáhat starším lidem? Neříkám, že všichni teenageři jsou stejní, ale 90% z nich se jako zaostalí chovají. Podívejte se na hlouček puberťáků a řekněte mi, jestli si nepřipadáte jak v pravěku. Na maminku s kočárkem křičí, proč má děcko, když nedokáže sama vystoupit s kočárkem z vlaku, mně několikrát vjel puberťák na kole do zad a ještě se drze zeptal, jestli mám nějaký problém, další odmítne pustit staršího člověka sednout, protože má přece poloviční jízdné, tak nemá nárok sedět... Tohle je podle mého názoru zaostalost, která se vzděláním nemá nic společného.
Bohužel pro vás jsem tohle vídala i před deseti lety, i před dvaceti a pokud hodíte dnešní puberťáky do jednoho pytle, jen proto, že nejste schopna se o ně zajímat víc, pak jste zaostalá vy. To, že čtěte knížky na papíru místo telefonu, že píšete psacím a ne tiskacím je pěkné, ale nezmění to fakt, že jste evidentně povrchní. A navíc taková ta puberťačka, co se musí mermomocí odlišovat, jen aby ukázala, že ona není na stejné úrovni jako ostatní, protože kdyby tu knížku neměla, možná by si lidi uvědomili, že je úplně stejná jako lidi kolem ní.
Já ráda píšu vázaným písmem. Už jen proto, že nechci být zaostalá jako dnešní generace. I proto také ráda čtu. Líbí se mi ten pocit, že jsem jiná, když ve vlaku kolem sebe vidím lidi do zblbnutí čumět do mobilu a já jediná si vytáhnu knihu a čtu. Mobil i notebook samozřejmě používám také, ale chci mít něco svého. Něco, co nás naučili ve "staré" škole.
Psát tiskacím písmem není znak zaostalosti a naopak, to, že chcete být jiná není znak toho, že jste vzdělanější. Je hezké, že čtěte, ani já na knihy nedám dopustit a psací písmo znám a v malé míře používám, ale nesnažím se kvůli tomu ze sebe dělat někoho lepšího, než jsou ostatní.
Nesouhlasím s Vámi, peněz by bylo na zdravotnictví dostatek. Přestaňme nesmyslně platit v zahraničí kde co, přestaňme platit nesmyslné neziskovky , ořezejme radikálně státní správu protože sledujeme a řešíme kde co naprosto zbytečně , zrušme dotace na kde co naprosto nesmyslně ( třeba na elektroauta firmám) a peněz je dost. Tohle slavní ekonomové nechtějí poslouchat.
Stejně snadno se dá ale osekat i zdravotní péče. Proč platit léčbu kuřákovi, proč člověku s nadváhou, co se přežírá, proč platit zubaře člověku, co rád cukr. A tak by se mohlo pokračovat donekonečna. Protože jenom to, že vy něco nepovažujete za důležité, neznamená, že má každý stejný názor a ve zdravotnictví nejvíc peněz míří za těmi, kteří si svoje zdraví ničí a pak jen natáhnou ruku.
Vy co vyzýváte, jděte makat do Škodovky na linku a uvidím, jak budete ještě pojedete na kole nebo budete šlapat pěšmo, 10, 15 nebo 20 km! Budete rádi, že dojdete pěšky na autobus. Ono se plno lidí neválí v kanceláři!
Jezdím, i když mám fyzicky namáhavou práci, žádná kancelář. A že bych byla sama se říct nedá. Zajímala bych se spíš, co je u vás za problém, že dokážete akorát dojít k autobusu. Myslím zdravotní problém.
No fotka je v článku. To jí mám jako psát i číslo odstavce pod kterým je?
No já nevím za co jsem, ale paní tady ze sebe udělal pěknou hlupačku, když píše takové komentáře.
Z fotky je na mém zařízení vidět jen část oblohy a něco domů. Zbytek zabírá text . Po rozkliknutí odkaz nevede na fotku, ale buď na czech press foto, kde je fotka zašitá někde v historii nebo mě to jednoduše hodí na mou zeď. Nepoužívám žádné blokátory, zajímalo by mě tedy proč se to děje a samozřejmě, autor mohl fotku dát i jinou formou než odkazem.
Nemusíte rozklikávat nic. Je to přímo v okénku FB. Nalevo je fotograf, napravo pes. Jen nedáváte pozor, je to malá fotka.
Ačkoliv jsem odkaz rozklikla, stejně mi to fotku nezobrazilo. Tak bych poprosila ještě nějakou z vašich nepříliš na pomocných rad. A ne, fotka se nezobrazuje, pouze její malá část, na které ten pes prostě není.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak Vy normálně mluvíte anglicky a jste přitom Češi?? A paní psala, že buď se musí mluvit řečí toho státu nebo anglicky!!
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pini píše, že kamkoliv přijede Čech, musí mluvit danou řečí nebo anglicky. No je pravda, že když cestuji po Česku, vystacim si hezky česky s češtinou. V zahraničí se mi ale nestalo, že by po mě někdo jejich jazyk vyžadoval. Proto se ptám, kde byl takový problém se domluvit nejrozšířenějším jazykem, tedy angličtinou( ano, trochu mrzuté , já bych hlasovala radši pro esperanto)a bylo nutné se bavit jejich jazykem.