Mnozí se diví, že USA zavádí cla. Evropa má taky cla a k tomu DPH, která je cca 20 procent. USA má cla a prodejní daň do cca 8 procent, stanovují si ji jednotlivé státy, v 5 není vůbec. Možná měli evropští politici Trumpovi věřit a měli začít jednat o narovnání celkových kvót. Jenže mu nevěřili a rádi si hnili ve svém rybníčku. Tak by měli začít alespoň teď, lepší, než nikdy.
Ač jsem prezidenta Pavla nevolil, měl pravdu, když řekl, že neveřejná měla být část se zprávou generála a zbytek v normálním režimu. Ale to vládě taky nevyhovovalo, tak nebylo nic. A poslanec Michálek pak prohlásí, že ve zprávě nebylo nic, co by už každý nevěděl. Zajímavé taky je, že ve vyhlášené demokratické Velké Británii se záležitosti bezpečnosti běžně projednávají v parlamentě veřejně a dovedou se u toho i dost pohádat. Samozřejmě o rámce bezpečnosti, podrobnosti jsou tajné. U nás se tomu vláda brání, není mi jasné, co chce utajit před voliči, asi něco důležitého, co by plebs neunesl? To nás má za takové hlupáky?
Ač prezidenta moc nemusím, tentokrát měl pravdu. Část jednání mohla být neveřejná, zbytek veřejný. Diskutující tady zmiňují, že to přece nejde. Ale jde. Například ve Velké Británii ano. Samozřejmě se neprobírají úplné podrobnosti, to nikdo nechce ani u nás. Ale koncepce bezpečnosti a finance na ni probírat lze. Prostě chtěla koalice naštvat opozici, že takové jednání svolala, což je chyba a opozice se opravdu naštvala a jednání opustila, což je taky chyba. Proč to jde v Polsku, že se na takové základní věci koalice s opozicí domluví a u nás to nejde? Nenadávejte na jednu nebo druhou stranu, ale oběma najednou, zaslouží si to všichni.
Obě strany si z toho dělají předvolební boj. Prvně vláda schválí navýšení rozpočtu na obranu, potom o tom chce jednat, má to být naopak. Špatně. Schůze PS do neveřejného režimu, přitom stačilo dát do něj jen to, co tam má být, ne celé jednání. Špatně. Přitom kdo z normálních lidí by to jednání sledoval? A za další, co v ČR zůstane utajeno déle, než jednání skončí? Proč třeba ve Velké Británii takové jednání parlamentu veřejně jde, ale u nás ne? Pak se opozice na jednání nevrátí. Špatně. Proč třeba v Polsku o bezpečnosti koalice s opozicí jedná, domluví se a prosazují bezpečnost, ať je u moci ten nebo onen a jde to a u nás ne, jen si dělat navzájem schválnosti? Špatně. A nevěřím, že volby něco změní, ať vyhraje jeden nebo druhý. Smutný obraz naší to společnosti.
Koncepce výstavby armády ČR je už mnoho let hotová, takže bavit se dá snad jen o tom, jak je naplňována a kolik na ni a kde přidat. Ke schůzce neschůzce bylo mnoho komentářů ze všech stran a v mnoha médiích, nakonec vše veskrze vyznělo, že o věcech se má mluvit v parlamentu, jako se to děje na západ od nás, i ve slovutné demokratické Británii. Tak ať to tak ti naši politici udělají.
A ke zbrojení, státy EU dávají cca 450 miliard dolarů, USA asi 1000 miliard dolarů, Rusko jen 150 miliard dolarů. Někde bude ve vyzbrojování chyba, nebo v tom, co se do toho započítává.
Diskuze se zde vede široká. Jednání jsem zažil jako předseda odborové organizace ve veliké firmě mnoho. Vždy začínalo tím, že jsme se sešli, věc projednali a potom informovali o výsledku, dohodli jsme se a jak, nebo ne a proč. Nepamatuji se, že by byl postup naopak. A myslím si, že toto je stejné, ať se na mě nikdo nezlobí. Nemůžu předem rozhodnout, jak to bude a potom o tom chtít jednat, to už není o čem.
