Teď pomáha důchodcům. kteří v 50 letech přežili její pomáhání k justičním vraždám.
Ano, všechno pro Česko.
Nestarám se o politiku a nevím přesně, kdo je paní Válková. Ale jestliže je jí 73 roků, narodila se v roce 1951. Ráda se nechám poučit, jak jako batole či předškolní dítě pomáhala k justičním vraždám.
Je to hnus velebnosti. Nikdo neví, jak na tom bude ve vyšším věku, po úrazu atd., nikdo neví, zda a kdo bude moci a bude ochoten se o něj postarat. Někdo také už nikoho nemá a přesto je schopen jakž tak fungovat bez každodenní pomoci. Mne fascinuje to, že o příspěvek na péči, byť v 1. stupni jen 880 Kč, ( a to se mne týká) mohu vlastně žádat pouze, když se o mne postarají sociální služby nebo osoba blízká. Zatím se o sebe celkem postarám, ale domácnost již zvládám hůře. Proč to nemůže být na kohokoli a jednou za rok doložit? Mohla bych třeba na větší úklid vzít firmu, za rok to přece jen už je 10.560, tak alespoň na to, co už člověk nezvládne-třeba mytí oken, také by se to dalo použít na dopravu online nákupů, kdy nesplním limit, aby to bylo zdarma atd. 1.stupeň vlastně nemá nikde žádnou úlevu, tedy pokud vím. Pokud máte jiné informace, budu ráda, když se o ně podělíte, já vidím jen vše se ZTP a ZTP/P a to NAŠTĚSTÍ nejsem, není co závidět.
Vláda už asi zapomněla, že ještě před cca 15 roky byl PNP v 1. stupni 2.000,- Kč, ve 2. stupni 6.000,- Kč, ty další dva si nepamatuji. Moje maminka (tehdy už přes 80 roků stará a od mládí invalidní) pobírala ten 1. stupeň. Pak byl příspěvek snížen (už nevím přesně, ve kterém roce to bylo). Kolik služeb si nyní za měsíc člověk v 1. stupni koupí?
Jedná se o to že doposud důchodci v tomto zařízení muselo zůstat 15% jeho důchodu,zbytak šel Domovu důchodců. Tzn. že při důchodu 20 000 Kč zbylo důchodci 3000 Kč jako ,,kapesné"-na léky ,kafe a podobně.Tato zařízení chtějí všechno.
Každé zařízení má určen poplatek za ubytování a stravování, úklid, praní prádla a podobně. Souhrnně se tomu říká ošetřovné. Je určeno pevným limitem. Klient zaplatí tuto pevně stanovenou částku a zbytek důchodu (nejméně však 15%) mu musí zůstat. To znamená, že kdo má důchod např. 25.000,- Kč, zaplatí za ubytování a stravování 15.150,- Kč (částku jsem získala na stránkách jednoho z pražských Domovů pro seniory, zřízeného magistrátem) a zbytek důchodu mu zůstane. Dále zařízení získává jeho příspěvek na péči (není zahrnut v mnou použité modelové výši úhrady). Tedy ne že by každý klient platil jinou částku dle výše důchodu a zůstávalo by mu 15% z důchodu. To by bylo přinejmenším silně diskriminační.
ČSSZ to je kapitola sama pro sebe. V červenci 2023 jsem si podal žádost o přepočítání důchodu protože pracuji na HPP. Dodnes přepočet nemám. Ani půl roku ČSSZ nestačilo na absolutně jednoduchý administrativní úkon!!!!
Já jsem tutéž žádost odeslala elektronicky na konci dubna a také ještě nemám přepočet.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak za prvé, zimní čas je nesprávný název, jedná se o běžný, středoevropský, lidově řečeno normální čas. A za druhé, jsem Lev, naopak mě irituje změna času na jaře, kdy se zkracuje díky tomuto výmyslu čas spánku. Snad moudré hlavy dají hlavy dohromady a střídání času brzy pomine.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Píšete mi z duše. Jsem Ryba a velmi špatně snáším přechod na letní čas, zatímco podzimní změnu si vysloveně užívám. Také moc doufám, že střídání přestane a zůstaneme u středoevropského času.