Pane Martínku, kde jste vzal ten týden prázdnin? 28. je státní svátek pro všechny, včetně rodičů, a k tomu mají žáci pouze 2 dny odpočinku ve formě podzimních prázdnin.
Fascinuje mě, jak na jednu stranu veřejnost, včetně Vás, křičí, že jsou děti ve školách zbytečně přetěžovány a zahlcovány informacemi a pak se na druhou stranu rozčilujete, že jim někdo dopřál 2 dny volna navíc, které před rokem 89 nebývaly.
Melete tu nesmysly, protože za každou cenu chcete o něčem psát, ale nic Vás nenapadá.
Autorka zřejmě neovládá ani základní matematiku, jinak by nepsala nesmysly. O zastaralých údajích už ani nemluvím.
Asi jste přehlédl, že autorka ke svému článku využila AI. A ta, jak známo, čerpá z informací, které se vyskytují někde na internetu. Takže tam asi nic novějšího bohužel není a nebo prostě není dokonalá.
Aha, tak proč Jurečka snižuje důchody bývalým stařičkým komunistickým papalášům? Neměl by navrhnout i snížení důchodu panu prezidentu Petru Pavlovi? Mně se ten různý přístup k minulým prominentům nelíbí.
Žádnou pokoru nevidím.
A co takhle udělat tlustou čáru za Babišovou minulostí? Jakým způsobem on dnes škodí většině našeho národa? Čapí hnízdo je zástupný problém, normálním lidem vzhledem k tunelování a rozkrádání majetku po roce 1989 různými individui ať již ve vrcholných státních funkcích nebo v šedé ekonomice je to jedno.
Uměle vytvářené kauzy mají jen podněcovat nekalé soupeření ve volbách. Kde chybí program a vize, tam se vždy hodí očerňování protivníků.
Klaus také kdysi strašil před volbami bolševiky.
Naučte se prosím vás trochu českou gramatiku, vždyť je to přece obrovská ostuda takto veřejně psát. To jste vyšel z mateřské školky nebo jak?!🙈👎
Pán je asi samouk. Učil se z internetu - to je ta nejlepší škola! Sám nám to tu stále vnucujete, že není potřeba učitelů ve školách a na co školy!? Vše si najdeme na Wikipedii a hlavně na diskusích s Vámi.
Proč musí učitel pořád blábolit u tabule o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze kdykoli nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se lze doptat dobrého chatbota, nastudovat online materiály z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud se jedná o popisné vědy. U technických a odborných předmětů lze dostat teoretický základ jako definice, věty, vzorce, značení a manuály činností, ale často dokonce i výklad přírodnětechnických zákonů a pouček, a to někdy i na odborné bázi. Jak je z textu výše zřejmé, až kolem 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Jedná se zejména o teorii, ale částečně i o výpočetní praxi. Na matematiku jsou výborné aplikace jako např. Mathway, Photomath, Geometryx a Geogebra, na fyziku PhyWiz, na chemii Chemistry Cool a spousta dalších. Většinou jsou aplikace online, ale existují i offline aplikace. Jsou používány žáky a studenty na celém světě se skvělými výsledky a referencemi. Používáním moderních metod a postupů by se ve školství ušetřilo až 200 miliard korun ročně. O tom jsem skálopevně přesvědčen.👍
Malé dítě, které neumí ještě psát ani číst, sotva umí mluvit, se ptá, protože chce vědět. Dítě školou povinné se ptát přestává, protože ho již skoro nic nezajímá. Od malička nic nemusí.
Jak chcete dosáhnout toho, že se samo bude ptát nějakého chatbota, aby mu odpovídal na dotazy? Dnešní děti jsou přilepené od útlého věku na chytré mobily nebo tablety na dlouhé hodiny do ranního kuropění z důvodu hraní her, ne, že by je cokoli zajímalo. Ve školách se pak musí probouzet pomocí nutridrinků, kratomu a nikotinových sáčků, aby neusnuly s hlavou položenou na lavici (někteří vynalézavci si již do škol nosí polštářky!).
Vyzkoušela jsem ten Váš zázračný chatbot a položila mu asi záludnou otázku, na kterou odpověď samozřejmě neznal nebo odpověděl špatně. Když jsem mu napsala, že je hloupý, omlouval se mi.
