Jsem taky senior 70+, ale o 14 let mladší, proto se asi dívám na celou věc trochu jinak. Nemám v mobilu žádné slevové aplikace (smartphone mám) a nechce se mi tím zatěžovat. Necítím se nijak diskriminovaná a vůbec si myslím, že je lepší, když senior zapne zdravý rozum - jako Marie, když usoudila, že "obyčejná" kukuřice je výhodnější než ta zlevněná - to je obvyklý trik obchodníků, aby se zbavili ležáků. Vůbec honění se po slevách je další pastí na zákazníky - člověk pak nakoupí i to, co nepotřebuje. Taky se dívám na slevy, ale až u zboží, které chci koupit. Chodím na nákup se seznamem a něco navíc koupím jen výjimečně, nekupuji zbytečnosti, konzervy skoro vůbec, vařím ze základních surovin. A týdenní nákup pořídím laciněji než obě dámy. Jde totiž o to, nekupovat to, co je zlevněné, ale to, co opravdu chci a potřebuji.
Skoro vše bylo v diskusi řečeno, nebudu probírat jednotlivosti. Sama jsem důchodce - 70+ - a musím říct, že mě už dost rozčilují jak ti "ochránci ubohých důchodců", naposledy včera Tomio Okamura, který nás údajně brání proti okrádání (nemluvě o ANO, které to má v popisu práce), tak na druhé straně takováto dehonestující zjednodušování. Pane autore, především NEGENERALIZUJTE!! a nesnažte se stavět mladé proti starým a naopak. Každý člověk je unikát a měl by být hodnocen podle svého charakteru a chování, ne podle toho, jestli je mladý, starý, Čech či cizinec, volič té či té strany, zkrátka patří-li do určité skupiny. Bohužel se to často děje a pak se nemůžeme divit, že naše společnost je rozdělená a plná zloby a agrese. Prosím, nepřispívejte k tomuto neblahému trendu.
Dobrý den, popsal jste to dobře, ale chtěla bych dodat, že zkvalitnění našeho školství není POUZE otázka peněz. I kdyby se v tomto okamžiku nalilo do školství dvojnásobné množství peněz, ještě by to neznamenalo automaticky zlepšení. Mnozí kvalitní kantoři opouštějí učitelství nebo se mu vůbec nevěnují z jiných důvodů než finančních, ale protože jim vadí jiné věci - např. přemíra byrokracie, tlaky ze strany rodičovské veřejnosti, nemožnost realizovat svoji představu o náročnosti výuky atd. atd. Je spousta učitelů i ředitelů výborných, ale také průměrných a velmi špatných a je podle mě trochu zjednodušená představa, že jakmile by na danou pozici byl vypsán dvojnásobný plat, už by "někde za rohem" čekal kandidát, který se ihned přihlásí a bude vše dělat daleko lépe.
Peníze by určitě pomohly ulevit - stejně tak onen kýžený sabatikl, sen mnoha pedagogů! - přetíženému systému, chtěla bych jen dodat, že mnoho taky dělá celospolečenská atmosféra a určitá setrvačnost celého systému. Proto si myslím, že mluvit jenom o penězích je zjednodušení celého problému. Je to teprve A, po kterém by mělo následovat i B - debata o úloze a významu vzdělání, všeobecné vs. odborné, o náplni curricula, atd. O atmosféře na školách, hlavně základních a učňovských, o jejich problémech. To mi ve vašem článku chybělo.
Helena Laburdová (pedagog v důchodu)
Se vším v uvedeném článku souhlasím. Argumenty hezky shrnula autorka v odkazu. Za sebe chci dodat. - Ani já - jako důchodkyně - nechci být hájena takovou bandou pokrytců, kterým nejde o nic jiného než o hlasy u voleb. Pro ten účel rozeštvávají společnost, staví mladé proti starým. Vzkázala bych panu AB: neberte si nás důchodce jako rukojmí svých politických hrátek. Doufám, že velká část důchodců na to nenaletí. Cituji jednu hezkou hlášku z předvolebního videa, kde jedna starší dáma říká: Jsem stará, ale nejsem blbá!
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Výborně napsaný článek, nelze než souhlasit. Nastává zřejmě doba intolerance - což bohužel dokládá i řada příspěvků v diskusi. Hospodina v hospodě jsem viděla ze záznamu, doporučuji všem, kteří se k věci vyjadřují a nevědí, o co jde (na Seznamu k dispozici). Hodně pozorně jsem sledovala, jestli tam někdo něco konzumuje - jediné, co si účastníci vkládali do úst, byly hostie, na stolech byly sem tam vidět sklenice, ale během mše tam jen ležely, účastníci byli plně zaujatí děním. Celý obřad byl důstojný, zároveň srdečný a spontánní, moc se mi líbil. Orka Váchu sleduji už léta a velmi si ho vážím pro mnoho jeho vlastností. Poslední, co by se mu dalo vytknout, by byl nedostatek víry a neupřímnost. Kdyby bylo takových lidí v katolické církvi víc, určitě by většinová společnost (která bohužel ani nerozlišuje mezi jednotlivými církvemi a hlavně má o obsahu křesťanství jen matné znalosti) na všechny církve nepohlížela s despektem a podezíravostí.