Mno jsou pak třeba i v některých firmách 13. a 14. Platy. A pokud budu ve výpovědi nebo ve zkušební době, tak na ně nárok není. Takže ve výsledku na tom budu ještě hůře. Plus třeba i osobní ohodnocení a další benefity (třeba za odpracované roky) … myslím, že člověk, co umí počítat a práce ho extra neštve, tak zůstane.
Já nevím, kde se ty amalgámy dávají. Mám svého úžasného zubaře (ano, důchodový věk bohužel), za posledních 15 let jsem od něj měla jednu plombu a bílou.. a jestli jsem u něj platila cca 2-3 stovky, tak hodně. Celkově to i často je tím, že se lidé o zuby nestarají a pak remcají, že nemají na plombu nebo náhradu. Jsou sice i lidé, kteří se mohou snažit jak chtějí, zuby se jim prostě kazí více, to vím. Pak je otázka ceníku zubařů, někdy nad tím zůstává rozum stát.
Vedla jsem také nějaké práce, takže trochu o tom vím. Vedoucí má diskutovat se studentem záměr, postup a být nápomocen, pokud je to třeba. Ne napsat, hledat informace a říkat co má dělat. Jen ho prostě směrovat. Ohledně financí, tohle učitelé dělají v rámci své práce, většinou pokud student obhájí, tak mají třeba něco málo za odměnu, ale žádné závratné částky. Setkala jsem se i s prací, kterou oponent nedoporučil k obhajobě, ale student se přihlásil a nakonec obhájil za 2. Uměl to vysvětlit, věděl co a proč dělal, mělo to hlavu a patu ( i když ta samotná práce by si zasloužila daleko více práce na zpracování). Takže pokud už nějaké soudy nenašly problém u vedoucího, tak by neměla pochodit ani s kasační stížností. Btw také záleží, zda ona byla schopná s vedoucí práce komunikovat a jak .. jako jestli ji poslala "první" verzi 2 měsíce před odevzdáním, že má učitelka víkend na to, aby to opravila a připomínkovala, tak bych to už z principu fakt nedělala. Někdy studenti celý rok nic nedělají a pak si myslí, že nemá učitel nic jiného na práci, a chtějí to mít hned.
Mě teda zaráží důchodci - ve dvou lidech 25 tisíc? Průměrný důchod je myslím nad 20 tisíc. Takže důchod paní bude mít pár tisíc? Při představě, že nemají vlastní bydlení - 10-15 tisíc nájem, energie a služby cca 7 tisíc... Jen za ubytování. A když se podíváme na cenu domova seniorů, případně pečovatelské domy, tam je to cca 20 tisíc/měsíc s jídlem. Možností je městské byty s pečovatelskou službou, to už je v "normální" přijatelné cenové hladině, ale málokdo na ně dosáhne a rozhodně ne všichni.
Celkově mi přijdou ty modelové příklady zrovna úplně mimo - rodina ve vlastním s příjmy 40 tisíc, výdaji 8 tisíc .. je to nějaké pochybné.
Byla jsem v Londýně, kam jsem se vůbec netěšila (ale byl to manželův sen)... Nakonec jsem z toho byla úplně okouzlená. Já měla vysněnou Paříž. Mno tak zklamaná jsem snad ještě nebyla. Špína, bezdomovci, neochotní Francouzi (umím pouze základy ke konverzaci, cca 3 roky učení) ... Jediné místo, kde si s námi pokecali, anglicko-francouzky byla jedna thajská restaurace. Což ostatně restaurace měli dobré, kolem památek uklizeno, přelidněno. Ale to hrozné metro, individua, smrad a špína skoro všude...
A kdyby mě v Paříži nynější manžel nepožádal o ruku, tak bych to asi nejraději zapomněla.
Super nápad, ale..
