Ale tohle je přece známé odjakživa. Nakonec v článku je správně zmíněn starověký Sokrates, který zanechal písemné záznamy. To ale neznamená, že už dávno před ním se nevyskytovali přemýšliví lidé. Problém je ale v tom, že se v mozku perou dvě dost protichůdné tužby - zvídavost a snaha porozumět jak spolu vše vzájemně souvisí, tedy jak to doopravdy funguje. No a pak je tu ta základní vlastnost všech živočichů, rostlin, mikroorganismů atd. soupeřit v evolučním procesu s cílem uchovat a ještě i rozmnožit svůj genom. To je základní zákon existence čehokoliv živého a nemůže to probíhat jinak, než v ostrém konkurenčním boji. Vždyť se ti živí tvorové nejen že mezidruhově jedni druhými živí nebo na sobě alespoň parazitují, ale oni bojují i uvnitř daného druhu, mezi rody, rodinami, až do úrovně jednotlivců uvnitř rodin.
Kdyby naprostá většina lidí nebyla natolik primitivní, že jsou ovládáni především tímto zákonem evoluce, tak by tady živočišný druh dvounožce vzpřímeného, známého pod označením "člověk", už nebyl.
citace: citace: ... Na tělesa, která se přesně v těchto bodech nacházejí, působí nulová gravitační síla. ...
==============
Toto je napsáno chybně - má zde být uvedeno "nulová síla", protože se zde vyrovnávají síly odstředivé se silami gravitačními.
Jinak je potřeba mít na paměti, že ve vesmíru není žádné místo s nulovou gravitační silou, protože gravitace, tento dosud neobjasněný fenomén, je ve vesmíru všudypřítomný.
Ono to spíš vypadá, že Trump chce jenom kapku rozvířit politické vody.
Na druhou stranu je ale potřeba přiznat, že donutit Evropu k zodpovědnějšímu přístupu k zajišťování své bezpečnosti je už skoro zoufalé. Evropané prostě chtějí jenom nakupovat cetky v supermarketech (a následně je vyhazovat do popelnic), celý den, nejlépe včetně pracovní doby, sedět v autech a posouvat se v kolonách a potom samozřejmě křižovat Zeměkouli v letadlech a navštěvovat možné i nemožné destinace, a pak to prezentovat na sociálních sítích. Donutit je ale, aby dávali víc peněz na zbrojení a trvalou přípravu na budoucí válku, to je normálními prostředky nemožné.
Tohle je ojedinělý a navíc dramatický případ, kdy došlo ke sporu mezi navigací a realitou. Kdyby ale řidička kromě pohledu na displej navigace také koukala na dopravní značení, nemuselo k události vůbec dojít.
Nám se ale v dobách počátků zavádění GPS navigace tady u nás stala naopak humorná příhoda, když nás ta tehdejší navigace svedla z trasy po běžných okresních silnicích někam stranou, až do dvora v krajině osamělé zemědělské usedlosti.
citace: ... V každém mozku – a nezáleží na tom, kolik je vám let – jsou totiž oblasti, které zůstávají stejně výkonné jako v mozku dítěte. ...
===============
To nejspíš ano, ale rozhodně to nejsou oblasti, které potřebujeme k vyvolávání informací z paměti. Právě tam je nejvíc znát problém, který mi staříci dobře známe - když si na něco potřebujeme vzpomenout, tak nám to nejde (hlavně jména, obecně pak názvy a čísla), ale po nějaké době to z paměti najednou v pohodě vyplave, aby to tam pro příště zase zapadlo.
Článek je samozřejmě reklama, jako v podstatě všechny internetové články. V tomto případě se jedná o reklamu na kurz, který expertka provozuje.
citace: ... opět se to zredukuje tak, že děti to jak cvičené opičky zasadí do vzorečku, a pak jim utečou všechny souvislosti a principy,“ vysvětlil. ...
================
Tato věta vystihuje podstatu českého školství, která platí pro všechny učební předměty - odříkávání zapamatovaného bez potřeby věci porozumět. Takhle se učilo už v dobách CK Rakouska a tady to vytrvalo už asi navždy, protože to vyplývá z mentality obyvatelstva. Proto jsou zde tolik populární všelijaké vědomostní kvízy a soutěže, ale tam, kde je potřeba logické myšlení, je situace mnohem horší.
Ono se to bohužel silně promítá i do společenského života, kdy zde dodnes máme tak vysoký počet pertuum-mobilistických komunistů s tou jejich teorií, jak dříve bylo to, či ono "zadarmo" a jak všichni pracovali podle svých schopností pro společnost a měli pak logicky právo brát podle svých potřeb. S takovým národem se žádná "díra do světa" udělat nedá, ale oni si přesto sveřepě myslí, jací jsme, my Češi, kabrňáci.
