Napsal jste to výstižně vzhledem k tomu, že jsme byli ještě nedávno děšeni hrozbou sucha a globálním ochlazováním. Úplně se pomíjí, že klima není na Zemi neměnné, stačí si připomenout střídání dob ledových a meziledových a klima ve středověku.
Jenže se jedná o aktuální varování ,a že jsou modely přesné, nám ukázaly nedávné záplavy u nás. Tak bych si z toho srandu nedělala.
Spíše se náhodou trefili.
V kartách taky občas vyhrajete, ač se zdá, že karty jsou náhodné, při zamíchání a rozdání mají karty své místo a pomalu tím určujete hru.
Při povodních nejvíce utrpěla česká část Slezska jako Krnov, Opava, Ostrava a zejména Jeseníky jako je Jeseník a Hanušovice. Když zůstaneme v oblasti tak například Šumperku se to vůbec nedotklo.
Předpověď je brát s trochou míry nadsázky. Brát ano, doslova ne. Je to jen předpověď a ta se vždy mění.
Němci se k funkční atomové bombě v podstatě nepřiblížili ani na dohled. Do roku 1945 nepostavili funkční reaktor, z toho plyne, že neměli štěpný materiál (ani uran a vůbec ne plutonium) a neměli reálný technický návrh bomby. Možná bych s vámi nesouhlasil ohledně nosiče, teoreticky Heinkel He 177 Greif by to mohl zvládnout, ale to je jen úvaha.
První jaderný reaktor byl od Heisenberga.
Sestaven v Lipsku první funkční pokusný jaderný reaktor na světě. Koule vyplněná uranem, parafinem a těžkou vodou, v níž skutečně docházelo k omezenému jadernému štěpení. V červnu 1942 však reaktor z dosud neobjasněných příčin explodoval.
Každopádně lidé jako Einstein, Braun, Heisenberg, a spousty dalších, to byli klíčový lidé pro výrobu atomové bomby.
Další holej fakt, že v roce 1939 Heisenberg rozštěpil atom uranu a v roce 1942 se mu prakticky podařilo to, co už stejně jako Oppenheimer věděl teoreticky a tedy vyvolal řetězovou reakci nutnou k uvolnění ohromného množství energie. Heisenberg postavil malý jaderný reaktor nazvaný „milíř”, v němž se mu podařilo získat o 10 procent neutronů víc než na začátku experimentu.
Yankeeové netušili, jak jsou Němci daleko, a sami spustili projekt Manhattan, jehož vědeckým šéfem se stal Robí Oppenheimer.
Němci měli ale jiné starosti. Při jednom z experimentů s reaktorem došlo k explozi, která Heisenbergovu laboratoř kompletně zlikvidovala. To jen posílilo nedůvěru Führera v německé vědce. Vůdce jim věřil mnohem méně než stoupencům okultismu a nejrůznějších pseudovědeckých teorií no a tomu také samozřejmě odpovídala mizivá finanční podpora výzkumu.
Kdyby Hitler nechal dělat a podporoval práci svých podřízených, válka by mohla dopadnout jinak.
Je potřeba podotknout, že tam, kde jsou teď Amíci, je zásluhou právě německých vědců například raketové pohony (NASA),...
A co říkáte na Keprníka 12° od Holby, také nechutná?
To že nějaké pivo někomu nechutná neznamená, že je to špatné.
Toto ovšem neplatí u Starobrna.
Tohle „Starobahno”, jak je nazýváno i brňany, je moravská mutace německého das Bier, kromě stejně odporné chuti se navíc vyznačuje odpudivým zápachem a příměsí biologicky aktivních choroboplodných zárodků (více viz. kašna na náměstí Krautmarkt a Bier).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Více lůžkových míst ČD nelze, neboť vozy nejsou, neexistují.
Využívají se na:
Canopus 1x pár (dříve 2x, výluka přes Linz, Canopus vezl navíc další lůžkový vůz jako náhradu za Jižní expres, cílová stanice je stejná)
Jižní expres 1x pár
Metropol 1x pár
Slovakia 7x párů.
A 1 kus zůstává jako rezerva v Praze.
12x WLABmz826 a 9x WLABmee823.
Lehátkový vůz na vlacích Canopus patří dopravci SBB, tedy Švýcarům, ne ČD.
1 odpověď