Tak oni jsou najednou daleko, ale do Afgánistánu šli (USA). Lež, že Ukrajina začala válku je naprosto nehorázná a jede v narativu Kremlu (jednou nacisté na Ukrajině, jindy LGBT - patriarcha Kirill a dekadentnost po vzoru Západu). Chce spolu s Ruskem odstavit na vyjednávání Zelenského, protože ten vzdoruje Rusku, to je jasné. Navíc se na něj naštval, chce z Ukrajiny 500 miliard dolarů, ale reálně celkem USA poslali 130 miliard? Tomu říkám dobrá lichva a ekonomická okupace Ukrajiny, kterou USA navrhuje. Trump vlastně Zelenskému navrhuje - staňte se kolonií USA a budeme vás chránit, Putin z druhé strany navrhuje Ukrajině to samé, plus čistky, popravy, represe.
K projevu Vance: my jsme na rozdíl od Američanů citlivější na vliv Ruska a dezinformací, nebo na projevy antisemitismu - Evropa se z druhé světové války vzpamatovávala dlouho, stejně jako z vlivu Ruska hybridního nebo mocensky reálného. Takže je trochu mimo. A Vanceovo srovnání Muska s Grétou, bylo taky auu au - Gréta neměla žádnou byznys moc a nevlastnila sociální sítě, spíš se stala jejich obětí. Máme jinou mentalitu a jinou historickou zkušenost, než Američané. Jeho kázání o svobodě slova mi přijde o to vtipnější, že Bílý dům nedávno nepustil na tiskovku agenturu, která nepřijala za svůj název "Americký záliv", protože Mexický se podle ní tak jmenuje 400 let. Kde je tedy svoboda slova a názoru a kdo nás ji chce vyučovat? Trump, který na účet zpěvačky, co volila demokraty zahlásí, že MAGA neodpouští? A kde je demokracie - republikáni/demokraté a svoboda volby? Nás chce vance o volbách poučovat, když před pár lety frustrování amíci republikánů málem zlynčovali a obsadili Kapitol? Takže odsaď - pocaď)). Nedivím se, že Vance posluchače v sále poněkud "udivil". Jinak se zbrojením má pravdu.
Mimo špičku pustí do tunelu i pomalejší vlaky.)) No, by totiž bylo moc fajn, kdyby se pro lidi a rychlíky, které staví i v býv. okresních městech, odkud dojíždí plno pracujících do Prahy, zrychlila tunelem cesta do hlavního města - přímo z Berouna, Zdic, Hořovice ad. a tím se ulevilo ucpaným pozemním komunikacím. Aby to nesloužilo jen k tomu, že "Berounem" pak pouze profičí dvoustovkou lidé do Německa a do Plzně.
Neznám opozici nebo politiky, kteří by stejně jako v ČR, tak blbě nabízeli blbým voličům chřtán Ruska (a tím i ruské důchody), tím, že oslabí Ukrajinu - jedinou současnou zeď proti ruskému roztahovačnému impériu mužiků s nároky na střední Evropu. Asi nežiji v Maďarsku. Zima přichází.... Tím myslím nejen slovenský "Fičák".
Musk vždy byl neempatický machista, to ostatně potvrdil, když napadl exmanželku Jeffa Bezose, to bylo normálně sprosté a buranské, jak se do ní opřel kvůli charitě, podpoře uplatnění žen aj., - Nebo víme, jak se chová jako zaměstnavatel. Musk se def. dovyvinul do konzervativního tvrdého pravičáka, který bojuje za "ohroženého bílého muže". Bohužel jeho informace o evropských stranách, o Británii ad. jsou směšné a mělké. Předstírá, že tomu rozumí a ví prd, ovšem má neuvěřitelnou (nejen mediální) moc. To ale není jeho chyba, ale naše)).
Když se děti mohou jmenovat podle proroka Mohameda, i podle božího syna Ježíše to není neobvyklé (Jesus), nebo je naprosto běžný "archanděl Gabriel" - Gabriel/Gábina, Lucifer je potom přece taky fajn, i v češtině - takový "Lucík". Vlastně je to Lucie v mužském podání, tak co. Ženská obdoba Lucie je přímo odvozená od "nositelky světla" z latiny, stejně jako Lucifer.
No, USA aspoň vidí, jak neprozřetelné by bylo vystoupit z obranné aliance NATO. Zbrojit musí celé NATO, to všichni víme, ale Amerika bez NATO není rozhodně silnější a není to pro ni při reálném střetu USA s kýmkoliv (nejen s Čínou) ničím výhodné. Finsko a Švédsko už před vstupem silně zbrojilo (vč. námořnictva), Polsko bude mít za chvíli víc Himarsů, než celá armáda USA - což je podle bezpečnostních analytiků fascinující - to jsou závazné objednávky polské armády podle jasných čísel. Např. Německo by při teoretickém střetu s Polskem za pár dní prý prohrálo. Jen všichni spojenci v NATO jsou ZATÍM nejsilnější vojenskou silou světa. Rusko přešlo na válečnou ekonomiku, která ho drží a v případě příměří na Ukrajině a při stejném tempu zbrojení a neměnném kursu válečné ekonomiky do pár let nejen že dokáží nahradit všechny masivní ztráty na Ukrajině, ale ohrozit samotné NATO. Nic jiného než zbrojit a odstrašit - nám tedy nezbývá.
