Šikovné tak pro vozíčkáře, ale ne pro bydleni rodiny . Byt bez špetky soukromí.
Vozíčkář jsem, ale v té "hrůze" bych bydlet nechtěl ani za trest. Místnosti (podle mě) mají mít dveře (návštěva se mi nemusí dívat i do ložnice, nebo na wc), Práh je též dobrá věc, v bezbariérovém bytě jsem si je dodělal, aby bytem neprofukovalo.
Vynechávám ten holý beton - to chce snad jen voják, zvyknutý na bunkr.
Pochopila jsem, že při čekání letadla na letištní ploše. Jsem netušila, že se v letadle nemůže čůrat, když čeká na letištní ploše...
Technicky je použití wc v letadle možné kdykoliv - jde o uzavřený systém, jako v moderních vlacích (i našich). Jde tedy jen o přístup posádky. Než riskovat, že to někdo nestihne, měli by každého pustit podle jeho potřeby - ano, personál by nenesl odpovědnost za případné zranění - např. v důsledku turbulence.
Dokonce i drtivá většina vlaků už má zcela uzavřené, moderní WC - velmi podobné tomu v letadle. Odpad jde do uzavřené nádrže - vyprazdňuje se v depu. I splachování je na vodu poměrně úsporné - tlaková voda a odsátí odpadu podtlakem.
Tato moderní wc jsou použitená i pro zdravotně postižené (vozíčkáře).
Zvláště pokud má pohodlnou většinu na to, aby hlasování ustála. Pak ta dlouhá diskuze ztrácí smysl.
Pro "mračouny" doplním: Diskuze, která není na dané téma a navíc nemůže ovlivnit výsledek hlasování o nedůvěře, opravdu nedává smysl. Pokud se jedná, mělo by se jednat o něčem důležitém.
Nezpochybňuji diskuze, kdy jednají rozumní lidé. Diskuze, která vypadá jako pohled do mateřské školky, kde se děti hádají o to, kdo rozbil autíčko - tak ta opravdu smysl nemá.
Jedno se vládě musí nechat, neumí komunikovat a Babišovi naskakuje na jeho předvolební akci. Proč se jí vůbec zúčastní? Proč celá vláda a všichni kolaliční poslanci prostě neopustí sněmovnu dokud ta fraška neskončí, aby si tam ty svoje kecy vykládali mezi sebou?
Zvláště pokud má pohodlnou většinu na to, aby hlasování ustála. Pak ta dlouhá diskuze ztrácí smysl.
Jenže pokud se už v novostavbách topí elektřinou, tak se topí v podlaze a ta spotřeba není zas tak šílená, vím ze zkušenosti v rodině.
U těch novostaveb budete mít pravdu. Ve starším domě (z roku cca 1930) mám spotřebu plynu (topení - voda - vaření) 37MWh - topím ale na 23°C. Proto mi ta předpokládaná spotřeba v článku nepřipadala velká.
Paní Nerudová : - zatím sní o tom, co bude dělat až bude prezidentka ...
Pan Pavel : - je zřejmě dobrým vojákem - ale nikdy nebude rozumět "normálním " lidem. USA se potřebuje dostat se do naši republiku a začít řádit podle své chutě...
Pan A. Babiš je připraven pomáhat lidem České republiky. Je pracovitý, tam kde je potřebovat pomoci od dětí až i po starým lidem , aby mohli celkově důstojně žití a ženy a muži ...
Když lid je spokojený, nestrádá a všechno jde jako na drátku a porozumění .
Česká republika bude opět kvést . Volím pana Baviše .
Znám osobně 10 invalidů, kterým A. Babiš pomohl prostřednictvím jeho nadace. (jinde se pomoci nedovolali - jednalo se o zdravotní pomůcky, které jim usnadnili život)
Znám také 10 lidí (znám je osobně), kterým Babišova nadace vyřešila jejich (normálními uřady) neřešitelné problémy. Jednalo se o invalidní občany, kteří žijí jen z invalidních důchodů. Takže i to je pro mě jistota, že pana Babiše zajímá i život normálních lidí - a není mu lhostejný.
Jeden můj známý (úspěšný podnikatel - nyní už v důchodu), když po mě chtěl služby, mi vždy dobře zaplatil. Říkával: "Když se budou mít dobře ostatní, příjdou si ke mě koupit věci - budu se tedy mít dobře i já".
Návratnost 5-10 let. Jaká je životnost baterie a střídačů? S tím je nutno taky počítat, náklady nejsou jen počáteční. Mám známého, který si to pořídil jako jeden z prvních, za silně nevýhodných podmínek a návratnost si spočítal na 250 let. Dnes je situace asi lepší.
Pokud se použijí kvalitní baterie - životnost cca 8-10 let. Dobrý střídač by měl mít životnost v podstatě neomezenou. Je to v podstatě větší UPSka. Mám doma 2 UPS (1200W), které mi slouží už dvacátý rok bez závady (na TV, SAT, PC a internet). Jen měním po cca 5 letech baterie (používám tam ale ty nejlevnější olověné AGM v ceně 800 Kč).
