V současnosti je společnost Rosatom první na světě v počtu zakázek na výstavbu jaderných reaktorů s nejlepšími referencemi a zkušenostmi.[14] Americká konkurence Westinghouse se od roku 2017 vzpamatovává z nedávného bankrotu.[15] Rosatom měl ke konci roku 2019 ve svém portfoliu ve výstavbě 36 jaderných reaktorů ve více než 12 zemích světa.[16] Jediným konkurentem Rosatomu v jaderné energetice je dle západních odborníku pouze Čína.[14] Těžební divize se zabývá průzkumem ložisek uranu, jeho těžbou a zpracováním. V jejím čele stojí společnost ARMZ (celým názvem Atomredmetzoloto). Na domácí půdě je nejvýznamnější společností PPGCHO, která těží zhruba 90 % domácího uranu. Zahraniční aktivity spravuje společnost Uranium One, původně kanadská společnost stoprocentně vlastněná Rosatomem. Při součtu produkce uranu společnostmi ARMZ a Uranium One byl Rosatom v roce 2019 druhým největším producentem uranu na světě.[17] V zásobách uranu je na druhém místě ve světě.[18
Nedávné smutné události ukazují že i vzdělaní a úspěšní lidé mohou být pro společnost nebezpeční. Naše armáda by měla dbát především o zdravotní stav personálu.Já vím že psychiatrů je u nás nedostatek,ale jestliže nebudou odhalování a odstraněni ze svých funkcí psychopati,může to dopadnout velmi špatně.
Já vidím největší problém v kvalitě potravin,Každé jídlo by po průchodu trávícím traktem mělo být uloženo do půdy,kde poskytne mňamku různým půdním organizmům,které ji přemění na výživu pro rostliny.Jenom v takové půdě mohou být vypěstovány kvalitní produkty.My namísto přírodních hnojiv dáváme do půdy Cererit,NPK,Krystalon apod .Rostliny nám potom z takové výživy marodí a musíme je chemicky léčit.A tak koloběh živin v přírodě nahrazujeme koloběhem chemických látek.
Nevím co je na tom pravdy,ale slyšel jsem,že se tito hrdinové v Azovstalu schovávali za ženské s dětma .A když chtěl někdo utéct,tak ho střelili do zad.Až když tam doletěl Tonda Guteres a civilisty vyhnal,tak se vzdali.A v Turecku se měli líp než na dovolené,protože to bylo gratis.Na Guantanamu by se tak neměli.
Problém je v tom že jsme přerušili koloběh živin a průmyslovými hnojivy a postřiky jsme z půdy udělali mrtvou hmotu,která nesaje vodu.To jenom hnůj nespasí.Na vrcholu potravního řetězce je člověk a co projde jeho zažívacím traktem,mělo by se vrátit do půdy.Proto by jsme se měli snažit aby se do čistírenských kalů nedostávaly nebezpečné látky,např z léčiv /měla by se chemická léčba nahrazovat biologickou/,také přípravky na ochranu rostlin by se měly nahrazovat biopreparáty.Problém je taky v tom,že tyto nové látky bývají často dražší než chemické a to brání jejich masovějšímu využívání.Ve světě je objeveno spousta biologických látek které by mohly sloužit jako náhrada chemie,ale v cestě jim často stojí úředník a pokud by chtěl výrobce nebo dovozce nový biopreparát prodávat,musel by ho u nás zaregistrovat a to je tak drahá záležitost,že se to často nevyplatí.
Největšími viníky odlesňování Amazonie jsme my.Téměř každé kuře na našem talíři bylo krmeno GMO sojou vypěstovanou na Amazonských plantážích,hranolky v našich supermarketech,nebo restauracích byly smaženy na palmovém oleji.Do těchto odrůd soji je vložen gen přesličky,která je tolerantní ke Glyfosátu.Tuto toleranci tak získá i GMO soja a plantáže tak mohou být vesele stříkány Roundupem aby všechna vegetace uschla kromě soji.Potom se divíme,že máme v sobě glyfosát.Politici jsou jen loutky. Odkaz 1
Ta látka je lék a dnešní technika dokáže detekovat její stopy i po letech.Vím z vl.zkušenosti,že některá léčiva zůstávají v organismu desetiletí.Kdyby se prokázalo,že dopovala,tak by jistě skončila,ale takto se udělal cirkus,hodila se špína na Rusy a jede se dál.Vlk se nažral.Proč jsou někteří sportovci registrovaní jako astmatici a před závodem si mohou inhalovat léky na lepší dýchání?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
My si kuřata líhneme sami kohouty zabíjíme za rok,každá slepice má u nás 30m2 pastvy.V kompostu si vyhrabávají kalifornské žížaly,nekrmíme průmyslově vyrobenými krmnými směsmi,jen přírodní krmivo,žádné vakcíny ani léčiva,žádné úhyny.Denně sbíráme asi 30 vajec a myslíte,že mě někdo dá na vesnici 5kč za vejce,když v obchodě jsou za 4 ?
Nebo za ročního kohouta tři stovky?Musíme vejce prodávat tak jak v obchodě,máme tedy 120kč denně.To není zaplacená ani hodina práce.Proč to děláme?Především proto,že máme vejce a maso hlavně pro sebe a pro své blízké,a také proto,že nám slepice likvidují plevel a hnojí zahradu kde máme ovocné stromy a keře.