Na potravinových bankách je vidět, jak za socializmu bylo líp, když tehdy žádné potravinové banky nemusely neexistovat! Nemuseli jsme ani žádat o sociální podpory na bydlení a řešit další a další věci s chudobou související.
Tak tomu se říká pokrok po 35 letech budování "lepších zítřků"? Na jedné straně miliardáři (co předražují své produkty), na straně druhé skupina větší, pracující chudoba!
Nemuselo se žádat o podpory na bydlení, ale zase se v jednom bytě tlačily 2 až 3 generace. Potravinové banky nebyly, ale moje maminka by ji byla potřebovala, kdyz s námi zůstala sama - až po létech jsme se dozvěděli, jak často chodila spát bez večeře...
Pokud Mitrofanov považuje Pekarovou za schopnou, kultivovanou, přirozeně inteligentní... tak to svědčí o jeho schopnostech a přirozené inteligenci. Hloupý nepozná, že je někdo druhý chytřejší. Přečetl jsem si, že Mitrofanov přišel ze SSSR, kde prý vystudoval žurnalistiku - proboha tady ale není v SSSR, tak proč stále všechny uráží, ponižuje a moralizuje.... ukazuje nám ruský hnus!
No právě. Vy jste nepoznal, že paní Pekarova je chytřejší.
Sociální geografka není lékařka - obezitoložka. To, co popisuje jako “emoční jezení”, je biologicky zvýšený hlad u rozvinuté obezity. Je dobře popsáno, že k tomuto dochází a i proto je úspěšnost řešení tak nízká. Když totiž máte nepřirozeně vysoký hlad a vylepšíte jídelníček, pořád je tam mezera mezi “objektivní potřebou” a “hladem”, jen se trochu zmenšila. Pohyb pomáhá, ale sám o sobě taky k hubnutí moc nevede. Kdo se víc hýbe hodinu organizovaně, hýbe se kompenzatorně méně spontánně (schody, klepání nohou, polehávání/posedávání atd.) zbylých 23 hodin. To znají i kulturisti či běžci, co jsou pak “kompenzatorně líní” i natáhnout se pro ovladač a přepnout televizi.
Tady pomohou jen léky - antiobezitika. Naštěstí pomalu nastává éra, kdy budou dostupná. Mají mnohem lepší procentuální výsledky hubnutí, než zdravý životní styl. Ten rozdíl je třeba 3% zhubnutí životní styl versus 23% v kombinaci s léky. Navíc dle nových dat se toto zhubnutí daří držet (zatím) 3,5 roku. Což životní styl typicky nedokáže právě kvůli biologické odpovědi organismu na hubnutí. Životní styl bude vždy základem, ale když to nejde, nemá smysl to nechat být a nechat je tlusté a nemocné.
V posledních letech léky poskočily z průměrného zhubnutí 5% na 10%, pak 16%, 23% a nyní jsou ve studiích lidé na přípravcích, které je průměrně zhubnou o víc než 30% (zatím neznáme konečné číslo, studie běží) a současně skrze působení glukagonu aktivně “odtuční” jejich játra. 75% pacientů prostě přestane mít patologicky tučná játra, což “řeší” i např. cukrovku. Ta se samozřejmě uvede do remise i samotným zhubnutím o 15%.
Díky za reklamu na farmaceutické přípravky, ale u dětských žroutů by měla nastoupit primárně zdravá strava - ovoce a zelenina místo brambůrků koblih, voda místo coca coly, luštěniny místo fast foodu.
Někdo najde vášeň ve rybaření nebo v třeba v běháni. Pro někoho je vášeň žraní, přežírání se. Tak bych to lidem neupíral.
Akorát že ten běžec vás nic nestojí, tlusťochy platíme ze zdravotního pojištění. Každého tlusťocha dřív nebo později dožene diabetes, hypertenze, nemoci kloubů... Jo, řeknete, že i hubení jsou nemocní, ale jde o pravděpodobnost.
Proto je ta varianta: Příješ do školy, odevzdáš mobil do úschovy. Odcházíš ze školy bereš si mobil z úschovy. Opatření na Slovensku, ale i v jiných zemích EU směřuje k tomu, aby děti se soustředili na výuku a ne na hraní si s mobilem.
Ano, já s tím odevzdáváním naprosto souhlasím. Proto jsem psala, že stačí kalkulačka, mobil nemá ve třídě co dělat.
Když žijete od výplaty k výplatě,tak Vám nic jiného nezbyde než si vzít zboží na splátky když se něco rozbije. Kdysi jsem to taky tak řešil. Tedy 10+1 splátka.
Víte, mně nejde do hlavy jedna věc: člověk / rodina žije od výplaty k výplatě. To znamená, že potřebuje všechny vydělané peníze na běžný provoz a nemůže nic odložit. A pak bum, vezme si vybavení na splátky. A najednou se obejde při stejném provozu s částkou sníženou o těch dejme tomu 500 / 1000 nebo víc korun. Tak proč to nebylo možné před tím odkládat, když vidí, že jim stačí míň?
Tím nechci tyhle rodiny nijak shazovat, jen mi tohle nikdo z nich nikdy nevysvětlil.
No nemužeme čekat zázrak, ani od vlády, když je krize celosvětová, hlavně celoevropská, jen našinec uřvanec bude vše zhoršovat, až v tom řevu nespokojeném se opravdu přestane fungovat. Rozdělení společnosti už nenápadně přiživuje Babiš už tím, jak o ní mluví, a po volbách když vyhraje budeme mít autokracii, bude stát řídi jako firmu.
Víte, on ten našinec uřvanec to má těžké, když média pořád podsouvají, jak se máme zle a bude hůř a tím nahrávají burešovi & co. těžko proti tomu bojovat, když se ví, že špatné zprávy prostě líp prodávají.
Znovu se ptám, jaký je rozumný důvod odmítat zákazníky a elektronickou platbu ? Zvlášť když přes QR kód je zadarmo. A to že se mění pro ochodníka podmínky, je jasné. mění se pořád. Zpřísňují se normy, vznikají nové předpisy, nařízení ... Já se ptám na důvod omítat zákazníky, co nenosí hotovost ? Už nás je 50%. Mne napadá jen zlodějna.
A já znovu odpovídám - ten obchodník funguje na nějakých podmínkách, které jsou legální, a naopak nemá důvod je měnit. On neodmítá zákazníky. O přijímá ty, kteří akceptují jeho podmínky.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No, to jestli si Izrael necha cizi uzemi, se jeste uvidi. Navic jednou z pricin, proc jsou Palestinci vuci Izraeli nevrazivi, je prave soustavne zasahovani do jejich i uzemnich prav, budovanim Izraelskych osad na jejich uzemi. Takze Izrael v tomto rozhodne nelze hajit. To ale neni to podstatne. Podstatne je to vrazdeni civilistu hranicici s genocidou. Koneckoncu si za to Netanjahu vyslouzil zatykac u ICC. Takze u me Rusko a Izrael jedna pakaz. Co me ale rozciluje je, ze zatimco Rusko obecne cely zapad odsuzuje, kritizovat Izrael si ofiko dovoli jen malokdo, o sankcich ci nejakych padnejsich nastrojich ani nemluve.
2 odpovědi
11
Sledujících
0
Sleduje
11
Sledujících
0
Sleduje
Napsat, že jsou Palestinci vůči Izraeli "nevraživí", to je hodně velký eufemismus.
1 odpověď