Po osobní zkušenosti s českou justicí, kdy si státní zástupce vykonstruoval případ a poslal mého 68 letého otce za neexistující podvod na 6,5let do vězení ( celý život byl bezúhonný ) jsem s podobnými rychlými soudy velmi opatrný.
Ale státní žalobce o odsouzení nerozhoduje. Asi si Váš otec měl pořídit lepšího právníka, za předpokladu, že byl skutečně nevinný :-/
je 28 menší ,ale má za zády USA .
Boj probíhá mezi USA a Ruskem , Ukrajinci jsou za pitomce o obětního beránka .
Ukrajina má bohužel pro ni , dobrou strategickou polohu a obrovské zdroje . Západní země resp. její nejbohatší elity a oligarchy z USA to velmi vzrušuje .
A proč nenechá Ruská federace Ukrajince si jít vlastní cestou?
Proč USA podporují Ukrajince v úsporném režimu a ne aby vyhráli?
Proč stejným způsobem Rusko terorizuje Gruzii a Moldavsko? Taky USA?
Já nevím jestli si to někdo uvědomuje, ale až bude Rus v úzkých, tak nebude mít problém ten červený čudlík zmáčknout a v případě, že vyletí jen jediná atomová hlavice, modlete se ať stojíte tam kde dopadne, protože to co přijde potom už zažít nechcete. Všem ostatním zemím, které válčí se svým sousedem se rozvážou ruce a před radiací se ve sklepě neschováte.
Na základě jakých informací si to myslíte? Doufám, že ne propagandy Kremlu.
Však právě to je ten rozdíl, že na jednotném trhu se k tomu ostatní země postavily zodpovědně a naše vláda se na to vykašlala, to není žádnou vyspělostí, to je jen schopnostmi vlády.
když by bylo v ekonomice dost peněz, tak stoupá všechno, viz. třeba argentina, ne jen vybrané prodkuty.
a to ještě babiš stačil dát finance celkem do pořádku, měl vyrovnané rozpočty. Že tihle diletanti vymýšlí nějaké šílené konsolidašní balíčky, je jen důkazem neschopnosti se orientovat ve veřejných financích.
Nesouhlasím, lepší je nechat trh, ať si najde svou optimální cenu. Vláda mi měla vytvářet podmínky pro zvýšení konkurence na trhu, což cenu sníží.
Případ Argentiny a nebo třeba Zimbabwe je úplně jiný příběh. Tam byla/je hyperinflace, kterou vytvářel/vytváří stát, tím, že tiskne peníze, aby pokryl své závazky v sociální sféře nepodložené výkonem ekonomiky.
S tím Babišem si děláte srandu? Když byl ministr financí a neměl vládní odpovědnost a ještě ho volili středoví a mírně pravicoví voliči, tak sice šetřil státní kasu, ale na úkor investic.
Když se stal premiérem, tak začal utrácet jak šílenej, protože se mu změnil voličský elektorát, kdy ho začali volit důchodci a levicový voliči s nižším vzděláním. Ke všemu snížil příjmy státu zrušením superhrubé mzdy, a tím v době konjunktury, zvýšil deficit státního rozpočtu. Ne náhodou se říká Schillerové dlužena. Babiš dělá politiku podle toho, kdo ho volí a nebojí se kvůli svým voličům pustit žilou státní kase. Ani nemluvím o jeho charakteru. Bývalý komouš, stb-ák, dnes oligarcha, který své vládnutí využil k tomu, aby Agrofert sosal státní dotace.
To se bavíš o inflaci, tam je samozřejmě nějaké zbrždění ekonomiky nutné, když už se rozjede.
Ale předcházet inflaci, resp. energetické krizi, tam se dala udělat kupa věcí a žádná inflace by nebyla. Kdyby vláda nebyla diletantské, tak bychom měli inflaci a průměru EU a byl by klid.
Ano, a inflaci která proběhla ekonomikou, zaplatil kdo? Kdo přišel o třetinu úspor? Kdo má vyšší ceny a stejné mzdy? Co?
Když to zaplatí občané, je to o hodně dražší a horší dopady, než když se navýší trochu státní dluh.
Tak to těžko, když jsme součástí evropského trhu s energiemi.
U nás má inflace vždycky jiný průběh než ve vyspělejší části EU. Ceny některých komodit a služeb jsou oproti Západu relativně levné, a když je v ekonomice dost peněz, tak stále mají ty ceny kam stoupat.
Pokud tahle vláda zdědila po Andreovi strukturální deficit 100 miliard a vysoké mandatroní výdaje, tak šahat do rozpočtu státu, má být až ta úplně poslední možnost.
těch cest byla spousta, ale základem v energetické krizi bylo zastropovat ceny energií, popř. dohoda s výrobci. ČNB bojuje s inflací až když vznikla. Ale bylo to asi tak, že vláda zapálila barák a pak řekla že inflace není její starost. Neschopná vláda, to vidí každý, kdo tomu trochu rozumí, že.
Cesta je jediná - omezit množství peněz v ekonomice.
