Zákoník práce je taková komická záležitost, kterou nejen mnoho zaměstnavatelů dodnes pořádně nezná, ale hlavně - moc nerada dodržuje. A když začnete s prosazováním svých práv, tak se často se zlou potážete a je Vám doporučeno rozvázání pracovního poměru.
U většiny kvalitních škol si jen s dovolenou nevystačíte. Pokud se bavíme o spoustě soukromých, placených pseudokurzů, které nikdo nebere vážně a defacto se tam nic nenaučíte, tak těch lze samozřejmě “nasbírat” mraky, to ano. Možná to pak hezky vypadá v životopisu.
Ale pokud několik let budete spotřebovávat veškeré volno na studium, dříve, nebo později se potkáte buď se syndromem vyhoření, nebo s únavovým syndromem. A to Vám pak veškeré vzdělání bude na dlouho, ne-li navždy k ničemu.
Nevzděláváte se kvůli svému zaměstnavateli, ale především kvůli sobě. Vložené náklady na vzdělání je třeba především brát jako investici a nutnost.
Jste zcela mimo. Zkuste požádat svého zaměstnavatele o poskytnutí volna na studium. Pokud se mu Vaše vzdělávání jeví jako pro něho zbytečné, nevyjde Vám vstříc. Spíš Vám situaci ještě záměrně zkomplikuje.
Změnit kvalifikaci pokud jste zaměstnán, je dnes velmi obtížné, ne-li nemožné.
Za socialismu to bylo jednoduché.
Jednak byly tzv. večerní školy a pak zaměstnavatel bez problémů vycházel zaměstnancům časově vstříc.
Tuto otázku samozřejmě řeší zákoník práce, ale samozřejmě je primární dohoda mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Můžete se vzdělávat ve svém volném čase po večerech nebo po sobotách a nedělích. A místo dovolené. Dělám to podobně. Je to jen otázkou priorit. Takto se dá vystudovat i vysoká škola. Zaplatíte školné a docházíte na víkendové vzdělávací soustředění.
Rekvalifikace většinou probíhá až na Úřadu práce, tedy po ztrátě zaměstnání. Málo zaměstnavatelů nabízí možnost vzdělávání a zaměstnaný člověk nemá povětšinou čas a peníze na další vzdělávání, obzvláště pokud je nucen mít další práci, aby zaplatil vše, co musí.
Jestliže někdo nemá peníze a čas na vzdělávání tak je to především jeho chyba nikoliv nějakého zaměstnavatele. Už není socialismus.
Nela tvrdí, že za ten byt dala desítky milionů korun, přesně už nevím. Hypotéku s dnešním úročením přeplatite násobně. Vy to možná vnímáte jako chytrou strategii, já (pokud člověk disponuje hotovostí) , rozhodně ne. Ale přesvědčovat vás nehodlám, každý máme právo na svůj názor.
Naprosto rozumím. Každý máme nějakou finanční životní strategii.
Nela Slováková je narcistická osobnost. Pokud ten milion měsíčně vydělává, proč si tedy brala hypotéku na byt v Brně, to není schopna našetřit? I kdyby měla nemovitosti rozeseté po celé zeměkouli, tohle člověku pocit štěstí nezajistí. S její povahou a pověsti s ní solidní partner nevydrží a budou se na ni lepit různí týpci. Ale třeba ji to tak vyhovuje, její věc.
Jestliže si vzala hypotéku, tak je to právě chytrý tah. Protože hypotéka především funguje jako finanční páka, a dnešní "inflační" peníze nemá smysl šetřit. A při milionových příjmech, i kdyby se něco přihodilo, tak se s bankou dohodnete na podmínkách předčasného splacení. Ona není jako nějaký jouda z montovny. A zbylé peníze může alokovat jako investici do dalších nemovitostí. A nebo si užít svého vytouženého luxusu.
114
Sledujících
1
Sleduje
114
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Článek je úmyslně napsaný "hloupě". Aby vyprovokoval hlavně ty, co ty socialistické poetické " lidové" Vánoce ještě pamatují. On jako vždy sleduje jedno: buď napíše pozitivně laděný článek a pak ho prohání ti, kteří zanevřeli na v š e co v socialismu bylo, nebo napíše negativní a to ho zase prohánějí ti, co mají hezké vzpomínky. Každopádně čím více komentářů, tím spíš bude honorář.
Aiutor se tentokrát zaprodal a vytvořil takový malý pamflet na
mandarinky a kapra. Ještě zapomněl zavzpomínat, že všechny přehrady a jedinou dálnici D1 přes republiku postavili právě komouši... 😕 Ale ty mandarinky jsou důležitější...🙄👍
22 odpovědí
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Kdybychom tady neměli komunisty, tak my Husákovy děti bychom měly ještě lepší dětství, bohatší Vánoce. A daleko lepší výchozí pozici po roce 1989. I bez těch komunistů bychom měli více dálnic, a těch přehrad také.
1 odpověď