Chcíplo mu to v levém pruhu, neměl čas jít s trojúhelníkem a bál se, že ho někdo sejme, tak zaimprovizoval, vylezl na střechu, aby byl vidět z větší dálky a aby si auta všimla nezvyklého prvku na karoserii. Autům, která se pak kolem něj prosmýkávala, se omlouval za způsobené obtíže. Já bych to tímto způsobem neřešil, ale na druhou stranu chápu, že prekérní situace kolikrát vyžadují netradiční řešení. Jak bych to vlastně řešil? A jak vy?
A proč bych se měl přestat bát změny Slunce v bílého trpaslíka za 12,4 miliardy let?
Že budeme mít po srážce galaxií za 4,5 miliard let jiná souhvězdí a přechodně dvě mléčné dráhy? Vždyť samotných planet se tato srážka vůbec nedotkne, možná se tady poblíž Slunce ukáže více komet vyrvaných z Oortova oblaku, ale nic, co by mě děsilo. Mimochodem: ten úchvatný pohled v oblasti Mléčné dráhy mám očekávat kde? Vždyť skoro všechno, co vidíme na naší obloze patří do Mléčné dráhy. Včetně stříbřitého pásu největší vizuální koncentrace hvězd na nebeské sféře, kterému říkáme mléčná dráha s malým em. Některé překladače z angličtiny matou a je lepší použít vlastní úsudek. Aby se předešlo nedorozuměním, ke kterým v tomto případě často dochází u anglického ekvivalentu, používáme u naší galaxie raději velké gé, Galaxie.
Očkovaný nemá aktuálně možnost vybrat si očkovací vakcínu. Když bude mít v navrhovaném vakcinačním pasu vakcínu neschválenou, budou místa a akce, kam se nedostane a nic s tím už neudělá. Jeden aby se modlil, aby toho Sputnika Unie nakonec schválila, jinak ho prezident svou bezmeznou laskavosti postaví do ofsajdu, ani okem nemrkne.
Ahoj, jenom upřesním tu krkolomnou cestu TGM do Ameriky: v Rusku budoval armádu z Čechoslováků, kteří tehdy bojovali na východní frontě. V Rusku do toho vypukla revoluce a následně byl dohodnut separátní mír s Německem. Padesát tisíc legionářů nově vzniklé „Masarykovy“ armády vstoupilo do tamní občanské války proti bolševikům a zásadním způsobem tím ovlivnilo zbytek první světové války. Jenomže se nemohli domů vrátit kratší západní cestou, museli přes Vladivostok na východním pobřeží Ruska a Masaryk jim dojednával cestu. Proto se do Ameriky dostal přes Japonsko (pod falešným jménem Thomas Marsden). Cesta do Vladivostoku byla pro legionáře strastiplná, jeden čas měli s sebou například celý zlatý poklad svrženého cara (osmnáct nákladních železničních vozů plných zlata v ceně 652 miliónů ruských rublů), vybojovali několik slavných i kuriozních bitev (například 16. srpna 1918 jsme vyhráli svou první a zatím poslední námořní bitvu u Bajkalu a to ještě s plavidlem, které nebylo naše), než se dostali k moři. Poslední evakuační loď s československými legionáři opustila Vladivostok 2. září roku 1920.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jsem rád, milý Sezname, že konečně dáváš slovo studovaným meteorologům a ne paní Dagmar z komerční firmy, která je živa z palcových titulků. Ale stále máš co dohánět. To, že je někdo meteorolog, z něj nedělá automaticky klimatologa. Je to asi lepší, než když se ke klimatu vyjadřují (opakovači cizích vizí) politici (a k politice (opakovači cizích textů) herci), ale pořád to ještě není ono.
Čím má letecký meteorolog Petr Dvořák své očekávání nárůstu teplot podloženo? A mohl by svá tvrzení nějak podložit? Klidně snesu vzoreček a poradím si i se složitějšími výpočty, na druhou stranu mne jen těžko uspokojí prosté protahování trendů a mávání hokejkovými grafy, když vím, že tak to nefunguje ani v mnohem méně komplexních problematikách.
2 odpovědi