A nechcete rovnou, aby veškeré mzdy chodily v plné výši státu a ten nám pak dle uvážení jen přiděloval soc. dávky? Pak už bude státní moloch spokojený, nebo bude zase potřeba najít další zdroje, které půjde zdanit? Nebo nejlépe rovnou obnovit otroctví co? Ono tu sice svým způsobem v omezené míře stále je, ale už byste si nemuseli hrát, že není.
Začněte konečně s deregulací a osekejte byrokracii, zatím se o tom pořád kecá, ale nikde jsem žádný antibyrokratický balíček nepocítil. Malá byrokracie = malá potřeba úředníků/stát. zaměstnanců/potřeby za přemrštěné prachy digitalizovat = menší výdaje státu = třeba jednou vyrovnaný rozpočet a nakopnutá ekonomika? Zatím vše jenom paragrafy a lejstry svazujete a stát kyne jak otesánek.
Řekněte na rovinu, že chcete zpátky otroctví, ideálně pracovat permanentně, ženy pouze na povolení porodit, dítě šupnout na výchovu státu (pro potřebnou indoktrinaci) a fofrem zpátky vydělávat pánovi. Proč by proboha měl člověk, nedej bože matka trávit čas s vlastními dětmi?!
Už je mi zle z toho přepočítávání všeho na peníze, přijde mi to už jako úchylka. Celý život se za nimi lidi honí a nakonec si za ně ani to zdraví mnohdy nekoupí, promrhaný čas tuplem ne. Pokud je někomu zatěžko být doma s vlastními dětmi, ať si je nepořizuje, není to povinnost, klidně může budovat kariéru. Mmj, už dneska nemusí žena trávit doma 3 roky, záleží na ní (a partneru), jak se zařídí, ale chápu, že velká část populace stále potřebuje stát, aby je vodil za ručičku.
Tohle už nás nepřekvapí, na to jsme si zvykli, že kupujeme všechno nejen dráž ale rovnou alespoň 2x tak 😄 - od kulometů, výstroje až po letadla. Takhle sice procenta HDP bezpochyby splníme, ale efektivita pláče, ostatně jako ve všem státním. Hádám, že napřesrok budeme muset kvůli zbrojení zvedat daně a zadlužení, že?
Největší problém je v nás samotných včelařích.. Máme metodiku léčení proti VD, můžeme ji doplňovat o kyseliny (doporučuji), proti kterým rezistence nevznikne, můžeme si pomáhat opatřeními, jako stavební rámek a následné vyřezání trubčiny atp., přesto se na včelařském fóru dočtu o včelařích, kteří se hrdě hlásí k tomu, že už ani neléčí, protože je to "slepá" cesta a Varroa za úhyny nemůže...
Sami jsme řešili 3 roky po sobě nemalé úhyny a to u poctivě léčených včelstev. Až letos, co v našem okolí se včelařením skončilo pár včelařů, se nám konečně podařilo se všemi včelstvy opět přezimovat. Ono "starého psa novým kouskům nenaučíš" platí u lidí 100% - starého včelaře už ke změně přístupu ke včelám nepřesvědčíte, protože přece celý život mu to fungovalo, tak ho teďka nebude nikdo poučovat.
O "bastardizaci" kraňky (ano i Buckfastkou), nekonečnému zalévání přírody betonem a asfaltem, postřicích atd. ani nemluvím, o tom se už roky píšou odborné práce a sem by se to ani nevešlo 🙂.
Pokud nechtějí lidi sloužit ani jako profíci, nebudou chtít sloužit ani v okamžiku, kdy jim ukradnete např. rok života v rámci ZVS. Navíc ta představa některých, že když projdete vojnou, tak v případě potřeby se necháte mobilizovat a poslat na frontu jsou s ohledem na ukrajinské zkušenosti dost úsměvné. Pokud lidé nechtějí bojovat, tak nebudou. V lepším případě budou švejkovat, v horších případech sabotovat a dezertovat. Nežijeme v minulém století, ale v době globalizace, která má své výhody, i nevýhody.
