Nemyslím, že by autor byl v tomto článku se svým odhadem mimo realitu. Nemusím být expert na taktiku, strategii a další vojenské vědy. Stačí selský rozum a základní matematika a vyjde mi výsledek dost podobný. A teď mi vysvětlete, kde berou podklady ti, kdo se bojí, že Rusko bude za rok, za dva na našich hranicích, ne-li, že obsadí celou Evropu. Něco tady nehraje.
Izrael už se delší dobu chová nejen jako agresor, ale doslova jako teroristický stát. Týrat hladem civilní obyvatele, znemožnit jim přístup k pitné vodě a základním lékům a bránit činnosti humanitárním pracovníkům je nejen hanebné, ale zasluhuje si soudní tribunál. Dokonce už i samotní Izraelští vojáci zjišťují, že jsou posíláni na akce, které jsou namířené jen proti civilistům.
Bez podrobných znalostí problému těžkou soudit, kde je pravda. Nebyl by to první případ, kdy stát šikanuje nějakého podnikatele nebo vlatsníka pozemku, ale nebyl by to ani první případ, kdy se vykutálený podnikatel pod záminkou všeobecného prospěchu snaží prosadit svůj čistě soukromý zájem. Bylo by dobré vědět, co k tomu napíší místní.
Vážený autore, netuším jak jste přišel k závěru, že Svátek práce zůstává posledním Gottwaldovým reliktem komunismu? Tento svátek rozhodně není nějakým našim svátkem. Slaví se téměř po celém světě včetně Afriky a Ameriky (tam konec konců vznikl). Jako svátek se slaví všude kolem nás. Velkou tradici má v Německu, Rakousku, v Itálii, ve Francii a mnoha dalších zemích. Navíc se ve stejný den v Evropě slaví Den zamilovaných. Opravdu nechápu, co Vám na tomto svátku vadí.
Tento geniální převlékač kabátů už ani neví jakou ideu vlastně hlásá. Republice dělá jen ostudu a jeho zásluhou mámě nepřátele, kam se podíváme. Ministr zagraničí má být diplomat a diplomat má jednat a navazovat dobré vztahy, ne vyhledávat antagonismy. Jen doufám, že jeho čas už brzo skončí a nestihne pro změnu přestoupit k Motoristům, aby zase hlásal nové pravdy.
Možná se situce na trhu práce začíná měnit, ale dost možná je to taky jen propagační informace, která má přesvědčit potenciální voliče současných vládních stran, že to s politikou zaměstnanosti vedou dobře. Jak já to sleduji kolem sebe, tak se situace moc mezměnila. Práce sice je, ale je určena lidem středního věku. Můžete si to vyzkoušet každý. Založte si dočasně tři různé emailové adresy a z nich napište na jeden vybraný pracovní inzerát. Vsadím se, že na inzerát od čerstvého absolventy stejně jako inzerát od staršího člověka deset let před důchodem odpověď nepřijde. Odpověď dostane možná ten se středním věkem a velkými pracovními zkušenostmi. Vloáda totiž nedělá pro změnu tohoto trendu vůbec nic. Pokud si myslíte, že dělá, napište konkrétně co.
Co píše novinář, může vést k zamyšlení, ale sotva to reálně změní situaci. Pokud su USA rozhodnou konflikt ukonči, udělají to a my se u toho můžeme stavět na hlavu, ale nezměníme to ani o píď. To, že válka není pro nikoho dobré řešení je snad taky jasné, stejně tak jako to, že oba prezidenti chtějí maximum z vlastního pohledu. Zelenský tedy nechce dát Rusku ani centimetr území, Rusko chce naopak celé. A ptá se někdo co chtějí ti lidé, kteří tam žijí? Bojím se, že to nikoho nezajímá. A když se na podívá nějaký vzdálený návštěvník nezaujatým pohledem? Co se stane, když bude Krym ruský? Lidi si zvyknou, stejně jako si zvykli v rozdělené Jugoslávii. A nebo budou rádi, protože třeba chtěli mít právo na sebeurčení. Krym není ani zdaleka jediné území, kde se vládci střídají jak svatí na orloji, ale život tam jde dál. Nelíbí se Vám ten scénář? Mě taky ne, ale jde s tím něco udělat?
Opět článek o ničem. Určitě je pravda, že firmy hledají zaměstnance, i když ani toto tbrzení se mi nezdá tak obecné, jak je prezentováno. Naprostá většina zaměstnavatelů nedorovnala zaměstnacům reálný propad příjmů v důsledku všeobecného zdražení všeho, co je k životu potřeba. Některé firmy přidaly více, většina méně a část firem nepřidala zaměstnancům vůbec. Proč? může si to dovolit. V místě široko-daleko žádná práce není a lidi pracují rádi i za málo, protože z něčeho žít musejí. A v průmyslových aglomeracích je práce většinou dost a je i lépe placená, jenže je tam jiný problém. Mladí po škole hledají práci a nenacházejí ji protože pro zaměstnavatele nejsou atraktivní. Nemájí žádné pracovní zkušenosti a u holek je riziko, že odejdou na mateřskou. A Ti starší? Taky nic moc perspektiva. Podle personalistů už nejsou perspektivní. A překvalifikovaní a drazí.Ještě pořád se divíte, že si většina pracujících říká "lepší špatná práce než žádná?"
Prezident Trump ukazuje, že ví co chce a ví, jak to udělat a zdejší válečníci už bijí na poplach. Uvědomte si, že USA je nejsilnější a nejmocnější stát světa a když jeho prezident navrhne řešení, které sice neslibuje zázrak, ale reflektuje současný stav, má sílu k tomu, aby to řešení i garantoval. Uvědomte si, že žádný jiný reálný návrh na stole není.
