Článek o opravdových tradicích, a to nemyslím tenhle, by si měli přečíst ti, co na všech diskuzích spílají ostatním, že zdobí stromeček moc brzy a že jim ho nosí Ježíšek v noci před Štědrým dnem. Já to nikomu neberu, ať si to každý dělá jak chce, některé rodinné zvyky a tradice jsou i moc pěkné. Teď jsem třeba viděl video na Instagramu, jak tatínek dal do vázy s vodou větvičku jehličnanu a ráno tam byl ozdobený stromeček. Bylo to kouzlo pro malého synka a bylo to vážně dojemné, jak se klučík radoval. Co ale opravdu nechápu je, že se snaží někteří ostatním vnutit názor, že stromek nosí Ježíšek, dle nějaké tradice, která neexistuje. Nikde o tom není zmínka, je to jejich osobní tradice, kterou vnucují ostatním. Pokud by se o tradice zajímali hlouběji, zjistili by, že historie vánočního stromu je poněkud morbidní. Vychází z pohanských zvyků, kdy ovoce a ořechy na stromku měly nasytit duchy mrtvých. Stromek, zavěšovaný původně špičkou dolů u dveří, měl tedy ochrannou funkci... Je fajn, že si to dnes každý dělá po svém, ale zjistěte si nejdříve něco o tradicích, než budete ty svoje cpát ostatním.
My jako malí zdobili stromeček na Štědrý den sami a nikdy jej nám Ježíšek nenosil. Setkala jsem se s tím až v dospělosti u manželovy rodiny. A teď čtu komentáře a vidím, jak je to rozšířené a jsem akorát překvapená, jak na tom všichni lpí. Každopádně stromeček nám teď zdobí děti a jakou mají radost! I z toho, že si některé ozdoby vyrobily samy 🙂 a to mi přijde moc hezké. Já na to moc ráda vzpomínám ❤️.
Na jednu stranu to chápu, ale sedm týdnů od porodu už to nevadí? Sama jsem teprv chvilku po šestinedělí a také musím řídit, někdo musí vozit a vyzvedávat starší děti ze školky. Nebo třeba jezdit na nákupy. Manžel se většinou snaží, ale ne vždy to jde... Prostě v životě nelze řešit vše ideálně...
Je ale pravda, že návštěva mohla dorazit k nim domů. Je to velká tragédie a štěstí v neštěstí je aspoň to, že dětem se nic nestalo....
Chlapec není z jiné rodiny.. jsme obyčejní mladí lidé, kteří pochází z vesnice a do startu jsme měli pouze sebe a odvahu zkusit nemožné i za cenu výsměchu okolí.
Kdyby nebylo naší výrobny, hledali bychom jiné cesty, jak něco smysluplného vyrobit a Vinciho nápad podpořit. O tom jsem přesvědčena.
Jste skvělá, sama nevím, jestli bych měla vůbec energii něco takového dotáhnout do konce... Syn má občas podobné nápady...ale zrealizovat to by bylo mě náročné. Klobouk dolů, moc Vám fandím a přeji jen to nejlepší 🌷.
Nejsem zlá,jen jsem si vzpomněla na dobu před 31 roky,kdy jsem byla také po císaři,sama a vše jsem zvládala bez pomoci jiných s přehledem, Dnešní maminky jsou, některé, hrozné mrčny. Mám dceru se třemi syny, manžela má na práci v Německu a nestěžuje si, že něco nezvládá.
Nechat si pomoct není nemoc. Proč je potřeba hned odsuzovat? Buďte ráda, že jste byla silná, ale ne každý má stejnou povahu a energii jako vy, aby všechno vydržel.
Vlastní zkušenost. Šlo nám o pouhý souhlas s dělením pozemku. Zdražili to na 1000,- a ještě to pak stihli ztratit, naštěstí to znovu poslali a přišlo to, ale až v půlce srpna 🤦🏼♀️. A to jsem tam byla hned první týden o prázdninách 🤦🏼♀️. Z týdenní záležitosti se vyvinula celoprázdninová s tím, že žádosti musel stát stáhnout a znovu rozesílat, protože došlo k nějaké chybě. Kdybych věděla, že se na začátku prázdnin mění stavební zákon, tak bych to raději stihla předtím.
Vy si opravdu myslíte, že výchovou se dá ovlivnit vše? Znal jsem kolegyni. Měla dva syny po roce. Oba vychováváni zcela stejně. Jeden v 18-ti normální kluk studující střední školu, mající normální kamarády,.... Druhý skinhead fašoun, mlátící odlišné lidi. Tak jak je to s tou výchovou?
Každý se narodíme s nějakými predispozicemi. Výchova je ovlivní jen minimálně.
