Paní Kubíková, dokument o paní Janžurové jsem neviděl, také jsem na něj nijak nereagoval. Má reakce reakce se týkala pouze a jenom obsahu článku jehož obsahem byla paní Janžurová zcela nekriticky glorifikována.
Vážně? Paní Janžurovou hodnotíte vy, ten článek referuje o filmu. A právě záležitosti kolem minulého režimu (o kterém píšete) jsou obsaženy ve filmu Janžurka.
Paní Janžurovou coby herečku obdivuji. Jako člověka ji nemusím... Nebylo za komunistů obsazovanějších hereček, než Janžurová a Bohdalová. To vypovídá o tom, že se obě totalitnímu režimu nijak neprotivily, asi spíše naopak. Nemusím ji od listopadu 1989, kdy v přímém přenosu z nějakého pražského divadla hrdě prohlásila, cituji: "...a celou tu dobu jsem v sobě nosila masarykovo vajíčko demokracie..." Já se nestačil divit. Co k tomu dodat?!?...
Kdybyste ten dokument viděl, zřejmě byste to nenapsal.
Jako herec za mě ano, všechny jmenované filmy i seriál jsem kdysi viděla a fandím mu, fandila jsem i při jeho boji o život defakto, protože jsem se domnívala, že ho něco kouslo v cizině a on bojoval... Ovšem lov zmijí na kšeft? Pro mě zklamání, sorry... Jinak ať se daří herecky i zdravotně.
Zmije lovil jako kluk, v 50.letech. Vykupovaly je lékárny.
Za posledních 5 let jsem o měm neslyšel ani nečetl řádeček a teť se můžete po___! Zato koupím noviny Bohdalová, zapnu rádio Bohdalová, zapnu telavizi Bohdalová, jdu si koupit mražené ovocné knedlíky Bohdalová, lednici raději neotvírám ! ..... Děkuji Karle za skvělé filmy jako Smrt krásných srnců atd "......
Ani v souvislosti s letošním MFF ve Varech jste ho nezaznamenal? Tak možná média sledujete málo. 🙂
Hezký den. Milá paní Fridrichová. Byla jste vyhozena. Pokud to bylo proti Zákoníku práce, můžete se bránit. Pokud ne , hledejte si jinou práci. Tož vše. Ovšem Vy hledáte pomoc od svých ideologických kamosu, od kterých můžete čekat jen zápůjčku spacáku, aby jste si mohla zdřímnout s nima v České televizi. 😁. Vyberte si, buď se vyspat, nebo najít práci, s kterou by jste byla užitečná společnosti.
Byla vyhozena? Odkud?
Náhody? Zkuste si dát do vyhledávače "sexuální zneužívání" a "dědeček". Možná budete překvapená, kolik odkazů vám vyleze. Sexuální zneužívání dětí je nejčastější právě v rodině.
Plus o srovnání knihy a případu výtvarnice psala terapeutka Kamila Kudlvasrová, která pracuje s přeživšími sexuálního zneužívání. Dospěla k názoru, že údajně "signifikantní" motivy, které spisovatelka použila (holčička se bojí Červené Karkulky, má oblíbenou hračku, bojí se do lesa, mladá rodina bydlí s rodiči v dvougeneračním domě, oheň jako symbol očisty) jsou naprosto běžné, až atchetypální.
