Milí komentátoři 😉
Byla jsem oslovena, zda bych svůj příběh sdílela v propojení s příspěvky odborníků a můžu říct, že konference byla skvělá, stejně jako poznatky ze zdravotnictví a také, že se vše hlo kupředu.
Trandový člověk opravdu nejsem, že bych si něco takového vymýšlela, ale pokud se to už stane a mám to v sobě zpracované (je to přeci jenom pár let), bylo by sobecké nepomoci svým sdílením, pokud je o to žádáno! A z mého života vám všem mohu říci, že jsou nejméně tři další ženy, které si procházely dost těžkými chvílemi s miminkem a jejich známí si mě vyhledali právě proto, že s tím umím jít ven!
Jak to dělali naše maminky a babičky a prababičky? Jak už jste jistě četli v komentářích, jeden příspěvek tam zmiňuje, že žena byla celé šestinedělí v koutě. Ano, opravdu, je tomu tak, byla připravená postel pro rodičku, kam se jí miminko chodilo dávat ke kojení, aby se dávala zdravotně dokupy. Vařili se jí silné vývary a nechala se odpočívat. Tento prostor byl zatažen jakýmsi závěsem, kterému se říkalo "koutnice", aby měla svůj prostor pro rekonvalescenci. To jen pro pořádek. Kdo to neví, nechť se trochu dovzdělá anebo raději mlčí. Deprese byly i dříve, ale nebylo to jak teď, že se žena vrátí domů a je na vše sama. Byly velké rodiny, které si navzájem v tom počtu vypomáhaly.
Rozmazlenost dnešní doby? Možná ano, ne však v mém případě. U obou dcer jsem zvolila látkové pleny, které jsem poctivě prala, žehlila, dokonce jsem si na ně koupila starý ruční mandl, abych je mohla žehlit rychleji. Děti jsou pro mě vším, tzn. že je nemám jen proto, aby byly. Celkem 7 let na RD. ML
Dobrý den, konečně jsem si objasnila, proč se u nás na Valašsku říká dárečku pro miminko při první návštěvě - donést neco do kúta :)
Myslíte? Většina praktiků a ambulantních specialistů jsou OSVČ nebo s.r.o, to znamená, že veškeré náklady na provoz ordinace podléhají tržním cenám, jako u všech soukromníků, ale příjmy ordinace určuje pojišťovna a ty roky stagnují. Vlastní příjem lékaře je to, co zbude po zaplacení všech nákladů, odvodů a daní. Jistě chápete, že při této politice jim těžko mohou stoupat. Tolik k té nena-žranosti...
To je ale lež,oni to dělat chtějí a dělají právě proto,ale je hodně důchodců a ti logicky končí a mladých tolik není a navíc si vybírají jen ty lepší lokality např. kolem Prahy. Můžete si vyhledat data,zájem o PL je a opravdu peněz málo nemají.
důchodci dělají tak dlouho proto, že nemají ordinaci komu předat
Jo, ale ta částka je závratná. Přitom pracují pět hodin denně.
1, ordinační hodiny nejsou veškerá pracovní doba lékaře. Kdy myslíte, že vypisuje lázně, invalidní důchody, pojistky bolestné, výpisy z dokumentace a spoustu dalších písemností,? po nocích?
2,z té "závratné" částky hradí lékař- provozovatel nestátního zdravotnického zařízení, veškerý provoz ordinace-počínaje nájmem a konče kancelářským papírem
Za co to ti údržbáři vlastně chtějí. Za mě je praktický lékař, rozuměj obvoďák, prachobyčejný údržbář, který tě s každou kravinou pošle ke "specialistovi". A za to, že tě má zaregistrovaného ve své kartotéce, avšak neléčí tě a jen tě posílá od čerta k ďáblu, mu zdravotní pojišťovny každý měsíc platí kapitační platbu v řádu desítek, některým i stovek tisíc měsíčně. Jsou to stejní nenažranci jako politici. Je to hnus.
Dobrý muži, kapitační platba je paušál za veškerá léčebná a kontrolní vyšetření- ošetření v ordinaci. Zvlášť se pojišťovně účtují jen preventivní prohlídky, očkování a různé drobné úkony většinou v řádech desetikorun. Takže kapitační platbu Váš lékař dostane, pokud nepřijdete, ale stejnou platbu a nic víc dostane i když přijdete každý den.
Nebyla bez problémů, jen se o tom nemluvilo.