Autor je demagog a úmyslně píše polopravdy. Průměrná mzda téměř 50 tisíc Kč byla za poslední kvartál 2024, ale v tomto kvartálu je vždy vyšší, zaměstnavatelé vyplácejí odměny. Za celý rok 2024 byla nějakých 46 tisíc Kč a reálně to bylo na úrovni roku 2018.
Ono vybrat si čísla, která mi vyhovují, je asi jednodušší. A premiér Fiala? Že měl říci o válce a neplnění slibů dříve? To si na to vzpomněl 9 měsíců před volbami a po 3 letech války? Nevěřím mu ani slovo. Sliby porušila vláda vědomě, jen udělala známé když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Jsem zvědavý, kolik toho do voleb zase naslibují.
Tak mi vrtá hlavou, k čemu takový průzkum vlastně je, proč se dělal a kolik to zadavatele stálo. Trump koná, jak koná, já to beru jako fakt, který stejně neovlivním. Mohu se začít chystat na dopady jeho konání, ale abych to v diskusi rozebíral, jak s tím souhlasím nebo ne, proč? Můj názor stejně tak jako dalších bouřně diskutujících stejně nic neovlivní. Je lépe pochválit dobře uvařenou svíčkovou, to je alespoň kladná informace.
Povinnou vojenskou službu? Kdyby se na tom začalo pracovat hned, trvalo by to několik let, než by mohla začít. Nemáme kasárna, nutnost postavit nebo nakoupit a rekonstrukce. Nemáme zbraně a munici, nutnost nakoupit a to je při dnešní poptávce nadlouho atd. Pro pana Okamuru, nevím, jak si to představuje po okresech, kdo a kde by lidi cvičil? Vždyť vojáci v každém okrese nejsou, dokonce ani v krajích, v Moravskoslezském kraji není vojenská posádka, kde by ti odvedenci cvičili? Někde na louce by stříleli z přivezených zbraní?
Pane autore, u Jurečky se nejedná o důchodovou reformu, ale jen o úpravu parametrů. Jinak statistika je krásná v tom, že si můžete vybrat údaje, které se vám zrovna hodí. Většina invalidních důchodců musí pracovat, jen kategorie 3 ne a těch tak moc není. Porovnání od roku 2012 je možná zajímavé, ale nicneříkající. Uveďte, v kolika letech se v průměru odcházelo do důchodu v roce 2024, to je důležitější údaj a nechce se mi to hledat, protože to je zase jen údaj.
Tak si pisatelka vzala do úst představitele států, kteří v Paříži nebyli, hlavně Orbána. A co ti představitelé, kteří tam byli, ale s účastí vojsk na Ukrajině nesouhlasili? Ti nic? Oni také nabourávají onen val? A co dnes hlavní nepřítel nějakého valu - USA? Kritika těchto pisatelce nesedí do jejího názoru? Nevím, jak ropu, ale plyn bereme z Ruska více, než před válkou. To i my nejsme proti valu? Tak kde je nějaký spolek rebelů? Prostě se Evropa neumí domluvit na jednotném postupu. Tak jaký val a jací rebelové? Jen politika košile bližší než kabát. Tak když kritizovat, tak všechny podle zásluh.
Evropská armáda? Polsko, které dává do zbrojení snad nejvíce v Evropě, kupuje zbraně odkudkoliv, i z Jižní Koreje, jen aby je měla. Frantíci, Švédové podporují své výrobky, o letectvu nemluvě. Nakolik jsou tyto zbraně kompatibilní? Jak by v případě konfliktu a obrany Evropy armády spolupracovaly mezi sebou? Každý si hraje na vlastním písečku. Dále, z čeho budeme zbraně vyrábět? Z bambusu? Výrobu oceli si úspěšně likvidujeme ve jménu ekologie, ale zbraně bez ní nevyrobíme. Atd. atd. Náprava tohoto stavu by chtěla politickou odvahu v celé Evropě a nebude to hned. Ale dle mého, tu odvahu a domluvu napříč státy stejně nikdo nenajde. Takže, pomoz nám Bůh.
