Osobně mne jednou nasměrovali k samoobslužné pokladně a byla jsem spokojena. Čas od času ji využiji.
Nicméně nutit bych se nenechala. Služby klasické pokladny si platím v ceně produktů. Nechci se cítit jako zaměstnanec obchodu. To by mi museli dát přece odměnu.
Osobně bych poradila jednoduchou odpověď: kolik mi zaplatíte? Kolik mi vrátíte za neprovedenou službu? Nejsem za to na rozdíl od vás placená.
Osobně mi vadí, ze mi kdekdo zasahuje trvale do života.
FÚ - daňové přiznání elektronicky! Ale počítač si musím koupit! Software taky! A ten musím aktualizovat! Zbytečně vyhozené peníze !!!
Jestli to nebude tím, že se tam fondy nerozkrádají a možná mají státní dozor. U nás jsou prodělečné. Proč asi. S požehnáním ČNB.
A už jednou také řekněme: pokud někdo měl plat kolem 100 tisíc, tak penze 20 tis není ani slušná ani dostačující. A pochopitelně penzijní fond - šetříte xx let a na penzi dostanete kolik, 100 tisíc. Pořad se mele o tom, jak ta penze je vysoká. Není. Nebo jak pro koho.
A povšimněte si: většina důchodců bydlí v Kanadě ve svém a šetri - najmy jsou vysoké. Tady už to hodně lidi štve. A ti lidé si na to vydělali.
Tady vládne zavist a neprejicnost. A to je cele
Velké těžké stroje - ničí lesy, louky a veškeré cesty. My a zřejmě ani oni proste musíme mít ty obrovské stroje pro obrovské země: Rusko, Čína, Austrálie nebo Amerika. Ale tady ochránci životního prostředí mlčí.
Oni nejsou ochránci životního prostředí. To jsou obyčejní závistivci a ničí obyčejným lidem život.
Kam spějeme vidí všichni kromě politiků.
Stát je potřeba osekat. Úředníků i státních zaměstnanců přibývá. To nejde uživit. Stejně jako člověk nevidí, že by to vedlo ke zlepšení. Dotace vládnou jejich mysli.
Rozkopou ulici kvůli optickému kabelu. Myslíte, že při tom udělají odbočky do jednotlivých domů ? Ne. A co třeba rovnou k tomu opravit x vyměnit vodovodní přípojky a kanalizací? Ne. To se to raději rozkope znovu.
A to jsou jen střípky.
Přitom kdyby totéž chtěli udělat u sebe doma, tak by to všechno udělali naráz. A počítali by, zda je ekonomické bourat vícekrát nebo to udělat naráz.
To je jen příklad. Ale podobne ripady vidíte v každé oblasti.
A digitalizace - u státu proste nefunguje. V soukromé sféře ale ano. Byrokracie vede.
Přechylování je lpění na starých tradicích. Ponechala bych tomu svobodu. Kdo nechce, ať si příjmení nepřechyluje. Tolik pro naše občany. Zde by měla platit svobodná volba.
U zahraničních občanů by měla zůstat jména nepřechýlená. Je to komolení jmen. Nám také vadí, když nám jméno někdo komolí. Proč to chceme dělat druhým?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No, rozmazlení rodiče produkující nevychované fracky, pak zhýčkaní fňukající učitelé o plat, ředitelé škol, kteří se postaví proti učiteli kvůli sponzorskému daru, učitel, který na aktivu neopomene vyhrožovat rodičům sociálkou a dětem vyložit, že rodič nemá právo je nutit mít dobré známky, učitel, který s chutí zesměšní žáka před ostatními - pro neschopnost něco udělat, hodiny tělocviku, kde je žák ztrapňován, když nevyšplhá po tyči a nemá kde trénovat, posmívajicí se učitel, který vlastně vyvolá šikanu, rodič, který dítěti kupuje známky, rodič patolízal atd atd
A k těm platům - pracuje se 45 minut, přestávka - kde to je? Pracuje se několik hodin - pak konec výuky. Při přepočtu odpracovaných hodin k platu vychází mzda poměrně vysoko. V jiné práci mají lidé (budeme brát tzv.bílé límečky) 30 minut na oběd, pracuji 8 a často mnohem více hodin týdně. Mají-li vyšší plat, stojí za tím většinou hodiny práce a stresu. Umocněné o starost o studující dítě a o starost, kdo dítě naučí to, na co učitel “neměl” čas.
A ano, jsou dobří učitelé, kteří nefňukají a učí dobře. Jen přes ty křiklouny nejsou vidět. Asi tak.
2 odpovědi