Nechápu proč místní pisálci nasazují americkým vyjednávačům psí hlavu. Má snad někdo lepší nápad jak ten konflikt ukončit? Je tady jeden naprosto nezvratný fakt a to je, že Rusko ovládá pětinu Ukrajinského území. Můžeme si stokrát říkat, že to není správné, že to nechceme a že to tak nesmí být. Jenže jak to změnit, když to území Rusko obsadilo v domě, kdy Ukrajina měla téměř bezmeznou podporu USA a také evropských zemí? Ten fat prostě musíme přijmou nejen my, ale i Ukrajina. Když bude bojovat dál, možná nějaké území získá zpět, ale taky možná ztratí ještě víc svého území a bude to stát obrovské množství lidských životů. To je výsledek, který chceme? Pro mě je v tomto světle americký návrh dobrý a hlavně není navždy. Spojil se nakonec Berlín, Německo nebo Vietnam.
Mám pocit, že si tady bojovníci od počítačového stolu neuvědomují jaká je současná situace. Ukrajina přišla o kontrolu nad jednou pětinou svého původního území a to i přesto, že ji podporovaly Spojené státy a státy Evropy. Když bude konflikt pokračovat, bude možná Zelenský zásadový a neporuší ústavu, ale taky se může stát, že Ukrajina bude třeba poloviční. Na druhé straně USA nabízejí řešení jednáním. Jednání by reflektovalo současný stav, kdy část území je prostě mimo kontrolu Kieva (ale tím se neříká, že navždy). Má snad někdo lepší řešení, kromě hesel o bezmezné podpoře?
Tak nevím co se to stalo s politickými komentátory. Že by náhlá slepota a hluchota k faktům? Asi ano. Stalo se normou prezidenta Trumpa očerňovat a zesměšňovat a nikdo se ani sám sebe nezeptá jestli náhodou nemá pravdu? Četl jsem podrobně originály jeho prohlášení a rozhodně z toho nemám dojem, že nutí Ukrajinu přijmout ruskou okupaci. To, že vyzývá ke zvážení, zda nevzít v úvahu současný vojensko politický stav a výsledek na bojišťi přece není výzva k přijmutí okupace. To je výzva k přijetí faktu, že dvacet procent Ukrajiny už není pod její kontrolou. Nemusí se nám to líbit, ale je to tak. Nic není definitvní. Spojil se rozdělený Berlín, spojilo se rozdělené Německo, spojil se VIetnam. A nebylo to bojem.
Vážená autorko,
vyvoláváte tady zbytečné emoce na základě pokroucených faktů (možná dokonce dezinformací). Prezident Trump nenavrhuje, aby Krym byl trvale ruský. Pokud byste si dala tu práci a podívala se do originálního přepisu, tak zjistíte, že prezident Trump konstatuje, že Krym Rusko obsadilo, obyvatelstvo většinově souhlasí s tím, že nyní patří do Ruské federace, ale klidně by se vrátili i pod Ukrajinu, kdyby ovšem neplatili zákony Ukrajiny, že nesmějí používat ruštinu (i když jí mluví od narození a mluvili tak i jejich rodiče) a další věci kolem samostatnosti území. Současný stav je takový, že území ovládá Rusko a i když se nám to líbí nebo ne, je to fakt, který slova nezmění. Trum navrhuje, by toto území tedy Rusko spravovalo a možná někdy později se na základě jednání území k Ukrajině připojí (pokud bude oboustranná vůle) Takto se pojil rozdělený Berlín, Vietnam a další země. Uvědomte si, že žádný jiný plán na ukončení konfliktu na stole není a když budeme trvat na pokračování války, může taky nastat situace, že Ukrajina přijde o další velké části území. To chceme?
Pokud vím, přídělový systém zavedla v okupovaných zemích německá správa- Tak to bylo i u nás. U nás docházelo k falšování potravinových lístků už za protektorátu a málo se ví, že pro své agenty tiskla falešné doklady a potravinové lístky a královská tiskárna cenin v Anglii. Jen málo zemí mohlo hned po skončení války přejít na tržní hospodářství a přídělový systém nebyl jen u nás, ale i v sousedních zemích. Stejně jako u nás se podvádělo s lístky i jinde. Problém zmizel za pár let, kdy se zemědělci postavili opět na nohy a na trhu bylo co nabízet. Opět to nebylo jen u nás, ale i v okolních státech. Komunisté v tom opravdu prsty nemají, i když se to některým zdejším pisálkům zdá jako dobré téma pro diskusi.
Která vláda podpořila předčasný odchod do důchodu? Udělala to z důvodu zvýšení své popularity, ale nedomyslela (jako i v jiných případech) pozdější důsledky svého populistického rozhodnutí. Takže systém je ve schodku a co dělá vláda, aby alespoň do budoucna se systém opět stabilizoval? Zhola nic! Každý průměrně uvažující člověk ví, že pro stabilizaci je potřeba nahradit výpadek (plátců je méně a méně). tedy přesvědčit malé páry, aby měli děti (budoucí plátce). Jenže malé rodiny potřebují někde bydlet. Umožňuje to současný systém? Jen těm bohatým a těch moc není. Současná vláda přitom stále opakuje, jak se jí daří a jak dobře se daří nám občanům. Vám se opravdu pod současnou vládou žije dobře?
4
Sledujících
2
Sleduje
4
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Solární elektrárna na ploše vodní nádrže dává větší smysl než na poli místo pěstování plodin. Ale pořád je to solární elektrárna. Vyrábí jez za slunečního svitu a v noci ani watt. Navíc zabírá velkou plochu a hodně našich vodních ploch se využívá k rekreaci. A když jsme u toho, pořád je tady ještě dost střech na domech a halách, kde by FVE mohla být. Když to shrnu, zas tak velký zázrak to není.