Mno jsou pak třeba i v některých firmách 13. a 14. Platy. A pokud budu ve výpovědi nebo ve zkušební době, tak na ně nárok není. Takže ve výsledku na tom budu ještě hůře. Plus třeba i osobní ohodnocení a další benefity (třeba za odpracované roky) … myslím, že člověk, co umí počítat a práce ho extra neštve, tak zůstane.
Také jsme mívali kus mořského dna v Pacifiku, na západ od Mexika. O to nás připravili naši spojenci. Čeští udatní politici o tom raději ani nežbleptli. Po První světové válce nám sice spojenci nechtěli dát kolonii v Africe, ale za to nám nabízeli jakýsi bezprizorní ostrov v Severním ledovém oceánu. Zřejmě ho nabízeli i trochu jako výsměch. Naši politici ho odmítli. Dneska, díky Masarykově univerzitě "máme" výzkumnou Mendelovu základnu v Antarktidě, na ostrovu Jamese Rosse. Doufám, že jí tam ČR udrží. Jednou se totiž území i Antarktidy zřejmě bude porcovat.
Přesně to jsem chtěla napsat, do roku 2016 jsme měli část moře v Tichém oceánu. A nikdo o tom do teď neví. 🙁
ZZS vás odveze na čekárnu pohotovosti, samozřejmě pokud to není něco přímo život ohrožujícího. Sám jsem ZZS volal se slušně rozjetým slepákem, taky protože jsem nevěděl, co to je. Před rokem. Saniťáci to poznali, odvezli mne na pojízdném křesílku do čekárny chirurgické pohotovosti, nahlásili... a pak už jsem pěkně čekal a chodil si sám po vyšetřeních. Dokonce až na pokoj po rozhodnutí o hospitalizaci.
Tak to máte bohužel smůlu. Také jsem několikrát byla ve velmi špatném stavu (nechtěla jsem si volat záchranku, vždy jsem nějak došla) a musela čekat. A přesně jak píší ostatní - přednost na urgentu mají sanitky (co z toho, že to byli opilí lidé (co se dušovali, že měli jedno malé pivo - a dechová zkouška ukázala 3 promile) nebo kašlíky dětí) Já se tam dostala taxikem sama, bloklá záda a nemohla jsem sedět, ležet ani stát a brečela jsem bolestí 2,5 hodiny. Poté jsem už udělala bordel a nadávala, že jestli nepůjdu na řadu do 15 minut, tak si volám taxi do Jablonce. A šla jsem do 5 minut ( aby mi řekli, že si mám vzít víc brufenu - ale to je zase jiná pohádka)
Já nevím, kde se ty amalgámy dávají. Mám svého úžasného zubaře (ano, důchodový věk bohužel), za posledních 15 let jsem od něj měla jednu plombu a bílou.. a jestli jsem u něj platila cca 2-3 stovky, tak hodně. Celkově to i často je tím, že se lidé o zuby nestarají a pak remcají, že nemají na plombu nebo náhradu. Jsou sice i lidé, kteří se mohou snažit jak chtějí, zuby se jim prostě kazí více, to vím. Pak je otázka ceníku zubařů, někdy nad tím zůstává rozum stát.
Po předložení účtenky.Kdo ji ma déle než den???.Vykoupit za aktualni cenu.Ať výrobce vrati cenu.Nebo vymenou kus za kus.
Při platbě s jejich věrnostní kartou mám účtenku v aplikaci... Takže já bych to dohledala v tomto obchodě. Ale jsou krámy, které to nedělají, a tam vyhazuji účtenku do pár minut. (Pokud tam není nic k reklamaci se zárukou)
Vedla jsem také nějaké práce, takže trochu o tom vím. Vedoucí má diskutovat se studentem záměr, postup a být nápomocen, pokud je to třeba. Ne napsat, hledat informace a říkat co má dělat. Jen ho prostě směrovat. Ohledně financí, tohle učitelé dělají v rámci své práce, většinou pokud student obhájí, tak mají třeba něco málo za odměnu, ale žádné závratné částky. Setkala jsem se i s prací, kterou oponent nedoporučil k obhajobě, ale student se přihlásil a nakonec obhájil za 2. Uměl to vysvětlit, věděl co a proč dělal, mělo to hlavu a patu ( i když ta samotná práce by si zasloužila daleko více práce na zpracování). Takže pokud už nějaké soudy nenašly problém u vedoucího, tak by neměla pochodit ani s kasační stížností. Btw také záleží, zda ona byla schopná s vedoucí práce komunikovat a jak .. jako jestli ji poslala "první" verzi 2 měsíce před odevzdáním, že má učitelka víkend na to, aby to opravila a připomínkovala, tak bych to už z principu fakt nedělala. Někdy studenti celý rok nic nedělají a pak si myslí, že nemá učitel nic jiného na práci, a chtějí to mít hned.
