Přechylovat nebo nepřechylovat je mně osobně asi jedno, skousnu a poradím si s obojím, ale čemu jsem nikdy nerozuměl, bylo přechylování příjmení už -ová obsahující. Tenistka Světlana Kuznětsová byla najednou Kuznětsovová, lyžařka Julia Čepalová byla Čepalovová, Maria Šarapová - Šarapovová, Anna Kurniková - Kurnikovová. Tomu nerozumím. Vždyť tam je rod jasný už z jejich příjmení a netřeba tam dodávat druhé -ová.
Tak turista si nekupuje roční kupón, pro ostatní drahá je. Pradoxně těm,co nejvíc slouží, jezdí skoro zadarmo. A můj výpočet je 3650/300 dní= 12,20 Kč na dopravu denně s ročním kupónem, paradoxně nezletilá dcera nemá na žádnou slevu jízdného nárok bez prokázání věku dokladem, jakým? Pas pro české dítě v Praze?
Takže jezdí dítě zaplnou, aby dospělí jezdili za 6 Kč, no kdo toto vymýšlí?
Stačí dojít na prodejní místo, které je skoro na každé stanici metra s rodným listem a fotografií a za 60,- Kč (cena i s pouzdrem) dostanete jízdenku do dovršení 15 let věku dítěte. Ten pas nebo občanský průkaz je míněn spíše pro turisty.
„Na průměrný byt ve městě mimo Prahu v hodnotě 4,5 milionu v Česku musí člověk aktuálně pracovat 7,2 let." To bych chtel znat ty pocty. Nebo bych si z platu nemohl koupit nic. Pokud beru slusny plat 50tis cisteho a budu tak dobrej, ze z platu dokazu dat stranou 20tis za mesic, tak na byt za 4,5 mice nasporim za 20 let !!!!!.
Pokud přinese chlap, jak říkáte, slušných 50 tis. a žena průměrných 35 tis., určitě to jde. Ale pak nemá smysl šetřit a koupit, neboť než člověk našetří, cena bytu za tu dobu stoupne do nesmyslu a nekoupil by nikdy. Určitě se vyplatí vzít hypo a z přebytků splatit dříve.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Přesně. 2020? V roce 2020 byl 3+kk v Praze mezi šesti a sedmi miliony a 2+kk mezi pěti a šesti. 2022 a 2023 to při 6% hypotékách trochu kleslo, ale se snižujícími se úroky to nyní letí zase o statisíce nahoru.
Ještě možná 2017 byl 3+kk pod pět milionů, tam kdo zaspal, už mít šanci asi nebude. Alespoň v Praze, jinde v republice jsou byty asi mnohem dostupnější.
Až na to, že v dnešní době za 3 368 225Kč žádnou slušnou nemovitost neseženeš.
To je také pouze půjčovaná částka. Nikdy banka nepůjčí 100%. Lidé nad 35 let musí mít minimálně 20% z vlastních zdrojů, což při této průměrné úložce činí nemovitost za cca 4,2 mil. korun. A právě za tuto cenu jsem před rokem a půl koupil pěkný 2+kk v Praze po kompletní rekonstrukci. Takže nereálné to není. A že jdou ceny bytů nahoru je fakt, neboť v nedávné době jsem úplně stejný byt v podobné výbavě po kompletní rekonstrukci v té samé lokalitě viděl za 4,7 milionu.
20 tisíc měsíčně, si žádná kantynská nevydělá. To má prodavačka v Lidlu za plný úvazek. Takže, vymyšlený článek novinářky.
To víš, že jo, strejdo...Pokladní v Lidlu v Praze po třech letech necelých 39 000,- základ plus cca 4000,- příplatky + cca 2200,- stravenkový paušál.
Nevím, na co to byla narážka, ale necelých čtyřicet tisíc čistého mi pro ženu nepřijde vůbec málo. A to nemluvím o tom, kolik toho donesou domů za nesmyslně směšné ceny...
No nevím, ale asi by to chtělo zamyslet se nad Vaším druhým bodem, protože když nebude neděle pracovním dnem, tak lze asi těžko mluvit o sedmidenním pracovním týdnu a potom je pro všechny volná vždy neděle. Nehledě na to, že potom , pokud budete potřebovat po zaměstnanci, aby šel v neděli do práce, tak mu budete muset vyplatit přesčas se všemi příplatky za práci ve svátek (50%,...), což se u sedmidenního pracovního týdne neproplácí,....
