Vzhledem k formující se alianci Rusko - Turecko - Írán nebude mít Izrael nejspíše příliš na výběr. Cílem současných útoků Hamásu či Hizballáhu není nějaký konkrétní požadavek, ale postupný rozklad Izraele (a následně i celého Západu) pomocí obrácení humanistických ideálů proti nám samým. Obávám se, že Izrael bude dalším na řadě, hned jak si tato "Duginovská" aliance vyzkouší spolupráci při demolici Rojavy. Tady už jsou i Palestinci jen zástupným problémem.
Makronovci spolu s levicí měli spolu v prvním kole skoro o polovinu hlasů více než lepenovci. Přiznám se, že jsem nechápal to očekávání drtivého vítězství lepenovců. Politici těch dvou bloků udělali, co se dalo čekat. Jen mne trochu překvapilo, jak hodně voliči těchto stran dohodu akceptovali.
Je ovšem pravda, že pokud Macron nedokáže z vítězné "dvojkoalice" sestavit smysluplnou vládu, v příštích parlamentních volbách už asi lepenovci dostanou svoji šanci, obzvláště pokud Marie Le Pen pochopí, že šance vzrostou, pokud dokáže sama sebe upozadit.
V roce 1920 zastavili Poláci ruskou agresi hlavně proto, že dokázali rušit ruské vysílačky, které Tuchačevskij používal k předávání rozkazů. Na poslední chvíli změnil plán útoku, ale ke všem oddílům se přes vysílačky nové instrukce nedostaly, a jízdní poslové ne vždy prošli vůbec či včas. A tak část rudé armády plnila staré rozkazy, a část ty nové. Poláci šikovně využili zmatek a podařilo se jim likvidovat rudoarmějce po částech. Stalin skutečně pozastavil přesun Buďonného předchozími boji zdecimované jízdní armády na pomoc Tuchačevskému. Ale i kdyby Buďonnyj vyrazil ihned po obdržení rozkazu, asi by mohl lépe krýt ústup, ale na celkovém výsledku už těžko něco změnil.
Cílem toho summitu je snaha Zelenského seznámit s podrobnostmi svého plánu, a získat pro něj podporu. Jakoukoliv dohodu nikdo nečeká. Postoj Ruska k mírovým návrhům Ukrajiny je znám, tak nechápu, proč by tam mělo být. Snaha Ruska a jeho spojence Číny je omezit na něm účast, to je součást politické roviny konfliktu. Čína (a spolu s ním i Turecko) formálně vyhlašuje neutralitu, ale fakticky koná jako spojenec Ruska. Některé země pak svou účastí nebo neúčastí vyjadřují podle mě spíše svou loajalitu Číně, Rusku, ... a některé pochopitelně i Západu.
Irán si léta buduje v Gaze nepotopitelnou letadlovou loď. Vyhlásit nezávislost nyní, to je v podstatě akce na záchranu Hamásu. Hrozí totiž, že nově vzniklá Palestina požádá Irán o bratrskou pomoc, které bude nepochybně vyhověno. A letadlová loď je hotova. Že je to nesmysl? Brzy uvidíme.
Palestina má nepochybně právo na nezávislost. Vyhlásit ji ale nyní je koledování si o ještě větší problém, než je nyní.
Co by Irán bolelo nejvíce není něco vystřelit a tím něco zasáhnout. Poslal bych do Sýrie Abdimu silnější zbraně než dostává od Američanů dosud, aby mohl čelit případné agresi ze stran Asadova režimu a džihádistů podporovaných Tureckem. To by snad i Američané uznali za "přiměřeně mírnou" odpověď.
PS: Mazlum Abdi je vrchní velitel arabsko-kurdské aliance, která ovládá cca 30% Sýrie na severu a východě, a sama sebe nazývá Demokratickou Sýrií.
Podle WCK byl konvoj zasažen ve chvíli, kdy opouštěl sklad v Dajr Balahu, kde vyložil více než 100 tun humanitární potravinové pomoci.
Nicméně cílem útoku byla tři vozidla typu dodávka, které postupně dron zasáhl. Ty evidentně nemohly přivézt 100 tun pomoci..
Nevím jak probíhá koordinace mezi WCK a izraelskou armádou, ale tady to vypadá, že nejspíše někde selhala.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Bohužel, ale je to tak. Ke střetu nepochybně dojde, ale stále je ještě šance, že podstatná část se odehraje na poli ekonomickém a politickém, nikoliv vojenském. Projevy slabosti a váhání jen vybízejí protivníka k pokusům je využít.