Je smutnou pravdou, že důsledky velkých dějinných zvratů pokaždé nejvíce poškodí ty občany, kteří se na jejich vyvolání nepodíleli ani v nejmenší míře.
Nedokážu posoudit vinu jednoho každého sudetského Němce, ale je pravda, že pokusy o nápravu historických křivd vedly zpravidla k vyvolání křivd dalších, mnohdy ještě horších. V 90. letech byla tato kapitola uzavřena a lidé, kteří se jí pokoušejí dále otvírat mi připadají jako kvedlačka v lejně lidských omylů a pochybení.
"Kdo z vás je bez hříchu, nejprv hoď na ni kamenem."
(Ev. Sv. Jana, kap. 8, verš 7.)
Nebyl by žebříček top 38 nejlepších českých pokrmů?
S těmi nejhoršími nemám problém, snad jenom rýžový nákyp, krupicová kaše a nudle s mákem bych nemusel.
Naproti tomu dršťkovou polévku vnímám jako špičkovou kulinářskou specialitu. Vyhledávám i gulášovou polévku - ta se připravuje i v Rakousku nebo Polsku, a to jsou vyhlášené kulinářské země. No a párek v rohlíku je rozšířen v celém světě - už ten název Hot dog. Anglicky to znamená "nadržený pes" a vzhled toho pokrmu poněkud evokuje některé tělesné partie vzrušeného pejska.
Zajímalo by mě, zda někdo nezveřejnil top 38 nejlepších pokrmů české kuchyně. Nebo top 38 nejlepších pokrmů kuchyní celého světa.
Už to tu někdo prohlásil - jaké si kdo vytvořil v mládí chutě, tak je i ve vyšším věku vnímá a často má problém srovnat se s chutí jídel, uvařených jinde. Sushi je pro mě rýže, indickou omáčku vindagloo nemusím vůbec. Ještě východoasijská kuchyně - tam se se svými chutěmi dokážu najít. Ale jinak zůstávám chuťově ve střední, jižní, východní Evropě. Británie a Skandinávie - tam se pídím jenom po rybách.
Byl jsem v SSSR v létě roku 1982 jako příslušník VSSO (Vsesojuznyj studěnčeskij strojitělnyj otrjad) Konstruktor. 3 týdny jsme makali ve Voroněži - docela dost - stavěli jsme seřazovací nádraží v na okraji Voroněže - Pridača. Potom následoval kulturní program v Moskvě a Leningradu. K jídlu jsme dostávali vařené karbenátky s těstovinama a polévku, kterou naši ruští kolegové nazývali boršč, ale byla to v podstatě voda s několika plátky červené řepy a zelí. Byli jsme konsternováni naprostým nedostatkem zeleniny, přestože bylo léto. Docela slušná byla nabídka chleba a pečiva - takový výběr pečiva by i dnes byl u nás přepychový.
V Moskvě nás překvapilo, že v okolí nádraží sedí spousta žebrajících veteránů Velké vlastenecké války. Když jsem se ptal našeho ruského průvodce co to znamená, sdělil mi, že tito lidé se tak zasloužili o sovětskou vlast, že jim sovětská vláda umožnila požadovat od svých spoluobčanů příspěvky na zlepšení své životní úrovně. Neměl jsem odvahu sdělit našemu průvodci, že v Československu dostávají bývalí vojáci Wehrmachtu a Kríegsmarine důchody v západoněmeckých markách od vlády Německé spolkové republiky.
Po návratu ze SSSR jsem vystoupil ze Svazu Československosovětského přátelství, do kterého nás nahnali na střední škole. Ne proto, že bych měl odpor k občanům SSSR, to spíš naopak, začal jsem jich velmi vážit, ale začalo mi vadit, jak zástupci tohoto uskupení referují o sovětských reáliích. V té době se u nás velmi halasně hovořilo o tom, že SSSR je zemí "rozvinutého socialismu" . Komentovali jsme to slovy "Chvála Bohu, že jsme ještě zavinutí".
Zimní čas není, je čas standardní a letní. Naše země má to štěstí, že její západní část leží na 15° východní šířky (jmenovitě Jindřichův Hradec) a středoevropský čas nám vyhovuje optimálně. Jestli by nebylo jednodušší upravit pracovní dobu s ohledem na východ a západ slunce. A když už - po osmihodinové směně 06:00 - 14:00 je i v zimě dost času na vycházku.
