Co to je za blábol sendvičová generace?! To je přece zcela normální záležitost. Teda do nedávna byla.
Bohužel dnešní mladá generace nezná následují:
Tatínek dostal zaplaceno za práci šest tolarů. Synek mu na to říká: Tati, ty jsi bohatý. Otec odvětí: Ba ne synku. Dva vrátím jako svou splátku dluhu, dva uložím do své budoucnosti a jen dva zbydou mě. Syn se zeptá: A komu dlužíš peníze a kam uložíš dva tolary. Otec odpoví: Dva tolary vrátím svému otci, který mě vychoval a živil mě. Dva tolary dám na tvou výchovu a tvé živobytí, abys jednou, až budu potřebovat, mi je mohl vrátit.
Autorka si očividně spletla datum. Dnes opravdu není 1. dubna.
Nejen, že základní myšlenka článku je úplná blbost, ale autorka o chovu slepic nemá téměř žádné informace. A to nepíšu o chybné terminologii. Slepice opravdu nekvoká po snezení vejce, jak autorka naznačuje. Naopak, když slepice kvoká, tak nesnáší.
Autorka zapomněla na jednu podstatnou informaci. Upozornila sice na možný pád špekáčku do ohně, ale už neuvedla, jak tomu zabránit při opékání na klacku. Nejen, že špekáček musí být napíchnut ve středu, ale podstatné je, aby klacek byl do špičky ořezán tak, aby vznikly výrazné hrany. Nejlépe tři až čtyři. Při otáčení tak špekáček nespadne.
Navíc, při výběru špekáčku je nutné brát zřetel i na to, do čeho je maso nacpáno.
Dříve takovéto znalosti měl každý malý kluk a nebylo nutné o tom psát článek.
Uvedeno je několik nepřesností. Nešlo o zpomalení rychlosti psaní, ale o zvýšení přesnosti psaní (rychlost byla a je i v současnosti sekundární). Přepis Morseova kódu je úplný nesmysl. Prohození Y a Z není výhodné jen pro němčinu, ale i pro češtinu, takže jsme neměli žádnou nevýhodu, jak je uvedeno, ale naopak výhodu. Bližší informace naleznete na: Odkaz
Jsou jednání a jednání. V oficiálním protokolu to nebylo. Avšak k rozdělení sfér vlivu opravdu v Jaltě došlo. Demokratické Československo bylo vyměněno za téměř komunistické Řecko. A to neoficiálně po vzájemné dohodě mezi Churchillem a Stalinem (údajně to mělo být na popud královské rodiny). Jednou o tom byl dokument v televizi.
Zjednodušeně řečeno:
Hrubá mzda je to, co zaměstnanec od svého zaměstnavatele dostane za pro něj vykonanou práci.
Čistá mzda je to, co zaměstnanec od svého zaměstnavatele dostane po odečtu částky, kterou je zaměstnanec povinen zaplatit na základě požadavků právních předpisů (zaměstnavatel poskytuje zaměstnanci službu – plní povinnost zaměstnance).
Mzda převedená na účet zaměstnance je to, co zaměstnanec od svého zaměstnance dostane po odečtu částek, které za něj zaměstnavatel zaplatil na základě požadavků právních předpisů a na základě pokynů či souhlasů zaměstnance (služba zaměstnavatele zaměstnanci).
Kupní sílu zaměstnance vyjadřuje hrubá mzda, neboť od ní nejsou odečteny žádné výdaje zaměstnance.
Medián znamená střední hodnotu (50 % zaměstnanců má nižší mzdu a 50 % ji má vyšší).
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Údaj o poslední spartakiádě je nepřesný. Pravda by to byla, kdyby bylo uvedeno na Strahově. Jinak poslední spartakiáda byla v roce 1990. Proběhly nejen nácviky, ale též i cvičení před obecenstvem. Vyjma toho závěrečného na Strahově. Takže poslední spartakiáda nebyla v roce 1985, ale v roce 1990.