Doufám, že Rusko je na trajektorii ke svému dalšímu rozpadu. To by bylo pro Rusy, muslimy, Eskymáky)) a také pro Evropu (a naše děti), které se toho zřejmě dožijí, úplně nejlepší. Moskevsko bude mít zpátky svého Diora a Gucciho, Burjatsko nebude muset posílat vojáky na Ukrajinu, Uralsko bude dál těžit a bohatnout, Sibiřsko se dohodne rychle s Čínou, Čečensko konečně vyžene zrádce Kadyrovce, atd. A svými atomovkami se budou držet nové státy v šachu a bude klid. Žádný žalář národů jako se přezdívalo CCCP s pošahaným režimem dřepícím v Kremlu. A Lenina a Stalina konečně v Moskvě zpopelní.)) Nabalzamovaného a navoskovaného Putina samozřejmě jednou taky.
Aneb Rusko před krachem ke kterému stoprocentně dojde, možná už za nás, možná až za našich dětí (to je v dějinách chvíle). Nebojme se ovšem dalšího krachu a rozpadu Ruska. Vzniknou další státečky (rozlohou pěkné státy) plus Moskevská gubernie, atomovkami se budou držet v šachu navzájem. Mimochodem pak brzy Burjatsko, Uralsko, Novosibiřsko ad. požádají o vstup do NATO a EU. I když Moskevsko požádá asi jako první, mnohé vlivné Moskvavanky byly zvyklé na Gucci a Dior.))
Rusko se vtipně vymlouvá. Přitom své zbraně a naprosto "bez pravidel" používá od začátku své NEVYHLÁŠENÉ války na ukrajinské civilisty, včetně hypersonických střel, vč. kazetové munice, vč.chemických na frontě, včetně zničení a spálení celých měst - Mariupol, Bachmut, Adjiivka ad. Žádné rakety Ukrajiny ho k žádné změně neeskalovaly, furt stejná písnička a ruské výhrůžky, vydírání, včetně jaderek - od počátku, od počátku, od počátku. Zívy zívy zív. Rusko tady drsně porušuje mezinárodní právo, ne MY nebo Ukrajina a my že něco eskalujeme? Ať už Západ konečně vyžene drzého Rusa z Ukrajiny, toho zbabělého šikanátora jiných národů, ať ho vyrazí svět z OSN, nebo ta válka (i zamrzlá) potrvá věčně - dokud se Rusko nezhroutí samo do sebe a nerozpadne na další státečky. Jinak nebude nikdy pokoj. V roce 2030 (možná dřív) po ukrajinském Mnichovu a dočasném příměří Rusko dozbrojí a začnou jeho nové provokace v Pobaltí, v Moldávii v Podněstří, nebo bude chtít další kus Ukrajiny? I my jsme východní Evropa, ano, jeho údajný "duchovní prostor" (největší blbost) ačkoliv Ukrajinci ani Litevci nikdy nebyli Rusové, stejně jako my nejsme Rusko, nárokuje nás. Bohudík na to nemá. Ani toho Asada neudrží, velmoc jedna - spíš jaderná bezmoc. Bez potenciálu, bez ekonomiky, vymírající, kopající naštvaná mrtvola, která sama pohřbila svou budoucnost.
Zaujala mne kdysi kniha Vila inkognito. Stručně: "Pán bůh myslel na náš důstojný odchod, proto nám daroval mák." Chybou je, že ho zneužívají lidé na výrobu heroinu a krmí se tím mladí. Ovšem moci takhle v rauši "odcházet" během konečného utrpení je věc, za kterou bohatí Američané dokonce při cestách do Indonésie, kde se příběh odehrává, při umírání platí (za heroin na tamních klinikách). Když už ne přímo eutanazie, tak alespoň důstojný a dokonce příjemný odchod. Vzpomněla jsem si na tu knihu znovu, když manželově babičce - ležák v sanatoriu, mi nechtěli dovolit ani pivo jí přinést na pokoj (přála si ho), natož trávu na úlevu od nesnesitelně bolavých zad. Naříkala srdceryvně a ve mně rostlo nepochopení a bezmocné naštvání. Zeptala jsem se sester: a proč jí to nemůžu dát, co se proboha může ještě pokazit? Byla prolezlá rakovinou. Odpověď: Předpisy. Ok. U umírajících lidí to ale nechápu.