Nárok na starobní důchod by měl být podložen odpracovanou dobou nikoliv dosaženým věkem. Respektive dobou, po kterou přispívá do důchodového systému. Vyučený, který do systému přispívá od svých 18 let, má ve svých 65 letech "odpřispíváno" 48 let. Jeho vrstevník vysokoškolák, který nastoupil do zaměstnání v 25 letech, přispíval do systému 40 let, ale do starobního důchodu půjdou ve stejnou dobu. V tom vidím nespravedlnost současné důchodové úpravy.
Nikdo mě nemá rád, se mnou si nikdo nechce hrát... To už jsme od tohoto pána slyšeli vícekrát. Kde udělali soudruzi z ANO chybu?
Osm let byl u válu, toho 4 roky premiér a co z toho :
-reforma důchodové reformy se neposunula ani o píď, takže teď si to vyžere Fialova vláda; čím později tím hůř, když vidím, kdo to tam řídí, jímá mě docela hrůza
-studie k diverzifikaci energetických zdrojů, připravená v roce 2013 Nečasovou vládou patrně skončila v hlubokém šuplíku
-o tendru na obnovu JE Dukovany se mluvilo někdy v roce 2011 a zřejmě zůstalo přitom; totéž platí o dostavbě Temelína
-ale prezidentu Zemanovi se vyšlo vstříc a za nějakých 120 mil. Kč byla zpracována studie k výstavbě kanálu Dunaj -Odra -Labe.
Teď bude házet špínu na SPD; předpokládám, že to Okamurův obdivovatel Jarek Nohavica nenechá bez povšimnutí a naši šoubyznysovou sféru oživí nějakým proti babišovským songem.
V první řadě by se mělo stanovit, kolik let aktivního zaměstnání zakládá nárok na pobírání důchodu. Stanovit věkovou hranici mi přijde nespravedlivé vůči lidem, kteří nastoupí do zaměstnání dříve. Jestli někdo začne pracovat v 18 letech, odvádí dávky do důchodového systému a je limitován věkovou hranicí 65 let, tak do systému odvede dávky za 47 let aktivního zaměstnání, zatímco jeho vrstevník, který do zaměstnání nastoupí ve 28 letech, do systému přispívá o 10 let méně a přesto má nárok na důchod. Dále je třeba zohlednit fyzickou náročnost některých profesí a přizpůsobit tomu dobu kdy tito zaměstnanci získají nárok na pobírání důchodu.
Ne věk, ale doba, po kterou zaměstnanec přispívá do důchodového systému, by měla být rozhodujícím kritériem.
Souhlas, jenom s tím, že místo sádla dávám olej, na kterém se cibule nechá zesklovatět a přidá se na plátky nakrájený česnek; krátce osmahnout až zavoní a potom papriky a sůl. Až papriky trochu změknou (cca 10 min.) přidáme rajčata a necháme vydusit tekutinu a teprve potom přidáme předem rozšlehaná vajíčka. Pokud je základ dobře vydušený, netvoři se nevzhledné bílkové sraženiny a lečo "vyzerá" ako vaječina se zeleninovým základem. Klobásy do leča nepřidávám; není to moje oblíbené jídlo. Ani jako uzené ani jako fermentované.
Pasírovaná rajčata přidávám až po paprice - pokud je přidávám. A pokud bych přidal na čtyři špekáčky tolik pálivé papriky, tak bych to těžce snášel i já, natožpak moji rodinní příslušníci. Nevím ovšem, jakou pálivost má paprika, kterou pan šéfkuchař přidává. Úplně stejně se připravuje hovězí (jelení, srnčí, jehněčí etc.) gulášová polévka; jen toho vývaru je trochu více, aby to byla polévka
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Vážení páni zástupci veřejné správy. Vaše řešení novely stavebního zákona se naprosto, ale naprosto neopíralo o komunikaci se zástupci veřejné správy na úrovni obcí s rozšířenou působností, kteří jsou praktickými vykonavateli stavebního zákona v praxi. Orgány veřejné správy jsou v rozpacích, kterak mají řešit žádosti o výstavbu. A nejde jen o výstavbu nových bytových domů, nýbrž i o výstavbu příslušenství - čističek odpadních vod atd.-
Výsledkem je to, že celá koncepce nového stavebního zákona směřuje do dupy černé jak řiť.
Doporučil bych vám neopovrhovat komunikací s úředníky státní správy na základní úrovni ORP. Jedná se o vysoce kvalifikované vzdělané pracovníky s dlouholetými zkušenostmi ve věci uplatňování stavebního zákona.