Parkoviště u supermarketů není veřejnou komunikací ve smyslu zákona. Mám za to, že působnost policie je tím limitována. Když mi před lety na parkovišti supermarketu kdosi naboural auto, řešilo se to jen jako "poškození cizí věci", nikoli jako "dopravní nehoda". Pokud by se parkoviště supermarketu mělo pokládat za veřejnou komunikaci, musel by to jeho provozovatel výslovně veřejně deklarovat, což se v Česku téměř neděje. Na rozdíl od Německa, kde na takových parkovištích je oznámení: "Hier gilt die StVO" - zde platí vyhlaška o pravidlech silničního provozu.
Dívko, je to trapné, užvaněné. Krom toho nemáte pravdu v zásadní věci; píšete a říkáte, že...test s německým „perfektem“, který slouží mimo jiné k vyjádření minulého času... Takže - nemáte pravdu. Měla jste už dávno vědět, že "prefektum" je slovesný čas sám o sobě - minulý čas. Vy si ho ovšem pletete s příčestím minulým (participium - německy Partizip Perfekt) - které slouží ke konstrukci minulých časů a trpných rodů. To je vaše zásadní neznalost. Co tu předvádíte, je pochybný kvíz na jakési zapomenuté gramatické poučky. Lidé, kteří vám tu obdivně píší, se ve skutečnosti německy nedomluví, neumějí jazyk používat. Deduktivní metoda výuky jazyků, odstrašující příklad. Takhle se jazyky vyučovaly naposledy r. 1950.
Student? To neznamená vůbec nic, pokud nedostuje a je jedno jestli střední, nebo vysokou školu. Nic. Jsou to jen jelita, sdílející moudra ze sítí, sdílející převážně telecí názory.Myslejíc si, že sežrali šalamounovo.... I my dříve studující a studovaní jsme nebyli o moc jiní. Akorát jsme nebyli zblblí soc.sítěmi.
Nevím, co je, když "student nedostuje", a také byste měl jako český vzdělanec vědět, že přechodník přítomný v množném čísle zni "myslíce"... Neumíte-li psát správně, nepište!
Dobrá reklama na mekáč. A ten titulek! Takže restaurace na Václaváku pozavírali, nebo zejí prázdnotou a to díky cenám? Ceny naprosto běžné na západě, v Mnichově stojí řízek běžně 20E a ne na Marianplaza, v Hamburku okolo nádraží donner taller za 20E, v Itálii na dálnici hnusný jídlo za 20E.V centru Prahy v hezký restauraci s obsluhou by to asi mělo být za 150 kaček jak bageta od Krokodíla. Tady už asi novináře dělá kdejakej závistivej Jaryn, co žije ještě v cenách za socíku.
Co to je "Marianplaza v Mnichově"? Vzdělanče...!
Od války se německé názvy českých měst neužívají,Ani běžný návšrtěvník z Německa,německé názvy českých měst nezná,max .Prahy.Co to tady pobouzíte,s takovými kvízi.Někdo to zná jiný ne.Kvůli tomu se nikdo nezblázní.Kdo němčinu ovládá,tak si odvodí-třeba Falke-Sokol-takže Sokolov,ale to je jen pár procent obyvatel.Nebo ,někdo chce,abychom se stali přívěškem ,Deutschlandu?Já tedy rozhodně ne.
Jste nesmírný chudák.
Milá dámo, z Vašeho promluvu přímo čiší sebechvála a aktivistické floskule, za nimiž se často ztrácí obsah. A nejde ani o to, co říkáte, ale i jak to říkáte. Vězte, že se neříká „ten precedent“, nýbrž „to precedens“, popřípadě „ta precedence“. Z latiny: praecedens resp. praecedentia. Nepatří snad už vzdělání k výsadám mocných?
Socialismus byl spatne. O tom neni sporu. Ale dovolena byla uplne v pohode. Nevim, kolik je autorovi clanku. My jezdili do Bulharska, Jugoslavie a taky do Nemecka. A hlavne po Cechach a Slovensku. Vsadim se, ze vetsina dnesnich ctyricatniku byla na druhe strane sveta, ale neprosla Kokorinsko nebo Sumavu tak, jako my.
Zapomněl jste upřesnit: do Německa, ovšem jen východního - NDR.
Kdyby Češi neměli Vietnamce, museli by si je vymyslet... protože kdo jinak by, při české lenosti, jak praví autor, provozoval večerky? Typická a scestná argumentace. Vietnamské večerky nenajdete v Polsku, nespatříte je v Německu, nejsou v Rakousku. Jako tam nejsou nehtová studia. A ani jiné zvláštnosti, které nás spolehlivě řadí kamsi do světa azijských tržnic, pryč od kulturních a společenských norem Střední Evropy. Vietnamské večerky mi opravdu nechybí. Nepotřebuji koupit v 11 večer kořalku, ani nechci nakupovat předražené základní potraviny dovezené ze supermarketů. A to v podivných obchodech, kde azijská obsluha civí na exotickou východní televizi tak vytrvale, že ji to omezuje v komunikaci i přiměřeném chování: nezdraví, neděkuje. Jsem toho ušetřen, do večerek nechodím.
A opět zeměpisný analfabetismus. Horší tím, že se ho nedopouští jen "Dotykačka", nýbrž i málo vzdělaný novinář Seznamu Zpráv. Moravsko-polské příhraničí existuje leda na Kralickém Sněžníku. Všude na východ odtud Polsko hraničí se Slezskem (s Opavským, s Hlučínskem, s Těšínským). S Moravou tedy rozhodně ne.
„Někteří z vás se mě ptali, co tím asi (Biden) chtěl říci. Nemám tušení. Ani ostatní přítomní reportéři neví,“ uvedl Gillman...
"Kvalitní" žurnalistika Novinek.cz opět nezklamala . Ještě aby se redaktoři naučili, že v češtině zní tvar 3. osoby množného čísla od slovesa "vědět" / "nevědět" - (oni) vědí / nevědí... Ale možná je důležitější přesvědčení, než skutečná znalost...
Zděsil jsem se toho, že vy si opravdu zřejmě myslíte, že co vypouštíte z úst, má být opravdu němčina... Vaše pokleslá, odpuzující česká výslovnost svědčí o tom, že vám chybí jakákoli sebereflexe. Že se vy nestydíte se s tímhle předvádět na obrazovce, je smutné. Lituju lidí, kteří z neznalosti mohli nabýt dojmu, že právě takhle se němčina vyslovuje. Katastrofická dikce u předpon... "íbr", fujtajbl... Kdo vás přiměl, abyste se tu takhle ostudně producírovala??
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
K nadpisu: neubližujte češtině: nominativ i akuzativ plurálu od slova "pravomoc" jsou správně česky "pravomoci", nikoli "pravomoce"...