Kdyby tehdá před léty ti naši předci nevymysleli slovo ,,manželství" a úřady posvěcený vztah dvou lidí dostal třeba úplně prostý název sňatek, také by vám to vadilo? Co vlastně myslíte tím ,, opravdovým klasickým manželstvím? Vždyť dnes pokud se neožením a s družkou žiji prokazatelně v jedné domácnosti alespoň 7 let, nahlížejí na nás úřady stejně jako bychom byly sezdaní. Družka získává právo dědit atd. Proč to tedy nejde i u těchto lidí? Já si hned odpovím - protože předsudky! Tvrdíme že žijeme v 21. století, ale naše myšlení se stále nachází v dobách temna.
To úplně není tak pravda. V lecčem na vás budou nahlížet jako na manžele, ale... Třeba v případě, že jeden z vás bude nemohoucí v nemocnici (a nebude předem moci dát souhlas), tak za něj bude rozhodovat jeho rodina, nikoliv ten druhý. Pokud jeden z vás, nedej bože, nebude - tak vdovský důchod nedostanete (i kdyby jste žili spolu 50 let). Možností jako manželské půjčky (které teď už tedy nejsou), odpočty na daních aj.. na to prostě musíte být manželé. Já vnímám manželství jako svazek může a ženy (odtud také pochází původ). Nicméně nemám absolutně nic proti tomu, aby také měli stejná práva se vším všudy.. označení homosexuál není heterosexuál (ze své podstaty), tak pro mě není manželství pro muže a muže nebo ženu se ženou.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Ano, máte pravdu . Proto se zpřísnily podmínky pro dohody - takže hodně firem vezme jen někoho na ŽL, smlouvy už nedávají. Nevyplatí se jim (třeba DPP). Rodiny s dětmi, kde chce pracovat matka, třeba na DPP nebo DPČ nemůže - většinou nedávají částečné úvazky, smlouvy teď dávají ještě méně. Školek je málo. Některé dětské skupiny jsou tak drahé, že si matka vlastně vydělá max na tu skupinu, takže naprosto zbytečné- co se týče příjmu té rodiny. Vláda tohle dělat prostě neumí. Když teď budeme podporovat rodiny, za pár let budeme na tom o hodně lépe. Ale to je prostě natura Čechů, nejen politiků. Třeba takový sport - dáme nového trenéra fotbalu/hokeje, za rok nemá výsledky, tak musí pryč. Jsou státy, kde to pochopili a dávají třeba 3 roky..plus pracují s mládeží... A pak mají výsledky ..
Mě teda zaráží důchodci - ve dvou lidech 25 tisíc? Průměrný důchod je myslím nad 20 tisíc. Takže důchod paní bude mít pár tisíc? Při představě, že nemají vlastní bydlení - 10-15 tisíc nájem, energie a služby cca 7 tisíc... Jen za ubytování. A když se podíváme na cenu domova seniorů, případně pečovatelské domy, tam je to cca 20 tisíc/měsíc s jídlem. Možností je městské byty s pečovatelskou službou, to už je v "normální" přijatelné cenové hladině, ale málokdo na ně dosáhne a rozhodně ne všichni.
Celkově mi přijdou ty modelové příklady zrovna úplně mimo - rodina ve vlastním s příjmy 40 tisíc, výdaji 8 tisíc .. je to nějaké pochybné.
Byla jsem v Londýně, kam jsem se vůbec netěšila (ale byl to manželův sen)... Nakonec jsem z toho byla úplně okouzlená. Já měla vysněnou Paříž. Mno tak zklamaná jsem snad ještě nebyla. Špína, bezdomovci, neochotní Francouzi (umím pouze základy ke konverzaci, cca 3 roky učení) ... Jediné místo, kde si s námi pokecali, anglicko-francouzky byla jedna thajská restaurace. Což ostatně restaurace měli dobré, kolem památek uklizeno, přelidněno. Ale to hrozné metro, individua, smrad a špína skoro všude...
A kdyby mě v Paříži nynější manžel nepožádal o ruku, tak bych to asi nejraději zapomněla.