Když čtu podobné články, tak se mi obracejí panenky už nad tím, jakou předpokládají spotřebu u domu do 150 m2. Pět až deset MWh za rok se mi zdá dost přemrštěný, těch pět bych ještě skousl, ale deset, to už bych mohl mít v baráku nějakou strojní výrobnu, takže půl mega za fotovoltaiku, pokud bych nedosáhl na dotaci by mi nepřišla při rozdílu spotřeby bez a s fotovoltaikou zaplacena za pět let myslitelná, jak je tady uváděno. To bych musel na elektřině ušetřit ročně sto tisíc. To mi nepřijde normální. Dnes jsou sice ceny vysoko, ale nikdo nemůže vědět, jak dlouho se v podobných relacích budou pohybovat a pokud pak půjdou dolů, tak se pak ta fotovoltaika vyplatí snad až za více než deset let a to už vůbec nepočítám náklady na údržbu a případné opravy. Mně to přijde spíš jako reklama výrobců pro vyšší prodej než smysluplná pomoc občanům.
Pokud budu elektřinou i vytápět a vařit - tak by to mělo odpovídat. Já mám v domě 140 m2 spotřebu elektriky 3 MWh - topím i vařim ale plynem.
Takže by vlastně letouny 4. generace byla lepší a hlavně levnější alternativa. Nevím, kdo o nákupu letadel jako je F-35 rozhoduje, ale pro mne 1 milión korun investovat do 1 hodiny letu takového letadla je neskonalý luxus pro stát jakým je Česká republika.
Tuto možnost už připouští stále více států - i výrobců této techniky. Myslím si, že pokračovat s Gripeny by nebylo špatné řešení. Dnes je móda všechno označovat generacemi (letadla 5. generace, mobilní sítě 5. generace, ...), ale mnohdy jde jen o "marketing". Gripen (ať zůstanu u tématu) má výhodu vyšší rychlosti a obratnosti. Navíc je schopen přistát (a následně startovat) třeba i na dálnici (F-35 to nezvládne). Levnější provoz je jen "třešnička na dortu". Samozřejmě KAŽDÝ výrobce bude uvádět, že jeho výrobek nemá konkurenci - je NEJ. Technologie Stealth má výhodu jen do prvního odhalení. Proto někteří výrobci vojenských letadel se od tohoto směru odklánějí - rychlost a obratnost (a třeba lepší zbraně) stealth přebijí. Dokonalejší detekce je levnější a úspěšnější.
A na které změny elektromagnetického spektra? V jakém kmitočtovém rozsahu? S jakým dosahem? Zkuste si něco nastudovat, až budete chtít něco "chytrého" napsat.
Nastudujte si něco vy. Nemusím sledovat přímo vyzařování konkrétního cíle, ale sleduju změnu známých vyzařovaných signálů. Každé letadlo (i raketa) totiž tento obraz naruší - buď se objeví odražený signál, který tam dříve nebyl, nebo vznikne "díra".
Na jednom TV kanálu (asi Discovery) byl na toto téma zajímavý pořad - technologie Stealth má slabinu v této metodě detekce. Proto se začíná mluvit o tom, že je to slepá cesta - a hlavně drahá. Moderní systémy varování kombinují tento pasivní způsob detekce s aktivním.
K čemu je celý antiradarový systém a antiradarová povrchová úprava F-35, když každá česká Tamara tento letoun vidí.
Zda Tamara tento letoun viděla, mám dojem že ano, nevím - moderní radarové systémy ale pracují jinak. Reagují na změny elektromagnetického spektra - vidí tedy i zcela pasivní letoun, protože ten narušuje vyzařování jiných vysílačů a na základě této změny ho moderní radar uvidí.
Proto už antiradarové provedení ztrácí smysl a extrémně prodražuje konstrukci.
Hmm, smutné. Já jednou platila 3.000,- za taxík a taky mi bylo hloupé mu to nedat. Tvářil se vážně a trval na tom. A bylo mi jasné, že mě oškubal. Byť mě vezl přes celou Prahu, tak za trojku to nebylo.
Mě jednou vezl taxikář v Praze též pořádný kus cesty. Na částku jsem se zeptal před nástupem - řekl mi částku. Tu částku ukázal taxametr už v půlce cesty ("turbo" tam ale nebylo - prostě to neodhadnul) - překvapilo mě, že když to viděl, taxametr vypnul a řekl, že si za chybně udanou částku nese odpovědnost sám. Řekl si jen o tu předem udanou částku - samozřejmě dal jsem mu více. Jsou tedy i dobří taxikáři.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Přesně tak argumentovali nacističtí lékaři, když ospravedlňovali svoje zločinné pokusy na lidech, umučených k smrti.
Pasteur léčil vakcínou chlapce, kterého pokousal vzteklý pes. Aby světu prokázal účinek vakcíny, musel dokázat bez pochybností, že chlapec byl vzteklinou skutečně infikován. Udělal to tak, že ho po uzdravení za přítomnosti svědků znovu prokazatelně nakazil vzteklinou, aby měl jistotu, že přežití chlapce způsobila jeho vakcína, nikoliv nenakažení při pokousání.
2 odpovědi
3
Sledujících
10
Sleduje
3
Sledujících
10
Sleduje
Jinak se to prokázat nedalo. Někdy je pokrok i rizikový. To, co dělali nacisti, nemělo s tímto bádáním nic společného.
1 odpověď