To je fakt blbost...politici mají dělat přesně to, co lidé chtějí...jinak tam jsou zbyteční, a ne to, co si úředník myslí, že lidí chtějí...lidi nejsou blbci a sami ví, co je pro ně nejlepší...mnohem líp, než nějakej úředník od stolu odtržený od reality...úplně nejlíp, kdyby řekl, že se školství odrtrhne od veřejného financování, daně se vrátí lidem a sami si vyberou peněženkou, do které školy svoje děti pošlou...a ta soukromá škola je bude stát mnohem méně, než je stojí dneska, protože půlka školství neřeší vzdělání, ale vnitřní byrokracii. Takže tomuhle kroku tleskám...ještě kdyby to udělala další ministerstva, to co lidé nechtějí prostě přestali proplácet z veřejných peněž a vybírat na to daně a ona by určitě vznikla nějaká lepší komerční alternativa.
Je zřejmé, že školství výborně rozumíte. Asi proto, že jste kdysi do školy chodil Ale obávám se, že jste skončil tak v 4-5 třídě.
Princip šikany je zpravidla v tom, že ten kdo šikanuje je vždy zbabělec. Oběť často bývá fyzicky méně zdatná nebo psychicky méně odolná, případně je v ústraní kolektivu tzv. plachá povaha, nezávisle na důvodu. To co Vy popisujete je většinový druh šikany u vojáků základní služby, kde zbabělec šikanuje zbabělce, který poté co je mazákem se stane ještě větším sadistou. Děkuji Vám, že jste se aktivně snažil šikaně bránit, ne každý velitel k tomu takto přistupoval. Osobně jsem šikaně a šikanóznímu jednání byl vystaven tolikrát, že si to už ani nepamatuji. V armádě je šikana norma, nezávisle na tom, zda se jedná o vojáky základní služby či z povolání. K vojákům ať už základní sl. či z pov. jsem v případě jejich vzájemné šikany přistupoval vždy rázně a okamžitě, takže se to již neopakovalo. Aktivní tzn., že voják se nemusí hned rvát jak pes, ale stačí to nahlásit a k tomu je potřeba aktivní přístup a překonat vnitřní strach, jinak se s tím nedá nic dělat. Výkon vojenské služby zpravidla přivede vojáky na dno svých psychických a fyzických sil, což je požadováno. U kvalitních jedinců se posílí pozitivní vlastnosti, no a u zbabělců všechno to špatné. Takže s Vaším názorem nemohu souhlasit. Vojenská služba dostane z lidí přesně to, co v nich je. Daleko horší šikanu dnes vidím u dětí a to mne poněkud děsí 🙁.
Teoreticky máte pravdu. Ale pouze teoreticky. Praxe je mnohem složitější.
Šikana v armádě byla, je a vždy bude. Záleží na každém vojákovi, zda se bude aktivně bránit nebo ne 🙂. Ti co se nebrání mají máslo na hlavě a sami mohou za to, že jsou tu vojáci, kteří zneužívají svou pravomoc. Je to stejné jako se zlými lidmi. Není problém, že tu jsou a dělají alotria, ale problém je, že se jim nikdo nepostaví. Takže stále dokola 🙂.
Určitě jste nebyl na vojně. Prostě neznáte realitu. ... aktivně bránit.. viděl jsem plakat dvoumetrové chlapy, kteří se snažili postavit. Byl jsem velitel, snažil jsem se mazáctví potírat, bránil jsem kluky, kteří byli kteří byli šikanováni, a ejhle, za půl roku právě oni šikanovali nejbrutálněji. Prostě vojna vytahuje z člověka to nejhorší, láme a mění povahy.
Poláci měli ještě v 39 roce spojence-Německo. S kterým plánoval přepadl Ruska. To že je Němec převezl-to je druhá věc. A tak se nemůžou divit že je Rus taky likvidoval. A tomu povstání mohl Rus taky pomoct, ale zastavil se před Varšavou.
Ale Osvětim zase osvobodil proti rozkazu Koněv.
Kde si našel informace o plánu přepadení SSSR Polskem a Německem?
Tak se zeptej Generálního ředitele fy. Mates! To je polská firma Ty "poláku" a neříkal jsem pšonk (to může být v polštině třeba pšouk-nevím) ale říkal jsem Pšonek!
Nejsem "polák" ale Polák. A pšonk/pšonek jsem slyšel v obou variantách. V polštině to neznamená nic, v češtině napodobuje polskou výslovnost, ve které jakoby je stále slyšet pš, pš, pš.
Opravdu "lidi" jako jsi Ty strašně "miluju", když mi tvrdí že to co jsem zažil, ale vím jaký druh "lidí" tohle dělá.....
Jsem Polák, Polsko a polštinu znám víc než dobře. V Polsku NIKDO o sobě neřekne pšonk. Na to jsou Poláci příliš hrdí. A mimochodem slovo pšonk vzniklo pravděpodobně z toho š,č,ž, která se v polštině vyskytuji velmi často, ale zní trochu jinak, než v češtině. Pro Čechy polština může znít velmi šelestivě. Se slovem pšonk jsem se setkal poprvé v Ostravě, když mi bylo 20 let, a uslyšel jsem to z úst člověka pocházejícího z Brušperka. Vůbec jsem nevěděl co to znamená. Je to typické, hanlivé nebo posměšné označení Poláků, stejně jako polské pepík, pepíci pro čechy.
34
Sledujících
0
Sleduje
34
Sledujících
0
Sleduje
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Odkud jste vzal tu blbost? Zkuste to doložit nějakým SERIOZNÍM pramenem!