Vážení páni zástupci veřejné správy. Vaše řešení novely stavebního zákona se naprosto, ale naprosto neopíralo o komunikaci se zástupci veřejné správy na úrovni obcí s rozšířenou působností, kteří jsou praktickými vykonavateli stavebního zákona v praxi. Orgány veřejné správy jsou v rozpacích, kterak mají řešit žádosti o výstavbu. A nejde jen o výstavbu nových bytových domů, nýbrž i o výstavbu příslušenství - čističek odpadních vod atd.-
Výsledkem je to, že celá koncepce nového stavebního zákona směřuje do dupy černé jak řiť.
Doporučil bych vám neopovrhovat komunikací s úředníky státní správy na základní úrovni ORP. Jedná se o vysoce kvalifikované vzdělané pracovníky s dlouholetými zkušenostmi ve věci uplatňování stavebního zákona.
Je smutnou pravdou, že důsledky velkých dějinných zvratů pokaždé nejvíce poškodí ty občany, kteří se na jejich vyvolání nepodíleli ani v nejmenší míře.
Nedokážu posoudit vinu jednoho každého sudetského Němce, ale je pravda, že pokusy o nápravu historických křivd vedly zpravidla k vyvolání křivd dalších, mnohdy ještě horších. V 90. letech byla tato kapitola uzavřena a lidé, kteří se jí pokoušejí dále otvírat mi připadají jako kvedlačka v lejně lidských omylů a pochybení.
"Kdo z vás je bez hříchu, nejprv hoď na ni kamenem."
(Ev. Sv. Jana, kap. 8, verš 7.)
Hlavní dojem, který jsem z diskuze získal,je, že společnost je velmi nervózně nastavená a jejím hlavním zájmem je vyvolávat hádky, spory, bitky, urážet, nadávat. Myslím, že většina se ani neobtěžovala si můj komentář dočíst, natož se nad mým komentářem zamyslet a snažit se ho pochopit. Škoda. Špatně skončíme. Málokdo si uvědomuje, že si takovými kaprici, jaké tady uvádí plénum, kálíme do vlastního hnízda. Škodíme ze svéhlavosti, trucu a sebeprosazení i těch největších pitomců zde sami sobě.
Tak podle toho článku se jedná o lety do evropských destinací - Porto, Dubrovník, Rhodos, Kréta a ta Antalya od Evropy taky není daleko. Já sice nejsem příznivcem trávení dovolené na jihu uprostřed léta, ale rodiče dětí školou povinných.jinou možnost než prázdniny nemají. A pokud by chtěli i na Balt, tak to z Vídně je letecký nejpohodlnější.
Je zajímavé,že tyto články,které kritizují dobu před rokem 1989 se vyrojily až teď poslední dobou a celých třicet let to nikoho ani nenapadlo.Začalo to odstrańováním soch a pokračuje to kritikou všeho,co bylo před revolucí.Směšné na tom je,že tyto bláboly většinou vymyslí pošuk,který v té době ještě ani netušil,že někdy přijde na svět.Ano,nikdo nemůže tvrdit,že vše,co se v našich dějinách událo,bylo vždy správné,ale to nikde na světě a možná bychom byli překvapeni,co se bude psát za padesát let o současnosti.
Po roce 1968 byli Sověti "lidem obecným" povšechně označováni jako okupanti. Společensky a ekonomicky nás okupovali od roku 1945 (zakázali přijmout Marshallův plán, rozhodovali, kdo bude u nás prezidentem, ovlivňovali ekonomický rozvoj atd.) Od roku 1968 nás okupovali i vojensky. Že se o tom oficiálně nepsalo je nabíledni. Ale kdo chtěl, tak si dokázal informace najít. A kdo si pamatuje, ví, že před rokem 1989 se na komunisty a Sovětský svaz nadávalo a naše tehdejší prachbídná životní úroveň byla výsledkem jejich vládnutí.
Nebyl by žebříček top 38 nejlepších českých pokrmů?
S těmi nejhoršími nemám problém, snad jenom rýžový nákyp, krupicová kaše a nudle s mákem bych nemusel.
Naproti tomu dršťkovou polévku vnímám jako špičkovou kulinářskou specialitu. Vyhledávám i gulášovou polévku - ta se připravuje i v Rakousku nebo Polsku, a to jsou vyhlášené kulinářské země. No a párek v rohlíku je rozšířen v celém světě - už ten název Hot dog. Anglicky to znamená "nadržený pes" a vzhled toho pokrmu poněkud evokuje některé tělesné partie vzrušeného pejska.
Zajímalo by mě, zda někdo nezveřejnil top 38 nejlepších pokrmů české kuchyně. Nebo top 38 nejlepších pokrmů kuchyní celého světa.
Už to tu někdo prohlásil - jaké si kdo vytvořil v mládí chutě, tak je i ve vyšším věku vnímá a často má problém srovnat se s chutí jídel, uvařených jinde. Sushi je pro mě rýže, indickou omáčku vindagloo nemusím vůbec. Ještě východoasijská kuchyně - tam se se svými chutěmi dokážu najít. Ale jinak zůstávám chuťově ve střední, jižní, východní Evropě. Británie a Skandinávie - tam se pídím jenom po rybách.