Problém vzdělávacího systému je v tom, že absolutně chybí (nebo spíše není respektovaná, typu "Maminka a pan učitel má vždycky pravdu") zpětná vazba. Učitel má svoje prachy jisté, nikdo ho nevyhodí, nikdo mu nevezme, ale ani nepřidá jeho tabulkové peníze. Nemá důvod aby mu záleželo na tom, zda problematiku pochopí 90% studentů nebo 20%. Je placený od času.
Jako student ani jako rodič nemáte páku, aby se na tom něco změnilo a bába si u tabule přestala pod fousem 45 minut trousit souvislý tok vět, čísel a operátorů i když by s trochou empatie bylo zřejmé, že se poslední student ztratil po dvou minutách výkladu.
Bohužel pokud něco skutečně potřebujete pro svoji kariéru vědět, nezbývá vám nic jiného než hledat lidi kterým zaplatíte za to, že vám problematiku vysvětlí na úrovni která je vám srozumitelná a mají zájem na tom, aby jste byl spokojený s výsledkem (protože na vaší spokojenosti závisí to jestli, a kolik, jim zaplatíte nebo zda získají dobré reference do budoucna).
Chybí vám ještě ten druhý pohled. Ono je docela dost těžké, byť jen 45 minut, vykládat něco nevychovaným dětem, co si dělají co chtějí, hrají na mobilu, ruší výuku a učitel nemá jedinou možnost, jak tomu zabránit. Děti vědí, že učitel si nic dovolit nemůže - když mu dá poznámku, trest nebo cokoliv, tak si budou stěžovat u rodičů (ti pak u ředitele) a nakonec budete ten nejhorší zase učitel, protože něco po dětech chtěl. Tím to nadšení (mladého, perspektivniho, plného ideálů) opadává, až se rozhodne jít raději někde za kasu nebo na stavbu (tam jde aspoň vidět ten výsledek práce, jak říkala moje oblíbená učitelka). Nastane málo učitelů, zůstanou ti, co už je to ani nebaví, bez špetky vize a nápadů). Není to tak u všech, ale je to toho čím dál víc. Děti jsou učeny, že vlastně nic nemusí, že jsou jedinečné a že si můžou dělat, co chtějí... Že mají mraky práv...ale o povinnostech se bavit nechtějí...
Ano, plyn, elektřina, teplo, voda atd. Normální člověk s běžnou spotřebou na dávku třeba opravdu nedosáhne. Jiný, ve vlastním, který topí, co může, má vyhřívaný bazén obrovskou spotřebu elektřiny i plynu kdy částky přesáhnou těch 30% jeho příjmu má ale na dávku nárok? Trochu zcestné, ne?
Proto se teď bude i zkoumat majetek ...za mě také dobře.. nedávno zde novinky psali právě, že díky tomuhle (přesně váš popis) na dávky dosáhnou i lidé, co mají příjem kolem 100 tisíc měsíčně (třeba i OSVČ, kdy se jim započítá jen něco atd). Na druhou stranu ale může být zase situace, že někdo podědil starý barák, pracuje za minimální mzdu (ale díky bohu má střechu nad hlavou a nemusí někomu ještě platit nájem). I tak ale prostě musí doma topit plynem, vařit, svítí atd... A třeba mu to prostě z těch 20 tisíc víc než těch 6 tisíc stát bude. Tak tady se ale dávka dát může.
To "vypočítávání" a přidělování dávek je prostě špatné a je potřeba to předělat důkladně. Ale za mě krok vpřed, že by se měl zkoumat majetek a "pracovitost"
To, co zřejmě nikdy nepochopím jsou dávky těm, kteří mají vlastní, či družstevní nemovitost. Je to příměrem stejné jako kdybych někomu přispíval husou k obědu přesto, že už má na stole kuře i krocana.
Tak ono se nepřispívá na splátky .. ale jen na výdaje spojené s bydlením - tedy plyn, elektřina, teplo, voda atd .. víc se nezohledňuje (to že mají vyšší příjem, ale i vysoké splátky pak nikoho nezajímá - takže i oni musí mít výdaje na bydlení (mimo splátky) nad 30% svého příjmu. Moc lidí tedy na to dosáhnout ze své podstaty nemůže, pokud tedy už byt / dům není splacený. A to má jen pár lidí...
Takových zbytečných věcí je.... třeba 3000 soudců, což je stejný počet, jako v Japonsku se 100 milióny občanů.
Mno a i přes to, že máme tolik soudců, se soudy prodlužují. Takže se jim pracovat asi moc nechce. Japonci jsou úplně jiná nátura - pracují dost, efektivně.. u nás se pracuje na oko...asi tak ..
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Text na alkohol? Ten ještě neznám 🙈😃
1 odpověď