Souhlasím s tím, že atentát byl správný. Nemohu ale souhlasit s myšlenkou, že jsme byli viděni jako DOBROVOLNÁ součást Říše pod její ochranou. Kým jsme tak byli viděni? Těmi chcimírovskými zrádci, kteří nás Hitlerovi předhodili jako obětní ovci?
Myšlenka, že dějiny dvacátého století jsou pro Čechy hanebné (narozdíl třeba od Poláků, kteří bojovali) je zcestná, hloupá a mylná.
Silnější hráči světa nás Čechoslováky pokaždé zradili - v Mnichově, na Jaltě i v '68. - a přesto jsme přežili. Můžeme chodit s hlavou vztyčenou.
Apropos - nebyl to atentát Čechů, ale Čechoslováků.
Atentát také těch lidí, co výsadkáře v Čechách podporovali. To bylo srozumitelné západním politikům, kteří oceňovali čin výsadkářů. Takže chápali český odpor proti nacismu.
Něco duchovního:
"Nikdy v dávných dobách se keltští kněží, kteří měli znalosti, neoblékali v tento den do šatů nízkých bytostí a nestvůr. Prováděli speciální rituály, které zakazovaly všem zlým duchům vstoupit na tento svět v den slunovratů. Oslava Samhainu původně nebyla čistě svátkem. Byla to práce kněží zavírat dveře do nižších světů, těžká práce.
Jenže právě tento nezáviděníhodný osud čeká ty, kteří nešťastně oslavují Samhain či Halloween (na americký způsob)."
Velmi pěkné. Osvícený.
Výhrada: jak by to bylo s takovým vládcem, který by měl jiné vlastnosti. Např. jen rozšiřovat rodový majetek. Pak už by bohatství, vytvořené lidmi, v prospěch veřejnosti směřovalo méně. Natož když se vyskytne mocnář, který chce rozšiřovat své území násilnými přístupy. Viz zkušenosti Marie Terezie s pruským králem. Atd. Atd.
Dobrý den.
Učím na ZŠ a máme zde dost ukrajinských dětí. Jejich jazyk ani jména nezní ani náhodou rusky (nemohu je uvádět) a jejich mluva také není ruština (je mi 61 a ruštinu mi tloukli do hlavy takže to snadno rozeznám). Je jednoduše přirozené, že pokud je někdo pod setrvalým tlakem (v tomto případě pár set let), je-li mu na nějaký čas zakázáno učit se ve škole vlastní jazyk, a jsou-li do jeho země stěhováni příslušníci utlačovatelského národa, pak část podlehne. Přirozeně ta geograficky nejbližší. Znám ze školy hned tři verze. Západ = čistá ukrajinština poměrně podobná spíše polštině. Střed směs, pro kterou mají vlastní název (ten jsem bohužel zapomněl). Východ = ruština.
Už před pár lety mi zde jeden Ukrajinec řekl: "Já Rusovi rozumím, protože mě nutili mluvit rusky. Ale když mluvím ukrajinsky Rus mi nerozumí. Nejen pro to, že mluvím jinak, ale proto, že se nechce naučit rozumět. On chce, abych já mluvil rusky".
Pokud byste sledovala dějiny, zjistila byste, jak dlouho už Ukrajinci (ať jim říká kdo chce jak chce) bojují za nezávislost na Rusku. Kolik bylo vzpour a jejich krvavých potlačení. A samozřejmě následné rezignace a také lidí, kteří usoudili že lepší je být poturčenec horší Turka, než žít v předklonu. To je prostá psychologie způsobů přežití.
Prostě se Rusy většinově necítili a necítí. Kdyby se cítili, nikdy by se neoddělili. A nedělejte z nich prosím totální hlupáky, kteří se oddělili díky cizí propagandě. Vzhledem k dějinám je to nelogické. Jen se je prostě Rusku nepodařilo tak připoutat jako Bělorusko. A to mu vadí.
Hezký den.
Pavel Mimra píše "Východ = ruština."
Jsou to snad ty východní území, které v rámci SSSR předali Ukrajinské SR Stalin, Chruščov, Lenin? Kvůli poruštění Ukrajiny a zvýšení podílu dělníků? Aniž by se tam žijících Rusů ptali. Vypadá to, že ony odtrhované části pochopitelně chtějí zpět k Rusku.
Ukrajinci jsou Slované, kdežto rusové jsou kříženci vikingů a Mongolů.
Kopíruji: "Odin, který se stal bohem mezi Vikingy, z nich udělal nástroj A. a poslal je zničit národy. Jeho vyslanci byli první, kdo zatlačil válečníky Slovany a vyhnal je z jejich zemí.
Ale skuteční válečníci světla se začali inkarnovat v tělech napůl Slovanů a napůl Skandinávců a stali se z nich Rusové – princ Oleg a Svyatoslav."
Francouzská veřejnost prakticky minimálně chápala co se děje. A rozhodně se nechtěli zaplést do nějaké války. Tam by se nic nezměnilo.
Jediné, co mělo tehdy smysl, byla likvidace vojenských zásob a zneužitelných továren v naší zemi. Francie by pak získala více času a možná nepadla...
Minimálně chápala - ovšem po začátku války by se novináři zvrávorali. Psali by a fotili čs-něm. válku o 106. Francouzi by dle novin možná pochopili, co byla zrada.
Naproti tomu:
generál Ludvík Svoboda, president, ve své knize uvažoval: V Polsku byli generálové, kteří chápali, že jsou druzí na řadě. Po začátku války by mohli zasáhnout. Němečtí generálové chápali, že nejsou až tak silní, jak si Hitler představuje. Ostatně Hitler nechal stavět pevnosti proti čs. útoku směrem na Drážďany, to by bylo možné uvažovat v případě francouzského válečného zásahu. Dál francouzská veřejnost mohla také zasáhnout proti zrádné politice své vlády.
Jen přibližně vzpomínám presidentovy argumenty.
Adorovat kočování? Byla to obživa krádežemi, jak napsala Hübschmannová i jeden Rom z Prahy. Přičemž vědkyně měla s obyčejnými Romy velmi dobré vztahy i zkušenosti.
Pak požadavek: „Vláda uznává historickou odpovědnost české společnosti za protiromská opatření z dob první Československé republiky.“ těžko schválit. Nanejvýš uvažovat: československého státu ale ne české společnosti.
"Na území Čech a Moravy v té době žily jen stovky Romů." - nesrozumitelné.
Slabou stránkou Media-seznam se stalo placení úspěšných příspěvků. Někteří pisatelé se "vychytrale" zaměřují na názvy článků, které vedou řekněme k naštvání části čtenářů, k rozčilení a i náplň pak směřuje k růstu emocí nad politickou, nad minulostí z různých pohledů. Někdy docela samoúčelně, jen k většímu počtu otevření článku.
Dále přístup "seznamu-cz" ke způsobu samočinného otvírání dalších článků mne vedl ke snížení nabídky článků "medium" na jediný.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Kam zmizely nemalé peníze?
Zničením a privatizací továren, rozpuštěním výzkumných ústavů se ztratily peníze, které z nich čs. stát měl.