Původní návrh byl ale úplně jiný. Podle Jurečky mělo jít o "funkci" placenou z rozpočtu, tedy ne o převod části z platu a náhrad prezidenta. Až na základě silného odporu veřejnosti, se to "přeonačilo" tak, že by šlo snad o podíl z prezidentových "financí". Tak se nesnažte, i vy, obhajovat neobhajitelné a mystifikovat.
Připadá mi to jako otázka: co bylo dřív? Slepice nebo vejce?
Proč to celé roky fungovalo a najednou se vše otočí? Žádost se pochopila, ale nepochopilo se jejich povyšování. Zvolen byl prezident a reprezentace nemusí být častá a zneužívána.
Prezident byl zvolen, souhlasím. Většinu prezidentů doprovázejí na jejich cestách do zahraničí i manželky. Novináři rádi komentují jejich oblečení, vystupování, porovnávají je. Nejde o povyšování, ale o reprezentaci našeho státu. Kolikrát někdo řekl: to se neuměla lépe obléci, vždyť má poradce. Pokud jsem správně pochopila, jde o to, aby manželka prezidenta nebyla závislá, že jí toto vše zaplatí manžel, ale měla možno disponovat svými vlastními penězi. Nikdo ji k reprezentaci nenutí, ale pokud to neudělá, budou ji kritizovat.
Kolik bude ještě článků o chování Čecha v jídelně v rámci AI? Nevím, kde tito chytrolíni byli, ale většinou jsem jedla v příjemných restauracích, pod pojmem jídelna si představuji neco jiného. Na oběd a večeři nám nápoje nosili číšníci, stejně jako u večerní zábavy. Vrchovaté, přetékající talíře jsou občas vidět, ale nevšimla jsem si, že by Češi převažovali. Na večeři dokážeme sedět i dvě hodiny, převládají ryby a plody moře, protože jsou čerstvé a umí je výborně upravit. Stane se nám, že už nemůžeme a přesto si na konci večeře pro něco malého dojdeme. Někdo ovoce, jiný malý zákusek nebo zeleninový salát. Je přeci dovolená, na zdravém vzduchu u vody, hlavně když uvaří někdo jiný, to chutná snad všechno. Prostě si prvně naberu jen kousek na ochutnání, přidat si můžu kdykoli.
Byl jsem jednou v Turecku a never more....hotel all-in jako velkovýkrmna prasat. Nutno říct, že to nebyla česká výsada, ale hosté všech národností si nesmyslně nakládaly tuny jídla na talíř, které pak svorně vyhazovaly....nedovedu si představit to brutální plýtvání když jsou tam na pobřeží stovky těchto hotelů vedle sebe a v každém se vyhodí denně tuny jídla, nechápu.
Já si vždy říkám " to by se vykrmilo prasat", no v Turecku by ta prasata asi neprošla...
Paní byla kdysi v Chorvatsku, ale soudí všechny Čechy v jakémkoliv státě, kteří tráví dovolenou v hotelu AI. Dnes se již opravdu málo Čechů chová jak popsala. Osobně mám ráda AI, hlavně když byly děti ještě malé. Děti mají žízeň, občas hlad, v hotelích AI je vždy něco malého k jídlu. A plné talíře? Vždy si můžeme přidat nebo ochutnat více jídel v menších porcích. Hlavně je dostatek ovoce a zeleniny. Ano, ty plné talíře také občas vidím, ale zdaleka to nejsou pouze Češi.
Vychovala jsem 2 děti, jezdili jsme na dovolené, chodili do restaurací, do přírody. Vždy jsme vybírali, aby tam bylo něco pro zabavení děti. Je přirozené, že malé dítě nevydrží sedět 2 hodiny u stolu a časem se začne nudit. Dnes jezdíme na dovolenou pokud možno do hotelů bez děti, pokud si chci s přáteli v klidu popovídat, vyhledáváme klidné restaurace. Nevidím na tom nic špatného. Až půjdu někam s vnoučaty, budu vybírat, kde je to pro děti uzpůsobené.
Myslím, že kyselé okurky nejsou hlavním problémem a jídlem, pouze přílohou. Pokud jich někdo spotřebuje hodně (já také), umí si poradit. Buď si je vypěstuje nebo koupí a zavaří ( dá se i bez zavařovacího hrnce). Nebo si počká na akci. Ale i za normální cenu jsem je asi neviděla za 91,- Kč. Lidé se potýkají s daleko většími problémy, než jsou kyselé okurky. Kyselým a nepodstatným mi spíše připadá komentář pí Schillerové.
Právě jsem zjistila, že neumím základy sčítání. Půjdu do důchodu v 65 + 2 měsíce v roce 2031. Přičtu 21 roků a 6 měsíců. Výsledek je 86 let a 8 měsíců. V roce 2050 má být průměrné dožití u žen 86 let. V roce 2016 bylo dožití žen 82 let. Pracuji od 18 let, VŠ jsem studovala tenkrát "dálkově ". Mám 2 děti, na mateřské jsem byla celkem 2 roky a 6 měsíců. Kde se stala chyba v mých počtech?
Zlatí komunisti. Školství mělo opravdu úroveň a nikdo z rodičů se nemusel bát, že se jeho dítě na žádnou střední školu nedostane.
Opravdu? Asi jste nepoznal, co to je být dítětem rodičů, kteří byli rolnického původu a naneštěstí měli statek, který jim komunisté sebrali. Ke všemu odmítli vstoupit do KSČ.