Myšlenka stejné výchovy u dětí je totální omyl. Ke každému rodiče přistupují jinak na základě odlišností jejich povah. Stejně tak hraje roli, jestli se narodíte první, druhý nebo třetí nebo třeba jako jedináček. Na prvorozené jsou kladeny větší nároky než na benjamínky. U prvních dětí bývají mámy více opatrné a to se na ně přenáší. A takových drobných rozdílů je mraky, aniž si to člověk uvědomuje. Následně pak velkou roli hrají kontakty s dalšími lidmi, které jsou také podmíněny povahou a reakcemi toho dítěte. To dohromady vytváří koktejl toho, jak se dítě chová. Ale výchova dokáže hodně. Rodiče určují, jak se cítí dítě milováno, přijímáno, jak ho nejblížší hodnotí... tím pádem se pak utváří sociální kontakty s druhými...
Třeba se ten druhý syn cítil srovnávaný s tím prvním a cítil se vždycky jako ten horší, nepřijímaný a chtěl se negativně vymezit vůči sourozenci, který v jeho očích mohl být adorován. Kdo ví, jak to bylo. Ale stejná výchova neexistuje, ale přitom na ní ohromně záleží.
Pokud Vám to nevadí, podělím se s Vámi ještě o jeden dojem: zatím mě tu nejvíc okouzlují pohledy obyvatel zdejších satelitů, když někoho z našeho týmu vidí pracovat. Spatříte v nich hluboké pohrdání těmi burany, kteří to nedotáhli dál, než k manuální práci 😂 Je to o to zajímavější, když znáte příběhy těch kolegů 😂 (polovina z nás jsou vysokoškoláci, ostatní maturanti, dluh za vzdělání jsme společnosti dávno splatili a s jedinou výjimkou netrpíme nedostatkem, děláme to, protože prostě chceme, máme rádi naší vesnici a snažíme se, aby vypadala hezky, a většina z nás má nějaký další byznys, který děláme jako koníčka a který nás opravdu živí 😉) A potom ty pohledy opětujete s vědomím, že ten jedinec každé ráno startuje auto, aby rozvezl děti po okolních nekvalitních školách a hodinu se probíjel parkovištěm na příjezdu do Prahy, kde 10 hodin nezvedne řiť ze židle u kompu a zcela vyčerpán se vrací domů, a takto pořád dokola. A Vás hřeje vědomí, že vlastně víte o životě mnohem víc, než on… Hezký večer 😉
Na jednu stranu to je dost smutné, že někteří mají tak omezený pohled. Manuální práce je skvělá pro odpočinutí mozku a kde bychom bez ní byli? Je základem všeho hmotného kolem nás. Na druhou stranu intelektuální stimuly jsou důležité, díky kterým si člověk uvědomuje přesah svého konání, rozšiřuje si obzory a díky tomu nabírá i větší pochopení a toleranci vůči druhým a dění kolem sebe. Jedno bez druhého je pak trochu liché. Kombinace obojího je to nejlepší, co může být 👍. Užívejte si spokojenost. Spokojený člověk je pro druhé a pro svět okolo sebe jednoduše přínosem 🙂.
Na to jste přišla z tak krátkého popisu jak?
Znaky vyhoření (asi ne všechny):
Únava, pokles výkonnosti a kreativity.
Deprese, úzkost a pocity zklamání
Poruchy paměti a soustředění
Neschopnost uvolnit se či emoční oploštělost.
Postárádní smyslu v zaměstnání, v životě, apatie.
Mně přijde, že si prostě pán přehodnotil priority, změnil způsob života a baví ho to. Víc bych za tím nehledala, každému vyhovuje něco jiného 😉.
Hezky napsáno 👍, ale mě napadá ještě jedna věc, která nebyla zmíněna. Co mám kamarádky, které tuhle aplikaci měly, tak drtivé většině chlapů nešlo o vážné seznámení, ale jen o to jedno. Vyžadovali hned nahé fotky, měli oplzlé řeči už od pozdravu... Na to už jsme my ženský pak alergický a asi každý projevený zájem se bere s rezervou...
Dnešní rodiny nemohou za špatné vztahy v té vaší.
Přežila jste to, ale zjevně vám vadí i to, že se někdo stará o vlastní dítě nebo že se lidé mají rádi.
S bytostmi vašeho typu je vždycky radost pohovořit a rozhodně byste měla rozhodovat o psychice raněných nebo nemocných dětí.
Přispěji troškou do mlýna. Taky jsem jako pětiletá a šestiletá byla párkrát v nemocnici s bronchitidou asi vždy na měsíc. Trauma nemám, ale to proto, že doma se mi nikdo nevěnoval, sestry byly taky o dost starší, tak jsem byla pořád sama. Najednou v nemocnici byla hromada dětí, se kterými jsem si mohla povídat a hrát. Doktoři i sestřičky byli naštěstí hodní, asi i proto, že jsem byla milá a upovídaná. Proto se mi tam vlastně líbilo.
Je to o vztahu s rodiči.
