Nechápu. Je zajímavé, že nikde není citován prezident. Nicméně je hned v úvodu fotografie prezidenta. Je to vše zcela účelové, aby to hodilo negativní pohled na prezidenta. Kdybych chtěla psát.o dohadování mezi úřady, jistě bych našla fotografie jejich aktérů bez pana prezidenta. Není to poprvé, kdy jsou věci připisovány někomu jinému.
Článek mě zklamal. Jak vidno, ani redaktor nám nic neřekl. Jen nás donutil přečíst celý článek. Někde, když je to v zákoně,.musí být řečeno na co máme nárok. Moje sousedka trpěla bolestmi zad po pádu. 2 roky. Pak přišli na to, že má rozdrcené obratle. Je jí 80 let. Přesto ji odoperovali. Jenže ji pustili domů s tím, že 6 týdnů má sama doma počkat, než bude moci na rehabilitaci. Po operaci, tedy po propuštění byla šťastná plná elánu. Chodila rovně, prostě se stala opět sama sebou. Běží 3.týden. Je smutná, bolavá a bez elánu. Sice odkulhá 15 min se sestřičkou a.bolestí, ale to je všechno. Co bude dál ???
Druhou sousedku, které bylo před měsícem 90 let odvezla sanitka do nemocnice.. Byla tam 3 týdny. Vrátila se před týdnem a kašle dál. Nechce mezi lidi aby je nenakazila... Vzpomíná jak ležela s.dalšími pacientkami a rušila je paní, která byla mimo. Nesnesla oblečení, běhala po pokoji nahá a vydávala zvuky, takže se nedalo spát.Když jsem byla naposledy v.nemocnici, vrátila jsem se domů s rozhozenými zády. V noci jsem stála ohnutá nad paní, která ležela na protějším lůžku a držela ji za ruku a povídala jí. Trvalo to 2 hodiny. Paní umírala a potřebovala uklidnit.
Před 5 lety jsem byla na operaci srdce. Výměna chlopně. Taková ta operace, kdy vás rozříznou uprostřed hrudníku, přeruší nebo odhrnou stranou svaly, šlachy, nervy a oběhový systém. Po týdnu mě sanitka odvezla okružní jízdou po Čechách do Poděbrad. Lázně Poděbrady - lázně na srdce. Při příjmu se mě doktorka zeptala co tam dělám. Byla jsem tam jen 5 dní, než mě odvezli zpět. Abces v jizvě jako pěst. Nárok? Na co a jaký?
Svět zhrubnul. Od doby,.kdy se v knihách či na jevišti běžně začala používat slova podobná tomu, co vypustila paní Nerudová. Začalo to ještě dřív. Pamatuji si dobu, kdy si kluci občas řekli "vole" nebo holky "krávo". Děvčata si tak velice brzy přestala říkat. Kluci v tom pokračovali až do dospělosti a v 70tých létech se to stalo naprosto běžné. Tak běžné, že se to dostalo až do filmu. Chlapec tak začal svoji komunikaci se svou matkou. Nikomu to nepřišlo divné. Do revoluce se tento slovník do kultury nedostal. Ale s demokracií se rozšířil do všech vrstev. Ano,. když tak někdo mluví doma, nemůže se divit, když to dětem přijde normální. Ať žije demokracie, ti co na to mají mohou za hranice. Ať žije svoboda, sprostě můžou mluvit všichni. Nechápu pak, proč právě ona paní by tak mluvit neměla. Vždyť to jsme chtěli. Abychom mohli na veřejnosti mohli říkat stejné věci jako doma. Bohužel jsme zapomněli na morálku a dnes už to nezměníme.
Děsivé. Nepředstavitelné. Už dnes nemají často na výběr. Ubytoven je málo a jsou často nevyhovující. Na ulici jsou i matky s dětmi. Hlavně že to mají Maďaři . Ještě si pořídit policii s koněm a kládou, jak to navrhovali Rusové na Hradě. Na kládě sedí policajt a bezdomovec sedí za.ním. V politice se najde hodně lidí, kteří by patřili do Bohnic.
Že je empatie hřích jsem se přesvědčila na vlastní kůži. Se mnou desítky tisíc dalších.
Žiji od r.2000 v Domě s pečovatelskou službou. Bohužel přístup pečovatelské služby se před pár lety změnil díky nařízení ministerstva. Aby nedocházelo k empatickému a tudíž nezdravému přístupu mezi pečovatelkou a klientkou, musí se pečovatelky tzv. točit. Lidsky přeloženo. Lidé jsou různé a tak kromě dovolené nebo nemoci k nám docházela jedné pečovatelka, se kterou jsme si nejlépe rozumněli. Kromě toho ona věděla kde je vysavač, kam si dáváme prádlo, jak teplou vodu máme rádi. Mohla jsem jí vyprávět o rodině, byla to pro nás kamarádka. A to nám pan ministr vzal. Ne každý klient má rodinu nebo příbuzné v okolí, kteří dochází každý týden.Je nad lidské síly, aby si pečovatelka zapamatovala všechny detaily všech klientů ke kterým dnes dochází. Mně to vadí, přestože mi syn denně volá, ale pracuje ve zdravotnictví a bydlí na druhém konci republiky. Vadí to 103leté dámě a dalším. Nemůžeme nic dělat. Je to nařízení ministra. Stejně jako před tím, že nesmí při úklidu pověsit záclony. Mají totiž zákaz použít malé štafle, protože tam nedosáhnou.
