Dánský filozof Kierkegaard kdysi napsal: "Revoluce je bytostně zanícené hnutí, přičemž příčiny, pro které vzniklo, na jeho konci už neplatí." Spisovatel Raymond Chandler v jedné detektivce uvedl: "S revolucema jen ten malér, že se pokaždé dostanou do rukou nesprávnejm lidem." A vtip ze Slovenska: "Bačo, vela ludí v novembri 1989 bojovalo proti komunistom?" Odpověď: "Áno, ale tí najstatočnější sa hlásia až teraz."
Nové politické strany zákonitě dospějí k tomu, že se "otcové zakladatelé" pohádají. Nyní - po zvolení pana Hřiba šéfbukanýrem - propukne obviňování mezi těmi, kteří ze strany na protest odešli a těmi, co u Pirátů zůstali. Ti první jim vyčtou, že pro voliče nic nedělají, druzí jim odpálkují odpověď, že neomarxisté a Piráti jsou protimluv, a ať si jdou do KSČM ke Konečné. Nicméně konečná to může být pro všechny Piráty.
Válečná cena másla. Za Protektorátu bylo doma tajně stloukané máslo ceněným platidlem. Bylo možné ho směnit za přídělové lístky, například za šatenky či botenky pro děti, za léky a jiné nedostatkové zboží. Před Vánoci jezdili lidé z města pro máslo a platili zlatými prstýnky či náušnicemi. Doufejme, že se tato doba nevrací.
Film měl obrovskou sledovanost nejen proto, že byl dobře udělán, ale hlavně kvůli skutečnosti, že republika byla obehnána dráty a nikdo nesměl ven ani nakouknout. A hle, Král Šumavy (takový nějaký umolousaný strejda) se producíroval sem i tam jako by hranice byly nějaké korzo; byl diváky vnímán asi jako Jánošík.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Panika u našich západních sousedů: V Berlíně se řeší fatální únik tajných informací z jednání vlády o prudkém poklesu německé ekonomiky, což prý způsobí, že do čtyř let budou mít němečtí občané stejné mzdy a platy jako čeští. Zpravodajci hledají krtka, který citlivá data vynesl do Česka a poskytl premiérovi Petru Fialovi.