Tento případ je důkazem absolutního selhání státu v péči o nemohoucí občany a podpory pečujících rodin a chápu i to, že ve svém věku už absolutně nemohl zvládat péči o nemohoucí manželku. Věřím tomu, že pán z toho bude mít trauma a výčitky do konce svého života. Opravdu jde o moc smutný příběh a jsem ráda, že to soudkyně viděla stejně.
Obávám se, že cenovka u čokolády Studentská pečeť je ten menší problém. Ten větší je, že díky "optimalizaci" receptury, kterou na ní firma v průběhu let provedla, jde o úplně jinou a pro mě naprosto nepoživatelnou čokoládu, které zůstalo pouze její jméno. A je to velká škoda, protože tu původní Studentskou pečeť jsem milovala a koupila bych si ji klidně i za těch avizovaných 140 Kč.
Je zvláštní, že žena měla údajně svolení od babičky dítěte. Tak proč babička nezasáhla sama? Vždycky mě učili, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Bohužel v dnešní době se dost pěstuje kult dítěte a rodiče jim tolerují naprosto vše. Jestli je to jejich leností nebo neschopností se o dítě postarat nehodnotím. Bohužel si neuvědomují, že když v dětství nenastaví dítěti hranice, v dospělosti už to nedohoní a z dětí vyrostou sobci, kteří budou hájit pouze své zájmy a kašlat na jakákoliv společenská pravidla.
Nový stavební zákon je totální průšvih státu, na který ovšem nejvíc doplácejí řadoví úředníci na obcích, kteří se s vypětím všech sil snaží vyhovět liteře zákona v nedokončeném a neodzkoušeném systému bez patřičného proškolení - metodiky se teprve vytvářejí. Je to názorná ukázka toho, jak přesně se digitalizace dělat nemá.
Ano, třikrát ano!!! Asi nejdůležitější na tom v současné době je, aby toto pochopili a za rozhodnutí se postavili i rodiče. Pokud to dětem bude sděleno, jako věc, se kterou souhlasí jak škola, tak i rodiče, děti se na této změně poměrně rychle přizpůsobí. Pokud ovšem děti doma uslyší, jakou kokodákovinu si to zase ti blbí učitelé ve škole vymysleli, bude s přijímáním tohoto opatření velký problém. A v zájmu rodičů by mělo být, aby se děti ve škole učily bez zbytečného rozptylování. Ostatně rodiče, které s tímto nařízením nesouhlasí, mohou zajistit přestup svého potomka na jinou školu. Myslím, že naopak zájemců o školu bez mobilů bude víc než dost.
Jsem přesvědčená, že právě v nejednotnosti názorů a přílišném liberalismu tkví většina problémů ve školství a je to následně přenášeno i do dalšího života. Autority v podobě učitelů jsou neustále zpochybňovány nekritickými (vůči svým dětem) rodiči, kterými je často učitel dehonestován (místo, měl ses to líp naučit řeknou, no jo, ten blbec si na tebe zasedl....) a dítě si z toho odnáší určitý vzorec chování. Pak se divíme, že slušnost a úcta se vytrácí. Oháníme se demokracií, ale to, co předvádíme, není demokracie, ale anarchie. I demokracie má svoje pravidla, která je potřeba dodržovat, respektive demokracie je o tom, většina si odhlasuje tato pravidla a menšina se jim musí přizpůsobit. A ne, že budeme žít ve světě bez pravidel, kde osobní svoboda jedince bude vyzdvihována nad zájem celé společnosti.
Právě proto, že ten "krůček" směrem dolů autor neudělal (otázkou je proč?), není tolik třeba smekat ... Mzdy nebo platy ve 13. třídě jsou všude nějak "přijatelné", v 9. nebo 10. třídě jistě ne. Navíc diferenciace směrem "nahoru" vždy progresívně stoupá ...
Takže pane autore, ještě jeden analytický pokus o těch mzdách do 30 tis. Kč ..., aby to bylo kompletnější.
Reagovala jsem hlavně na jeho analýzu platů jako takovou - že právě většinou mediálně porovnáváme neporovnatelné a že i kdybychom nakrásně zrušili polovinu úředníků, tak na rozpočet státu to bude mít vliv minimální. A vzhledem k tomu, že teď už mají úřady většinou podstav, protože nemohou sehnat kvalifikované lidi, tak by se služby občanům ještě výrazně zhoršily.
Tak před autorem tohoto článku sekám. Vyjádřil naprosto přesně, jak se věci mají. Jen je škoda, že neudělal ještě malý krůček směrem dolů, do měst a obcí. Tam totiž průměrný úředník není zařazen do 13. platové třídy (tu totiž nemá ani ředitel úřadu), ale do 9. třídy. A tam se pohybujeme mezi cca 25 - 35 tisíci korunami. Takže asi tak....
Další krok k tomu, jak obrat lidi. Už v současné době se můžu rozhodnout, že budu v soukromém zařízení a doplácet buď z našetřených peněz nebo za podpory rodiny. Ale byla tam ta garance, že na účtu dotyčného zbydou aspoň nějaké peníze (a řekněme si na rovinu, že 15 % důchodu opravdu není mnoho). A to, že dnes je situace, že když je potřeba umístit seniora do nějakého zařízení, tak je to spíš zoufalství, kde se zrovna uvolní místo, nahrává různým vykukům, kteří z toho chtějí pouze těžit peníze, je fakt. Kdyby se stát místo zbrojení, placení stíhaček, které dostaneme za X let a dotování válek v cizích státech, staral raději o své občany, kteří ho v minulosti svou prací živili, měli bychom se všichni fajn.
Dokud si vrcholní představitelé neuvědomí, že zákony mají chránit především slušné občany státu a nezačnou podle toho konat, tak se nic nezmění a násilí bude narůstat.Ti, kteří tato násilí páchají se u soudu hájí lidskými právy. Ne, oni už nemají žádná práva. Ty ztratili ve chvíli, kdy spáchali tyto trestné činy. Měli by dostat opravdu tvrdé tresty a pokud jsou občany cizích států, bez vyjímky vyhoštěni. A myslím, že teď už je, ne za pět minut, ale za minutu dvanáct...
"Jména hloupých na všech sloupích", říkávala moje babička. Zajímala by mě mentalita těchto lidí, kteří cítí potřebu svoji maličkost zvěčnit úplně kdekoliv. Dala bych mu opravdu exemplární pokutu, vyčíslila znehodnocení památky a poté dala doživotní zákaz vstupu do země. Myslím si, že by si podruhé takovou pitomost rozmyslel.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mělo by se zavést, že pokud chceš od státu nějaký příspěvek (jakýkoliv- ať na bydlení nebo na děti...), máš povinnost pracovat. Jinak ani vindru. Jasně, máš volbu a pracovat nemusíš, ale je to jen a pouze tvoje volba a živ se, jak umíš a nespoléhej na stát. Na trhu práce chybí spousta zaměstnanců, takže s argumentem, že práci sehnat nemůžou, se fakt nikdo ohánět nemůže.
1 odpověď