Stropování cen, dohody s výrobci a podobný pitchoviny musíš zaplatit z jinejch zdrojů.
špatně čteš. několikrát jsem psal, že tahle vláda proti inflaci nic neudělala a proto to takhle dopadlo.
Ad Maďarsko - zase tak hrozné to není, průměrná inflace za rok 2023 - srovnatelná s námi.
Odkaz -
ekonomika
takže to je jen důkaz o tom, že věříš těm výkřikům neumětelů, kteří ti lžou že Maďarsko na tom je tak hrozně špatně. Jen to tam dorazilo později. Kdyby Fialová vláda nebyla neschopná, byli bychom na tom o hodně líp.
Jako, že měla snížit důhody, platy státním zaměstnancům a výdaje státu na zdravotnictví a bezpečnost? Tak teď ses odkopal, že tomu prdlajs rozumíš a jenom papouškuješ politický jelita.
Jedinej, kdo mohl účině bojovat s inflací, byla ČNB.
Ekonomická data jsou neúprosná. Maďarsko ovšem mělo nejvyšší inflaci až po půl roce života naprosto jinde než zbytek evropy.
Bezcharakterní odpad politiky, jako je Fiala, ovšem otevřeně lže a lidé jako vy tomu ještě přihýkávají. Prostě se nebojte přiznat, že veškeré vaše argumenty jsou rozbité a prostě za tu obrovskou inflaci může Fiala.
Ty šašku, ty si o souvislosti téhle vlády a inflace nenapsal ani čárku 😄
Maďarsko se potýkalo s inflací už před naší krizí. Plácá se v tom už asi 4 roky, protože tam mají populistickou (čti hloupou) vládu, která opakuje chyby banánových republik.
Přečtěte si knihu Rusko v troskách, kterou v r. 1998 napsal Alexandr Solženicyn, antikomunista, disident, nositel Nobelovy ceny .....
Už tenkrát předpověděl, že k těmto "sporům" mezi Ukrajinou a Ruskem dojde!
Proč? Cituji jen malou část ze str. 76 :
"Nová Ukrajina zrušila veškeré sovětské zákonodárné dědictví, jenom ten jeden dárek – falešné a vymyšlené hranice přijala. Když Chmelnickij připojoval Ukrajinu k Rusku, tak činilo její území jen pětinu toho dnešního.
V samostatném rozvoji dej Bůh Ukrajině veškeré úspěchy. Chybou, která je zatěžuje, je právě to rozšíření o území, která před Leninem nikdy nebyla ukrajinská - dvě doněcké oblasti, celý jižní pruh Novoruska ( Militopol, Cherson, Oděsa ) a Krym.
Podívej se, kam až sahala Ukrajina:
ad 1) ano má. Stejně jako všechny ostatní státy tím inflace udělala nějaký evropský průměr. Jenže my měli 3x vyšší a ty dvě třetiny navíc jdou za neschopným Fialou.
2) Ne, není. důsledky rozhodnutí Fialovy vlády udělaly s inflací to co udělaly, pokud umíte číst a pochopit psaný text, tak to prostě pochopte.
3) však o bohemce spor není. bohemka ale není to co zdražilo energie.. Já s bohemkou nezačal.
4) ano, tudíž díky odstavení jaderek bylo na trhu méně energie než bylo potřeba. Když tedy pominu, že němci operativně ještě nějaké JE nechali spuštěné.
Příčiny máte zde. Ruská invaze je jen jednou z několika příčin. Mým odhadem tak čtvrtinová, protože v době pádu bohemky byl ještě půl rok do invaze. Nebo to snad bylo jinak?
5) mě stačí rozumět pojmům a poskládat si události v čase. Rozumím, že potřebuješ jednoduché texty, ale tohle prostě jednoduché není.
Píšete, že za to může Fiala, a Vaše argumentace ho viny zbavuje 😄
Největší inflaci mělo Maďarsko a Maďarsko používalo socialistické návody, které tady chtěli zavádět Babiš, Okamura a Konečná - bezcharakterní odpad politiky.
S člověkem, který takhle lže a míchá otevřenou nenávist k určitému politikovi, s jednostranně vybranými ekonomickými daty, se nedá racionálně diskutovat.
Zbavte se nenávisti a pak se můžete pokoušet o diskuzi. Takhle vypadáte jak propagandista dezolátstva.
Ty máš ale bláboly.
"Dovezená inflace" je jen jiný výraz pro "nabídkovou inflaci". Je způsobená vnějším šokem, tj. není to produkt monetární politiky, ale jde o impuls zvenčí, v tomto případě se navýšily ceny energií a tím pádem vstupů do celé ekonomiky.
Ano, Babiš udělal inflaci stejně jako celá Unie, cca do 10-i procent. Dalších 20 procent potom přidal Fiala který jen zíral s otevřenou tlamou a nic neudělal.