Problémem dneška není cestování samo o sobě a není tím ani to, že by lidé byli blbější nebo více bezohlední než dříve. Problém je v tom, že dříve ta většinová populace zkrátka seděla doma a volný čas trávila maximálně za humny u rybníka.
Tento rádius by byl dnes logicky větší o to, kam se lze dostat v nějakém rozumném čase autem, ale žádné drama by se nekonalo, na víc tento typ lidí nemá odvahu a dál se zkrátka nevydá.
Toto ale vše mění cestovní kanceláře, které tyto masy lidí přepraví kamkoliv na světě. Tomuto typu lidí nejde o cestování a poznávání jako takové, ale pouze o zážitek. Tento typ lidí tak díky službám cestovek ve výsledku páchá ty největší škody.
Myslím, že jednotlivé země by měly každého, kdo zemi navštíví za asistence cestovní kanceláře nějak dodanit a postupně tak tento typ cestovatelů snižovat.
Pokud to EU myslí s životním prostředím vážně, měla by činnost cestovek postupně utlumit. Cestovat tak časem budou ti, kteří doopravdy chtějí a kteří na to maji také odvahu. Obyčejné osobní cestování bych nijak neomezoval, naopak je to to, co by mělo být vždy chtěné - vzájemné poznávání.
Asi jsem vás nepochopila. To, že dříve trávili dovolenou lidé někde u rybníka, neznamenalo pro všechny, že by ji tak chtěli trávit. Pouze neměli jinou možnost. Někdo je spokojený u rybníka, někdo chce k moři. Každý má právo na vlastní názor. A co je špatného na cestování? Někdo si chce užít lenošení, jiný chce poznávat. Spíše jde o to, seznámit se s pravidly a zákony dané země a ty respektovat. Je zcela jedno, jestli pojedu s cestovkou či individuálně, dodržovat určitá pravidla bychom měli všichni
Jak Rusové změnili Karlovy Vary, nijak.....změnily je v devadesátkách ODS a ČSSD které prodaly ve Varech co se dalo......ruský mužik přijel s kufrem doláču a koupil na co si ukázal......
Máte pravdu, koupil. Ale také opravil. Koupili i jiní, ale bohužel moc toho neopravili, hodně budov v jejich rukách zchátralo. Nejsem jejich zastáncem, ale dovolím si tvrdit, že bez nich by Vary nevypadaly tak jako dnes. Ruský mužíček se možná již nevrátí, ale to co koupil nám zůstalo.
V Karlových Varech jsem se narodila, studovala (kromě VŠ v Praze), pracovala (i za komunistů) a stále pracuji. Pracovala jsem i v hotelu Imperiál v době, kdy klientela byla převážně ruská. Nebylo vše zalité sluncem, ale pak přišla privatizace, mnoho se změnilo. Zda k lepšímu či horšímu ukáže historie. Pravda je, že pouze díky Rusům se domy ve Varech opravily. Z jakých peněz? To opravdu nevím, ale jisté je, že ty domy si do Ruska neodnesou. Ano, na kolonádě se mluvilo převážně rusky (místní lidé tam moc nechodili), ale pro podnikatele to byl ráj. Služby poskytovalo mnoho českých podnikatelů - restaurace, realitní kanceláře, obchody a další i právníci (dokonce jsem viděla nápis "nové klienty nepřijímáme"). Tento právník těžil z ruské klientely. Co dodat. Vše má rub i líc. Odsoudit je snadné, uznat chybu a neměnit kabát - to dokáže pouze frajer, čestný člověk.
Nesmíte se dívat na ČT1. Hodinová mzda v roce 1971 - já měl 24,70,- Kčs. Pivo stálo 2- Kčs = 12 piv za hodinu. A to už bylo hůř. V roce 1968 stálo pivo 1,20,Kčs a tak mě na Nedělní čaje stačilo 20,-Kčs. Vstupné 3,-Kčs. 10 piv - 12,-Kčs, ale slečna 10 limonád za 0,45,-Kčs nevypila. 1 litr vína se dal pořídit za 17,-Kčs. To vy mladí, nikdy nemůžete pobrat. Na to nemáte dost rozumu.Přepočty, jsou účelové. V roce 1970, mě stačilo 45 uspořených výplat na patrovou vilu. V roce 1980, mě stačilo deset výplat na nové auto.Ale ještě v roce 1986, stačilo 186 000 na celkovou přestavbu patrového domu o rozměru 12,70m x 12,70m. A pak už to začalo jít do kopru. Dovolím si pochybovat - vy máte 450,-Kč na hodinu? Zřejmě počítáte lahváče ve slevě,že?
A kde jste pracoval? O takovém platu se min. 98% pracujících mohlo jen snít. Pokud mluvíte o účelovosti, vzpomeňte si kolik stála, televize, pračka, nábytek. Kolik dnes stojí láhvové pivo, rohlík, máslo, vejce, maso? A když píšete o patrové vile, musel jste mít plno kontaktů, aby jste sehnal veškerý materiál na stavbu. Další peníze na úplatky, aby jste materiál sehnal. Na auta byly pořadníky.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Ale to mohl převádět i bez státu
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
On to asi dělal. Ale co je špatného na tom, že chce veřejně ocenit podporu manželky a její reprezentaci našeho státu?