Jedné věci se divím a obdivuji ji. Že Ukrajina neztratila přes frustraci ze západní korektnosti a zbabělosti vůči Rusku naději v naši pomoc: Západ - "je to smutné, že vám obden od února 2022 bombardují civilisty, ale vy nepoužívejte Atacams na ruské odpaliště, muniční sklady nebo letiště - Trump", abyste náhodou neeskalovali konflikt. Jaký konflikt??? Jde o obnovu sovětského impéria, o plánovanou genocidu Ukrajiny a my? Pořád se tváříme, že to není naše válka, je "až za Slovenskem", ještě bych pochopila Američany za oceánem, ale Evropa??? Rusko už nemá ani tu proklamovanou ekonomiku Itálie, už je na tom hůř a my ho neklepneme vojensky pořádně přes prsty - to na to opravdu nemáme? Jo, my se bojíme jaderek. Ano, v čem Rusko vyniká, je vydírání. Nic jiného totiž nemá a jaderky nepoužije, kdyby totiž s nimi mohlo na nejaderné Ukrajině zvítězit a Ukrajinu tak ovládnout, už by to udělalo. Ještě, že se v tom pochlapila Čína, která mu ze své mocenské pozice stanovila od začátku tuto nepřekročitelnou linii. Ne ovšem my, kteří se báli udělat i letecký most do devastovaného Mariupolu - na 21. století největší ostudě Západu a celého lidstva. Desetitisíce mrtvých - rusky(!) mluvících Ukrajinců, které Surovikin přišel nahrnout do masových hrobů. A pokud bude nový Mnichov, jen povzbudíme apetit ruského impéria. Válku odsuneme na chvíli v čase. Na chvíli.
Jak se říká v diskuzi - po rentgenu (řezná rána na ruce) mi v USA přišel účet 10 000 dolarů (jen za rentgen), musela jsem se ke své USA pojišťovně odvolat a snížili to pak na 900 dolarů. Tedy nakonec pojištěná doplatila 20 000 Kč za rentgen ruky??? Kolik by tam musela dát za cétéčko? Jiné svědectví - býv. student kamarád, také v USA pojištěný - čekací doba na ortopedii s akutním problémem - devět hod.! (zlomená noha) a to byl objednaný a ještě tam zalobovala vysoce postavená známost, aby ho vůbec přijali. - Podle kamaráda prý tady ani nevíme, co za luxus v ČR máme.
Přes všechny naše potíže ve zdravotnictví jsme těžce ve vatě. I když někde chybí zubaři aj., pořád máme pohotovost za 90 Kč. Zřejmě nás proto Američané označují "skoro za komunisty" - vč. dalších zemí Evropy, kde zdravotnictví podobně funguje. Cesta k úplnému kapitalistickému zdravotnictví a pouze soukromých pojišťoven je nejen v USA, ale i v Británii - odstrašující cestou do pekel.
Ukrajina je mimochodem prozíravá. Všichni se děsí a kálí na nového lídra Sýrie. Prý terorista. Jenže on se už v minulosti rozešel s Al Kajdou, rozpustil sám její odnož a v Idlíbu, který měl léta pod kontrolou, mohly holky chodit do školy. Na nový Tálibán to rozhodně nevypadá, včetně jeho příkazů, jak se mají jeho muslimští hoši různých povstaleckých odnoží k ženám i náboženským menšinám chovat. A z jeho rozhovoru s novinářkou (viz Prima News) by se mnozí evropští necharismatičtí "vůdci" mohli učit, jak je inteligentní. Takže čas uvidí - hlavně ať to Izrael a Turecko nepřehání se zabíráním území Sýrie a s bombardováním.
Všichni se děsí a kálí na nového lídra Sýrie. Prý terorista. Jenže on se už v minulosti rozešel s Al Kajdou, rozpustil sám její odnož a v Idlíbu, který měl léta pod kontrolou, mohly holky chodit do školy. Na nový Tálibán to rozhodně nevypadá, včetně jeho příkazů, jak se mají jeho muslimští hoši různých povstaleckých odnoží k ženám i náboženským menšinám chovat. A z jeho rozhovoru s novinářkou (viz Prima News) by se mnozí evropští necharismatičtí "vůdci" mohli učit, jak je inteligentní. Takže čas uvidí - hlavně ať to Izrael a Turecko nepřehání se zabíráním území Sýrie a s bombardováním.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Trump to chce rychle ukončit, JAK, to ho vlastně nezajímá, Ukrajina ho totiž vůbec nezajímá a Zelenskyj, který odmítá prodat svou zemi jemu nebo kapitulovat Kremlu, je pro něj překážkou. Proto zahájil jeho veřejnou mediální popravu - stejně jako Putin. Zelenskyj je překážkou, aby Rusko dostalo, co chce. Tak to je husté. Je to jako obvinit Poláky, že můžou za Hitlera.
2 odpovědi