Připomíná mi to tykání soudruhů Odkaz
Většina dětí má období vzdoru a zkouší si něco vztekle vyječet. Chce to podchytit hned v začátku, aby pochopilo, že takhle to nefunguje. Zachovat klid a nechat ho vyječet, stejně v té chvíli ani nevnímá, co říkáte. Podle toho, kde se to odehrává, řešit dál. Doma jde odejít do jiné místnosti, aby vidělo, že to na Vás neplatí. Nebo ho poslat vedle s tím, že se může vrátit hned, jak se uklidní. To mi fungovalo. Později už syn sám odcházel vedle, kde se mohl do libosti vyhulákat a už klidný se vracel ke mě, kde jsme si povídali, co by mohlo tu situaci vyřešit. Jeden příklad: Asi ve třech letech jednou oddupal do vedlejšího pokoje a po cestě po mě hodil slovy: "Nemám tě rád". Já jsem mu odpověděla: "To je mi líto, protože já tě mám ráda, i když mě zlobíš." Práskl za sebou dveřmi a asi za pět minut se vrátil a řekl: "Mami, já tě mám taky rád". A byl klid.
Ten článek je naprosto mimo, jako by jen jeden typ byl kladný a ostatní záporné. Přitom každý typ povahy má svoje plus a minus a dá se na něm pracovat, aby přinesl člověku i okolí prospěch a ne problémy. Ovšem to je na každém jedinci a jeho volbě.
Mmch. na tomto testu mi vyšel pravý opak mé povahy a že jsem si těch testů prošla víc a všude jinde jsem se s nimi ztotožňovala. Fakt nejsem cholerik, ale flegmatik a nikoliv líný lempl, ale přemýšlivý pozorovatel, který nad věcmi bádá do hloubky a nachází optimální řešení. Slabou stránkou flegmatika je, že neumí říkat ne a být ve středu pozornosti davu je pro něj noční můra. Oni ani cholerici nemusí být chodící rachejtle, ale rození vůdci, co umí najít rychle cestu a vést nerozhodné. A melancholici nejsou naprosto vždy negativní ukřivděnci, ale přemýšliví a precizní rození účetní, hodináři, umělci, mistři trpělivé a přesné práce. Zato sangvinici jsou rození baviči, hvězdy společnosti, stmelovači kolektivu. Jen někdy mají sklon k povrchnosti, přelétavosti, nedokončování díla. Ovšem nikdo není čistě jedna povaha, je to směs všech, kde jedna převažuje nad ostatními, ale pokud o sobě člověk něco ví, může s tím pracovat, zvládat nedostatky a posilovat dobré stránky. A o tom to je.
Jsem ročník 66 a celou školu jsem chodila na obědy. Nevím, kam a kdy chodila autorka, ale my jsme měli kuchařky skvělé a vařilo se dobře. I ta UHO byla klasická cibulová omáčka a chutnala všem. Mlíčná polívka se nedělala, neznám, snad jedině koprovka a ta byla dobrá. Jediné, co jsem nemusela, byla čočka s párkem nebo hrachová kaše, ale to jen proto, že luštěniny neprožívám, ne že by byly špatně udělané. A maso bylo maso, hovězí někdy měkké, někdy žvýkavé, ale flaksy to nebyly. A moc jsme se těšívali na pátek, kdy byly buchty nebo vdolky s tvarohem a povidly, buchtičky s krémem, krupicová nebo rýžová kaše s kakaem nebo skořicí, žemlovka (dobrá, s chrupavými kousky nahoře) nebo kynuté knedlíky sypané tvarohem či mákem. Ráda vzpomínám a takovou jídelnou bych neopovrhla ani dnes.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já to mám zase nastaveno na Princeznu ze mlejna, z rádoby roztomiloučkého uječeného čertíčka a vodníka, co řvou jako by je na nože bral mám kopřivku. Naštěstí mě nikdo nenutí se dívat, ale už když v rádiu slyším "ooooudolíííí", vypínám ho.