Vážený pane Sochore,
ale o tom přeci mluvím. Nyní, když je otevřeno sedm dní v týdnu, máme volno libovolné dva dny v týdnu. Pondělí, úterý. Sobota, neděle. Středa, čtvrtek. Pokud by bylo v neděli zavřeno, bylo by volno zřídkakdy sobota, neděle nebo neděle, pondělí. Ale spíše by bylo například úterý, neděle nebo středa, neděle. A to je to, proč by volná neděle nebyla pro pracovníky obchodů úplně výhrou.
Tak by mne zajímalo zda vedení je v práci,podle poboček také až do 22hodin.
Vážený pane Vojáčku,
samozřejmě. Někdo musí spočítat tržbu a zavřít obchod. Takže pokud se odchází ve tři hodiny ráno, odchází ve tři hodiny ráno i vedení filiálky. Pokud je nástup na čtvrtou hodinu ranní, otevřít musí rovněž vedení filiálky před čtvrtou hodinou ranní.
Vážení,
dlouho se bavím nad články o obchodech. Rád bych Vám zde alespoň trochu nastínil, jak to chodí. Jen pro představu, jsem vedoucím v jednom ze supermarketů (ne manažerem). První diskutovaný bod - otevírací doba - změnili nám otevírací dobu z 21:00 na 22:00. Za mě je to super. Když byla otevírací doba do 21:00, nebylo možné stihnout objem práce, pracovník se pomalu nedostal na toaletu, natož na svačinu. Nyní se práce stihne a pracovník není úplně zničený z nesnesitelného pracovního tempa. Navíc tím, jak se nestíhalo, zůstávalo se několik desítek minut přesčas. Nyní se stíhá a chodí se domů tak, jak je naplánováno. Čili se pouze zlegalizovalo to, co už dávno bylo.
Druhý bod - zavřené neděle - no to by byla tragédie! - Musíte si uvědomit, že pracujeme v sedmidenním pracovním cyklu. To znamená, že pokud by byla neděle zavřená, byl by to náš den pracovního volna. A k tomu by, ne vždy, byl druhý den volna sobota nebo pondělí. Takže bychom měli volno například středa, neděle. Prosím, chceme si odpočinout a mít dva dny volna v kuse. A to by v případě zavřených nedělí nešlo. A ani se nebavím o zajímavém příplatku za víkend.
Třetí bod - otevření o Štědrém dnu a na Silvestra. Šest týdnů před těmito dny manažer vyvěsí rozpis a kdo chce, dobrovolně se napíše na tyto dny. Nikdo nikoho nenutí, nikdo není penalizován, pokud nejde ani jeden z dnů. Uvědomte si, že příplatek za Štědrý den je v řádu nižších tisíců a je spousta pracovníků, co Silvestra nemají rádi, neslaví...
Navíc jsou všechny tyto body prozákaznické, a o to jde.
Opravdu nepotřebujeme zastání.
Šťastný Nový rok 2024!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Narodila se s ženským pohlavním ústrojím, je to žena a boxuje mezi ženami. Nejedná se o trans-ženu, takže v tom nevidím problém. Sport z hlediska fyzických, ale i mentálních vlastností není spravedlivý, lhot této ženě příroda dala do vínku lepší predispozice k boxu než ostatním(více mužského hormonu). Ale to je sport. Někdo ma prostě atletičtější typ postavy, někdo muskulaturnější, a někdo nemá ani jedno. Příroda to tak zařídila. Znamená to tedy podle logiky lidí, kteří si myslí, že by tato boxerka měla zápasit v mužské kategorii, že muži, jenž prostě mají nižší hladinu a produkci testosteronu než ostatní muži a nemají tedy tolik typicky mužskou muskulaturu a agresivitu, že by měli jít zápasit se ženami?
5 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
I já souhlasím. Vždy nás učili, že kluci mají penis a holky vagínu. Jarmil Kratochvíl také využil své výhody a už přes čtyřicet let drží nepřekonatelný světový rekord v běhu na 800 m a všechny nepřekonatelné národní rekordy (!!!!!) na všech tratích od 100 do 800 m. Ale tenkrát se to neřešilo. Pokud se narodily jako ženy a mají vagínu, nevidím důvod, proč by nemohly startovat ve své, tedy ženské kategorii. Důvody už jasně popsal p. Cibulka.
1 odpověď