Řekla bych, že dřív rodiče si nebudovali tak blízké vazby se svými dětmi, přestože je určitě měli rádi. Dnes se jako rodiče dětem věnujeme více, víc si s nimi hrajeme, dbáme kolikrát v rámci mezí na jejich názor, nejsou nám jedno jejich pocity. Proto se pak děti cítí víc spojeni s rodiči a je to úplně správně. Buduje to blízkost ve vztahu. Mám sice mamku ráda, ale že bychom k sobě měli extra blízko? To ne. Že bych se jí jako dítě nebo i jako dospělá svěřovala? Ne. A právě důvěra je to, co dělá vztah blízkým a kvalitním. To se holt dřív nepěstovalo. To ale starší generace nechápe a jednoduše to označuje za slabost a rozmazlenost. Absolutní nepochopení psychologie člověka.
Jo, jste divná. Ty Vaše názory jsou někde na úrovni adolescentky.
Všimla jste si někdy jak třicítky a čtyřicítky pronásledují všechny ty padesát plus posedlé sexem? Tak si všímejte.
Já bych řekla, že adolescentky jsou spíš buď otevřené sexuálnímu dobrodružství nebo jsou romantičky, které nemají páru o realitě. Takže moc nechápu, co vám přijde jako adolescentní názor. Každopádně mě k mým názorům dovedlo i to, když jsem četla různé zpovědi prostitutek nebo i poslouchala videa, jak za nimi často chodí manželé od rodin. Což se prolínalo všemi zpověďmi, které jsem četla. Slušní muži, kteří mají své ženy rádi, ale přesto potřebují více sexu nebo i zkoušet něco peprnejšího, nebo jim něco chybí, ale jinak to neumí řešit. Takže navenek vypadají jako dobří manželé od rodin, ale s takovým malým tajemstvím. Bůhví kolik jich mezi námi je 🤷.
K druhému bodu taky nevím, na co narážíte. Jestli na to, že ženy bývají zas zlatokopky nebo hledají dobře zajištěné muže...tak to je asi taky rozšířený fakt. Ženy spíš letí na starší, muži na mladší.
Možná vznikla iluze, že obhajuji ženy, že jsou lepší. Ale to tak myšleno není. Jenom z biologického hlediska je pro muže touha po sexu větší a frustraci z jeho nedostatku snášejí mnohem hůře. Každý se k tomu postaví ale jinak.
Ale co je fakt, v historii i současnosti sexuální násilí konají především muži...
Frigidní fakt nejsem 😀. Ale nejsem fanoušek porna, swingers, lásky s více partnery apod. Sex je fajn, ale není to středobod mého života 🙂. Každopádně, ať si každý dělá co chce. Jenom prostě některé chování vnímám jako morální a některé už ne... Nabízet někomu peníze za to jedno a přijímat je za to je pro mě za hranou. Ale když jsem si četla pár zpovědí prostitutek, tak mě překvapilo, že je často navštěvují i spokojení tzv. slušní muži od rodin, kteří akorát potřebují víc sexu, než mají doma.... Je to smutné a hodné k zamyšlení...
Nebylo to znásilnění, ale zaplacení - šlo tedy o vzájemnou dohodu.
Tímto je zřejmé, že v tom oba jedou 50:50. To, že je to hulvát a dobytek nemusím říkat, to je každému jasné. Ty holky ale mají vinu také.
Šly do toho dobrovolně a OPAKOVANĚ, nešlo o jednorázovou záležitost.
Ano, v tomto případě nešlo o znásilnění, to nikde netvrdím. Jenom jsou holky nevyzrálé a nechaly se zmanipulovat 😉.
14
Sledujících
1
Sleduje
14
Sledujících
1
Sleduje
Článek o opravdových tradicích, a to nemyslím tenhle, by si měli přečíst ti, co na všech diskuzích spílají ostatním, že zdobí stromeček moc brzy a že jim ho nosí Ježíšek v noci před Štědrým dnem. Já to nikomu neberu, ať si to každý dělá jak chce, některé rodinné zvyky a tradice jsou i moc pěkné. Teď jsem třeba viděl video na Instagramu, jak tatínek dal do vázy s vodou větvičku jehličnanu a ráno tam byl ozdobený stromeček. Bylo to kouzlo pro malého synka a bylo to vážně dojemné, jak se klučík radoval. Co ale opravdu nechápu je, že se snaží někteří ostatním vnutit názor, že stromek nosí Ježíšek, dle nějaké tradice, která neexistuje. Nikde o tom není zmínka, je to jejich osobní tradice, kterou vnucují ostatním. Pokud by se o tradice zajímali hlouběji, zjistili by, že historie vánočního stromu je poněkud morbidní. Vychází z pohanských zvyků, kdy ovoce a ořechy na stromku měly nasytit duchy mrtvých. Stromek, zavěšovaný původně špičkou dolů u dveří, měl tedy ochrannou funkci... Je fajn, že si to dnes každý dělá po svém, ale zjistěte si nejdříve něco o tradicích, než budete ty svoje cpát ostatním.
3 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Shrnul jste to dobře 👍, souhlasím s Vámi.