Stát by měl popřemýšlet, proč v době, kdy se tlačí likvidace národních států, v době kdy se záměrně ředí Evropská populace nekompatibilními černochy a araby a tak by se dalo pokračovat, nechce nikdo sloužit vlasti? Můj názor je, že vidí, že brzo žádná vlast nezůstane. Já osobně taky nehodlám bojovat za tento SESR (svaz evropských socialistických republik) a jeho "hodnoty", které jsou mnohdy neslučitelné s těmi mými... Když to napíšu narovinu, taky se nehodlám nechat zastřelit proti domnělému nepříteli v rusku (který není schopný položit za 3 roky ani ukrajinu), abych uvolnil místo těm našim černým plaváčkům. Děkuji, nechci.
Až budeme jednat zase jako suverénní stát Čechů, Moravanů a Slezanů, budeme se snažit udržovat si národní identitu a kulturu, stát přestane vlastní občany všemožně buzerovat (třeba byrokracií), tak dejte vědět. Pak se v případě potřeby přihlásím dobrovolně. Za stávajícího stavu mě na vojnu možná odvedete, ale přísahu státu nikdy nesložím.
"Pomni, abys den sváteční světil. Tak zní třetí z desatera božích přikázání. "
Ne, takhle fakt nezní. Pokud se oháníte desaterem, podívejte se do bible, kde najdete "Pomni den sobotní, aby ti byl svatý. Nebudeš konat žádnou práci ty, tvůj syn, tvá dcera, otrok, ani host přebývající ve tvých branách...." atd. Některé překlady užívají místo soboty sabat, z něhož odvozením vznikl název pro sobotu. To, co tu citujete vy, je katolická úprava, která měla posílit moc církve. Ostatně se tím ani netají, že to byli oni, kdo změnili den odpočinku ze soboty na neděli a hrdě prohlašují, že kdokoliv odpočívá v neděli, uznává autoritu ŘKC, namísto Boha...
Tolik jen malé vzdělávací okénko 🙂
Nechápu, že lidi, kteří dle článku jsou evidentně movitější, jsou stejně tak hloupí (chtěl jsem napsat něco jiného, ale cenzura) a stále cpou peníze nějakému prostředníku, který jim slibuje hory doly. Pochopil bych to v devatesátkách, možná kolem roku 2000, ale dneska, kdy na pár kliknutí můžete obchodovat s akciemi z celého světa skrze tzv. brokery, případně půjčovat peníze v režimu P2P přes skutečně ověřené společnosti, je tohle fakt nepochopitelné...
Není se čemu divit, že lidi potom vidí ve všem podvod a raději nechají peníze hnít na běžném účtu, případně to cpou jenom do cihel.. Peníze lidi vydělat umí, ale fin. gramotnost tu evidentně stále chybí.
Nevážení odborníci, jděte už s tou pohádkou o nedostatečné výstavbě k šípku. Co všechno zabetonujeme? Celou republiku? K čemu to má být dobré? Dostupnost bydlení tím nevyřešíte! Nem. tu kupuje spousta zahraničních investorů, kterým nemá šanci konkurovat ani naše střední třída. Nájmy by byly řešením, pokud by poměr nájmu vůči mzdě nebyl tak vysoký, jak je a hlavně ta vazba nájemce - nájemník dávala oběma stranám nějakou jistotu. Pokud v současnosti postavíme i 100 000 bytů/rok, stejně se po nich jenom zapráší a na trhu se velká část z nich ani neobjeví, alespoň ne do doby, dokud se ten překotný růst cen. nem. nezastaví. Druhou věcí je, že z naší ekonomiky odtéká spousta peněz za kopečky, což je logické, zahr. kapitál tu investovat nebude z dobroty srdce, ale pokud nám bude odtékat kapitál i z nájmů placený cizincům, prostě si zaděláváme na nemalé problémy, nejen sociální, ale i ekonomické..
Poslední věc k výstavbě, naše populace neroste, už teď jsme nadělali spoustu zásahů do krajiny a dalším betonováním a asfaltováním, zejména bezhlavým kvůli "nekonečně" rostoucím ziskům, budeme situaci jenom zhoršovat. Jenom já (+- 30tník) pamatuju kolik "prašných" cest v obci bylo, všechno vyasfaltováno a odvodněno. Dvory to samé, kdysi si lidi sadili, dneska si raději koupí a v rámci minimalizace práce dvůr zalejí betonem a zaskládají dlažbou - opět odvodněno. Pak trochu víc sprchne a všichni se divíme, že jsou povodně. V létě se divíme, že jsou vedra a že počasí blbne - ono to ovlivňuje i proudění vzduchu a spoustu dalšího... Začněme už konečně přemýšlet nad důsledky našich činů.
