S většinou toho, co píšete, se dá souhlasit. Ale současně platí, že každý stát má vládu, kterou si zaslouží.
Patrně nás tedy čeká ještě hodně práce a odříkání, protože pokrok není zadarmo. A vůle k opravdové změně (tedy k té práci) tady moc není.
Člověka, který by řekl, že dotace jsou nešvar, že si musíme vydělat na to, co chceme utratit a že pokud hledáme pomocnou ruku, nejspíš ji najdeme na konci své paže u nás nikdo do vlády nezvolí.
Krásný rozhovor, děkuji za něj.
Polechtala mě zmínka o tom, kdo by měl projektovat (jsem stavební inženýr), ale nakonec souhlasím s názorem pana architekta v oblasti urbanismu i architektury domů a pozemních staveb obecně. Skeptický jsem v oboru inženýrských staveb (mostů, tunelů, přehrad,..), tam je myslím hlavní slovo ponechat inženýrům (a neříkám, že architekti nemohou zdaru projektu významně pomoci).
Ale to je věčná rivalita, která asi neškodí. S tou byrokracií je to samozřejmě do puntíku pravda (mám obdobný věk i zkušenost). A pokud jde o dotace : ve Švýcarsku stavějí desítky kilometrů dlouhé tunely z prostředků sousedních kantonů a z úvěru, bez nároku na státní rozpočet. Dotace jsou nešvar, čím dříve se jich zbavíme, tím líp.
Olympiáda je dnes hlavní událost profesionálního sportu. Tedy ryze obchodní akce. Olympijská myšlenka s ní úplně nesouvisí. Totalitní režimy ji využívají jako svou reklamu, stejně jako sponzoři a státy, které profesionální sport podporují. Z toho pohledu je mi jedno, kdo tam závodí. Jenom je potřeba vědět, k čemu to všechno slouží. Podle mě by státy měly přiznat, že jde hlavně o obchod a předat OH obchodníkům a od politiky je oddělit.
Tím nechci říct, že s účastí Rusů a Číňanů, Severokorejců a dalších souhlasím. Ale nemusím se na to koukat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Podle toho, co jsem v článku četl, se zdá, že celá ta válka by se měla proměnit do obchodní dohody mezi Ruskem a Amerikou, kde Ukrajina se ocitla na sporném území a nemůže s tím moc nic dělat.
Podstata toho sporu je ale jiná. Jde o vůli Ruska zabrat vše, co je možné, bez ohledu na právo a bez ohledu na oběti (i vlastní). A probíhá to na hranicích Evropy, která má v tomhle případě stejný zájem, jako Ukrajina.
Tak milá Evropo, stačil tenhle budíček? Nebo je potřeba tu válku rozšířit ještě dál?
Pokud by to mělo dopadnout tak, jak navrhuje Trump, čekají nás nehezké časy.
Ještě pokud jde o údajný dluh Ukrajiny za zbraně: jestli se nepletu, tak celistvost území Ukrajiny zaručilo Rusko, USA, Anglie a Francie. Ta záruka ale asi nebyla funkční. Podle mě žádný dluh není.
Je potřeba vytvořit skutečnou záruku, že Rusko nepůde dál a to je odstrašující síla.
A zdroje tu jsou, stačí se podívat do Evropských dotačních programů na cokoli.
2 odpovědi