Plec nebo kýta nakrájet na kostky, 20 gramů soli napůl normální a praganda, dát do sklenic, přidat lžíci vody, zavíčkovat, dát do hrnce, nalít vodu po víčka, přivést k varu, vařit 2 hodiny, vypnout, nechat v hrnci, druhý den opět vařit 1 hodinu, vytáhnout, nechat zchladit. Maso se musí vařit nadvakrát.
Slováci si před pár lety zvolili změnu a Progresivne Slovensko, za které je Odér v EP. Co ti předvedli, byla naprostá katastrofa a tak vládne opět Fico, který byl demokraticky zvolen. Ať si Odér prvně zamete před vlastním prahem. A že mladí Slováci utíkají ze Slovenska mj. za slušností? K nám do Čech? Kde je u nás v politice slušnost?
Pane Čápe, tak na to pojďme zhurta. Největšími znečišťovateli jsou suverénně tankery, převážející kde co z jedné strany světa na druhou. Takže se zřekněme argentinského hovězího, ovoce z jiných kontinentů, vraťme se k místní výrobě, místním potravinám, a zakažme tankery. Nyní máme na nátlak vozit více ropy a plynu z USA, abychom vyrovnali obchodní deficit - tankery. Ale zakážeme si spalovací auta, když pár největších tankerů ročně znečistí ovzduší více, než všechna spalovací auta v Evropě.
Omezme leteckou dopravu, jak nákladní, tak osobní, dovolenou bez aut travme doma, alespoň podpoříme místní hospodářství.
Protože se zhoršuje bezpečnostní situace, musíme zbrojit, ale bez ocele, u které je výroba neekologická (už se děje), nasaďme rychlerostoucí bambus a z něj zbraně vyrobíme, že budou naprd je jedno, ekologie nám řekne bravo!
A takto jde pokračovat dále a dále. Evropa se podílí na znečištění světa cca z 8%, může se starat horem dolem, ale sama nic nezachrání. A prozatím to vypadá, že sama zůstane, Bohu žel. Chtělo by to vzít rozum do hrsti a říci si, co budeme dělat, ale abychom nešli zpět do jeskyní, zeptat se lidí, zda chtějí snížit svou životní úroveň, ne jim to rovnou nařídit. Připadá mi to jako starý vtip: Lidé, přivezli jsme vám kamion štěstí, tak si ho rozeberte a radujte se, jinak dostanete přes ústa.
7
Sledujících
1
Sleduje
7
Sledujících
1
Sleduje
Pro některé diskutující. Lidé jsou proti, protože jim to zhorší bydlení a sníží cenu majetku. Jiní lidé jsou pro, protože jim to zlepší bydlení a zvýší cenu majetku. Párek vykutálených politiků vydělal hromádku milionů prodejem sadů městu Havířov a co město teď s nimi? Tunel dlouhý 500 metrů má vést pod obcí Těrlicko, Zlatý důl pro stavbaře, protože bude níže, než hladina přehrady, k tomu mosty, nadjezdy atd.
O tom obchvatu se jedná snad 30 let. Mezitím byla dostavěna dálnice z Ostravy kolem F.-M. na Těšín, Slovensko a Polsko. Z druhé strany opravena 59 a 67 na Těšín, blíže Havířovu 475 navazující na 67. Z Ostravy směr Těrlicko a Třanovice budou mnozí stále jezdit přes Havířov, protože je to kratší a až na pár semaforů bez problémů. My tam máme jen chatu, bude od obchvatu tak 200 metrů, to přežijeme, ale bydlet bych tam po dostavbě nechtěl.