Tohle evidentně nemá řešení. Obránce se logicky území vzdát nechce, agresor ho dobrovolně nevyklidí, takže nějaká mírová jednání jsou jenom šaškárnou... Pokud Ukrajina nebude schopná rusa vojensky vyhnat z obsazených území, může si klást požadavky jaké chce, ale do té doby jí Krym a další prostě nikdo nevrátí.
I když postavíte 150 000 bytů ročně, prd to pomůže, dokud tu bude moct kdekdo ze zahraničí skupovat celé bytovky. Zahraničnímu kapitálu ve formě různých fondů, ale i jednotlivců, místní konkurovat nemůžou. Prvně vyřešte problém s tímto skupováním nemovitostí a pak eventuelně řešte co dál. Takhle postavíte, a stejně to pro běžné lidi nic nevyřeší, jen zase zmizí kus přírody.
A při zohlednění zastavěné plochy v naší republice je snad další masová výstavba i nežádoucí a přinejmenším na pováženou... Pak nám pár dnů prší a 1/4 republiky plave, případně v létě jsou nesnesitelná vedra a spousta dalších faktorů, o kterých by se dalo dlouze rozepisovat...
Na tohle nám dal odpověď opakovaný a dnes už slavný myší experiment. Poslední generace - "krásní, stále o sebe pečující mladí samci" a "a agresivní mladé samice".. Myslím, že to vypovídá za vše, protože totéž vidíme i v té naší, tzv. západní civilizaci...
Další fází v experimentu už bylo pouze zhroucení populace jako takové.
Tak přesně tyhle studie mě nechávají naprosto klidným. Jednou jsou 2-4 dcl vína/denně zdraví prospěšné, pak zase ani kapka, po pár měsících opět ano, ale jen 2 dcl, pak zase ani kapka... Pořád dokola.
Mmj, víte, že římští legionáři měli denní příděl vína, coby prevenci proti zažívacím problémům? A vzhledem k tomu, jak dlouho to používali se můžeme domnívat, že věděli proč to dělají. Ono lepší připitý legionář, než doslova pros.... bitva 😄
Takže zase jsme u řečí typu lépe vybírat daně, zdanit tiché víno, které údajně přinese miliardy (ne nepřinese), ale podstata problému, kterým je neschopnost státu hospodařit s financemi se zase neřeší.. Stejně tak přebujelá státní správa, papír na každé uprdnutí apod.
Jako vinař říkám, klidně daň na tiché víno uvalte, ale nevymýšlejte k tomu další stoh lejster, jak je v tomto státu zvykem, nebo celní sklady, které nemáte jak ve stávajících provozech zajistit. Vyberete na tom nějaké drobné (s ohledem na výši deficitu), donutíte ty drobné vinaře (kterých mmj kvapem ubývá) zase přejít zpátky mimo živnost a v návaznosti na to Vám klesne výběr jiných daní.. Místo dalšího vymýšlení co ještě zdanit popřemýšlejte, proč je téměř 1 000 000 !! pracujících přímo, či nepřímo napojeno na státní rozpočet! Osekejte stát, skutečně deregulujte byrokracii a umožněte, aby tu zejména v potravinářství konečně mohla vzniknout nějaká konkurence! Vyššími daněmi k prosperitě nedojdeme, spotřebka na tabákové výrobky je toho důkazem - rok od roku vyšší sazba, a rok od roku nižší výběr...
Já chci pravicovou stranu, která bude především hájit zájmy ČR, bude mít před občany zodpovědnost a hlavně oseká stát - od byrokracie až po množství lidí přisátých na státní rozpočet. Nikoho takového bohužel nevidím a jak píše P. Pavlata, už mi nezůstali ani ti svobodní, kterým bych ten hlas dal, takže se voleb už nejspíš ani nezúčastním.
S touto myšlenkou bych samozřejmě souhlasil, lepší než udržovat při životě systém, který se stejně sesype. Je ostudou všech vlád od převratu, že s tím nic neudělali, i když měli slušné podmínky. Potíž nastává, jak dokládá i tato diskuze, v lidech samotných, naprostá většina chce, aby je stát vodil za ručičku, říkal jim co můžou a kdy můžou, nebo naopak co zase ne atd. A nejlépe, kdyby jim jejich pohodlný život platili ti druzí. Do akcií a dluhopisů se tu většinově nikdo pouštět nebude a už vůbec ne v rámci soukr. fondů. S tím mám problém taky a raději si spravuju své ptf sám, aniž bych musel komukoliv cokoliv platit.