Když jste staří a zapomínáte i na to, zda jste snídal, nejste schopen si sám uklidit a máte odpovídat stále dokola kde je káva nebo prachovka, jste rázem životem unavení pro celý den. Kéž by paní Šabatová mohla zaskočit za ministrem. A to my nejsme zralí pro Bohnice, my jsme jen zestárli a není nám jedno kdo se o nás intimně stará. Platíme si za ty služby a potřebujeme empatii stejně jako malé děti.
Když lidé kteří vymysleli marketingovou šou, legraci s reklamou na neexistující obchodní dům s nízkými cenami při otevření, pracují dnes ve vládě, jeden z nich u Fialy, nemůžeme se divit že komunikace pokulhává. Na příkladu prezidenta Havla se můžete přesvědčit, jak dokáží spolupracovníci na které se spoléhá dokázat přecedit informace pocházející z dola tak, aby z toho měli prospěch. Po revoluci jsme dovolili prospěchářům obsadit hlavní pozice, takže máme dnes milionáře, kteří vydělali na privatizaci a máme lidí podobné těm, co si koupili byty.v H systému. Soudí lidé, kteří brali úplatky. Téměř polovina lidí chce Babiše, který prokazatelně vydělává na nedodržování zákonů. Z internetu, tisku a televize jsme připravováni na válku. Podobné je to bohužel celosvětově.
Po zkušenostech z r.1968 a z r.1989 nevěřím už ničemu.
Většina lidí si neuvědomuje, že když byli v tomto věku, byli pravděpodobné stejní. Když dítě 3 hodiny má. sedět a nemá co dělat, kope nohama nebo něco podobného. A i děti mají nárok na na pobyt u moře. Hlavně dnes. V této době je zcela možné, že za pár let už rodiče na takový luxus mít nebudou. Takže v takové situaci bych řekla, že jestli někdo dělá chybu, je to dospělý, který by měl situaci zvládnout, právě proto, že je dospělý.
Dodnes jsem nepochopila, proč nejen čeští vojáci musí zasahovat ve světě. Ani určení země pro židovský národ, po 2.světové válce, světu neposkytuje klid. Naopak narůst konfliktu nás dnes přibližuje k další světové válce. Celosvětově dochází k eskalaci mezinárodnostních konfliktů díky internetu. Nedivím se, že dnešní mládež nechce děti. Pod dojmem článků z internetu jim po atomové válce nezůstává žádná dobrá vize budoucnosti.
Klasika. Sportem ku zdraví a k trvalé invaliditě. A když jsou v tom peníze je to nad slunce jasnější. Když chcete mít víc peněz, tak my co nic neděláme fyzicky, musíme mít ještě víc, protože huba víc bolí. Všichni prezidenti mají víc. Tak co byste v té Anglii nebo Španělsku chtěli. A víte přece že vždy to odnese pracující člověk. Vzepřete se, dokud je čas a máte nohy vcelku.
Jak se ukazuje, justice je aktuálně postavená na určitém nadšenectví.
To je krásně napsáno.
Problém je ale daleko větší. Protože zdravotnictví a školství na tom nejsou už řadu let lépe. Jsou to tři pilíře státu. Nicméně nikoho z vládníchčinitelů to nezajímá. Mají zodpovědnost, ale makají nad rámec svých povinností, protože mají empatii, soucita víru v lepší. Jsou mezi nimi vyjímky, o kterých pak čteme jako o odsouzených.
Vrací se přesuny. Však my jsme také přebíhali a obešlo se to bez újmy na zdraví. A o hlavní přestávce jsme se procházeli. Pohyb nikdy neškodil. Ještě by se mohly vrátit spartakiády. Pamatuji si ještě jeden cvik. Kačeří pochod. Jděte určitou vzdálenost v dřepu. Kór když jsme to chodili v bagančatech. Měli jsme totiž v Tesle s mistrem Hákem rozcvičení dokonce i na učňáku. Měla jsem si na to vzpomenout před 20ti lety. Možná bych byla dnes pohyblivější.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ano. Lidé nakupují v okolí bydliště. Je mi 75 let. Když u nás otevřelo Penny, byl to pro nás svátek. Bydlím totiž v pečovatelském domě. Většina z nás si nechávala nakoupit pečovatelku. Na jednu stranu pečovatelku platím, ale koupí jen to co chci. Tím ušetřím. Nejen já. 99% mých sousedek také. Jít těch 300m je v podstatě rehabilitace. Jenže když jste mezi zbožím, uvědomíte si, co doma chybí nebo dochází. Potom jsou to také akce a slevy. Podobný problém nastává i při objednávce přes aplikaci. A tak důchodce přispívá do státního rozpočtu a navíc podporuje zaměstnanost svého okolí. Protože počet seniorů roste, měly by přibývat obchody.v okolí bydlišť. Výhoda pro obě strany. Jediný kdo na to nepřistoupil je Lídl. Bydlím na konci Staré Boleslavi. Do Lídlu se dostane buď zdravý člověk, nebo majitel auta. Lídl je totiž na opačném konci Brandýsa nad Labem. Tam je sice i Tesco, ale to má svoji aplikaci.