Dvacet let lékařská komora upozorňuje, že trend je špatný a pokud se nebude nic řešit, dojde ke zhoršení kvality a dostupnosti péče. Všechny předchozí vlády věděly, že jim nad hlavou letí potenciální prů ser ve zdravotnictví, ale neřešily nic, zavřely oči a doufaly, že do konce volebního období jim to na hlavu nedopadne. No a této vládě dopadlo
Jak můžete vědět,jak ranní schůzka probíhala?Jen z tvrzení Bartoše.Naopak Fiala řekl,že na schůzce poznal,že Bartoš neví kolik bije,problém bagatelizoval a nebyl schopen pochopit a uznat realitu a politické nebezpečí.Pro odvolání byl jasný důvod.Ano,následná forma byla zvolena nešťastně.
Máte pravdu. Premiér řekl, že 95% času mluvili o problémech s digitalizací, pan Bartoš na brífinku bezprostředně po schůzce 95%času mluvil o tom, jakým dalším věcem, které prosazují Piráti, by se měla vláda více věnovat a DSŘ zmínil půl větou. Moc se nedivím, že premiér pak postupoval tak, jak postupoval...
Kdyby mě někdo řekl před třemi lety že budu volit Babiše tak mu jednu fláknu. Dnes je ale realita že hrabiš je menší zlo než Fiala a spol.
A v čem je tato vláda takové přestrašné zlo? Každý , kdo ji volil bez nerealistických očekávání, musel počítat s tím, že náprava ekonomiky bude proces dlouhý a komplikovaný a po začátku války na Ukrajině že dojde zákonitě k poklesu životní úrovně, protože prostě nastaly těžké časy. Nic z katastrofických scénářů nenastalo, vláda jedná poměrně racionálně, jako každá vláda na světě občas něco udělá líp a něco hůř . Internetoví odborníci ovšem mají jasno, že je to nejhorší vláda od druhohor ,za vším vidí komplot, podvod, lež, prospěchářství a kdyby jim premiér zítra osobně snesl modré z nebe, stejně by ho pomluvili, že kdoví, co mu za to kdo slíbil. Psychologové na to mají termín, zapomněla jsem jaký, ale odpovídá do českému pořekadlu- podle sebe soudím tebe. A mimochodem, to premiérské "koryto" bych nechtěla ani za zlaté prase.
No ale normální by bylo na ty požadavky říct, "to si snad děláte srandu, chtěl jsem dat šanci, ale ne končíš s takovým pristupem ." Misto nejdřív "jo souhlas" a za dve hodiny zavolat "rozmyslel jsem si to, máš padaka"
jenže to "jo,souhlas" nikdo neslyšel, pouze pan Bartoš to tak prezentoval na brífinku po schůzce, na které - jak pak premiér upřesnil, řešili z 95% problémy s digitalizací...
Na celém tomhle politickém "třešťoprdlením" je nejzajímavější to, co se asi odehrálo v hlavě premiéra Fialy mezi s Bartošem přátelským, jedeme dál rozloučením (dle Bartoše) a rozhodnutím Fialy o Bartošově divokém a tím netaktickém, byť nezbytném odvolání. Tedy v průběh max. 2. hodin.
Protože na to, že to byla bezeomoční, racionální a slušňácká rozvaha, tak pro Fialu typická, to opravdu nevypadá.
A tak to bylo klasické, dlouho bržděné "bouchnutí sazí" nebo se Fiala dostal pod vnější existenční tlak, to když Bartoše neodvolá. Třetí varianta, že to je oběma domluvená, pro oba výhodná komedie, snad v úvahu nepřipadá.
No vzhledem k tomu, že Fiala v tomto případě opustil své jinak nepřekonatelně pevné intelektuálně-kulturní mantinely, to nejspíš na pod existenční hrozbou na nátlak zvenčí vypadá.
Nebylo by divu, tvrdé jádro ODS se mocensky existenčně ohrožené tuplem cítí a tak se mohlo stát, že svému fíkovému listu Fialovy nařídilo, aby "své koule poodhalil". A ten k tomu donucen to stydlínsky zbrkle, zbaběle a tím netakticky udělal. Kdyby svolal koaliční radu, tam své rozhodnutí mužně z očí do očí oznámil a následně provedl, nikdo, ani Piráti, by ani necek.
Ale to by Fialu pánbůh v té chvíli musel při zdravém rozumu zachovati ráčit. Což se evidentně nestalo. Ty tlaky byly i na pánaboha moc silné.
Je ovšem otázka, jestli to jednání pan Bartoš na brífinku neinterpretoval trošinku optimističtěji , než proběhlo- sám premiér posléze upřesnil ,že 95% schůzky mluvili o problémech digitalizace stavebního řízení . Takže i toto mohlo jeho rozhodnutí ovlivnit- že ministr i nadále problém zlehčuje...
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
V roce 1961 jsem začala chodit do 1.třídy a paní učitelka nás měla 40! Myslíte,že měla někoho k pomoci?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Já Vás trumfnu. Nás bylo v roce 1964 v 1. třídě 42 a chodili jsme na ranní a odpolední směny :D
1 odpověď