Vy si vždy vybíráte jen, co se vám hodí. Přitom tam o psaní a základním počítání vůbec takto nepíšu. Píšu o alternativě k frontálnímu způsobu výkladu na školách, který podle mě funguje velmi neefektivně a je nekvalitní. Nejde přece učit způsobem jak se učilo, když u nás začínaly kalkulačky. Je to velká ostuda.
Vážený pane, Vy si asi představujete, že žáci budou sedět doma u chatbotů a sami se zodpovědně dotazovat na učivo, které by měli zvládnout. Tak byste chtěl ušetřit oněch 200 miliard, nemýlím-li se.
Ale dnes ve školách nejde primárně o zvládnutí znalostí. Vy ale o tom píšete, protože ten Váš chatbot nenaučí děti kompetencím (dovednostem), o které v dnešním světě jde především.
Jak Vás naučí chatbot sociálním, pracovním a dalším dovednostem?
Pokud prezidentská kancelář na něco takového přistoupí, bude to výsměch všem občanům České republiky.
Všichni budeme přispívat na předvádění se paní prezidentové pokaždé v jiném hávu, aby měli módní policisté co komentovat.
A paní prezidentová se stejně nejlépe cítí ve flanelové košili, na tu nepotřebuje 95 000 měsíčně, může si ji za hubičku pořídit v sekáči.
Když vzdělanostní úroveň země upadá, nevím, kdo bude inovace s vysokou přidanou hodnotou a nízkou energetickou náročností vymýšlet.
Děti se nemají ve školách přetěžovat vědomostmi. Matematika je pro 90 % mládeže strašák. A dnešní děti označujeme za "sněhové vločky", neboť se při sebemenší zátěži začnou hned hroutit.
Tak to už nepamatuji ani já, ale jako VŠ jsem nastupoval do těžebního průmyslu taky za 1 950 Kčs, ale během půl roku jsem měl 3150 Kčs a když mě o ně neobrali (koeficienty, které nemohl člověk ovlivnit - třeba počet úrazů v podniku), tak jsem měl i čtvrtletní prémie.
Odměny ve školství neexistovaly. Mám schované všechny výplatní lístky nebo pásky od první výplaty až k té poslední.
Tak to už nepamatuji ani já, ale jako VŠ jsem nastupoval do těžebního průmyslu taky za 1 950 Kčs, ale během půl roku jsem měl 3150 Kčs a když mě o ně neobrali (koeficienty, které nemohl člověk ovlivnit - třeba počet úrazů v podniku), tak jsem měl i čtvrtletní prémie.
Odměny ve školství neexistovaly. Mám schované všechny výplatní lístky nebo pásky od první výplaty až k poslední.
Se rozhlédněte ... inflace se pohybuje kolem 2%, ceny paliv jsou na úrovni cen před covidem, všechno zlevňuje (akorát agrobaroni v čele s Babišem se dohadují s dopravci a prodejci proč potraviny nezlevňují rychleji).
Vláda zajistila energetickou bezpečnost (na kterou ANO z vysoka kašlalo) a nezávislost na ruSSku, kdyby to tu vedlo ANO s Havlíčkem na MPO tak budeme ve stejném svrabu jako Slováci a Maďaři.
STBák 4 roky mlel o tom jak maká a výsledek? Digitalizace nikde, důchodová reforma nikde, zajištění energetické bezpečnosti nikde. Místo toho nárust dotací pro Agrofert z 550 miliónů na 2,25 miliardy.
Milý pane, asi žijeme každý někde jinde. Elektřina se mi od letoška zvedla z měsíčních záloh 340,- na 610,- Kč. Co jsem ještě předloni utratila za týdenní nákup potravin cca 500,- Kč, utratím nyní téměř 1000,- Kč a za 3 dny už nemám co jíst.
2% nárůst inflace v letošním roce neznamená, že něco zlevňuje, ale že k 30% inflaci za minulá léta se zdražuje o další 2 %.
Reálné příjmy klesly pod úroveň předcovidové doby.
Teplo, voda a energie již nikdy nezlevní, ba naopak jejich ceny půjdou již pořád jen nahoru.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Bohužel, abyste si něco uspořili na důchod, musíte mít ještě druhou práci a léta si cokoli jako např. nějakou dovolenou, výlety, zábavu odříkat. Pak si ušetříte i vyšší částku než 2 miliony.
Musíte si ovšem věřit, že do penze odejdete zdraví a že teprve pak Vám začne ten pravý život.
1 odpověď