Asi jste absol. nepochop. moji námitku. Mně se na článku nelíbí, že a priori odsuzuje debatu o přefeminiz. čehokoli, přitom za toto feminism přece bojoval, aby byla rovně, r-měrně viděna/zohled. obě pohl. s jejich potřebami a talenty - s jejich autenticitou, opravdovostí, skutečností - žitou realitou. Co je špat. na 80% žen na lékař. fakultách? Třeba to, že nevíme proč? Třeba to, že je to obrov. nepoměr? Když se fem. oháněly čísly na technice a že to svědčí o strukt.-syst. problému (aniž by tedy zmínily třeba uměl. školy, kde to je naopak) - proč je najed. špatně tematiz. feminizaci - když je to navíc obec. trend vys. školství?! Všimla jste si té statistky, kt. tam uvádím? VŠ vzděl. žen máme více než 150% oproti mužům, proč se fem. spolky, nevládky či katedry ohánějí pouze diskriminačními údaji ze svého pohledu? A proč je potřeba/nutno/záhodno jakouk. debatu o feminiz. čehokoli sestřelit z nebe, shodit ze stolu jako "šovinismus", páprdovství a já nevím co? Rozumíte, že za spravedlnost nelze boj. nespravedlivě, stejně jako třeba proti nenávist. boji nenáv. bojovně? Zmínil to primář Pafko tu nevysvětlitel.? "náhlou" závrat. feminiz. lék. fakult a dostal takový mediál. kotel, a když k tomu ještě připočt. sestřičky, a vy na moji zevrub. strukturov. námitku napíšete jen jedin. větu - co je špatn. na 80% žen (bud.) lékařek, jako bych vůbec nic nenapsal? Vaše uvedené informace a návazné požadavky jsou jistě velmi důležité a jsou na potřeb. debatu (např. zda předepis. muž. otcovskou a jak dlouhou), ale přece nejde právě zak/přikázat o něčem z princ. společen. debatovat, trestat to?
Článek upozorňuje na to, že se ta situace systematicky neřeší. Jiná zřejmě nebude- vzhledem ke struktuře studující na LF. A vlastně vzhledem ke struktuře studujících na VŠ obecně: ženy převládají a málokteré vzdělané ženě vyhovuje systém dlouhých rodičovských s mizivou možností na zkrácené úvazky, střídání s otci "doma" a nevyhovující systém předškolní péče.
Myslíte, že je to mateřskou, že doktoři nejsou? Já si myslím, že je to v tom, že to nedodělají nebo jdou za hranice. Co znám lékařky, tak se vrací po porodu do práce velice rychle.
Reagovala jsem na poznámku, že lékařky na mateřské byly i před dvaceti lety. Byly, ale jejich podíl nebyl tak velký.
Medicínu často dokončí, ale bez podpory rodiny už část z nich neudělá atestaci, nemůžou si dovolit pracovat na klinikách...
Činnost manželů Vlčkových je jistě záslužná, ale.... Kvalitní péče o nevyléčitelně nemocné děti je záležitost, která by měla být celospolečenskou prioritou, a proto by neměla záviset na milodarech superbohatých. Měla by ji samozřejmě poskytovat společnost jako taková prostřednictvím státních organizací.
----
Pan akcionář Avastu by byl daleko větší frajer, kdyby své finanční možnosti uplatnil v péči o ty, kteří obecně nevzbuzují soucit, přesto pomoc potřebují. Jako třeba bezdomovci, propuštění vězni, narkomani, alkoholici, váleční uprchlíci a mnoho dalších. Je poněkud snadné pomáhat tam, kde můžete čekat jen uznalé poplácávání po ramenou a štědrý přísun pomocí dalších dárců.
Paní doktorka Vlčková je odbornice na paliativní péči, je logické, že se budou věnovat oboru, který dobře zná.
Tak tohle mě fakt míchá - když je nějaký obor velmi značně feminizovaný - je potřeba přijmout realitu! Na vš je poměrně značná většina holek, před pár lety to bylo 60%, teď to ještě vzrostlo, celkově máme 40% vš vzdělaných žen a 29% mužů, některé obory jsou feminiz. totálně a když někdo řekne, že v nemocnicích je 1 doktor a 30 lékařek, tak je snad zase, pořád, navždy? šovinista, "co prostě potřebně nepřijímá realitu"?! Zaprděný... kdosi, na neděli? A jak zuřily feministky dlouhé roky pro kvóty a paritu např. na technikách, a když se to obrátilo a v tak zásadní věci, jakou je školství (ze strany učitelek, žákyň i studentek - prý to spolu souvisí podle výzkumů, učitelky lépe hodnotí a bonifikují dívčí snahu) začaly "dominovat" ženy - tak se o tom už/najednou nesmí mluvit, tematizovat to, řešit to... - jinak to paní redakt. Stuchlíková a jiné feministky či třeba nevládní pracovnice začnou stírat, shazovat a jízlivě komentovat (jistě tam zaznělo i něco jiného než "perla" paní redaktorky)? Za tohle jsme tedy všichni poslední léta společensko-politicko-kulturně, osobně i třeba vztahově bojovali? Tomu nerozumím, proč je nyní potřeba na snad "tu samou" - jen zrcadlovou nespravedlnost ofiko pouze držet hubu a krok a - "prostě jen potřebně přijímat realitu", v parlam., v médiích a asi kdekoliv...? A řešení dalšími kvótami? Když se to dá řešit systémově - přístupem, analýzou a právě diskuzí? Vždyť máme dokonce gender. školskou komisi! Proč se vše musí řešit nákazy, represí, nařízeními, prostě přijímáním a prostě diktováním a ta debata je "prostě špatná" - "nepřijetí potřebné reality"?