Bohemia Energy neměla se zdražením v ČR nic společného. Doplatila na nákupy na spotovém trhu a že někteří museli jít za aktuální ceníky k novému dodavateli - to není primární problém zdražení. Problém bylo až když si firmy uvědomily že vláda neschopného Fialy prostě nic neudělá tak celou inflaci napálili do svých rozpočtů.
Jinak energie měla víc příčin, mj. jiné zavírání jádra v Německu. Rusáci tomu samozřejmě taky pomohli.
takže ty svoje bláboly o tom že jsme závislý na Německu - jo, to jsme, ale bavíme se teď o něčem úplně jiným 😄 Dnešní vláda udělala zásadní ekonomický problém na který budeme dlouho doplácen, mj. jsme díky inflaci kterou zavinil Fiala přišli o třetinu úspor.
1) Takže jako chcete říct, že množství dodaných peněz do ekonomiky nemá vliv na inflaci? Ha, ha. Tak se podívejte na Rusko, kdo má řešit inflaci. Je to centrální banka. Úrokové sazby přes 20%. Sice si rozvátí ekonomiku, ale inflaci relativně drží na únosné úrovni.
2) Tak to je úplný sci-fi přisuzovat přesnou míru inflace konkrétním politikům.
3) O Bohemia Energy píšete to, co já. Manažersky to nezvládli, protože se změnila situace na trhu. Nevím, proč by vláda měla zachraňovat soukromou firmu.
4) Příčina zvýšení cen energie je jednoznačná a tou byla závislost Evropy na ruském plynu, které Rusko využilo ke svým politickým cílům. Němci zavírali jádro, protože si s Ruskem vyjednali levný plyn pro své závěrné elektrárny, ale s válkou dohoda padla a situace na trhu se změnila. Zapracoval tržní mechanismus. Když je komodity málo a nemá žádný substitut, tak letí cena nahoru.
5) Prosím o zdroje Vašich "ekonomických závěrů". Vypadá to, že to není renomovaný ekonom nebo ekonomická instituce, ale nějaký stranický sekretariát 😛
zjistěte si, jak vzniká dovezená (nabídková) inflace, o monetární politice ČNB, o tom jak krize zasáhla celou Evropu a taky o tom, jak energie podražily už dávno před válkou. S překvapením zjistíte, že Fiala to naprosto podělal.
Nesmyslné představy, že stát má fungovat v době krize s vyrovnaným rozpočtem, jsou vysloveně hloupé.
Ty seš teda dezolát, jak se patří.
Inflace byla v celý Evropě a v USA se z ní vyhrabali taky až letos, tak odkud se dovezla? Inflaci podpořil Babiš, protože před volbama nasypal důchodcům a státním zaměstnancům, aniž by adekvátně k tomu rostla ekonomika.
Energie u nás před válkou zdražilo absolutně nezodpovědné chování managementu Bohemia Energy a úmyslné přivírání kohoutků s plynem fašistickým Ruskem.
Chudák, který nesleduje co se děje ve světě, a věří bludům populistů, sotva pochopí širší souvislosti. S charakterem naší ekonomiky pocítíme jakoukoliv krizi ve světě, protože jsme z velké části závislý na německé ekonomice tím, že pro ni vyrábíme zboží s nízkou přidanou hodnotou. A to už začalo v 90. letech. S tím ta dnešní vláda nemá moc společného.
I Rakousko - Uhersko mělo v rámci monarchie země rozděleny. Včetně zákonné a výkonné moci. Součástí Rakouska jsme byli téměř čtyři století, ale Kosovo je součástí Srbska po celou jeho existenci. Pro nás je jednoznačně historickou ztrátou Kladsko, ale také Slezsko a Horní a Dolní Lužice.
Tak to asi neznáte historii Balkánu, že používáte tuhle argumentaci.
Vy jako hlupák používáte naprosto nesprávná fakta až lži. Faktem je, že na krizi má největší podíl Fiala.
Zjistěte si jak vzniká inflace, něco o struktuře státního rozpočtu, o cyklických poklesech a konjunktuře v ekonomice, o závislosti jednotlivých ekonomik na sobě, vlivu válečných konfliktů na ekonomiky atd. Možná zjistíte, že Fiala ten podíl na krizi nemá téměř žádný.
Na druhou stranu má málo odvahy razantně zatočit se zadlužováím státu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Znalec udělá rychlý posudek od boku- dle předpovědi vyšetřujícího orgánu. Žalobce to sepíše. A už jsou Frčky a Prémie.
Soudce má jen znalecký posudek k něčemu čemu stejně nerozumí a podle toho soudí.
A je pro zúčastněné jednodušší pracovat takto, než se snažit odsoudit někoho na koho nemají.... Ještě když maže?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já teda nevím, ale k odsouzení jsou potřeba důkazy a pokud žalovaná strana zná pravdu, která se neschoduje z realitou, tak tahá za delší konec provazu. To je teorie.
Další věcí je, že soudní systém má více instancí, takže případné špatné rozhodnutí lze napravit.
Justiční omyly jsou i v našem systémů možné, ale podle mě, je mnohem těžší odsoudit skutečného viníka, než poslat do vězení nevinného.