Ono to vypadá, že si Britové chtějí křížením ras ozdravit genom. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby se nejednalo o násilné jednání. V dějinách to ale vždycky takhle probíhalo. Když bandy ozbrojenců nebo vojsko dobily nějakou oblast nebo město, tak znásilnili všechny, bez ohledu na věk a někdy i pohlaví.
Jakákoliv aktivita a ochota vycházející nikoliv náhodně z nějaké situace (třeba, že vynesu někomu těžkou nákupní tašku z autobusu apod.), ale když dotyčný sám přijde s nabídkou nějaké pomoci, která ani momentálně není potřeba, je krajně podezřelá. Takového člověka je skutečně potřeba dobře znát.
Vzpomínám si, že za našich mladých let bývala některá děvčata v pubertě nadšená z malých dětí. Tak se stávalo, že požádaly matku dítěte, které bylo ještě v kočárku, že jí ho, třeba po obědě, budou venku vozit. To bylo ale na vesnici, kde jsme se všichni znali, a v té době, už i vzhledem k vybavení domácností, byla leckterá matka za takovou pomoc ráda. Mohla si doma alespoň něco v klidu udělat.
Co je na tom divného, že na nějaký virus není vakcína? Vždyť účinná vakcína existuje jenom na několik virů a z těch respiračních se jedná prakticky jenom o chřipku.
Vyvinout opravdu účinnou vakcínu není jen tak. Např. se potvrdil původní předpoklad imunologů, že očkovat proti třeba tomu novému respiračnímu viru SARS-CoV-2, aby to mělo podobný efekt jako třeba u té chřipky, není možné.
citace: ... Dovedete si představit, že by v dnešní době vznikla povinnost po skončení pracovní doby absolvovat školení plná propagandistických nesmyslů, jejichž znalost a vzorné papouškování Vás vynese třeba k povýšení?
=================
Tak to si právě u tohoto odjakživa vykutáleného národa dokážu představit velice dobře. Vždyť o co jiného té cca třetině "nostalgiků starých dobrých časů", kdy důležitější než schopnost dobré práce byla schopnost korupce (klidně i jen na úrovni "švestiček z naší zahrádky") a podlézání, a z toho plynoucího klientelizmu?
Národy složené z lidí prostomyslných, bez vlastního logického úsudku, budou vždycky dobře ovlivnitelné všelijakými sliby. Vždyť to tady u nás dobře známe z posledních voleb, které se tu konaly těsně před nastolením období tzv. reálného socializmu, tedy v roce 1946.
Dnes je situace o dost horší, protože lidé, myšleno hlavně mladí lidé, se mezi sebou už prakticky nebaví a se staršími už vůbec ne. A ani je nemohou, jak to bývalo po staletí běžné, pasivně odposlouchávat, protože se už ani ti starší mezi sebou nevybavují (při cestách do práce, před prodejnami, u holiče apod.).
Všechnu komunikaci dnes přebraly sociální sítě a do těch se nejspíš dá "šikovně" vstupovat (já to nepoužívám, takže to neznám). Je tedy prakticky nemyslitelné, že by toho ti, kteří mají nekontrolovatelné peníze, nevyužívali.
Jako příslušník výrazně menšinové části obyvatelstva, tady člověk celoživotně se potýkající s hubeností, bych přivítal nějaký nápoj, který by zrychloval trávení, ale neobsahoval alkohol. Jenže takový nápoj pro každodenní používání nejspíš vůbec neexistuje.
Červené víno je pro žaludek větší zátěž než bílé. Ani se nedivím, že mladí Francouzi si dají radši růžové, bílé, nebo nějaké likéry.
4
Sledujících
3
Sleduje
4
Sledujících
3
Sleduje
citace: ...Žádná civilizovaná společnost nepovažuje prokurátora či prokurátorku za populární celebritu, která se má oslavovat. A v žádné civilizované společnosti není žaloba a zatýkání pachatelů výronem Dobra. ...
==================
Přiznám se, že smysl tohoto článku jsem nepochopil, protože se mi nechce věřit, že P. Šafr je emisarem sil, které touží po destrukci civilizace, tedy společenského uspořádání, které se v lidské společnosti vyvíjí po staletí, aby pak v průběhu třeba jen jedné revoluce, či masivního nájezdu barbarů, vzalo za své.
Když si logicky rozebereme smysl ocitovaného odstavce, tak podle Šafra je "výronem Dobra", když pachatele trestných činů necháme, ať si je v klidu konají, nebudeme je zatýkat ani obžalovávat. To se pak ale s civilizací můžeme rozloučit i bez revoluce lůzy (třeba komunistické) nebo nájezdu barbarů. A to by P. Šafr chtěl?