1) většina je zaplacená a připravená předem, zbytečně přijít o položku v rozpočtu asi nikdo nechce
2) nemělo by to být v důsledku té střelby, ale spíše jako pomoc přírodě, zvířatům a v neposledním i pro lidi
3) za mě je to zbytečné, vyhazovat peníze za pár minut 😔 ale taková je prostě dnešní společnost 😔
U mě to bylo naopak .. místo aby udělali vyšetření (sono břicha), tak řekli, že rovnou nutně na sál. Tam zjistili, že slepák mám krásný ukázkový, ale mám zánět dělohy a vaječníků.. tak mě zase zavřeli a dali ATB. Kdyby vyšetření provedli (a jeden mladý doktor na to upozornil, že by to bylo vhodné, že to není klasický slepák), tak by mi dali ATB a poslali domů. Takhle jsem v nemocnici zůstala 3 dny, zbytečně a ještě s pooperačními problémy. 😥
Taky už roky přemýšlím, že jsem asi ADHD. Oni totiž "příznaky" u dětí a dospělých se dosti liší. A jak píše autorka - pokud si to v dětství něčím kompenzujete, tak to vlastně ani nikdo poznat nemusí. Já to kompenzovala čtením naučných knih a roky strávené v knihovně - nikdy jsem problém se školou neměla - pokud se nejednalo o dodržování termínů, dávání pozor ( od třetí třídy neustále poznámky, že vyrušuji, že kreslím, stříhám atd). Mám vystudovanou VŠ - učení vždy na poslední chvíli, obrovský stres ..velká prokrastinace... Při výuce jsem musela hrát hry nebo si kreslit - abych se mohla vůbec soustředit na výklad. Když vás ale něco nadchne, tak se člověk do toho ponoří a je schopný vše udělat hned - jen vás nesmí nic vyrušit či od práce vytrhnout. Často člověk zapomíná běžné věci (i v řádu několika minut, myslí totiž na "milion" věci naráz).
Ale jakmile zjistíte proč, dá se s tím trochu pracovat a předcházet horším stavům.
Autorce klobouk dolů za zpověď! Osvěta je vážně třeba.
Docent že má o 20-25 tisíc více než odborný asistent? 🤣🤣🤣 tak možná v Praze na UK, VŠCHT atd 🤣 a určitě ne všechny fakulty 😁 a to nemluvím o menších VŠ. Ono taky záleží kolik si ten učitel "vezme" projektů, studentů a jejich závěrečných prací atd... resp. Kolik toho unese a zvládne (někdy na úkor studentů, výuky, i výzkumu) 😄
Koukám, jak všichni tady nadávají, že to bude jen pro nové narozené. Ale je vám jasné, že se někde hranice udělat musí? A když se udělá jinde, tak se zase ozvou ti, kteří to nedostanou o kousek? Vždycky tu bude někdo, kdo se bude cítit poškozený a okradený.
Místo toho, aby člověk byl rád, že se konečně zvedne příspěvek, tak prostě ani to lidem nestačí.
A takový menší příklad - když by to bylo pro momentálně"aktivní" příjemce RP, tak budou trestáni ti, kteří si ho vybrali rychleji a šli třeba do práce, aby měli peníze. Ale dostanou to o 2 roky starší děti, kdy maminka pobírá 50 Kč měsíčně.
Možná by se měli spíše zamyslet dospělí, jestli je nutné pořád děti nutit mít jedničky a být nejlepší. Ono nucení je odrazí, ale aby někteří rodiče řekli, pojď podíváme se na to spolu a třeba to příště bude lepší... To ne .. to je musíš se zlepšit, máš zaracha, běž se učit nebo nikam nejdeš, buď se zlepšíš nebo nikam nepojedeš... Tohle není žádná motivace ..
Jinak srovnávání tu je všude... Pojďme zrušit "srovnání" ve školách, tak ale i ve společnosti - co kdyby manažer firmy měl stejný plat jako uklízečka, aby se uklízečka necítila blbě a hůř na tom... Co kdyby politici měli stejný plat jako támhle pokladní... Vždyť každý dělá něco pro společnost a všichni jsou na sebe závislí (a měli by si být rovni)... Nebo ne?
Tak nevim, ale já měla brigády od 15 let, od mých 7 let jsme jako rodina rozdávali letáky, za které nám mamka vždycky pár kaček dala. Když jsme něco chtěli, tak jsme si to prostě museli koupit za své. Dokud jsme studovali, tak klasicky nájem, energie i jídlo a nutné věci hradili rodiče. Ale pokud jsme chtěli jít do kina, s kamarády ven, něco si koupit, nebo i koupit kredit do mobilu atd, tak to jsme museli z vlastních zdrojů. Když pak bratr dostudoval a pracoval, tak po nějaké době musel i on přispívat alespoň na služby, energie a jídlo, jen to ale bylo symbolicky - 1-2 tisíce, aby si navykl něco pravidelně platit. Já se s prvním/druhým větším výdělkem rovnou přestěhovala do podnájmu. Jsem ráda, že jsem se učila hospodařit s penězi už od mala, když vidím, kolik dospělých vůbec neumí hospodařit nebo vyjít do další výplaty (z důvodu rozhazování), nebo stále nadávají, že jim nic nezbývá, i když bydlí u rodičů a ti je ještě dotují 🙈😟
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Text na alkohol? Ten ještě neznám 🙈😃
1 odpověď