Kilo mouky mám za deset korun , žitné se dává jen 10% jinak chléb obsahuje 35% vody, kvásek se odkládá vždy z nového těsta část, nekupuje se. Až někdy budete dělat chleba pak odepisujte a nedělejte ze sebe omezence.
Kilo mouky za 10 Kč? To je akční cena Kauflandu nebo Lidlu párkrát do roka, ledaže nakupujete někde ve velkoskladu.
No malé pekárny jsou podstatně dražší prý je to kvalitou o tom bych pochyboval. Peču doma a kilový chleba mě vyjde na deset korun se vším všudy
To asi pečete že žaludů, kilo mouky je kolem 20 Kč, k tomu kvásek nebo droždí. A pokud chcete do chleba žitnou mouku, aby to byl chleba a ne veka, tak jste někde přes 30 Kč za kilo surovin. Nepočítám práci a energie.
Byl jsem v SSSR v létě roku 1982 jako příslušník VSSO (Vsesojuznyj studěnčeskij strojitělnyj otrjad) Konstruktor. 3 týdny jsme makali ve Voroněži - docela dost - stavěli jsme seřazovací nádraží v na okraji Voroněže - Pridača. Potom následoval kulturní program v Moskvě a Leningradu. K jídlu jsme dostávali vařené karbenátky s těstovinama a polévku, kterou naši ruští kolegové nazývali boršč, ale byla to v podstatě voda s několika plátky červené řepy a zelí. Byli jsme konsternováni naprostým nedostatkem zeleniny, přestože bylo léto. Docela slušná byla nabídka chleba a pečiva - takový výběr pečiva by i dnes byl u nás přepychový.
V Moskvě nás překvapilo, že v okolí nádraží sedí spousta žebrajících veteránů Velké vlastenecké války. Když jsem se ptal našeho ruského průvodce co to znamená, sdělil mi, že tito lidé se tak zasloužili o sovětskou vlast, že jim sovětská vláda umožnila požadovat od svých spoluobčanů příspěvky na zlepšení své životní úrovně. Neměl jsem odvahu sdělit našemu průvodci, že v Československu dostávají bývalí vojáci Wehrmachtu a Kríegsmarine důchody v západoněmeckých markách od vlády Německé spolkové republiky.
Po návratu ze SSSR jsem vystoupil ze Svazu Československosovětského přátelství, do kterého nás nahnali na střední škole. Ne proto, že bych měl odpor k občanům SSSR, to spíš naopak, začal jsem jich velmi vážit, ale začalo mi vadit, jak zástupci tohoto uskupení referují o sovětských reáliích. V té době se u nás velmi halasně hovořilo o tom, že SSSR je zemí "rozvinutého socialismu" . Komentovali jsme to slovy "Chvála Bohu, že jsme ještě zavinutí".
Bureše neznám.Ale p.Babiš není Fiala.Vaše vnoučata jestli si to myslíte budou doplácet na obrovské dluhy Fialovy vlády,kteří nadělali dluhů.Tak neoperujte pořád panemBabišem.Vládnou už docela dlouho a vy to asi nevidíte co v naší zemi provádějí??Nebo to se vám zdá normální??Zlatý pan Babiš.
Paní Danko, ty dluhy naflákal svou rozhazovačnou finanční politikou právě pan Babiš (zmíním jen okrajově tzv. "rouškovné") a vláda pana Fialy se snaží z toho marasu vybřednout, přestože má na příslušných pozicích takové neumětely jako třeba pan Stanjura.
Zimní čas není, je čas standardní a letní. Naše země má to štěstí, že její západní část leží na 15° východní šířky (jmenovitě Jindřichův Hradec) a středoevropský čas nám vyhovuje optimálně. Jestli by nebylo jednodušší upravit pracovní dobu s ohledem na východ a západ slunce. A když už - po osmihodinové směně 06:00 - 14:00 je i v zimě dost času na vycházku.
Řidič neodmítne, protože drobných není nikdy dost. Horší by bylo, kdyby platil cestující 1000 korunou desetikorunovou jízdenku.
Podle přepravního řádu nemusí řidič převzít bankovku o nominální hodnotě vyšší než 200,-, pokud cena jízdného je neúměrně nižší. V autobuse se ovšem plati předem, takže řidič takového zájemce o cestování může vyloučit předem.
Nárok na starobní důchod by měl být podložen odpracovanou dobou nikoliv dosaženým věkem. Respektive dobou, po kterou přispívá do důchodového systému. Vyučený, který do systému přispívá od svých 18 let, má ve svých 65 letech "odpřispíváno" 48 let. Jeho vrstevník vysokoškolák, který nastoupil do zaměstnání v 25 letech, přispíval do systému 40 let, ale do starobního důchodu půjdou ve stejnou dobu. V tom vidím nespravedlnost současné důchodové úpravy.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Muflon je v ČR nepůvodní zvíře a chová se v oborách právě proto, aby si ho mohl někdo za slušné peníze střelit. Stejně tak se střílí daňci, mývalové, uvažuje se o odstřelu nepůvodních kamzíků. Otázkou je, jak dlouho zde musí zvíře žít, aby bylo považováno za původní. 100 let, od časů Karla 4. nebo od příchodu praotce Čecha na Říp ?
8 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Kamzík je v Jeseníkách původní. Přestože tam byl vysazen, ale v minulosti v Jeseníkách žil. Říká se tomu reintrodukce.
1 odpověď