Na lékařských fakultách je až 80 % studentek. Co je na tom nespravedlivé?
Systémová řešení jsou taková, která by pomohla problém se skloubením rodiny a práce obecně řešit. Ne nějakými kvótami, ale školkami a dalšími předškolními zařízeními, firemními dětskými skupinami, podporou zkrácených úvazků, sdílených míst. Podporou rodin, kde otcové se budou s matkami střídat na rodičovských dovolených (což byla například šance u nedávného zvyšování rodičovské, bohužel nevyužitá) a na to navazujících OČR. Rozšířením provozní doby MŠ, družin, zřídit víc kroužků ve školách (děti se nemusejí převážet)... Systémové by bylo i přenastavení podmínek ZP - ambulantním lékařům počítají platby podle ordinačních dnů a hodin, což se s částečnými úvazky nedá zvládnout.
Pomohlo by i zrušení 9.tříd a výrazné omezení odkladů školní docházky - nematurovalo by se ve dvaceti, promoce by nebyla v 25- 28 ...když pak připočítáte na atestaci minimálně pět let, tak to už se žena do doporučované věkové hranice prvorodičky nevejde ani náhodou.
Jestli to není spíš tím, kolik lidí nastoupí na medicínu a kolik jich studium dokončí. A pak nejsou. Lékařky na mateřské byly před dvaceti lety taky, jaktože nejsou teď? Víc dětí přece není.
Na lékařských fakultách studovala ještě relativně nedávno zhruba polovina mužů a polovina žen, pak ženy začaly převládat. Dnes jich je kolem 80 %.
Já jsem zase ten, který si myslí, že existuje zlatá střední cesta...když je něco moc napravo nebo moc nalevo, je třeba trochu pootočit kormidlem do středu. Každý máme svou hlavu, nemá smysl se přesvědčovat, každý máme svou pravdu 🙂.
Ještě tu "rovnou daň" nabourávají daňové slevy. Díky nim tu patnátiprocentní daň řada lidí neplatí, ba dokonce někteří ji mají zápornou = dostávají daňové bonusy.
Kdo opravdu chce, tak si cestu najde. Nic na světě neni ideální.
Pokud je dítě natvrdlé a neobstojí v konkurenci ostatních, potom mu nezbyde než jít studovat mimo Prahu. Alespoň se mamánek dříve osamostatní.
Já jsem byl od 14ti let na učňáku na intru a jenom mi to prospělo. Pak jsem udělal přijímačky na VŠ a úspěšně ji dokončil. Sice to byl masakr, ale když něco chcete, tak jde všechno. A nikdy bych neměnil, do života mě to připravilo dokonale.
Prosím vás, nejde o žádnou "natvrdlost", prostě v Praze je na velký počet dětí málo středních škol + navíc v Praze studují i děti z hustě obydlených okresů Praha- východ a Praha- západ, kde školy téměř nejsou (a tam, kde jsou, je špatné spojení). Opravdu není v pořádku, že někde se dostaly děti s necelými dvaceti body a v Praze na některých školách nestačilo 85 bodů.
Co byste na tom chtěl měnit?
Je to dáno tím, kolik se na kterou školu hlásí uchazečů, to je celé. Když chce každý být na elitním gymplu v Praze, potom musí počítat s tím, že jeho šance na přijetí jsou podstatně menší než v jiných krajích.
Nejde jen o elitní gymply. V Praze je na počet obyvatel (a vzdělaných rodičů) málo míst na školách poskytujících všeobecné vzdělání (gymnázia, lycea).
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Četla jste vůbec ten článek? O čem to tady tedy diskutujete?
1 odpověď
87
Sledujících
0
Sleduje
87
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Samozřejmě.