Takže teď si berou zemědělci za rukojmí "chudáčky fanoušky fotbalu". Jak je to dávno, kdy si brali za rukojmí lékaři a sestry pacienty, dopraváci cestující, učitelé žáky. Už se proboha vzpamatujte, jinak to přece nejde, vláda (jakákoliv) na nás jinak bude s...t. Jsem v důchodě (slušném) a mohlo by mi to být jedno, ale není. Měli bychom žít v právním státě, ale žijeme? Podvodníci se nám smějí z televize do obličeje a my jsme kromě brblání bezmocní.
Už před 15 lety (a to jsem učila na OA), jsem říkala, že je třeba snížit o třetinu počet středních škol. Každý, i ten, kdo má čtverky z hlavních předmětů, se "cpe" na střední školy. Přitom šikovný kluk nebo holka si vydělá po vyučení víc než po neužitečné SŠ. Nesvádějte to na Husákovy děti. Dětem se nechce pracovat a rodiče je v tom podporují.
Mezigenerační spor rozjela média už na začátku 90. let. "staré struktury versus mladí a nepostižení režimem". Já sama ač 34 letá jsem slyšela v této době od známých, že lidé nad 30 by měli opustit vedoucí místa. Dokonce i ministr školství Vopěnka vykřikoval, že všichni, kteří studovali před rokem 1989, jsou kolaboranti
minulého režimu (ač sám v době studoval). Trvalo minimálně 20 let, než si politici, ekonomové a další uvědomili, že tato cesta opovrhování starší generací je zrůdná.
Když už někteří tady srovnávají věk dožití před rokem 1989 a teď: před rokem 1989 bych šla do důchodu v 54 letech (ne, že bych o to příliš stála), dnes v 65. Věk dožití žen se zvýšil o 8,5 roku. Ať počítám, jak počítám, pořád mně to nevychází na 65 let. Bohužel je to spíš tak, že na současné a budoucí brzké důchodce nebude mít kdo vydělávat hlavně kvůli lachtaní nemoci mladších ročníků. Prostě lidé vyššího věku jsou ještě zvyklí pracovat, a to nedajbože i rukama.
Aniž bych chtěla zpochybnit nebo vynášet roli Fučíka, přesto si dovolím tvrdit: kdo z nás je schopen za sebe říct, že nepodlehne krutému mučení? V dnešní době, kdy si při vrtání zubů, bolesti hlavy, zad, kloubů, břicha atd. všichni bereme prášky. Myslím, že si ani nedovedeme (naštěstí) představit, jaká muka vyslýchaní zkoušeli.
Opět musím připomenout, že Serena není Williamsová, ale Williams. Stejně tak přece, a to velmi důsledně (a správně) je Kristina Meki, Sara Bejlek apod. Je někdo z novinářů a sportovních komentátorů schopný mně to vysvětlit? Proč správné vyslovení nepřechýleného jména platí jen pro Češky a pro cizinky ne?
Teď budu asi trochu mimo téma, ale proč české sportovkyně např. Saru Bejlek, Kristinu Meki, Alenu Mils naši komentátoři jmenují správně a současně všechny sportovkyně cizí mají české koncovky -ová (Williamsová apod.)? A to i v průběhu jednoho zápasu. Jsou schopni (samozřejmě ti komentátoři) to nějak smysluplně vysvětlit?
Poprvé jsem viděla hru Vyšetřování ztráty třídní knihy v Hustopečích u Brna v roce 1980 a byla jsem jako začínající učitelka tak nadšená, že mě pan Svěrák napomínal z podia. On si na to určitě nepamatuje, ale pro mě to znamenalo absolutní nadšení pro jejich chytrý humor (předali jsme ho s manželem i svým dětem). Jenom mě mrzelo, že jsem si nepřinesla svoji třídní knihu, zajímala by mě jejich reakce.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Sama jsem důchodkyně a ptám se paní fňukající Adély: vy jste si jako vysokoškolačka s jedním dítětem (byť samoživitelka) nebyla schopná pořídit za celý život ani 2+1 byt? Přesně tito uplakánci popuzují mladší generaci proti starší, samozřejmě za vydatné pomoci médií. Ono když chce být člověk zajištěn ve stáří, musí si v mládí něco odříct (mám 3 děti, všechny studovaly).