Dovedl bych si ale představit, že odvody na soc. by z určité části chodili na soukromý penzijní účet jednotlivce, přičemž by pro stát byly naprosto nedotknutelné a bylo z nich možno nakupovat státní dluhopisy např. pro budování určitého úseku dálnic, stavbu JE, případně jakýchkoliv dalších nezbytných věcí, které státu do budoucna budou vynášet a nebyl by tak problém pokrýt výnos oněch dluhopisů. Dovedl bych si představit možnost nakupovat akcie státních podniků, aktuálně třeba ČEZu apod., prostě relativně bezpečné uložení prostředků (ovšem zrovna u čezu závislé na blbosti a nezodpovědnosti politiků).
Samozřejmostí je, aby byl účet děditelný, nebo tak jako můj důchodový "fond" stavěn spíše na divi. akciích, mohlo by se vytvořit slušné vícegenerační ptf. Ovšem pořád se tu bavíme pouze teoreticky, státy mají omezenou životnost, o čemž něco víme. 🙂
Obchodování na burze jako takové bych nechal na každém zvlášť, protože tady by to u většiny dopadlo katastrofou.
Zase se musíme k té naší sluncem zalité budoucnosti a světlým zítřkům prozakazovat/přikazovat? Co je komu do toho, jak si druzí lidé žijí, pokud se mě to nijak nedotýká?
Pokud jsou jediným argumentem, co tu v diskuzi zaznívají, náklady na zdravotnictví, tak na to existuje jednoduché řešení, stejně jako na důchody. Každý za své a státu odevzdávat naprosté minimum financí. U zdravotnictví to lze pořešit pojistkou, u důchodů investicemi v průběhu života a hlavně mezigenerační solidaritou v rámci rodiny/rodu - pomáhat si vzájemně, nebo třeba budovat vícegenerační divi. portfolia atd. Ale je mi jasné, že k tomu tady nikdy nedojde, protože většina populace (viz i tato diskuze) potřebuje stát, aby je vodil za ručičku a na oplátku jim diktoval např. kdy do toho důchodu můžou atd.
Lidi chtěli svobodu a teď se nechávají dobrovolně všude možně omezovat a co je horší, když oni, tak musí všichni.
To jsou zase komentáře... Pár dnů burzy klesají a dle některých už nastává apokalypsa, nebo přinejmenším obdoba toho, co se dělo v roce 1929 - mmj doporučuji si zjistit proč k tomu vlastně došlo 🙂
Pokud nezačne další světová válka, je ideální příležitost si ve slevě nakoupit. Nemusíte být bohatí (jak tu někteří tvrdí), ani čekat na dno (stejně ho málokdy chytnete), ale postupně si během propadu přikupovat a za dalších 10,20 a více let spokojeně sledovat zhodnocení. Lepší varianta, než si pak vyčítat, že jste tuhle super příležitost propálili a pak zase nakupovat na vrcholu 🙂 Zkrátka ideální příležitost si zapracovat na svém důchodu, protože stát Vám nebude mít z čeho vyplácet.
Je zvláštní, že v té naší zastupitelské "demokracii" si ti námi zvolení zástupci dělají co chtějí, bezohledu na názory jejich voličů. Chápu, že jsou lidé, kteří budou vždy a proti všemu, na druhou stranu pokud politici mají tu drzost o sobě prohlašovat, že jsou zástupci voličů, mají před nimi mít zodpovědnost, protože pokud ne, nebavíme se o demokracii, ale oligarchii.
Druhou věcí je, že se spousta soukromých zájmů zastupitelů a vidin zisků schovává za veřejný zájem a "prosperitu" obce/města/oblasti...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Není žádnou ctností pracovat na stejné pozici bez jakéhokoliv posunu - finačního/profesního. Na tom vydělá zaměstnavatel, ale ne zaměstnanec. A nevím jak ostatní, já pracoval, abych se měl dobře a pokud možno umožnil další generaci, aby se měla ještě lépe než já, ne proto, abych pánovi vydělal na x-tou dovolenou v průběhu roku. Nakonec jsem dal vale "pánům" a dělám sám na sebe, což člověka fakt baví úplně jinak (a taky je jinak ohodnocený), jenom by to chtělo osekat všechnu možnou byrokracii, ta je v tomto státě šílená.
1 odpověď